Ako oznámiť zamestnávateľovi, že pôjdete do väzenia?

Aby ste to povedali svojmu zamestnávateľovi
Ak ste schopní rozvrhnúť si čas vo väzení tak, aby vám nechýbala práca, nemusí sa od vás vyžadovať, aby ste to povedali svojmu zamestnávateľovi.

Zrazu sa vaše šťastie obrátilo na vás? Zdá sa, že na budúcu chvíľu budú veci dosť ťažké? Môžete mať skvelú prácu, skvelú rodinu, ale ste poslaný do väzenia. Zaujíma vás, ako informovať svojho zamestnávateľa o tejto hroznej správe alebo či to vôbec urobiť? Niekedy stačí „zahryznúť sa do guľky“ a postaviť sa čelom, ako prídu.

Časť 1 z 5: Príprava na rozhovor so svojim šéfom

 1. 1
  Zhromaždite všetky informácie o svojom treste odňatia slobody. Porozprávajte sa so svojim obhajcom, ktorý vás zastupoval vo vašom procese, aby ste si boli istí, že viete, aké dátumy budete vo väzení. Musíte tiež vedieť, za aký poplatok vás držia. Relevantné je aj to, či vás zadržiavajú na kauciu alebo súdny proces, alebo si chcete odpykať trest po odsúdení.
 2. 2
  Rozhodnite sa, či potrebujete zverejniť vetu. Očividne budete musieť svojmu nadriadenému povedať, či vám bude chýbať práca alebo či vám to vyžadujú firemné pravidlá alebo zmluva. Ak ste schopní rozvrhnúť si čas vo väzení tak, aby vám nechýbala práca, nemusí sa od vás vyžadovať, aby ste to povedali svojmu zamestnávateľovi. Aj keď nie ste povinní zverejniť svoju vetu, možno budete chcieť, ak sa váš šéf o tom pravdepodobne dozvie prostredníctvom iných kanálov.
 3. 3
  Opýtajte sa na voľno. Niektoré spoločnosti ponúkajú voľno bez nároku na mzdu až tri mesiace podľa uváženia zamestnávateľa. Ak ste hodnotným zamestnancom, váš priestupok nemá inak vplyv na vašu prácu a väzenie nie je dlhé, váš šéf môže zvážiť, či vám na dobu vášho uväznenia dovolí neprítomnosť.
 4. 4
  Zvážte, koľko dní dovolenky ste nazbierali. Ak sa vám nahromadili dni dovolenky, možno ich budete môcť použiť na kompenzáciu časti času, počas ktorého budete vo väzení.
Prečo sa chystáte do väzenia
Povedzte svojmu šéfovi, prečo sa chystáte do väzenia, ak si dúfate, že si prácu udržíte.

Časť 2 z 5: Osobné rozprávanie

 1. 1
  Dohodnite si schôdzku so svojim šéfom, keď pravdepodobne nebudete pôsobiť rušivo. Môže to byť skoro alebo neskoro počas dňa, ale spravidla to nie je uprostred pracovného dňa. Požiadajte o stretnutie, aby ste prediskutovali dôležitý osobný problém, ktorý bude mať vplyv na vašu prácu.
 2. 2
  Zvážte pozvanie dôveryhodnej tretej osoby, aby sa zúčastnila tohto stretnutia s vami. Mať tam tretiu osobu vám často môže pomôcť zapamätať si veci a zabrániť tomu, aby sa schôdzka začala preháňať.
 3. 3
  Prejdite k veci. Keď sa stretnete so svojim šéfom, nebite sa okolo kríka. Dajte im vedieť, čo sa deje a ako to bude (alebo nebude) mať vplyv na vašu prácu.
  • Povedzte svojmu šéfovi, že vás to mrzí, ale že pôjdete do väzenia.
  • Povedzte svojmu šéfovi, prečo sa chystáte do väzenia, ak si dúfate, že si prácu udržíte. Majte na pamäti, že registre trestov sú verejné a váš šéf bude môcť zistiť dôvod prostredníctvom iných kanálov.
  • Povedzte svojmu šéfovi dátumy, kedy budete vo väzení.
 4. 4
  Opýtajte sa na udržanie zamestnania. Opýtajte sa svojho šéfa, či si môžete vziať dovolenku, predĺženú dovolenku alebo si inak zachovať prácu. Ak nie, opýtajte sa, či vám bude po prepustení umožnené znova sa uchádzať o prácu alebo podobné zamestnanie.
Ako to (alebo nebude) mať vplyv na vašu prácu
Budú musieť vášmu šéfovi povedať, čo sa deje a ako to (alebo nebude) mať vplyv na vašu prácu.

Časť 3 z 5: Písanie

 1. 1
  Ak to nemôžete svojmu šéfovi povedať osobne, napíšte list alebo e -mail. Najlepšie je to urobiť osobne. Niektoré situácie to však znemožňujú, napríklad:
  • Váš šéf nie je na rovnakom mieste ako vy.
  • Váš šéf je na dovolenke.
  • Ste uväznení bez predchádzajúceho upozornenia.
 2. 2
  Formátujte svoju komunikáciu ako formálnu komunikáciu. Nepoužívajte slang ani skratky. Ak ide o list, zadajte spiatočnú adresu a formálny blok adries.
 3. 3
  Prejdite k veci. V tele vašej písomnej komunikácie nebite okolo krovia. Dajte im vedieť, čo sa deje a ako to bude (alebo nebude) mať vplyv na vašu prácu. Váš prvý odsek by mal:
  • Povedzte svojmu šéfovi, že vás to mrzí, ale že pôjdete do väzenia.
  • Povedzte svojmu šéfovi, prečo sa chystáte do väzenia, ak si dúfate, že si prácu udržíte. Majte na pamäti, že registre trestov sú verejné a váš šéf bude môcť zistiť dôvod prostredníctvom iných kanálov.
  • Povedzte svojmu šéfovi dátumy, kedy budete vo väzení.
 4. 4
  Požiadajte o udržanie si zamestnania. V druhom odseku povedzte svojmu nadriadenému, že by ste si chceli vziať dovolenku, predĺženú dovolenku alebo si zachovať prácu iným spôsobom. Dajte im vedieť, že rozumiete, ak to nie je možné zariadiť, ale dajte im vedieť, že by ste sa v prípade potreby chceli znova uchádzať o prácu alebo podobné zamestnanie.
 5. 5
  Ak je to možné, požiadajte dôveryhodnú osobu o doručenie vášho listu. Ak je najdôležitejší čas a bude vám chýbať práca, nebudete chcieť čakať na to, aby vám list doručila šéfovi bežná poštová služba.

Časť 4 z 5: rozprávanie prostredníctvom tretej osoby

 1. 1
  Požiadajte tretiu osobu, aby sa so šéfom porozprávala, ak to nemôžete svojmu šéfovi povedať osobne alebo písomne. Najlepšie je to urobiť osobne. Niektoré situácie to však znemožňujú, napríklad:
  • Váš šéf nie je na rovnakom mieste ako vy.
  • Váš šéf je na dovolenke.
  • Ste uväznení bez predchádzajúceho upozornenia.
 2. 2
  Nájdite dôveryhodnú osobu. Osoba, ktorá za vás komunikuje, by mal byť niekto, komu dôverujete a komu veríte, že vám informácie poskytne profesionálnym spôsobom. Môže to byť:
  • Váš zástupca
  • Váš manžel
  • Dôveryhodný spolupracovník
  • Dôveryhodný priateľ alebo príbuzný
 3. 3
  Poskytnite tejto osobe všetky potrebné informácie. Uistite sa, že táto osoba pozná všetky potrebné informácie a ako správne informovať svojho šéfa. Budú musieť vášmu šéfovi povedať, čo sa deje a ako to (alebo nebude) mať vplyv na vašu prácu. By mali:
  • Povedzte svojmu šéfovi, že vás to mrzí, ale že budete alebo pôjdete do väzenia.
  • Povedzte svojmu šéfovi, prečo sa chystáte do väzenia, ak si dúfate, že si prácu udržíte. Majte na pamäti, že registre trestov sú verejné a váš šéf bude môcť zistiť dôvod prostredníctvom iných kanálov.
  • Povedzte svojmu šéfovi dátumy, kedy budete vo väzení.
 4. 4
  Požiadajte o udržanie si zamestnania. Váš posol by mal vášmu šéfovi povedať, že by ste si chceli vziať dovolenku, predĺženú dovolenku alebo si inak zachovať prácu. Dajte im vedieť, že rozumiete, ak to nie je možné zariadiť, ale dajte im vedieť, že by ste sa v prípade potreby chceli znova uchádzať o prácu alebo podobné zamestnanie.
Ale že pôjdete do väzenia
Váš prvý odsek by mal: Povedzte svojmu šéfovi, že vás to mrzí, ale že pôjdete do väzenia.

Časť 5 z 5: Riešenie následkov

 1. 1
  Buďte pripravení prísť o prácu. Vo väčšine prípadov vás môže zamestnávateľ prepustiť z dôvodu chýbajúcej práce z dôvodu uväznenia. V skutočnosti vás vo väčšine prípadov môžu prepustiť z práce z akéhokoľvek dôvodu, pokiaľ nejde o zakázaný dôvod, ako je diskriminácia.
 2. 2
  Využite programy ponúkané vo väzení. Mnoho väzníc má programy vzdelávania a odbornej prípravy, ktoré vám pomôžu získať zamestnanie hneď po prepustení.
 3. 3
  Prijmite akúkoľvek pomoc od svojho podmienečného prepustenia alebo rehabilitačné služby, keď sa dostanete z väzenia. Môžu vám pomôcť požiadať o starú alebo podobnú prácu.

Varovania

 • Je pravdepodobné, že vás pustia. Veľmi málo zamestnávateľov je pre túto situáciu sympatických. Pokiaľ ide o žiadosti o zamestnanie, jedna z otázok, ktoré sa zvyčajne kladú, ak ste už boli v minulosti odsúdení za trestný čin.

Otázky a odpovede

 • Môj manžel je na kauciu kvôli podvodom a môže ísť do väzenia, mám to povedať svojim zamestnávateľom?
  Pokiaľ váš manžel nepracuje na rovnakom mieste ako vy, nie je to skutočne potrebné. Môžete povedať svojim priateľom a príbuzným, ak váš manžel ide do väzenia.
 • Čo keď sa chystáte na naozaj dlhý čas ako 20 k životu?
  ak sa chystáte na 20 rokov väzenia na doživotie, buďte voči svojmu zamestnávateľovi úprimní. Ak pôjdete na tak dlho, s najväčšou pravdepodobnosťou prídete o prácu, je nepravdepodobné, že by existoval zamestnávateľ, ktorý by mohol na toto časové obdobie počkať. Ak vám bude po určitom čase podmienečne odpustené, pravdepodobne si budete musieť nájsť inú prácu, ktorá sa líši od vašej starej práce, pretože veci sa pohnú a budete považovaní za zločinca.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail