Ako sa vysporiadať s egomaniakmi?

Egomaniaci sú typom ľudí, ktorí musia mať vždy pravdu a chcú hovoriť iba o sebe. Aj keď jednanie s týmto druhom osobnosti môže byť náročné, môžete použiť niekoľko psychologických trikov, aby ste sa udržali pri zmysloch. Ak sa v práci musíte vyrovnať s egomaniakom, zostaňte sústredení na svoju prácu tým, že zostanete pokojní a diplomatickí, keď si vezmú všetku zásluhu. Pomôže vám to zachovať si vlastnú dôstojnosť a zostať rozumný. Budete sa tiež chcieť vyhnúť tomu, aby ste ich ego kŕmili komplimentmi a potvrdzovaním. Namiesto toho si pripomeňte, že ste schopní a úspešní a nemáte dôvod cítiť sa ohrozene alebo rozrušene. Na druhej strane, ak vo svojich osobných vzťahoch máte do činenia s egomaniakom, snažte sa im dať vedieť, že vám ich správanie ubližuje a chceli by ste vo svojom vzťahu urobiť viac priestoru pre svoje potreby a pocity.Ak váš priateľ odmietne vaše obavy a je skutočne negatívnou súčasťou vášho života, nebojte sa s nimi prerušiť vzťahy. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa zamerať na seba, ak ste ženatý s egomaniakom, čítajte ďalej!

Ako sa vysporiadam s priateľkou egomaniaka
Ako sa vysporiadam s priateľkou egomaniaka, ktorá žije so mnou?

Egomaniaci sú typom ľudí, ktorí musia mať vždy pravdu. Nemôžu akceptovať názory ostatných. Jediné, čo robia, je, že hovoria o sebe. Sú kritickí a rýchlo sa hnevajú a majú tendenciu skrývať pozornosť. Egomaniaci vám môžu robiť zle, ale pomocou niekoľkých psychologických trikov sa lepšie vyrovnáte so sebastredným trhnutím v práci, v škole alebo dokonca doma.

Metóda 1 z 2: zaobchádzanie s egoistom v práci

 1. 1
  Zmeňte svoj uhol pohľadu. S touto osobou nemusíte byť v neustálom kontakte. Situácia môže byť zložitá, keď je egomaniakom váš kolega, ale pokiaľ zostanete pokojní a diplomatickí, môžete zostať rozumní a aktívni.
  • Akonáhle pocítite, že sa blíži lavína samochvály, nenápadne ukončite rozhovor vyhýbaním sa očnému kontaktu, stiahnutím slovného potvrdenia a konaním bez záujmu alebo nudy.
 2. 2
  Zachovajte si pocit dôvery. Pamätajte si, že len preto, že egomania tvrdia, že môže chodiť po vode, neznamená to, že je to pravda. Ľahšie sa vysporiadate s ich samovoľným, ak si pripomeniete, že ste schopní a úspešní.
  • Ak je váš šéf egoista, pravdepodobne bude pre vás ťažké poskytnúť vám potrebnú podporu a povzbudenie, preto vyhľadajte mentora inde.
 3. 3
  Vyhnite sa kŕmeniu ich ega komplimentmi a uznávaním. Egomaniak je v skutočnosti veľmi neistý a požaduje potvrdenie a pozornosť. Nebuďte osobami, na ktoré sa spolieha, aby dokázali svoju hodnotu. Namiesto toho urobte mierne úbohé poklepanie po ramene, dajte im vedieť, že je to v poriadku, malo by to urobiť krok späť a potvrdiť vašu dôveru.
  Ako mám jednať so sestrou, ktorá je egocentrická
  Ako mám jednať so sestrou, ktorá je egocentrická?
 4. 4
  Skontrolujte svoje vlastné ego. Keď sa stretnete s neustálym presadzovaním vlastnej hodnoty iným človekom, vaša vlastná neistota alebo hrdosť z vás môžu dostať to najlepšie. Naozaj vám tento človek stojí za váš čas a energiu?
  • Nenechajte sa nimi nalákať na hádku alebo dlhotrvajúci rozhovor o svojich najnovších počinoch.
 5. 5
  Spravujte potrebu kontroly svojho zamestnanca. Ak ste šéf a jeden z vašich zamestnancov je egomaniak, ponúknutie možností vašich podriadených by mohlo zmierniť ich potrebu presadiť sa alebo vás vyzvať. Zamerajte sa na pozitívne a zamerajte sa na riešenia.
  • Môžete sa ich pokúsiť zabiť takpovediac láskavo. Strategické používanie chvály a komplimentov môže byť pre narcistického zamestnanca veľkou motiváciou.

Metóda 2 z 2: zaobchádzanie s egomaniakom v osobných vzťahoch

 1. 1
  Spoznajte toxické priateľstvá. Ak ste priatelia už dlho, môže byť ťažké pochopiť, že egomaniak nie je skutočne vzrušujúca osobnosť väčšia ako život. Je sám sebou posadnutý. Egomaniaci môžu byť často životom na večierku, a tak ich veľa ľudí, aspoň spočiatku, priťahuje.
  • Ak vás váš priateľ nezaujíma alebo vám nikdy nedá príležitosť porozprávať sa, možno je čas na zmenu.
 2. 2
  Porozprávajte sa pokojne s priateľom egomaniakom o tom, ako sa cítite. Dajte vedieť, že vám ich správanie ubližuje a že by ste vo vzťahu chceli urobiť priestor pre svoje potreby a pocity. Môžete si povedať: „Záleží mi na tebe a na našom priateľstve, ale mám pocit, že trávime veľa času rozprávaním o tvojich pocitoch. Chcel by som sa s tebou podeliť o niektoré svoje skúsenosti, ale budem ťa potrebovať, aby si ma vypočul.“
  • Existuje celý rad egotistických osobností, niektoré sú opraviteľnejšie než ostatné, takže problém môže vyriešiť upozornenie na zlé správanie priateľa.
  Ako sa mám správať k egomaniakovi
  Ako sa mám správať k egomaniakovi, ak je jedným z mojich priateľov?
 3. 3
  Prerušte vzťahy so svojim sebestredným priateľom, ak odmietne vaše obavy alebo je vo vašom živote negatívnou súčasťou. Nie je potrebné, aby ste udržiavali priateľstvá, ktoré poškodzujú vaše šťastie a pohodu. Ak sa vám zdá vzťah skutočne toxický, prerušte väzby a snažte sa necítiť previnilo.
 4. 4
  Prevráťte scenár a zamerajte sa na seba, keď sa ocitnete v manželstve s egomaniakom. Narcizmus v intímnych vzťahoch môže byť obzvlášť ťažký. Egomaniakom chýba empatia, a tak sa romantický partner môže cítiť nemilovaný a osamelý.
  • Zamyslite sa nad tým, aké potreby napĺňate partnerstvom s egoistom. Často je to nedostatok vlastnej hodnoty alebo závislosti.
  • Prehodnoťte svoje vlastné detstvo. Narcistický rodič mohol byť vyškolení vám poprieť svoje vlastné potreby v prospech niekoho iného.
  • Prevezmite kontrolu nad situáciou tým, že budete rešpektovať seba a pracovať na vlastnom pocite sebaúcty.
  • Vykonávajte niektoré činnosti, ktoré vás zaujímajú, či už je to čítanie, práca v záhrade alebo sledovanie obľúbeného filmu. Nezabudnite, že aj vám záleží.
  • Keď váš partner začne ďalší sebestredný výbuch, pokojne povedzte niečo ako: „Chápem, že ste zo svojho nápadu skutočne nadšení, ale chvíľu vás počúvam, ako hovoríte. Chcel by som, aby ste si vypočuli niektoré veci, ktoré Musím sa podeliť. " Alebo: „Mám pocit, že ti na mne nezáleží, keď sa so mnou rozprávaš a ignoruješ veci, ktoré hovorím. Potrebujem, aby si viac počúval.“
  • Pristupujte k svojmu partnerovi ako k rovnocennému, nie ako nadriadenému.
  • Poradenstvo pre páry môže byť dobrou voľbou.
 5. 5
  Ak sa ocitnete v ovládajúcom, manipulatívnom alebo fyzicky zneužívajúcom vzťahu, získajte pomoc. Určitý egoizmus sa rovná sebeckosti alebo arogancii, ktorá je nepríjemná a nepríjemná. Ale malý počet ľudí je extrémnych vo svojom narcizme a v skutočnosti majú poruchu osobnosti (nazývanú narcistická porucha osobnosti, NPD).
  • Skutočný narcizmus môže byť súčasťou celkovo zneužívajúcej osobnosti. Je dôležité uvedomiť si, čo to je, a získať pomoc.
  Ako sa mám správať k egomaniackému prezidentovi
  Ako sa mám správať k egomaniackému prezidentovi, ktorý má 70 rokov?
 6. 6
  Vytvorte zdravý pocit seba v narcistickej rodine. Egomaniak postihuje všetkých okolo nich, najmä v domácnosti. Manželia trpia a deti vyrastajú s pocitom neadekvátnosti a často samy skončia ako narcistické.
  • Poradenstvo môže byť vhodné vtedy, ak egoistický rodič narúša vlastnú hodnotu zvyšku rodiny. Aj keď môže byť ťažké dostať páchateľa na gauč terapeuta, ostatní členovia rodiny môžu získať pomoc.
  • Pracujte na vytváraní zdravých hraníc pre seba a svoje deti.
  • Nečakajte, že sa egomaniaci zmenia bez profesionálnej pomoci, preto si stanovte realistické očakávania.
  • V prípade potreby ponúknite úprimné pozitívne uznanie. Zamerajte sa na vlastnosti, ktoré skutočne obdivujete.

Varovania

 • V extrémnych prípadoch môže byť narcizmus nebezpečný.
 • Niektoré znaky môžu naznačovať nebezpečnú alebo zneužívajúcu osobnosť: takmer zúfalú potrebu chrániť alebo podporovať jej ego; bez ohľadu na osobné hranice; nedostatok empatie; ospravedlňuje všetko, čo robí, bez ohľadu na to, ako ubližuje.

Otázky a odpovede

 • Moja mladšia sestra bola vždy egoistická. Momentálne však nie som na dobrom mieste (s prácou, vysokou školou a chlap, ktorého mám rád, je do nej zamilovaný!), Takže mi skutočne začína ubližovať. Čo môžem urobiť?
  Ignorujte ju a snažte sa pracovať na zlepšení svojho života. Práve teraz si musíš pomôcť namiesto toho, aby si sa starala o svoju sestru. Odpočiňte si v rozhovore so sestrou a zamerajte sa na seba.
 • Ako sa vysporiadam s priateľkou egomaniaka, ktorá žije so mnou?
  Referenčný krok 4 metódy 2.
 • Ako sa mám správať k šéfke, ktorá je charakterizovaná tým, že má sebestredný prístup, nikdy neodovzdáva svoju prácu vrcholovému manažmentu a nemá ma rada, že som dievča a pretože ma majú všetci ostatní radi?
  Wow. Pripomeňte jej, že je sexistické nemilovať niekoho kvôli tomu, že je žena. Postav sa jej. Väčšina egomaniakov nevie, že sú egomaniaci.
 • Ako sa mám správať k egomaniakovi, ak je jedným z mojich priateľov?
  Obmedzte kontakt s touto osobou. Stanovte pevné hranice. Ak sa jeho správanie nezmení, vezmite ho nabok a povedzte mu pekne, že vo vás jeho správanie vyvoláva nepríjemné pocity. Ak sa nezmení, choďte ďalej. Stretnutie s niekým takýmto môže ovplyvniť vašu vlastnú osobnosť. Vo svojom priateľstve máte právo cítiť sa bezpečne, vypočutí a rešpektovaní. Ak sa váš priateľ cíti inak a pokračuje vo svojom nepríjemnom správaní, urobil rozhodnutie za vás.
 • Ako mám jednať so sestrou, ktorá je egocentrická? Je veľmi pohltená sama sebou a nikdy sa nepúšťa do rozhovoru o mne. Môže sa sústrediť iba na seba. Zostávam ticho.
  Skúste na to upozorniť, pretože si možno nie je vedomá svojej časti. Existuje medzi vami dvoma ešte nejaké napätie? Mohla by sa pokúsiť dokázať, že je lepšia ako vy, tým, že sa konverzácia bude zameriavať len na seba a svoje úspechy. Ďalšou možnosťou je narcizmus, s ktorým sa vyrovnáva oveľa ťažšie. Nech už je dôvod akýkoľvek, možno ju budete musieť prijať takú, aká je, a nebrať jej nezáujem osobne. Postarajte sa o seba predovšetkým tým, že o sebe budete hovoriť, pretože čo nenapadnete, to povolíte. A nežeňte sa kvôli jej potvrdeniu, pretože je nepravdepodobné, že bude k dispozícii.
 • Ako postupovať pri synovi egomaniaka, ktorý má 55 rokov?
  Najlepším spôsobom, ako sa s týmto typom človeka vysporiadať, je stanoviť si pevné hranice. Egomaniaci radi ovládajú ostatných a manipulujú s nimi. Radi sa cítia byť vo vedení. Očakávajte od neho rešpekt a neuspokojte sa s ničím menším. Ak to nedodrží, obmedzte kontakt, kým nebude môcť prejavovať ohľaduplnejšie správanie. Nezabudnite presadiť svoje hranice. S ich testovaním určite nebude mať problém.
 • Čo keď mám podozrenie, že môj priateľ je mierne egoistický? Chcem len pomôcť, nie ju odstrčiť.
  V skutočnosti je to ťažšie, ak je vada osobnosti slabá. Po prvé, pretože riziko stanovenia chybnej diagnózy je oveľa zreteľnejšie, a po druhé preto, že to, čo prežívate ako jej egománia, môže byť jednoducho odrazom vašich vlastných nedostatkov osobnosti. Buďte teda opatrní a naozaj zvážte, či stojí za zmienku. Nechcete zničiť dobré priateľstvo.
 • Ako sa mám správať k egomaniackému prezidentovi, ktorý má 70 rokov?
  Porozprávajte sa so svojimi zástupcami v miestnej samospráve. Využite svoje práva na pokojný protest, slobodu prejavu a prejavu a spojte sa s čo najväčším počtom rovnako zmýšľajúcich ľudí, aby ste vytvorili nápady a plány na prekonanie nasledujúcich štyroch rokov a nájdenie spôsobov, ako zabrániť tomu, aby sa z neho stalo osem rokov.
 • Ako sa dá učiť od egomaniaka? Mám nového spolupracovníka, ktorý je oveľa skúsenejší ako ja, ale neviem, ako sa učiť bez toho, aby som bol frustrovaný.
  Riešte problém primerane. Ak nie je úplný hlupák, skúste pekný prístup: „John, veľmi obdivujem tvoje pracovné znalosti a vážim si tvoju pomoc pri učení sa tejto práce. Potrebujem sa však s tebou podeliť o niečo, čo mi bráni v napredovaní. Keď povieš ___, ja cítiť ____. Budeš so mnou na tom spolupracovať? " (Použite konkrétne príklady, niečo, čo sa práve stalo.) Ak je to blbec, vyskúšajte najskôr príjemný prístup a potom nasledujte asertivitu. „John, keď hovoríš __, cítim sa __. Už sme o tom diskutovali, ale stále sa to deje. Toto nie je prijateľné. Nenúťte ma prosím to povýšiť na manažment. Budete so mnou na tom spolupracovať?“ Buďte pripravení to nahlásiť a požiadať o zásah svojho šéfa.

Komentáre (4)

 • alysha63
  Tým, že sa vyhnete kŕmeniu ich ega komplimentmi a uznávaním a urobíte krok späť zo situácie.
 • pwelch
  Pomohlo mi to pochopiť dôvody a dôvody perspektívy niekoho iného. Vďaka.
 • abigailcox
  To je veľmi užitočné, potreboval som to.
 • charles71
  Tipy, ktoré sú uvedené v tomto článku, sú pre mňa užitočné.
Súvisiace články
 1. Ako zvládnuť nepríjemnosti s autistom?
 2. Ako sa vysporiadať s nepriateľmi?
 3. Ako sa správať k ľuďom, ktorí sa k vám správajú ako k dieťaťu?
 4. Ako sa vysporiadať s otravnými ľuďmi?
 5. Ako jednať s partnerom a udržať váš vzťah v tajnosti?
 6. Ako sa vysporiadať s arogantnými ľuďmi?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail