Ako sa vysporiadať s pracovným kolegom, ktorý má smradľavé obedy?

Ktorý konzumuje smradľavé obedy za svojim stolom
Ak pretrvávajú problémy s kolegom, ktorý konzumuje smradľavé obedy za svojim stolom, požiadajte vyššie vedenie, aby zaviedlo politiku, ako tomu predchádzať.

Práve keď ste si mysleli, že váš kolega hovorí po telefóne menej nahlas, teraz otvára svoj smradľavý obed, z ktorého sa vám znechutene krúti hlava. Existuje slušný spôsob, ako mu povedať, aby nejedol v kancelárii okolo vás? Nie je to jednoduché, ale existuje niekoľko spôsobov, ako im dať vedieť, že nie sú ohľaduplní k svojmu okoliu.

Metóda 1 z 1: Začíname

 1. 1
  Buďte zdvorilí, ale úprimní. Povedzte im, že oceňujete ich túžbu jesť pri stole, ale že vás znepokojuje zápach z obeda. Dajte im vedieť, že majú právo povedať to isté o akomkoľvek vašom jedle, ktoré ich rozrušuje. Môžete tiež skúsiť povedať, že držíte diétu (možno zo zdravotných dôvodov) a vôňa ich jedla vám sťažuje sústredenie - ale nehovorte to, ak sa chystáte vidieť výdatný obed!
 2. 2
  Pošlite im anonymný e -mail. Vytvorte si e-mailovú adresu alebo použite službu, ktorá vo vašom mene odošle anonymnú správu, v ktorej svojmu kolegovi poviete niečo ako „Vôňa vášho obeda je dnes veľmi silná.“ Skúste to, ak nebude bolestne zrejmé, že ste zdrojom. Napríklad to nebude fungovať, ak ste v kancelárii iba dvaja!
 3. 3
  Zahrajte si alergickú alebo vegetariánsku kartu. Ak je zápach z niečoho, na čo máte alergiu, máte plné právo požadovať okamžitý odpor voči jeho konzumácii vo vašej prítomnosti. Na zvládnutie tohto problému použite svojho manažéra. V opačnom prípade nemusíte mať alergiu, ale môžete povedať, že ju máte a nemôžete byť v prítomnosti tohto druhu jedla bez toho, aby ste nemali zlú reakciu, a požiadajte svojho kolegu, aby ho láskavo konzumoval inde. Alebo ak ste vegetarián, vysvetlite im, ako je pre vás pach mäsa alebo rýb veľmi nepríjemný a spôsobuje vám nevoľnosť.
  Ak ste vinní z obeda vo svojom vlastnom stole
  A opäť to nie je niečo, čo by ste mali hovoriť, ak ste vinní z obeda vo svojom vlastnom stole.
 4. 4
  Prineste si na stôl ventilátor. Keď osoba prinesie obed, nasmerujte ventilátor tak, aby vháňal vzduch ich smerom (aj keď nie priamo do tváre). To by malo stačiť na to, aby zápach jedla necestoval vašim smerom, aj keď v malej kancelárii alebo keď je obed obzvlášť silný, môže ísť iba o dočasné riešenie.
 5. 5
  Zapáľte si na stole silne vonnú sviečku. Prípadne môžete použiť silný osviežovač vzduchu. Vášmu kolegovi to nielen poskytne náznak (najmä ak ho použijete iba vtedy, keď jedia páchnuci obed za svojim stolom), ale výrazná aróma môže narušiť chuť ich jedla. Ak nedostanú nápovedu a nakoniec vás požiadajú , aby ste prestali zapáchať v kancelárii, povedzte im, že nepríjemný zápach musí pochádzať z miešania umelej vône a jedla, a navrhnite, aby ste sa snažili udržať oboch mimo kancelárie.
 6. 6
  Naneste si na zápästie esenciálne oleje. Silné vône ako mäta pieporná a levanduľa môžu prekonať vôňu jedla. Niektoré vône upokojí váš žalúdok alebo zmierni bolesť hlavy. Fľašu oleja majte na stole a podľa potreby naneste. Môžete sa opierať o lakeť, aby ste si zápästie priblížili k nosu bez toho, aby ste vyzerali, že celý deň čucháte k zápästiu.
 7. 7
  Buďte o niečo pevnejší a povedzte svojmu kolegovi o nebezpečenstvách, ktoré vám prináša konzumácia materiálu z klávesnice a pracovného stola. Informujte ich, aké je to špinavé, ako sa kolóniám zvierat darí na omrvinkách pod kľúčmi a vo vnútri vnútorného fungovania počítača. Nehovoriac o tom, aké hrozné je objavovať rozdrvené jedlo na papieroch a v knihách... Tento krok je pre človeka, ktorý vie, že vyzdvihnutie tohto problému s kolegom nespôsobí problémy; niektorí kolegovia sa môžu správať defenzívne! A opäť to nie je niečo, čo by ste mali povedať, ak ste vinní z obeda vo svojom vlastnom stole.
  Povedzte svojmu kolegovi o nebezpečenstvách
  Buďte o niečo pevnejší a povedzte svojmu kolegovi o nebezpečenstvách, ktoré vám prináša konzumácia materiálu z klávesnice a pracovného stola.
 8. 8
  Porozprávajte sa so svojim manažérom. Ak nie ste schopní niečo povedať sami alebo ste sa pokúšali bezvýsledne, oznámte to tým, ktorí sú nad vami, a požiadajte ich, aby povedali niečo vo vašom mene. Ide o zničenie dobrých tímových vzťahov, preto väčšinou prídu pomôcť. Majte na pamäti, že niektorí manažéri môžu v snahe byť spravodliví zakázať všetky jedlá na obed, alebo dokonca parfumy a kolínsku vodu.
 9. 9
  Nájdite si prácu na diaľku. Ľudia jedia pri svojom stole už roky a naďalej budú jesť pri stole, pokiaľ budú k dispozícii kancelárie a 16 hodín denne. Ak vám to tak vadí, zvážte nájdenie práce, kde sa budete môcť odpracovať mimo kancelárskeho prostredia. To isté neznamená, že jedlo za stolom je vhodné pre zdravý a rozhľadený ľudský zážitok.
 10. 10
  Majte na pamäti, že môže ísť o hrniec, ktorý nazýva kanvicu čiernou. V stále viac multikultúrnej krajine Aj keď môžete nájsť nejaké etnické jedlo plné zápachu, možno si neuvedomujete, že váš šalát z modrého syra alebo popcorn z čedaru v mikrovlnnej rúre je rovnako urážlivý. Namiesto fňukania svojmu manažérovi je lepšou cestou otvoriť diskusie o jedlách predkov a regionálnych jedlách. Dobrou možnosťou, ako sa s touto situáciou vyrovnať, je zorganizovať kancelárske pikniky s „charakteristickým jedlom“ - povzbudiť ľudí, aby si priniesli svoje najcharakteristickejšie regionálne jedlo alebo jedlo predkov. Pomôže to začať diskusie a medzikultúrne oboznamovanie sa navzájom s regionálnymi potravinami. Používanie výrazov „predkovia“ alebo „regionálne“ potraviny namiesto „etnických“ potravín lepšie zabráni stigmatizácii akejkoľvek časti populácie.
Že váš kolega hovorí po telefóne menej nahlas
Práve keď ste si mysleli, že váš kolega hovorí po telefóne menej nahlas, teraz otvára svoj smradľavý obed, z ktorého sa vám znechutene krúti hlava.

Tipy

 • Ak pretrvávajú problémy s kolegom, ktorý konzumuje smradľavé obedy za svojim stolom, požiadajte vyššie vedenie, aby zaviedlo politiku, ako tomu predchádzať. Za predpokladu, že bude k dispozícii jedáleň alebo iná alternatívna miestnosť na stravovanie, môže to fungovať dobre a môže to byť príjemný spôsob, akým sa kolegovia môžu uvoľniť a stretnúť sa navzájom prostredníctvom výberu.

Varovania

 • Uvedomte si, že len preto, že sa jedná o potravinu vonia neznáma, neznamená, že to vonia zle. Ak sa stretávate s etnickou kuchyňou, ktorá je vám cudzia, skúste svojmu nosu zvyknúť na pach. Pokiaľ je to možné, vyskúšajte predmetnú kuchyňu-možno prídete na to, že vám chutí, a jej vôňa vám už nebude prekážať (v skutočnosti vás môže vyhladnúť).
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail