Ako prinútiť deti, aby jedli zdravo?

Pokúste sa poučiť svojich rodičov o dôležitosti konzumácie zdravých potravín
Pokúste sa poučiť svojich rodičov o dôležitosti konzumácie zdravých potravín a výhodách zdravej výživy.

Deti sú notoricky vyberavé a jedia, a bohužiaľ, táto vyberavosť často znemožňuje dostať sa z taniera. Večný boj medzi dieťaťom a rodičom o udržanie zdravej výživy však nemusí byť vojna. Ísť dobrým príkladom, zdravé varenie doma, výučba správnych návykov a rešpektovanie názorov dieťaťa sú pre zdravé stravovanie rovnako dôležité ako hľadanie správnych receptov.

Metóda 1 z 3: Pomáhať deťom dobre jesť

 1. 1
  Vysvetlite, prečo je zdravé jedlo dôležité pre každého. Nájdite spôsoby, ako rozdeliť koncepty výživy, aby deti pochopili, prečo je zdravé jedlo také dôležité. Budete prekvapení, ako rýchlo si deti osvoja určité koncepty, najmä ak ich dokážete prepojiť s ich záujmami:
  • Bielkoviny nachádzajúce sa v kuracom mäse, rybách a fazuli tvoria vaše svaly a orgány a sú nevyhnutné pre rast sily.
  • Sacharidy nachádzajúce sa v celozrnnom pečive, cestovinách a ryži vám dodajú energiu potrebnú na pohyb a aktivitu a celozrnné produkty majú oveľa viac energie ako biely chlieb a spracované (továrenské) cukry.
  • Ovocie a zelenina obsahujú vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú vašim očiam, ušiam a mozgu pracovať čo najlepšie a predchádzajú vám choroby.
 2. 2
  Poznať výživové potreby detí. V závislosti od veku budú rôzne deti potrebovať rôzne množstvo jedla. Nasledujúce hrubé pokyny sú pre malé deti vo veku 9-13 rokov, ktoré poskytuje klinika Mayo. Dievčatá sú na dolnom konci, zatiaľ čo chlapci sú spravidla na hornom konci odhadov:
  • Kalórie: 1400 - 2600
  • Bielkoviny: 4-6 gramov
  • Ovocie: 1,5 - 2 šálky
  • Zelenina: 1,5 - 3,5 šálky
  • Zrná: 5-9 gramov
  • Mliečne výrobky: 2,5 - 3 šálky
  • Toto sú odhady, ktoré vám majú pomôcť zistiť relatívne množstvo jedla. Aj keď nemusíte odmeriavať každý gram, chcete napríklad zhruba o 50% viac zrna ako bielkovín.
 3. 3
  Naučte sa plánovať vyvážené jedlá. Dobré a zdravé jedlo pre vaše dieťa nemusí byť komplikované. Namiesto toho by ste mali v jedle dosiahnuť rovnováhu - napríklad dve alebo tri jednoduché jedlá sa hodia napríklad na dobrú večeru. Vyvážené jedlo musí obsahovať:
  • Celozrnné uhľohydráty, ako napríklad chlieb, cestoviny alebo ryža.
  • Zdroj bielkovín ako fazuľa, kura alebo ryba.
  • Ovocie alebo zelenina.
 4. 4
  Zaistite, aby deti jedli 3-4 jedlá denne a medzi nimi občerstvenie. Začnite deň dobre s dobrými raňajkami a každé 1-2 hodiny dajte svojmu dieťaťu zdravé občerstvenie. Hladné deti sú mrzuté deti a mrzuté dieťa pravdepodobne páchne, keď sa stretne s novým alebo „hrubým“ jedlom. Udržujte ich dobre kŕmené po celý deň a bude väčšia pravdepodobnosť, že vyskúšajú niečo nové, keď to budú mať pred sebou.
  • Zaistite, aby dieťa vždy raňajkovalo, aby naštartovalo svoj metabolizmus a získalo potrebné palivo, aby sa mu v škole dobre darilo.
 5. 5
  Vytvorte si zoznam zdravých potravín, o ktorých viete, že ich dieťa má rád. Je to dobré miesto na začiatok plánovania zdravých jedál pre vaše dieťa a na zavedenie novších a zdravších potravín do ich stravy. Môžete si napríklad všimnúť, že vaše dieťa miluje paradajky. Ak ich chcete presvedčiť, aby jedli zdravšie, môžete začať s paradajkovými šalátmi, ktoré vám prinesú aj niekoľko uhoriek alebo mrkvy, aby pomaly jedli lepšie jedlo.
  • Všimnite si jedál, ktoré dieťa tiež nemôže vydržať, a dajte ich mimo stôl, aby ste mohli začať - keď uvidíte, že sa im niektoré jedlo hnusí, dieťa môže aj po zvyšku jedla otočiť nos.
 6. 6
  Prestaňte kupovať nezdravé jedlo, okrem špeciálnych príležitostí. Rodič je v konečnom dôsledku zodpovedný za to, aké jedlo príde do domu, a ak nie je k dispozícii nezdravé jedlo, potom ho vaše deti nebudú môcť jesť. Nahraďte zdravšie občerstvenie dobrotami a cukrovinkami, ako je ovocie, praclíky a hummus. Aj keď nemusíte úplne vylúčiť nezdravé jedlo, odstránenie pokušenia spôsobí, že deti budú menej vyhľadávať nezdravé jedlo.
  • Pripravujte si doma dezerty, napríklad jednoduchý koláč alebo čokoládové sušienky, aby sa deti viac zaujímali o svoje jedlo a urobili z nezdravého jedla aktivitu, nie každodenný život.
  • Štúdie ukazujú, že keď sa niektoré potraviny stanú „zakázanými“, stanú sa pre deti vhodnejšie. Nevylučujte nezdravé jedlo, urobte z neho „niekedy jedlo“.
 7. 7
  Poskytnite svojmu dieťaťu niekoľko zdravých možností. Povedať im, že musia jesť jablko, ich môže vypnúť, ale možnosť vybrať si medzi hroznom, jablkami, banánmi alebo pomarančom ich nadchne a vyvolá v nich pocit zodpovednosti. Čím častejšie budete dávať dieťaťu na výber, tým bude vzrušenejšie jesť niečo, čo mu položíte.
 8. 8
  Predstavte iba jedno nové jedlo denne. Nové jedlo prednostne spojte s 1-2 starými obľúbenými. To im dáva niečo, z čoho môžu byť nadšení, a skúšanie nového jedla je jednoduchšie. Ak im to nechutí, môžu sa k Macu a syru kedykoľvek vrátiť, keď ochutnali niečo nové.
Ale ja chcem jesť zdravo
Som tínedžer a moji rodičia kupujú väčšinou nezdravé jedlo, ale ja chcem jesť zdravo.

Metóda 2 z 3: Riešenie s vyberavými jedákmi

 1. 1
  Urobte z detí súčasť plánovania a prípravy jedla. Toto je jeden z najlepších spôsobov, ako deti nadchnúť konzumáciou zdravého jedla, pretože majú pocit, že si jedlo vyberajú a nie sú nútené ich jesť. Nechajte ich, aby si každý večer vybrali jednu časť jedla, vytvorili si so sebou zoznam potravín alebo pripravili jednoduché časti jedla, napríklad miešanie alebo miešanie.
  • Pozrite sa, k akým potravinám vaše dieťa v obchode gravituje, a odmeňte ich za pomoc.
  • Ak sa zdá, že majú záujem, vyzvite dieťa, aby jedlo vyvážilo samo. Vytvorte si tabuľku na každý deň v týždni s priestorom na bielkoviny, sacharidy a ovocie/zeleninu a nechajte ich vybrať si niečo pre každú kategóriu.
  • Ponuka nechať mladistvých a staršie deti prevziať zodpovednosť za jedno jedlo za noc. Dajte im vedieť, že budete jesť čokoľvek, čo urobia, pokiaľ to budú robiť aj oni.
 2. 2
  Zapíšte ich do kuchárskych, farmárskych alebo táborov a aktivít spojených s jedlom. V dnešnej dobe existuje množstvo špeciálnych letných táborov a mimoškolských programov spojených s jedlom, a to môže byť skvelý spôsob, ako zaviesť zdravé jedlo bez toho, aby ste všetku prácu robili sami. Deti sa budú cítiť príjemnejšie pri skúšaní nových vecí, ak to robia ich priatelia, a môžu byť hrdé, že vám recepty alebo výživové hodnoty prinesú domov. Pozrite sa na svoj miestny park a oddelenie rekreačných služieb, kde nájdete zoznam táborov, alebo vyhľadajte online zážitky z jedla pre deti v okolí.
 3. 3
  Schovajte zdravé ingrediencie do starých obľúbených. Zeleninu môžete vplížiť takmer do čohokoľvek, ak ste na to nenápadne. Skúste pretlačiť alebo nadrobno nakrájať zeleninu na jedlá vhodné pre deti, aby ste im dodali životne dôležité vitamíny a minerály, kedykoľvek je to možné. Niektoré nápady zahŕňajú:
  • Nakrájanú cibuľu, brokolicu, papriku a špenát v quesadillas alebo mac & cheese.
  • Jogurt a ovocie bohaté na vápnik v miešaných smoothies.
  • Tenko nakrájaný baklažán, paprika, tekvica alebo cuketa v lasagne.
 4. 4
  Urobte z jedenia jedlo zábavu. Smajlíky, aj keď sú vyrobené z hrachu, vyzerajú oveľa chutnejšie ako hromada zelených, slizkých guličiek. Z občasnej kvapky potravinárskeho farbiva urobte „Zelené vajíčka a šunku“ alebo patizóny z modrých špagiet. Aj keď to nemusíte preháňať, zdravé jedlo sa na stôl dostane oveľa jednoduchšie, ak je skryté za niečím zábavným.
  • Dajte im vedieť zábavné alebo exotické názvy vecí, ako napríklad Papaya, Mango, Cuketa alebo Bok Choi.
  • Nakrájajte zeleninu na zábavné tvary.
  • Nechajte deti ochutnať jedlo na „test textúry“ predtým, ako ho položíte na stôl.
  • Nechajte svoje deti trochu preskúmať - opýtajte sa ich, ako môžu niečo variť, alebo im ukážte, odkiaľ jedlo pochádza.
 5. 5
  Urobte zo svojho jedla jedinú možnosť jedla, ktorú dostanú. Nepoddajte sa povahe svojho dieťaťa a pripravte mu oddelené jedlo. Pri zdravom jedle, ktoré ste položili na stôl, musíte stáť pevne. Ak z nich budete naďalej robiť špeciálne jedlá, poviete im, že zdravé jedlo, ktoré ste dali dohromady, nie je skutočne dôležité a potvrdilo to ich vyberavé návyky. Urobte si jedno jedlo a dodržte ho.
  • V rámci tohto jedla môžete stále ponúkať výber, napríklad špagety s červenou omáčkou alebo s trochou olivového oleja a variť iba jedno jedlo.
 6. 6
  Podávajte jedlo v rodinnom štýle. Položte jedlo na stôl a nechajte deti vybrať si, čo chcú jesť, namiesto toho, aby im uvarili samostatné jedlo alebo im dali všetko na tanier. Deti milujú pocit, že sú zodpovedné za svoje vlastné rozhodnutia, a budú pravdepodobne modelovať svoje správanie po vás. Tiež im umožní dať na tanier toľko nového jedla, koľko chcú ochutnať, a potom sa na niekoľko sekúnd vrátiť.
  • Požiadajte ich, aby si na tanier položili aspoň jeden zo všetkého, ale nech si vyberie množstvo.
  • Podávajte najskôr seba, aby videli, koľko z každého jedla pijete.
 7. 7
  Buďte vytrvalí, ale nie dotieraví. Dieťaťu môže trvať 10 až 15 expozícií novému zdravému jedlu, aby niečo vyskúšalo, urobte si preto čas a vyhnite sa kričaniu alebo núteniu dieťaťa jesť. To im len prinesie zlé spomienky na jedlo a bude pre nich ťažšie prinútiť ich vyskúšať neskôr niečo iné. Postavte jedlo pred nich a požiadajte ich, aby to vyskúšali, ale nehnevajte sa, ak to nedokončia. Poďakujte im, že sa pokúsili prejsť na iné jedlo.
  • Vyskúšajte rôzne spôsoby varenia jedál, napríklad jednu noc surovú zeleninu, druhú dusenú a tretiu pečenú. Dajte im vedieť, že varenie mení chuť a textúru.
Aby deti pochopili
Nájdite spôsoby, ako rozdeliť výživové koncepty, aby deti pochopili, prečo je zdravé jedlo také dôležité.

Metóda 3 z 3: Príprava zdravých receptov vhodných pre deti

Raňajky

 1. 1
  Nezdravé obilniny nahraďte obilninami s vysokým obsahom vlákniny alebo celozrnných obilnín. Najlepší čas na vpitie vlákniny sú často raňajky, pretože mnohé cereálie sú teraz vyrobené z celozrnných výrobkov, ktoré si dieťa ani nevšimne. Nájdite si čas na výmenu celozrnných obilnín alebo obilnín s vysokým obsahom vlákniny za obľúbené.
 2. 2
  Vyrobte si ovsené vločky a nechajte svoje dieťa, nech si ich prispôsobí. Ovsené vločky sú skvelým spôsobom, ako na začiatku dňa vplížiť ovocie a mlieko alebo jogurt bohaté na vápnik. Môžete tiež nechať svoje deti, aby si ich prispôsobili tak, aby boli vlastné. Niektoré možnosti zahŕňajú:
  • Kakaový prášok.
  • Sušené alebo nakrájané ovocie.
  • Oriešky
  • Nektár z agáve, med alebo prírodné cukry (s mierou).
  • Škorica alebo korenie.
 3. 3
  Na palacinky alebo vafle používajte celozrnnú múku. Je pravdepodobné, že si dieťa nevšimne rozdiel a pridaná vláknina bude prospešná pre ich telo.
 4. 4
  Zmiešajte granolu, jogurt a ovocie na jednoduché, ale rozmanité raňajky. Vaše dieťa si môže vybrať z rôznych príchutí jogurtu a granoly a primieša sa aj veľa ovocia od banánov a jabĺk po mango a bobule.
Deti budú častejšie jesť zdravé jedlo
Deti budú častejšie jesť zdravé jedlo, ak ich môžu súčasne namáčať do niečoho chutného.

Obed

 1. 1
  Zbaľte s nimi obedy svojho dieťaťa, aby ste mali istotu, že urobíte dobré, výživné jedlo. Choďte na obed spolu, aby ste mali pocit, že majú pri jedle nejakú agentúru. Zamerajte sa na jedno ovocie alebo zeleninu, zrnko a zdroj bielkovín a nemajte strach, že pridáte aj malú púšť, ak im dôverujete, že zjedia všetko.
 2. 2
  Kúpte si celozrnný chlieb namiesto bieleho. Tento jednoduchý prepínač môže byť náročný týždeň alebo dva, ale vaše dieťa si naň rýchlo zvykne, keď bude mať niekoľko sendvičov. Pridanie vlákniny do stravy bez toho, aby vás premohlo, je celozrnný chlieb základom zdravých obedov.
 3. 3
  Zistite, aké je ich obľúbené ovocie. Prirodzene sladké, ovocie je jednou z najľahších zdravých potravín, ktoré sa dajú dostať do obedového balíčka. Aké ovocie im chutí? Aké sú ovocie, ktoré nikdy nezjedia? Nezabudnite byť kreatívni - môžete napríklad naberať melón a mať ho bezpečne v Tupperware na ceste do školy.
  • Existuje napríklad veľa rôznych druhov jabĺk. Nechajte svoje dieťa nadchnúť „ochutnávkou“, na ktorej ho necháte ochutnať 3-5 druhov jabĺk, aby si našli svoje obľúbené.
 4. 4
  Požiadajte svoje dieťa, aby popísalo svoj „vysnívaný chlebíček“ a našlo spôsoby, ako ho urobiť zdravším. Aký dresing je na vrchu? Aké mäso alebo plnku milujú? Keď viete, ako sa im páčia začiatky ich sendviča, môžete nájsť spôsoby, ako ich vylepšiť, aby boli zdravšie.
  • Tuniak sa topí - 1 konzervovaný tuniak zmiešaný s ľahkým majonézou a čiernym korením, s plátkom syra, plátkom paradajky a nakrájaným avokádom, pripravené ako grilovaný syr.
  • Arašidové maslo a želé s nakrájaným jablkom medzi nimi.
  • Turecké alebo šunkové sendviče s jemne nakrájanými uhorkami, šalátom, špenátom a/alebo paradajkami.
  • Špenátový alebo paradajkový zábal je skvelou alternatívou k obyčajnej bielej rolke.
 5. 5
  Nahraďte zdravšie alternatívy „klasických“ obedových jedál. Nájdete zdravú alternatívu k spracovaným pochúťkam, ako sú domáce sušienky alebo sladká rolka s džemom? Čo sú veľkí „previnilci“ na obedoch a ako ich možno nahradiť? Napríklad praclíky, ktoré sú upečené, sú oveľa zdravšie ako vrecko lupienkov, aj keď si deti nemusia všimnúť, že sú „zdravou“ možnosťou.

Večera

 1. 1
  Urobte si zdravú pizzu. Ak neprejdete cez palubu syr, pizza je vlastne slušné a vyvážené jedlo, ktoré si deti zamilujú. Pomaly môžete pridať zdravé polevy alebo si urobiť „špeciálny plátok“ s extra syrom, ktorý môžu jesť po vyskúšaní zvyšku.
  • Tru karamelizovaná cibuľa, paprika alebo šampiňóny, nakrájané nadrobno. Táto zelenina sladne po 10-12 minútovom varení na panvici s trochou oleja.
  • Nakrájaný špenát je takmer nemožné odhaliť, keď sa zahreje a trochu sa zmenší.
 2. 2
  Zeleninu primiešajte do cestovín. Skúste použiť tyčový mixér na pyré, mrkvu alebo papriku na červenú omáčku, alebo orestujte nadrobno nakrájanú cibuľu a cuketu a pred podávaním ich pridajte k cestovinám. Nikto si to nevšimne, ale pridaná zelenina je pre zdravú výživu kľúčová.
  • Prechod na celozrnné cestoviny je skvelý spôsob, ako do svojej každodennej stravy dostať viac vlákniny.
 3. 3
  Opečte zeleninu tak, aby mala textúru podobnú francúzskej ryži. Pečená zelenina je pre deti často najľahšie na žalúdok. Skúste paštrnák, sladké zemiaky, mrkvu, cviklu, tekvicu a ružičkový kel zapiecť vo vyhriatej rúre na troche olivového oleja a soli, aby boli chrumkavé a chrumkavé prílohy.
 4. 4
  Namiesto vyprážania upečte kuracie mäso. V skutočnosti to platí pre široký sortiment jedál. Na vyprážanie je potrebné veľa oleja, ktorý do jedla pridá tuk a cholesterol. Ak však jedlo upečiete, stále môžete poskytnúť niektorému z obľúbených jedál vášho dieťaťa zdravší nádych.
  • Ak dokážete miesto vyprážania upiecť jedlo, bude takmer vždy zdravšie.
 5. 5
  Zapojte svoje dieťa do korenia. Korenenie je skvelý spôsob, ako zapojiť deti do prípravy vlastnej večere. Tesne pred pridaním korenia zavolajte dieťa a požiadajte ho, aby cítilo rôzne vône. Ktoré sa im páčia? Ktoré bežne mixujete? Dieťa si potom môže bez obáv vyrobiť vlastnú „špeciálnu zmes“, pričom si prispôsobí chuť kura alebo rybu podľa svojich predstáv.
  • Pripomeňte im však, že na získanie väčšej chuti potrebujete iba malú štipku korenia.
Aby deti jedli 3-4 jedlá denne s tým
Zaistite, aby deti jedli 3-4 jedlá denne s tým, že medzi nimi bude občerstvenie.

Občerstvenie

 1. 1
  Skúste vytvoriť trail mix. Trail mix, prispôsobiteľný a prirodzene sladký, je skvelým občerstvením na cestách pre vyberavé deti. Obvykle je to zmes:
  • Obilniny
  • Müsli
  • Sušené ovocie
  • Oriešky
  • Dotyk čokolády.
 2. 2
  Vyrobte si vlastný hummus. Je to výborný zdroj bielkovín a často v nich môžete dať aj zeleninu. Všetko, čo potrebujete, je cícer, olej a kuchynský robot.
  • Pridajte soľ, korenie, bylinky a korenie, aby bol dip podľa vás.
 3. 3
  Namiesto tvarohovej alebo slanej salsy urobte fazuľový dip. Fazuľa obsahuje bielkoviny, vďaka ktorým bude občerstvenie sýtejšie a menej slané, a deti budú milovať pečené tortillové lupienky, ktoré sú ako nezdravé jedlo.
 4. 4
  Zaobstarajte si jednotlivé jogurtové poháre len pre nich. Nechajte ich vybrať si svoje obľúbené príchute a uistite sa, že sú to ich osobné jogurtové poháre. Budú nadšení, že budú mať vlastné jedlo, a pravdepodobne po ňom siahnu v chladničke.
  • Kedykoľvek môžete získať „individuálne“ zdravé možnosti, umožní im to cítiť sa ovládať a šťastnejšie jesť zdravo.
 5. 5
  Spojte ovocie a zeleninu so zdravými omáčkami. Jablká a zeler sa fantasticky hodia napríklad k arašidovému maslu. Surová mrkva, paprika a uhorky sa dobre hodia k hummusu. Deti budú častejšie jesť zdravé jedlo, ak ich môžu súčasne namáčať do niečoho chutného.

Tipy

 • Pracujte so svojimi deťmi, nie proti nim, spoločne rozvíjajte zdravú výživu.

Varovania

 • Môže to chvíľu trvať, ale buďte trpezliví. Potravinové návyky vyvinuté teraz pravdepodobne vydržia po celý život, takže úsilie stojí za to.

Otázky a odpovede

 • Som tínedžer a moji rodičia kupujú väčšinou nezdravé jedlo, ale ja chcem jesť zdravo. Ako ich môžem prinútiť získať zdravé jedlo, ak nechcem nič hovoriť?
  Pokúste sa poučiť svojich rodičov o dôležitosti konzumácie zdravých potravín a výhodách zdravej výživy. Skúste im tiež ísť príkladom a nechajte ich pochopiť, že zdravé stravovanie je dôležité. Ak je to možné, pokúste sa nakupovať spoločne a presvedčte ich, aby si vybrali zdravé potraviny.
 • Čo keď moje dieťa miluje ovocie?
  Ovocie je zdravé, preto ho nechajte konzumovať ovocie. V skutočnosti sú súčasťou zdravých sacharidov, ktoré telo potrebuje. Aby to bola zábava, skúste pridať nejaký netučný jogurt alebo si pripraviť ovocné šaláty.
 • Aké sú bežné chyby, ktorých sa ľudia pokúšajú dosiahnuť, aby ich deti zdravšie jedli?
  Nútiť ich. Z toho je nepriaznivá skúsenosť. Dobrou radou kedykoľvek v rodičovstve je, ak nájdete zábavný spôsob, ako to urobiť, a môžete z toho urobiť hru, ktorá ho môže baviť a deti sa na jedlo tešia. Každý rodič si pamätá, že niekedy videl niekoho hrať, tu prichádza lietadlo s jedlom do úst. Môžete nechať svoje deti predstierať, že sú záludné žirafy a jesť tyčinky brokolice, ktoré zavesíte do vzduchu. Môžete dať jedlo do zábavných tvarov alebo vzorov, urobiť z mrkvy na tanieroch malých stickmenov.
 • Môžem zmiešať zdravé jedlo a občerstvenie? Niečo ako banány alebo jablká namáčané v čokoláde alebo jogurt so všetkými druhmi ovocia s čokoládovými lupienkami?
  Áno. V skutočnosti je pre vás tmavá čokoláda veľmi zdravá a môže byť osladená trochou javorového sirupu. Odporučil by som banány a horkú čokoládu alebo jablká namočené v arašidovom masle.

Komentáre (3)

 • karl87
  Pomáha deťom jesť zdravšie a nič netušiť. Všetky recepty sú veľmi priateľské k deťom a chutné.
 • cookjason
  Miloval som spôsob, akým sa vkráda zdravé jedlo do bežných každodenných jedál, ktoré deti milujú!! Skvelá práca!
 • desireejast
  Miloval som to všetko!!
Súvisiace články
 1. Ako vyrobiť ovocnú pastu pre batoľatá?
 2. Ako uvariť batátové pyré pre dieťa?
 3. Ako pripraviť zdravé občerstvenie pre deti?
 4. Ako zabaliť občerstvenie na pláž?
 5. Ako variť ryby v rieke?
 6. Ako uvariť hruškový zajačikový šalát?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail