Ako sa správať vážne?

Ak sa snažíte správať vážne, noste seriózny výraz tváre tým, že mierne sklopíte obočie, pokrčíte obočie a trochu prižmúrite oči. Keď hovoríte, pokúste sa znížiť tón, vďaka čomu budete znieť autoritatívnejšie a vážnejšie. Urobte všetko, čo je v vašich silách, aby ste zostali neutrálni a udržali počas konverzácie vážny výraz, aj keď vám niekto povie niečo znepokojujúce alebo dráždivé. Vážnosť môžete vyjadriť aj tým, že ľuďom ukážete, že sa môžete sústrediť na jednu vec naraz a plniť úlohy. Ak chcete získať ďalšie návrhy od nášho recenzenta, ako sa správať vážne, a to aj tým, že budete hovoriť formálne, prejdite nadol!

Keď potrebujete konať vážne
Vo chvíľach, keď potrebujete konať vážne, sledujte reč svojho tela, zachovávajte seriózny výraz a seriózne komunikujte s ostatnými.

V živote existujú situácie, v ktorých vám môže prospieť, ak budete konať vážne. Napríklad pri obchodnom rokovaní môžete chcieť zachovať zdanie vážnosti. Kultivácia vážnej mentality v práci vám môže tiež pomôcť zdať sa profesionálnejším. Vo chvíľach, keď potrebujete konať vážne, sledujte reč svojho tela, zachovávajte seriózny výraz a seriózne komunikujte s ostatnými. Pri každodennej práci sa snažte vyzerať sústredene a motivovane; majte však na pamäti, že vážnosť má svoje obmedzenia. Uistite sa, že sa z času na čas rozsvietite, aby si vás ľudia nemýlili s hrubými.

Časť 1 z 3: používanie reči tela

 1. 1
  Noste vážny výraz tváre. Mierne sklopte obočie, ale nedovoľte mu nakloniť sa dovnútra. Vďaka tomu môžete vyzerať nahnevane. Tiež by ste mali pokrčiť obočie, čo vám dáva dojem, že ste hlboko zamyslení, a mierne privrieť oči. Tiež vám môže byť prospešné, ak máte rovnú tvár.
  • Získanie dokonalého seriózneho výrazu môže chvíľu trvať. Cvičte pred zrkadlom.
  • Môžete tiež požiadať o úprimnú spätnú väzbu. Odfoťte svoju vážnu tvár a pošlite ju priateľovi. Nechajte ho hádať, aké emócie sa pokúšate sprostredkovať.
 2. 2
  Vyhnite sa chichotaniu alebo usmievaniu sa v konverzácii. Chichotanie môže pôsobiť nervózne. Môže sa tiež zdať, že to, čo hovorí druhá strana, neberiete vážne. Počas rozhovoru udržujte rovnú tvár.
  • Ak máte prirodzenú tendenciu sa smiať, keď ste nervózni, pracujte proti tomu. Zvlášť sa zamerajte na konverzáciu, ak cítite potrebu sa chichotať.
  • Majte na pamäti, že je neslušné sa nikdy nesmiať a chichotať. Ak si spolupracovník robí srandu, ponúknite mu úsmev a krátke smiech; majte to však pod kontrolou. Je nepravdepodobné, že by ste vyvolali búrlivý smiech, aby ste vyzerali vážne.
  • Cvičenie hlbokého dýchania vám môže pomôcť upokojiť sa a dáva vám niečo, na čo by ste si mali dať pozor, ak sa snažíte vyhnúť nervóznemu chichotaniu.
 3. 3
  Vyzeraj vážne, keď myslíš. Vážni ľudia sú často tichí a rozjímaví. Ak sa stratíte v myšlienkach, môže vám prospieť prijatie vážnej pózy.
  • Vyhnite sa očnému kontaktu s ľuďmi okolo vás. Zložte ruky a prekrížte nohy.
  • Zostaňte ticho a zachovajte seriózny výraz.
  • V tejto póze nezostanete natrvalo. Musíte to len držať, kým sa neprepracujete vo svojich myšlienkach. Príliš dlhé držanie môže vyzerať trápne.
  Keď sa snažím byť ticho alebo sa správať vážne
  Vyzerám roztomilo, takže vždy, keď sa snažím byť ticho alebo sa správať vážne, moji priatelia si zo mňa robia srandu.
 4. 4
  V konverzácii zachovávajte neutralitu. Počas serióznej diskusie sa snažte nereagovať na to, čo počujete. Uvedomte si svoju tvár. Pokúste sa udržať svoj vážny výraz, aj keď niekto hovorí niečo frustrujúce alebo rozrušujúce.
  • To môže byť obzvlášť užitočné pri obchodnom vyjednávaní. Budete pôsobiť nefalšovane ponukami druhej strany, čo ich bude viesť k presvedčeniu, že sa nenecháte ľahko zastrašiť.
  • Majte na pamäti, že táto metóda nie je vhodná pre každú situáciu. Obchodné stretnutie alebo školská funkcia môže vyžadovať neutrálny výraz, ale nemusí byť vhodné v bežnej konverzácii. Môžete pôsobiť drsne.
 5. 5
  Znížte výšku tónu. Vďaka tomu budete znieť autoritatívnejšie, čo možno považovať za vážne. Vysoký tón môže spôsobiť, že vás ostatní budú čítať ako nervóznych a menej silných. Skúste mierne znížiť výšku hlasu, najmä v situáciách, ktoré vyžadujú seriózne správanie.
  • Tesne predtým, ako sa budete musieť správať vážne, spojte pery a niekoľkokrát povedzte: „Hm, hm, huh“. To vám pomôže uvoľniť hlasivky a pomôže vám lepšie ovládať výšku tónu.

Časť 2 z 3: správať sa seriózne

 1. 1
  Držte sa formálneho jazyka. Vďaka tomu vás ostatní budú považovať za vážnejších a motivovanejších. Hlavne v práci dávajte pozor na jazyk, aby ste hovorili formálnejším tónom.
  • Uistite sa, že používate štandardnú angličtinu a dodržujete gramatické pravidlá. Nehovorte napríklad: „Kam idete po práci na nápoje?“ Namiesto toho povedzte: „Kam pôjdeme dnes večer po práci?“
  • Vyhnite sa slangovým slovám a nadávkam. Vďaka tomu budete nielenže znieť menej vážne, ale môžu vás dostať aj do problémov v práci.
  • Byť zdvorilý. Dodržiavanie tradičných pravidiel zdvorilosti môže pomôcť vášmu profesionálnemu vzhľadu. Na stretnutí napríklad povedzte niečo ako: „Prepáčte, pán Wilson, rád by som sa podelil o svoje myšlienky v tejto záležitosti, ak je to možné.“
 2. 2
  Sústreďte sa vždy na jednu vec. Vážni ľudia sa vyhýbajú multitaskingu, pretože to narúša ich produktivitu. Venujte všetku svoju pozornosť jednej úlohe, než prejdete k ďalšej.
  • Pomôcť vám môže zostavenie harmonogramu. Napríklad od 11. do 12. hodiny vraciate e -maily. Od poludnia do jednej pracujete na správe.
  • Multitasking povzbudzuje váš mozog, aby rozdelil svoju pozornosť. V skutočnosti vás to môže stať menej produktívnym, pretože budete mať problém dostatočne sa sústrediť na efektívne plnenie úloh.
 3. 3
  Naučte sa ovládať nevhodné reakcie. Ľudia často reagujú na nepríjemné alebo vypäté situácie smiechom nie preto, že by to bolo zábavné, ale preto, že nevedia, ako sa vysporiadať s napätím. Ak potrebujete zostať vážni v nepríjemnej situácii, od prezentácie po pohrebnú službu, použite myšlienkové techniky, aby ste sa udržali na uzde. Skúste napríklad myslieť na niečo vážne (napríklad na to, aká dôležitá je táto prezentácia pre váš ročník alebo vašu nadchádzajúcu povýšenie), alebo sa zamyslite nad ťažkou matematickou rovnicou a pokúste sa ju vyriešiť. To vám môže pomôcť odvrátiť pozornosť od impulzov k chichotaniu a „vytriezvieť“ vás.
  • Môžete sa tiež pokúsiť štípať alebo si hrýzť vnútornú stranu líca, alebo sa zhlboka nadýchnuť, aby ste získali pokoj.
  Ako sa budete musieť správať vážne
  Tesne predtým, ako sa budete musieť správať vážne, spojte pery a niekoľkokrát povedzte „Hm, hmm, hmm“.
 4. 4
  Vytvorte oblasti bez modulov gadget. Váš šéf alebo učiteľ na vás urobí dojem, ak sa vyhnete rušeniu svojho mobilného telefónu, iPadu alebo iných elektronických zariadení. Zamyslite sa nad opustením týchto technológií v oblastiach, kde musíte konať vážne.
  • Vypnite telefón, keď ste pri stole alebo na schôdzi.
  • Nevyberajte mobilný telefón počas práce alebo školy. Hneď ako skončíte prácu, môžete dohnať hovory alebo správy.
 5. 5
  Vykonajte úlohy. Vďaka tomu budete pôsobiť spoľahlivo, čo je vlastnosť spojená s vážnymi ľuďmi. Nenechajte si ujsť termín ani nenechajte záväzok prejsť na vedľajšiu koľaj.
  • Vykonajte opatrenia, aby ste sa presvedčili o svojich povinnostiach. Pomôcť môže kalendár s pripomenutím určitých termínov.
  • Vyzerať spoľahlivo môže byť pre vás veľmi prospešné. Pri určitých príležitostiach môže byť pravdepodobnejšie, že budú vybraní spoľahliví ľudia.
 6. 6
  Zostaňte organizovaní. Vďaka tomu budete vyzerať koncentrovane a odhodlane, črty spojené s veľmi vážnymi. Udržujte svoj pracovný priestor čistý a vždy majte prehľad o každodenných úlohách.
  • Berte to ako príležitosť na zásadnú opravu pracovného priestoru. Zastavte sa v miestnej tlačiarni a vyzdvihnite rôzne priečinky a súbory. Organizujte svoju prácu podľa kategórií, termínov splatnosti a podobne.
  • Pomôcť môžu zoznamy úloh a pripomenutia. Nechajte si doma, v kancelárii a na pracovisku pripomienky týkajúce sa termínov. Uschovajte si zoznam úloh každý deň a začiarknite úlohy, keď ich plníte.

Časť 3 z 3: vyhýbanie sa nástrahám seriózneho vystupovania

 1. 1
  V konverzácii skontrolujte reč svojho tela. Vážnosť môže byť v niektorých situáciách veľkou výhodou. Sociálne však môžete pôsobiť príliš intenzívne. Ak sa okolo vás ľudia cítia nepríjemne, môže to ovplyvniť váš úspech.
  • Ak budete počas konverzácií postupovať vážne, ľudia to môžu nesprávne vnímať ako rezervované. Nakoniec si ľudia môžu uvedomiť, že ste jednoducho veľmi sústredení na konverzáciu, ale počiatočný dojem je ťažké otriasť.
  • Vyvážte vážny čin pomocou podnetov, ktoré ukazujú, že počúvate. Neprekrížte ruky ani si nedávajte tašku na lono. Zdá sa, že niekoho zatváraš. Príležitostne nadviažte očný kontakt a snažte sa vyzerať pohodlne. Počas konverzácie sa nehýbte a nekrúcajte.
 2. 2
  Odľahčite sa počas spoločenských stretnutí. Nikto by nemal neustále udržiavať vážny čin. Sociálne nie je vhodné udržiavať striktne vážne správanie. Skúste sa uvoľniť na akciách, na ktorých máte relaxovať.
  • Vpustite ľudí do svojho osobného priestoru. Umožnite príležitostné dotyky, napríklad potľapkanie po ramene alebo chrbte.
  • Ukážte ľuďom, že ich počúvate, ešte viac. Odpovedajte komentármi ako „Hmmm“ alebo „Rozumiem“. Prikývnite, keď človek hovorí.
  • Trochu zjemnite svaly tváre a upustite od vážneho výrazu. Podľa potreby sa usmievajte a smejte.
  Ak sa snažíte správať vážne
  Ak sa snažíte správať vážne, noste seriózny výraz tváre tým, že mierne sklopíte obočie, pokrčíte obočie a trochu prižmúrite oči.
 3. 3
  Tráviť čas v prírode. Ľudia, ktorí sú veľmi sústredení, si často užívajú pobyt vonku. Pokoj vám môže na chvíľu pomôcť uvoľniť sa. Keď znova vstúpite do školy alebo do kancelárie, budete sa cítiť dostatočne nabití na to, aby ste sa vrátili k serióznemu konaniu.
  • Choďte von cez prestávku. Ak ste v blízkosti parku alebo lesa, prejdite sa tam.
  • Ak pracujete v meste, urobte si výlety cez víkend. Možno budete musieť ísť autom alebo ísť vlakom, aby ste sa dostali von z mesta.
 4. 4
  Nechajte si prestávky. Nikto nemôže konať vážne 24 hodín denne. Začlenenie prestávok do vášho denného plánu je dôležité, aby ste sa mohli sústrediť, keď potrebujete.
  • Nastavte si v telefóne pripomienku, ktorá sa spustí každých 50 minút, aby vás informovala, že si musíte oddýchnuť.
  • Prestávky nemusia byť dlhé. Môžete jednoducho vstať a na niekoľko minút sa ponaťahovať, alebo si ísť dať kávu alebo čaj.

Tipy

 • Nebuďte príliš mrzutí alebo nepriateľskí. Stále môžete byť vážnym človekom bez toho, aby ste sa správali nepriateľsky.

Varovania

 • Pamätajte si, že ak sa budete správať príliš vážne, ľudia vás môžu mýliť ako hrubého alebo zlého. Uistite sa, že budete stále správať láskavo.
 • Nesmiať sa na vtipoch iných ľudí môže byť neslušné. To je prípad, keď neplatí pravidlo „nesmejte sa“.

Otázky a odpovede

 • Ako môžem byť vážny, keď ma spolužiaci dráždia?
  Môže byť ťažké nereagovať, keď vás niekto dráždi, ale jednať úmyselne a nie z ublížených pocitov je kľúčové, keď sa snažíte zostať seriózni. Skúste sa vymaniť z bezprostrednosti emócií tým, že budete mať čas premýšľať o tom, akú akciu by ste chceli hovoriť. Počítajte do 10, aby ste si dali viac času. Môžete zostať vážni tým, že ignorujete škádlenie alebo ich pokojne požiadate, aby prestali.
 • Znamená to, že by som sa mal vyhnúť rozhovoru so žoviálnymi ľuďmi?
  Nie nie Berie to príliš vážne. Ale ak ste neustále príliš vážni, môžu stratiť záujem o váš rozhovor s nimi alebo sa vás opýtajú, čo sa deje, ak ste zvyčajne žoviálni a ste s nimi priatelia. Uvedomte si, že humor je dôležitou súčasťou dobrého života a že byť vždy vážny je často krytom toho, ako nedokážete zvládnuť široké spektrum emócií, ktorých je ľudských bytostí požehnane.
 • Ako môžem prinútiť ľudí, aby ma brali vážne?
  Nesmejte sa toľko. Ak to robíte, nesmejte sa nahlas.
 • Čo mám robiť, keď priateľ povie vtipný vtip?
  Venujte svojmu priateľovi polovičný úsmev alebo úškrn a potom sa odvráťte, ak nechcete byť hrubý, alebo jednoducho ignorujte vtip úplne a zamerajte sa na niečo iné.
 • Ako môžem ovládať svoj úsmev, ak ma moji priatelia dráždia k mojej zamilovanosti?
  Skúste myslieť na niečo veľmi vážne, alebo na chvíľu uhnite pohľadom.
 • Ako môžem byť v triede vážnejší?
  Ak máte priateľov, s ktorými sa bežne rozprávate počas vyučovania, buď s nimi prestanete hovoriť, alebo požiadajte učiteľa, aby vám posunul sedadlo. Prednášku si pozorne vypočujte a urobte si poznámky. Položte učiteľovi otázky a prispejte do diskusie, ak ho o to požiadate.
 • Ako môžem byť v škole chladnejší?
  Väčšinou sa najskôr zamerajte na svoju prácu. Potom sa pokúste porozprávať s ľuďmi, ktorí vám môžu porozumieť, byť dobrí so svojimi učiteľmi, správať sa vážne, ale nie v skutočnosti, naučiť sa niečo, čo ostatní nevedia, a zostať dobre organizovaní.
 • Mám detskú tvár bez brady. Vyzerám roztomilo, takže vždy, keď sa snažím byť ticho alebo sa správať vážne, moji priatelia si zo mňa robia srandu. Čo robím?
  Povedzte svojim priateľom, že vám to vadí a že sa snažíte urobiť bod. Ak to budú robiť aj naďalej, možno nebudú najlepšími ľuďmi, s ktorými by ste sa mohli poflakovať. Stretávajte sa s ľuďmi, vďaka ktorým sa cítite dobre.
 • Čo máte robiť, keď sa učitelia hnevajú?
  Buď ticho a riaď sa pokynmi.
 • Naozaj sa nechcem smiať na niektorých vtipoch, ale nedarí sa mi prestať sa smiať. Ako môžem byť vážnejší?
  Sústreďte sa na niečo, čo vás hnevá alebo smúti. Zistite, ako prepojiť vtip s touto udalosťou a využiť energiu, ktorú máte, aby ste sa nemohli smiať.

Komentáre (10)

 • mistyschmeler
  Snažím sa byť vážnejšou osobou, aby som voči svojim učiteľom a priateľom pôsobil úctivo. Tento článok je úžasný!
 • gknight
  Veľmi mi to pomáha, ďakujem!
 • malcolmgrant
  Dobre. Bolo to nápomocné.
 • beckerclemens
  Toto bolo úžasné Celý čas som mal problém sa smiať a byť zábavný, čo oslabovalo moju pozíciu. Po prečítaní článku som však užasnutý z toho, čo som pre seba urobil a teraz budem silný.
 • lucia60
  Obrázky vyvolávajú záujem prečítať si celý článok. Je tiež realistický a dobre preskúmaný, pretože uvedené skutočnosti sa môžu týkať toho, čo človek vidí v skutočnosti. Ďakujem, bolo to užitočné.
 • reichertestella
  Snažím sa byť lepšou herečkou a príliš sa smejem. Mám 12 rokov a je to v rozpakoch s mojimi scénami v dramatickom klube. Berte to ako hereckú prácu. Platí sa vám s väčším rešpektom, a nie vás dráždiť. Raz som bol opísaný ako hlúpa blondínka (som brunetka).
 • vbalazova
  Naučil som sa, že by som mal byť milý a nie hrubý a tiež by ste sa mali k ostatným správať tak, ako chcete, aby sa oni správali k vám.
 • isindlerova
  Tento článok bol veľmi nápomocný, som taký uvoľnený a robím dobrý dojem na svoju rodinu a priateľov. Tento článok bol tiež veľmi nápomocný, pretože teraz už viem lepšie písať a písať.
 • gmitchell
  Na pracovisku sa týmito radami vážne riadim. Je to mimoriadne presná rada, aby sa ľudia správali na pracovisku.
 • eleonoraabraham
  Úžasný článok! Rozhodne nápomocné a ľahko čitateľné a zrozumiteľné.: D Dobrá práca na vedenie.
Súvisiace články
 1. Ako byť mentalistom?
 2. Ako brúsiť (pre dievčatá)?
 3. Ako postupovať vo futsale?
 4. Ako zapojiť chôdzu?
 5. Ako sa robí strašidelný strašidelný kostrový tanec?
 6. Ako tancovať Carlton?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail