Ako zapôsobiť na svojho oveľa staršieho šéfa?

Na svojho šéfa môžete zapôsobiť tým
Na svojho šéfa môžete zapôsobiť tým, že budete zodpovedným pracovníkom a dokážete sa orientovať vo svojej kancelárii.

Práca pre oveľa staršieho šéfa môže byť zastrašujúca. Pamätajte si, že ste prácu dostali, pretože váš šéf vám verí a myslí si, že môžete niečo priniesť na stôl. Na svojho šéfa môžete zapôsobiť tým, že budete zodpovedným pracovníkom a dokážete sa orientovať vo svojej kancelárii.

Metóda 1 z 3: Interakcia so svojim šéfom

 1. 1
  Počúvajte viac, ako hovoríte. Pretože ste mladší, váš šéf o vás môže mať určité predpoklady. Váš šéf si môže myslieť, že ste menej vyspelý, neskúsený a menej informovaný. Menej hovoriť vám zabráni povedať niečo bezohľadné a dokázať svojmu šéfovi, že má pravdu...
  • Vyberajte si múdro slová a hovorte iba vtedy, keď to potrebujete. Vyhnite sa rozprávaniu, len aby ste hovorili.
  • Veľa sa naučíte aj pozorovaním a počúvaním svojho šéfa a spolupracovníkov.
 2. 2
  Nebojte sa klásť otázky. Váš šéf neočakáva, že budete vedieť všetko. Kladenie otázok ukazuje, že ste pokorní a ochotní sa učiť. Škodlivejšie je niečo pokaziť, pretože ste sa nepýtali, namiesto toho, aby ste sa pýtali a potom produkovali kvalitnú prácu.
  • Predtým, ako sa obrátite na kolegu o radu alebo pomoc, pokúste sa zistiť, koľko môžete. Týmto spôsobom môžete klásť inteligentné otázky a ukázať, že ste sa pokúsili vyriešiť problém sami.
  • Keď dostanete odpoveď, vypočujte si ju a pokúste sa ju uplatniť vo svojej práci. Povedzte svojmu šéfovi: „Ďakujem za pochopenie. Bolo to skutočne užitočné.“
 3. 3
  Požiadajte svojho šéfa o spätnú väzbu. Potom, čo pracujete niekoľko týždňov, požiadajte svojho šéfa o spätnú väzbu o vašom výkone. Toto ukazuje vášmu šéfovi, že ste dôkladní a hrdí na svoju prácu. Spätná väzba vám tiež pomôže dosiahnuť lepší výkon v práci a porozumieť očakávaniam svojho šéfa. Niektoré otázky, ktoré by ste si mali položiť, zahŕňajú:
  • Som tu niekoľko týždňov. Čo si myslíte, ako sa veci vyvíjajú?
  • Existujú oblasti, ktoré je potrebné zlepšiť?
  • Je niečo, na čo by som sa mal zamerať?
  • Aké sú vaše očakávania od prvého mesiaca? 6 mesiacov mimo?
  Vaše činy zapôsobia na vášho šéfa viac ako čokoľvek
  Vaše činy zapôsobia na vášho šéfa viac ako čokoľvek, čo kedy poviete.
 4. 4
  Zistite, čo je pre šéfa dôležité. O svojom šéfovi sa môžete dozvedieť pozorovaním alebo kladením priamych otázok. Dávajte pozor na to, ako váš šéf uprednostňuje komunikáciu a ako šéf komunikuje s ostatnými zamestnancami. Väčšina supervízorov má konkrétne veci, ktoré sú pre nich veľmi dôležité, ako napríklad úhľadnosť, zdržanlivosť atď. Zistite, čo je pre vášho šéfa dôležité, a urobte, čo sa počíta.
  • Ak si napríklad všimnete, že váš šéf uprednostňuje e-maily pred osobnými interakciami, použite e-mail ako primárny spôsob komunikácie.

Metóda 2 z 3: byť dobrým pracovníkom

 1. 1
  Buďte spoľahliví. Spoľahlivosť pomôže vybudovať si dôveru a ukáže, že to so svojou prácou myslí vážne. Začína sa to dňom, keď vstúpite do svojej kancelárie. Váš šéf si všimne, že ste dôslední a bude rešpektovať vašu pracovnú morálku. Ako spoľahlivý pracovník by ste mali:
  • Príďte skoro do práce a na schôdze
  • Ak je to možné, dokončite svoje projekty a úlohy včas.
  • Nikdy nič neodkladajte neskoro
  • Nikdy sa kvôli ničomu neukazuj neskoro
  • Dávajte si pozor na to, čo sľubujete, a vždy splňte, čo sľúbite.
 2. 2
  Buďte proaktívni. Vaše činy zapôsobia na vášho šéfa viac ako čokoľvek, čo kedy poviete. Ak vidíte niečo, čo je potrebné urobiť, choďte do toho. Toto ukáže vášmu šéfovi, že ste samozásobiteľ.
  • Buďte pripravení robiť úlohy, ktoré vaši spolupracovníci prehliadali alebo ich nechcú vykonávať. Napríklad organizovanie elektronických alebo papierových súborov nie je vzrušujúca práca, ale je hodnotná a užitočná pre vaše pracovisko.
  • Vypočujte si svojho šéfa a spolupracovníkov, ak vám poskytnú rady o veciach, ktoré je potrebné urobiť. Môžete počuť rozhovory o projektoch, ktoré vyžadujú ďalšiu podporu.
 3. 3
  Neospravedlňujte sa. Ak urobíte chybu, prevezmite zodpovednosť za svoju časť. Ospravedlňte sa za to, čo sa stalo, a urobte opatrenia, aby ste neurobili rovnakú chybu. Oceníte vašu ochotu ospravedlniť sa a konať.
  • Ak bol do incidentu zapojený ešte niekto iný, neobviňujte ho ani neuvádzajte jeho meno.
  • Prijmite všetky dôsledky svojej chyby s dobrým prístupom.
  • Sadnite si a premýšľajte, čo ste mohli urobiť inak a kde presne ste urobili chybu. Pomôcť vám môže zapísanie si myšlienok a akčného plánu.
  Výkon zapôsobia na vášho šéfa najviac
  Pamätajte si, že vaše činy a výkon zapôsobia na vášho šéfa najviac.
 4. 4
  Dôvera projektu. Aj keď sa cítite nervózni alebo vystrašení, je dôležité, aby ste pôsobili sebavedomo a schopne. Ak o sebe pochybujete, bude pochybovať aj váš nadriadený. Keď hovoríte s ostatnými, nadväzujte očný kontakt, postavte sa rovno a usmejte sa.
  • Vyhnite sa gestám, pri ktorých budete pôsobiť nervózne, ako napríklad skákanie nohou hore a dole, krútenie palcami alebo hranie sa s vlasmi alebo doplnkami.
  • Neprekrížte ruky ani ich neskrývajte za chrbtom. Vďaka tomu budete pôsobiť zatvorene.

Metóda 3 z 3: zapadnutie do kancelárie

 1. 1
  Oblečte sa, aby ste zapôsobili. Dávajte pozor na to, ako sa váš šéf a spolupracovníci obliekajú, a potom sa obliekajte o krok vyššie ako ostatní. Napríklad, ak majú všetci na sebe rifle a tričká, potom by ste si obliekli pekné rifle a košeľu alebo blúzku s gombíkom. To pomôže vášmu šéfovi, aby vás bral vážnejšie.
  • Dávajte si pozor, aby ste úplne neobliekli svojho šéfa a spolupracovníkov. Ak pracujete v neformálnej kancelárii, nenoste do práce oblek. Vždy sa oblečte primerane svojej kancelárskej kultúre.
 2. 2
  Zistite o svojej spoločnosti čo najviac. Ako mladší pracovník budete obklopení ľuďmi, ktorí majú viac skúseností a znalostí. Váš šéf musí vidieť, že ste dobre informovaní a môžete držať krok so svojimi spolupracovníkmi. Prečítajte si web svojej spoločnosti, stránky sociálnych médií a tlačové správy.
  • Pokračujte v tom aj po prijatí do zamestnania. Každý týždeň si vyhraďte čas na čítanie o oblasti, v ktorej pracujete.
  • Môžete si tiež prečítať akékoľvek webové stránky alebo publikácie, ktoré súvisia s vašim odborom a profesiou.
  Ako váš šéf komunikuje s ostatnými zamestnancami
  Dávajte pozor na to, ako váš šéf uprednostňuje komunikáciu a ako váš šéf komunikuje s ostatnými zamestnancami.
 3. 3
  Prispôsobte sa kultúre kancelárie. Dávajte pozor na čas, kedy ľudia prichádzajú a odchádzajú z práce. Ako dlho sú obvyklé prestávky na obed? Spolupracujú ľudia na práci alebo pracujú potichu sami?
  • Ak napríklad máte vystúpiť o 17:00, ale všimnite si, že ľudia zvyčajne odchádzajú okolo 17:15, držte sa až do 17:30. Nechcete byť prví, čo budú von o 17:00 na bodke.
  • Nechcete vyniknúť zo zlých dôvodov. Upravte svoj štýl práce tak, aby zodpovedal kultúre.
  • Ak spozorujete nejaké negatívne črty, ako sú nadmerné prestávky na obed alebo prílišná socializácia, nepúšťajte sa do nich. Ak majú ľudia napríklad 30 -minútové konverzácie, ktoré nesúvisia s prácou, chatujte asi 5 minút a potom sa vráťte k svojej práci. Stále sa stýkate bez toho, aby ste tým poškodili pracovný výkon.

Tipy

 • Pamätajte si, že vaše činy a výkon zapôsobia na vášho šéfa najviac. Nemusíte byť najlepší priatelia alebo sa úplne stýkať so svojim šéfom.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail