Ako jesť homára?

Ak chcete jesť homára, stiahnite každý pazúr nadol a preč od tela, aby ste ho odstránili. Zlomte pazúry v kĺbe a potom vidličkou na homáre vyberte mäso z kĺbov rúk a palcov. Krekrom na homáre popraskajte väčšiu časť pazúrov a vyberte aj mäso. Potom oddeľte chvost od tela, potom chvost otvorte a vyberte mäso v jednom kuse. Predtým, ako ju budete jesť, nájdite a odstráňte čiernu žilu na chvoste. Tipy na výber dokonalého homára čítajte ďalej!

Môžem na jedenie homára použiť vidličku na homáre
Môžem na jedenie homára použiť vidličku na homáre?

Kto by nemal rád šťavnaté homárie mäso podávané s maslom a citrónom? Je to jedna zo svetových kulinárskych lahôdok, ale obsluha celého homára môže byť zastrašujúca. Prečítajte si informácie o tom, ako sa pripraviť na konzumáciu homára a vykopať z pazúrov, chvosta, tela a nôh každé posledné šťavnaté sústo.

Metóda 1 z 3: výber homára

 1. 1
  Rozhodnite sa medzi tvrdou škrupinou alebo „búračkou “. Ak pôjdete do reštaurácie, ktorá vám ponúka možnosť vybrať si vlastného homára, môže sa vás opýtať, či chcete homára s tvrdou škrupinou alebo ten, ktorý sa nedávno zbavil.
  • Homáre s tvrdou škrupinou dozreli natoľko, že ich škrupiny je trochu ťažké zlomiť. Mäso vo vnútri je pevné a voňavé.
  • Shedders majú mäkšie škrupiny, pretože sa nedávno preliepali. Cez homára s mäkkou škrupinou sa dostanete oveľa jednoduchšie. Obvykle však nie sú také „plné“ a v dôsledku toho majú menej mäsa.
 2. 2
  Vyberte si medzi mužom a ženou. Ak máte radi mäso z chvosta, vyberte si samičku homára, pretože chvosty samíc sú väčšie, aby sa do nich zmestil transport vajíčok.
 3. 3
  Vyberte si taký, ktorý vyzerá zdravo a živo. Teraz nie je čas vyraziť na odpadky alebo smolara - vyberte si homára, ktorý šklbe anténami a pohybuje sa vo vnútri nádrže. Jeho farba by mala byť jasná (aj keď nie červená - to sa stane potom, čo sa uvarí) a oči by mali byť lesklé.
  • Vyhýbajte sa homárom, ktorí pôsobia letargicky alebo choro. Homáre s viditeľným poškodením škrupiny alebo zakalenými očami môžu byť kontaminované. Homáre s chvostami, pod ktorými sú stočené, sú pravdepodobne už mŕtve, preto sa im vyhnite.
Ak chcete jesť homára
Ak chcete jesť homára, stiahnite každý pazúr nadol a preč od tela, aby ste ho odstránili.

Metóda 2 z 3: Príprava na konzumáciu homára

 1. 1
  Primerane sa oblečte. Homáre sa často podávajú vo vynikajúcich reštauráciách, ale zážitok z ich jedenia môže byť trochu nepríjemný. Pri jedení vám môžu z vidličky spadnúť malé kúsky homára a na oblečení sa vám môžu dostať kvapky masla. Podbradníky sú často k dispozícii, ale možno budete chcieť nosiť niečo, čo sa len tak ľahko neznečistí.
 2. 2
  Buďte pripravení použiť ruky. Je veľmi ťažké jesť homára bez manipulácie s rôznymi časťami. Očakávajte, že sa prstami dotknete škrupiny homára, nôh, pazúrov, chvosta a vnútra. Do konca jedla budete anatómii homárov celkom oboznámení.
 3. 3
  Poznať nástroje. Humra sa podáva s nasledujúcim vybavením, ktoré slúži na uľahčenie jedla:
  • Cracker na homáre, ktorý je podobný luskáčikom. Bez toho by ste mali problém dostať sa cez tvrdú škrupinu homára, aby ste sa dostali k mäsu dovnútra.
  • Homárska vidlička alebo homár, ktorá je malou kovovou vidličkou používanou na kopanie štrbín homára na mäso.
  • Kostná miska používaná ako nádoba na mušle z homára.
  • Utierky na ruky sa často vydávajú po jedle, takže šťavu z homára môžete utrieť z prstov.
 4. 4
  Jedzte ho priebežne alebo ho najskôr rozoberte. Niektorí ľudia radi jedia homára po častiach a jedia mäso z každého kusa, ako sa oddeľuje od tela. Iní radšej rozoberú celého homára a vychutnávajú si mäso naraz, keď je práca mimo cesty. Voľba je na vás - obe sú rovnako prijateľné, etiketové.
Pomocou krekra na homáre rozlomte väčšiu časť pazúrov
Pomocou krekra na homáre rozlomte väčšiu časť pazúrov a potom ho odstráňte vidličkou na homáre.

Metóda 3 z 3: jesť homára

 1. 1
  Odtrhnite pazúry. Každý pazúr stiahnite a vyberte z tela, aby ste ho odstránili. Otočte sa v spodnej časti každého pazúra, takže vám zostanú dve homáre „paže“ s pripevnenými pazúrmi.
  • Jedzte mäso z paží. Pomocou vidlice na homáre vydlabte mäso z rúk. Nie je toho veľa, ale oplatí sa to prekopať.
  • Odstráňte palec z pazúrov a zlomte pazúry v kĺbe. V časti palca uvidíte mäso. Použite vidličku na homáre alebo ju vyberte.
  • Pomocou krekra na homáre rozlomte väčšiu časť pazúrov a potom ho odstráňte vidličkou na homáre. Pazúrové mäso môže byť dostatočne silné, aby sa pomocou noža pokrájalo na menšie kúsky.
  • Zlikvidujte kúsky škrupiny a chrupavky v dodanej miske.
 2. 2
  Stiahnite nohy z homára. Je ľahké mäso jednoducho vysať z nôh. Niektorým ľuďom to neprekáža, pretože homár má chudšie nohy ako model veľkosti nula a oveľa viac z nich.
 3. 3
  Oddeľte chvost od tela. Rozlomte chvost a pomocou vidlice alebo vyberača vyberte mäso z chvosta v jednom kuse. Twist "plutvy" z chvosta a vytiahnite malé kúsky mäsa dovnútra. Nájdite a zlikvidujte veľkú čiernu žilu v chvostovom mäse, pretože ide o črevo, ktoré nie je veľmi cenené.
 4. 4
  Vyrežte zárezy na spodnej strane tela. Otvorte škrupinu hlavného tela a vyberte všetky kúsky bieleho mäsa, ktoré nájdete.
 5. 5
  Jedzte tomalley. To je pečeň homára, ktorej sa niektorí vyhýbajú, ale milovali ju skalní fanúšikovia homára. Je to sivá látka, ktorá sa nachádza v tele homára medzi vnútornosťami.
 6. 6
  Nájdite koraly. Ak máte samičku homára, vo vnútri tela môžete vidieť červené vajíčka alebo ikry. Jedná sa o jedlé, ale nie najchutnejšie časti homára.

Tipy

 • Uvarené homáre VŽDY skladujte v chladničke na chrbte. Vďaka tomu je homár čerstvejší a šťavnatejší.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Homár
 • Crack na homáre
 • Špachtle alebo homár
 • Doska na odhodenie škrupinových kúskov a kostí

Otázky a odpovede

 • Môžem na jedenie homára použiť vidličku na homáre?
  Vždy používajte svoj najlepší úsudok. Radšej mäso vydlabem vidličkou na homáre a potom prejdem na bežnú vidličku, ale urobil som to tak, ako to funguje, aj oba spôsoby.
 • Môžem zomrieť škrupinu homára a pridať ju do omáčky?
  Áno, mohol by si to urobiť.
 • Skutočne človek používa vidličku na homáre na jedenie, alebo jednoducho používa vidličku na oslobodenie mäsa z homára zo škrupiny?
  Ja osobne používam vidličku, aby som mäso vytiahol zo škrupiny. Každý z nich je v poriadku, ale odporúčam druhý spôsob.
 • Môžem variť homára, aby som ich mohol jesť neskôr?
  Áno, môžete uvareného homára zmraziť, ale kvalita mäsa sa zníži.
 • Môžem jesť zelené časti?
  „Zelené časti“ sú v skutočnosti paradajka homára, ktorá je v zásade pečeňou a pankreasom. Mnoho ľudí, najmä z Nového Anglicka, to považuje za delikatesu a jedia to spolu so zvyškom homára. Pretože však tomalley slúži ako pečeň homára, existuje možnosť prítomnosti niektorých toxínov. Použite svoj vlastný úsudok.
 • Malo by byť mäso z vareného homára ihneď odstránené? Nasledujúci deň ho plánujem použiť na homársky šalát.
  Mäso môžete nechať v škrupine a vložiť do chladničky na neskoršie použitie. (Ak uvarené mäso z homára zostane v škrupine, použite ho do troch dní.) Podľa mojich skúseností sa však mäso ľahšie vyberie, keď je homár ešte teplý.
 • Čo môžem podávať s homárom?
  Gram alebo dva masla na namočenie homára. Pokiaľ ide o prílohy, dobrou voľbou by bol šalát alebo kukurica.
Nezodpovedané otázky
 • Ako sa vlámem do homára doma?

Komentáre (7)

 • skileshaley
  Mal som homáre, ako im reštaurácie slúžili. Chcel vedieť ostatné detaily; keď som prišiel na to, že reštaurácia použila zvyšok mäsa na výrobu ďalších jedál. Veľmi zaujímavé, vrátane času varenia!
 • sonaplskova
  Tento článok ma poučil o častiach homára, o tom, ako variť homára a ako ho pripraviť pred jedlom. Ďakujem!
 • mullerpayton
  Je veľmi ľahké sledovať kroky k jedlu z rôznych častí a ako ich odstrániť.
 • hellerturner
  Užitočné bolo, ako to jesť vo všeobecnosti.
 • khall
  Presné a jednoduché. Skvelé. Vďaka!
 • louisa03
  Naučil som sa, ktoré časti môžem jesť.
 • anabelzboncak
  Teraz zajtra kúpim na večeru homára.
Súvisiace články
 1. Ako jesť s oddeľovačmi v ústach?
 2. Ako posilniť svoje zdravie čajom?
 3. Ako získať kávu prospešné pre zdravie?
 4. Ako podať kávový klystír?
 5. Ako jesť indické jedlo rukami?
 6. Ako piť zelený čaj?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail