Ako sa dostať do kráľovskej baletnej školy?

Dostať sa do Kráľovskej baletnej školy vyžaduje veľa vytrvalosti, pretože každá trieda obsahuje iba 16 študentov, ale ak sa venujete cvičeniu a úspešnému konkurzu, možno sa do nej dostanete! Začnite chodiť na hodiny baletu, ako najmladší môžete, a nájdite si trénera, ktorý vám pomôže zdokonaliť vašu techniku. Ak ste vo veku od 7 do 11 rokov, môžete tiež využiť program Základné kroky Kráľovskej baletnej školy, ktorý ponúka bezplatné baletné školenie od profesionálov v danej oblasti. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa prihlásiť do Kráľovskej baletnej školy, čítajte ďalej!

Môžete stále získať vstup do známej baletnej školy
Ak nie, môžete stále získať vstup do známej baletnej školy, ktorá vám pomôže posunúť sa vyššie.

Poslaním Kráľovskej baletnej školy je pripraviť tanečníkov na miesto v popredných baletných súboroch. Každá trieda má obmedzený počet šestnásť študentov, takže konkurencia je silná. Mnoho tanečníkov to považuje za svoj konečný cieľ a za znak toho, že sa dostali do radov velikánov. Neexistuje žiadny spôsob, ako zaručiť úspešný konkurz, existujú však spôsoby, ako zvýšiť vaše šance.

Metóda 1 z 3: precvičovanie

 1. 1
  Absolvujte hodiny. Mali by ste začať tak mladý, ako môžete. Byť starší nie je neprekonateľnou prekážkou. Niekedy môžete mať pocit, že sa nepohybujete dostatočne rýchlo dopredu, ale čas, ktorý ste do toho vložili, sa vyplatil. Ak počas tréningu dobre napredujete, môže sa vám odtiaľ ponúknuť miesto v základnej škole Kráľovského baletu. Ak nie, môžete stále získať vstup do známej baletnej školy, ktorá vám pomôže posunúť sa vyššie.
  • Začnite v miestnych baletných školách. Na to, aby vám poskytli základné vzdelanie, nemusia byť známi.
  • Cvičte vopred. Pred pointe budete robiť pre-pointe najmenej rok.
  • Pamätajte si, že každá kritika od vašich učiteľov alebo trénerov vám má pomôcť zlepšiť sa. Vaši učitelia chcú, aby ste uspeli.
 2. 2
  Nájdi si trénera. Mnoho úspešných baletiek odchádza do dôchodku a rozhodne sa trénovať ďalšie nádeje. Tréneri pracujú individuálne s tanečníkmi a pomáhajú im s ich slabými stránkami, preto sa porozprávajte so svojimi učiteľmi a riaditeľom baletnej školy, v ktorej sa nachádzate. Môžu vás upozorniť na trénera, o ktorom vedia, že môže dobre fungovať s vašim štýlom, alebo môžu vám navrhnúť zdržať sa, kým nebudete pokročilejší.
  • Oslovte ľudí, ktorých v danej oblasti poznáte. Porozprávajte sa s hosťujúcimi inštruktormi alebo s inými, s ktorými ste sa doteraz stretli počas školenia.
  • Vyhľadajte svoju miestnu akreditačnú agentúru pre učiteľov baletu. V závislosti od toho, kde žijete, existujú rôzne agentúry. Ich webové stránky vám môžu pomôcť nájsť trénera, ktorý má správne poverenia.
 3. 3
  Využite program základných krokov kráľovskej baletnej školy. Kráľovský balet pre deti vo veku od sedem do jedenásť rokov ponúka program pre mladšie školy, ktorý vám pomôže začať na ceste k úspechu. Program je bezplatný a poskytuje školenia od profesionálov v danej oblasti. Na konci školiaceho programu budete pozvaní sledovať zasadnutie študentov Kráľovskej baletnej školy.
  • Nájdite miestnu školu, ktorá to ponúka. V súčasnosti poskytuje prístup k programu iba 27 škôl. Nachádzajú sa v Blackpoole, Mansfield Woodhouse, Bury St Edmunds, Swindon a Dagenham.
  • Cena Contact Arts Award. Ak sa nenachádzate v žiadnej z oblastí, v ktorých sa v súčasnosti vykonáva servis, môžete požiadať o informácie o tom, ako sa zapojiť do programov vo vašej oblasti.
Ktoré organizuje kráľovská baletná škola
Zúčastnite sa akcií, ktoré organizuje kráľovská baletná škola.

Metóda 2 z 3: príprava na aplikáciu

 1. 1
  Zistite, do ktorej kohorty sa hodíte. Váš vek k 31. augustu určuje vašu kohortu. Títo od osem do jedenásť sa uchádzajú o Junior Associates; tí medzi jedenástimi a trinástimi platia pre stredných spolupracovníkov; tí medzi štrnástimi a pätnástimi sa uchádzajú o vedúcich spolupracovníkov; a tí od šestnásť do sedemnásť sa uchádzajú o pokročilých spolupracovníkov. Tieto triedy majú doplniť existujúce hodiny baletu.
  • Junior Associates (osem až desať rokov) sa nachádza v ôsmich centrách v celej Veľkej Británii.
  • Spoločnosť Mid Associates (jedenásť až trinásťročná) sa nachádza v piatich centrách v celej Veľkej Británii.
  • Senior Associates (štrnásť a pätnásťroční) majú iba tréningové miesta v Londýne a Birminghame.
  • Pokročilé Associates (šestnásť a sedem rokov veku) sú školení výhradne na mieste v Covent Garden.
  • Denné školenie je k dispozícii aj pre osoby vo veku od jedenásť do devätnásť rokov. Študenti šestnásť a mladší navštevujú školský areál v Richmond Parku. Starší študenti navštevujú areál Covent Garden.
 2. 2
  Zúčastnite sa akcií kráľovskej baletnej školy. To je pre vás ako potenciálnych študentov skvelá šanca stretnúť sa s ľuďmi zo školy a porozprávať sa o svojich plánoch do budúcna. Štatistické akcie sa konajú na rôznych miestach, aby ste mali prehľad o tom, čo môžete očakávať, ak vás prijmú.
  • Akcie primárneho a sekundárneho pohľadu sú otvorené pre potenciálnych študentov vo veku od jedenásť do šestnásť rokov. Umožňujú vám zúčastniť sa príležitostí vidieť aktuálnych študentov, ktorí chodia na hodiny.
  • Junior Insight umožňuje tanečníkom medzi ôsmimi a desiatimi navštevovať dvojhodinovú hodinu typickú pre to, čo by mohli očakávať, ak by boli vybraní.
  • Audition Insight vám dáva príležitosť vidieť, ako konkurzy fungujú v neformálnom prostredí bez stresu.
 3. 3
  Prihláste sa k odberu noviniek. Spravodaj sa vydáva raz za obdobie a obsahuje správy a aktualizácie o programoch. Uvádza tiež zoznam konferencií, exponátov a akcií, ktorých sa môžu aspirujúci študenti zúčastniť.
 4. 4
  Pozrite sa na triedy, ktoré budete môcť absolvovať. Ak viete, čo môžete očakávať, môžete sa začať pripravovať ešte pred odoslaním prihlášky. Hodiny pre študentov nižšej úrovne sú jednoduché a zahŕňajú zahrievanie, barre prácu a port de bras, zatiaľ čo vyššie úrovne by mali absolvovať hodiny pointe, allegro a repertoár.
 5. 5
  Nezabudnite skontrolovať podrobnosti. Väčšinu času by ste mali stráviť prípravou na ťažkú prácu, ktorú budete vykonávať, ale existujú menšie detaily, ktoré musíte sledovať, aby vaša práca nevyšla nazmar.
  • Skontrolujte dátum prerušenia. Po uplynutí stanoveného termínu nebudú prijaté žiadne prihlášky bez ohľadu na vašu situáciu.
Začnite chodiť na hodiny baletu ako najmladší
Začnite chodiť na hodiny baletu ako najmladší a nájdite si trénera, ktorý vám pomôže zdokonaliť vašu techniku.

Metóda 3 z 3: odoslanie žiadosti

 1. 1
  Vezmite si uniformu. Pre dievčatá je to trikot bez sukne alebo riasenia, bosých nôh a vlasov upravených do úhľadného drdolu pre dlhé vlasy, úhľadného chvosta pre krátke vlasy alebo čelenky pre veľmi krátke vlasy. Chlapcom oblečte tričko, pančuchy a bosé nohy. Uniformu budete potrebovať na fotenie aj na konkurz.
 2. 2
  Naplánujte si fotenie. Existujú špecifické požiadavky, ktorých pózy musia byť zobrazené, a tie sa líšia podľa veku a programu, o ktorý sa uchádzate. Pozrite sa na webovú stránku a zistite, čo musíte urobiť. V rámci prijímacích kritérií bude škola využívať technické vybavenie uvedené na fotografiách.
 3. 3
  Nájdite aplikáciu pre program, ktorý vás zaujíma. Môžete sa prihlásiť na celoročné hodiny alebo na letný program. Letný program je vo všeobecnosti jednoduchšie získať kvôli väčšiemu počtu miest. Ďalšou výhodou letného programu je, že študenti sú často vyberaní z letného intenzívneho dvojtýždňového programu do celoročných tried.
 4. 4
  Nájdite miesto na konkurz. Konkurzy sa konajú na viacerých miestach po celej Veľkej Británii v rôznych dátumoch a musíte vedieť, na aké miesto a dátum budete žiadosť podávať.
 5. 5
  Vyplňte svoju žiadosť. Ak sa chcete prihlásiť, musíte byť online a navštíviť ich webovú stránku. Keď sa aplikácia na rok zavrie, nebudete k nej mať prístup.
 6. 6
  Pripravte sa na konkurz. Predbežný výber nie je na konkurz potrebný. Každý, kto sa prihlási, sa môže zúčastniť triedy konkurzu, pokiaľ je v správnom vekovom rozpätí. Konkurz trvá až hodinu a pol. Považuje sa to za triedu, takže pred požiadaním o vystúpenie uvidíte ukážky. Letné sedenia nevyžadujú konkurz; študenti sú vyberaní iba podľa aplikácie a fotografie.
  • Trieda zahŕňa baletné cvičenia a fyzické cvičenie. Otestuje vašu flexibilitu, kreativitu a muzikálnosť.
  • Veľkosť konkurznej triedy je daná veľkosťou ateliéru, ale spravidla sa pohybuje medzi dvadsiatimi a tridsiatimi uchádzačmi.
  • Konkurzy sú spravidla v apríli alebo máji a rozhodnutia vám budú vrátené do konca júla.
Riaditeľom baletnej školy
Tréneri pracujú individuálne s tanečníkmi a pomáhajú im s ich slabými stránkami, preto sa porozprávajte so svojimi učiteľmi a riaditeľom baletnej školy, v ktorej sa nachádzate.

Tipy

 • Nenechajte sa zastaviť peniazmi. Väčšina študentov dostáva finančnú podporu alebo úplné školné. Škola je charitatívna a svojimi financiami pomáha všetkým študentom navštevovať bez ohľadu na finančnú situáciu.
 • Video konkurzy sú akceptované od zahraničných študentov. Ak prejdete počiatočným konkurzom prostredníctvom videa, budete sa však musieť zúčastniť záverečného konkurzu v Londýne.

Varovania

 • Je obrovský rozdiel medzi tým, byť na vrchole školy a tým, čo je v spoločnosti na Kráľovskej baletnej akadémii. Ak chcete napredovať, budete sa musieť osvedčiť a byť učiteľmi upozornení.

Otázky a odpovede

 • Čo keď stále nemôžem robiť medzičasy a nedostanem sa?
  V prvom rade choďte dole, pokiaľ sa odtiaľto nemôžete natiahnuť. Môj starý učiteľ tanca povedal, že je jednoduchšie precvičovať vaše rozkoly vo vani a skutočne to pomáha. Strávte asi 10 až 15 minút každý deň strečingom a nakoniec sa tam dostanete.
 • Ako sa môžem dostať do baletných škôl, ktoré často neprijímajú farebných ľudí?
  Nedovoľte, aby vám to prekážalo! Na konkurz nikdy nie je na škodu. Ak máte pocit, že vám bolo odmietnuté prijatie výlučne na základe diskriminácie, upozornite na to školu. Tanec je univerzálne umenie, ktoré je otvorené pre všetkých, preto sa snažte nenechať strach z odmietnutia na základe histórie školy!
 • Môžem stále robiť konkurz a robiť dobre, ak mám 11 rokov a som len v prvom ročníku a nie som v poriadku? Mám vôbec šancu?
  Úprimne povedané, ak nie ste v poriadku, máte malú šancu. Musíte byť veľmi silní, aby ste sa dostali dovnútra.
 • Mám 12 rokov a blíži sa konkurz, ale ešte nie som v poriadku. Všetci ostatní skúšajú na špičkách a otvorená trieda na nich pracuje. Čo mám robiť?
  Opýtajte sa svojej matky a učiteľa tanca, či môžete začať ukazovať. Potom začnite navštevovať kurzy pointe, kým nebudú mať opäť skúšky.
 • Ako môžem presvedčiť svojich rodičov, aby ma nechali prísť? Naozaj chcem navštevovať Kráľovskú baletnú školu.
  V prvom rade sa uistite, že ste dostatočne nadšení a máte šancu dostať sa dovnútra. Povedzte svojim rodičom, že to s baletom myslíte vážne a myslíte si, že Kráľovská baletná škola je ďalším krokom vo vašej tanečnej kariére. Povedzte im, že chcete, aby to bola vaša kariéra v dospelosti, a to vám pomôže sa tam dostať. Ak môžete, ukážte im niektoré nové schopnosti, ktoré ste sa nedávno naučili v balete, a porozprávajte sa o tých, ktoré sa chcete naučiť.

Súvisiace články
 1. Ako vytvoriť filmové osvetlenie?
 2. Ako robiť sťahovania v stepu?
 3. Ako vykonať jeden časový krok v kohútiku?
 4. Ako sa prejsť po lietadle?
 5. Ako kĺzať tanec?
 6. Ako trhnúť?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail