Ako zastaviť a ovoňať ruže?

Ak sa chcete zastaviť a ovoňať ruže, alebo spomaliť a oceniť maličkosti v živote, začnite si robiť čas na ľudí, na ktorých vám najviac záleží! Zavolajte napríklad príbuznému, s ktorým ste sa dlho nerozprávali, alebo si dohodnite mesačné rande s kamarátkou, s ktorou sa často nevidíte. Aj keď môže byť ťažké žiť v tejto chvíli, môžete byť prítomnejší tým, že odložíte mobilný telefón, keď ste s blízkymi, aby ste sa mohli plne sústrediť na spoločný čas. Keď ste sami, oceňujte maličkosti cvičením všímavosti. Aby ste to urobili, odložte starosti do budúcna a zamerajte sa na to, čo práve robíte, aby ste si mohli naplno užívať! Ak sa chcete dozvedieť, ako sa dostať do kontaktu s prírodou a pripomenúť si, aký je život vzácny, prečítajte si viac od nášho trénera všímavosti!

Ovoňajte ruže“ neznamená len kvety
Výraz „zastavte sa a ovoňajte ruže“ neznamená len kvety, ale skôr spôsob, ako prežiť svoj život s hlbším ocenením sveta okolo nás.

Výraz „zastavte sa a ovoňajte ruže“ neznamená iba kvety, ale skôr spôsob, ako prežiť svoj život s hlbším ocenením sveta okolo nás. Pripomína nám to spomaliť a všímať si maličkosti, kvôli ktorým život stojí za to. Napriek rušnému životu je dôležité vedieť, ako byť v danom okamihu; inak vás tieto chvíle prejdú.

Metóda 1 z 3: Nájdite si čas na rodinu a priateľov

 1. 1
  Nájdite si čas mimo harmonogramu a buďte so svojou rodinou. Kvalitný čas s rodičmi, deťmi, príbuznými a manželom môže mať trvalý vplyv na ich celkové fyzické a duševné zdravie. Náš uponáhľaný život často bráni vytváraniu spojení a tráveniu potrebného času s rodinou a priateľmi. Tu je niekoľko spôsobov, ako stráviť kvalitný čas:
  • Večerajte radšej pri stole, než pred televízorom, aby ste mali viac času na spojenie.
  • Vyberte sa na cesty, na pamiatky alebo sa podeľte o nové zážitky.
  • Navštívte príbuzných, s ktorými sa tak často nestretávate, alebo si urobte čas na to, aby ste im zavolali alebo napísali.
 2. 2
  Pamätajte si dôležité dátumy a udalosti, ako sú narodeniny a promócie. Ozvláštnite ten deň a buďte prítomní všetkými možnými spôsobmi, fyzicky aj mentálne. Zúčastnite sa na záujmoch svojej rodiny. Keď si spomeniete na veci, na ktorých im najviac záleží, môžete si vybudovať silnejšie puto so svojimi blízkymi.
  • Majte kalendár a poznamenajte si všetky špeciálne dni vopred, aby ste nezabudli na veci ako herné dni, skúška tanca alebo výročia. Dodržaním harmonogramu ho budete môcť lepšie uprednostniť.
 3. 3
  Spojte sa viac so svojimi priateľmi. Aj keď je dôležité nájsť si čas na rodinu, priatelia sú ako vaša druhá rodina. Uistite sa, že nie všetok váš čas strávi jedna osoba alebo vec. Priatelia môžu pomôcť udržať veci v nadhľade.
  • Dajte si kávu alebo čaj s priateľmi a sledujte, čo sa deje v ich životoch.
  • Pravidelne sa stretávajte s priateľom. Nenechajte sa školou zamestnať, zamestnaním ani každodennými prácami, aby ste im mohli iba písať správy alebo písať e -maily. Osobné pripojenie, a nie online alebo telefonicky, môže mať trvalý vplyv.
  Zastavte sa a ovoňajte ruže - doslova
  Zastavte sa a ovoňajte ruže - doslova.
 4. 4
  Užívajte si jeden s druhým s priateľmi a príbuznými. Aj keď sa mnohé sociálne aktivity vykonávajú v skupinách, ako sú rodinné stretnutia alebo výlety s priateľmi, je dôležité vybudovať si užší vzťah s ľuďmi a skutočne sa zoznámiť s tým, ako sa im darí. To platí najmä pre súrodenca alebo priateľa, ktorý prežíva ťažké obdobie.
  • Vyhraďte si čas, aby sa cítili výnimočne. Prejavovanie empatie je súčasťou prítomnosti „prítomného v okamihu“.

Metóda 2 z 3: budovanie hlbších vzťahov

 1. 1
  Byť prítomný. Odložte mobilný telefón, tablet, prenosný počítač a ďalšie rušivé zariadenia. Buďte prítomní v danej chvíli s ľuďmi okolo vás. Teraz je jednoduchšie vykonávať viac úloh súčasne s modernou technológiou, ale často to znižuje zážitok „byť v okamihu“.
  • Buďte otvorení počúvaniu ľudí okolo vás a urobte si čas, aby ste si vypočuli, čo hovoria. Všimnite si ich reč tela a nalaďte sa na ich činy.
 2. 2
  Smejte sa a buďte spolu hraví. Podeľte sa o aktivity s ostatnými, ktoré prinášajú radosť. Urobte si každodenné zážitky zapamätateľnejšie tým, že sa o ne podelíte. Ísť do obchodu s potravinami môže byť dobrodružstvo. Spoločná príprava večere môže byť prínosom.
  • Vďaka humoru sa bežné veci môžu zdať zábavné.
 3. 3
  Nechajte svojho partnera, manželku alebo priateľa/priateľku, aby sa cítili výnimočne. Bez ohľadu na to, či so vzťahom len začínate, alebo ste ženatý 30 rokov, je dôležité ukázať, že vám na svojom partnerovi záleží aj po tých rokoch.
  • Pripravte svojmu partnerovi špeciálne jedlo. Buď kreatívny. Vynakladať úsilie, ktoré presahuje rámec bežnej rutiny, je pre vás oboch často odmenou.
  • Darujte malý darček na prejavenie lásky. Či už je to jedna ruža, ručne vyrobené remeslo alebo karta, je to veľký rozdiel, keď vám ukáže, že vám to nie je ľahostajné. Z malých prekvapení sa môžu stať trvalé spomienky a pomôcť vybudovať pevnejšie vzťahy.
 4. 4
  Vráťte sa jednoduchým skutkom láskavosti. Keď sa stanete zaneprázdnenejším, môžete začať byť v akejsi „bubline“ školy, práce a domova, v ktorej zabudnete, že mnoho ďalších ľudí prežíva stresové obdobia ako vy. Takže zatiaľ čo sa ponáhľate dostať z bodu A do bodu B, zastavte sa na chvíľu a pozrite sa na ľudí okolo vás. Možno je tu niekto v núdzi alebo sa cíti skľúčene. Buďte k nim milí, aj keď najmenšími spôsobmi.
  • Niekedy môže najmenšie gesto láskavosti zmeniť niečí pohľad na jeho deň, týždeň, rok alebo život.
Náš uponáhľaný život často bráni vytváraniu spojení
Náš uponáhľaný život často bráni vytváraniu spojení a tráveniu potrebného času s rodinou a priateľmi.

Metóda 3 z 3: oceňovanie malých vecí

 1. 1
  Všímajte si svet okolo seba. Keď je váš deň plný práce, práce alebo aktivít, môžete stratiť kontakt so sebou samým. Aktom všímavosti vynakladáte jemné úsilie, aby ste boli neustále prítomní:
  • Byť prítomný „naschvál“ prostredníctvom vedomého smerovania povedomia.
  • Byť pozorný k prítomnému okamihu. Vaša myseľ možno súťaží s tým, čo má robiť, a s ľuďmi, ktoré majú vidieť, ale vy sa namiesto toho sústredíte na tie jednoduchšie veci.
  • Byť bez úsudku. Ak budete tomuto okamihu venovať väčšiu pozornosť, zažijete viac o svete okolo vás. Vďaka svojmu zvýšenému vedomiu môžete počúvať alebo vidieť viac ako predtým.
 2. 2
  Buďte pozitívni a žite šťastnejšie. Štúdie ukázali, že ak si budete viac vážiť svoj život a svoj svet, povedie to ľudí k naplnenejšiemu životu. Akt venovania pozornosti dobrým veciam v živote a vďačnosť v skutočnosti robia ľudí šťastnejšími.
  • Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi, ktorí sa nie vždy zameriavajú na negatívne.
  • Sústreďte sa na prítomný okamih a nájdite vo svojom zornom poli niečo, čo vás robí šťastnými. Držte ten obraz vo svojej mysli a pozitívne sa naň zamerajte.
 3. 3
  Meditujte. Toto je užitočná prax pre všímavosť ako spôsob, ako si vyčistiť hlavu od negatívnych alebo hyperaktívnych myšlienok. Vďaka tomu sa budete cítiť „sústredení“ v chaotickom svete.
  ODBORNÁ TIP

  Meditácia skutočne mení mozog. Podľa trénera meditácie a kariéry Chada Hersta: „K vyhoreniu dochádza, pretože neustále reagujeme na podnety. Keď meditujete, znižuje to reaktivitu mysle. V skutočnosti sa vám zmení tvar mozgu: niektoré časti sa zmenšujú, vďaka čomu sme menej reaktívni, a iné porcie sa zahusťujú, čo nám umožňuje lepšie pochopiť, ako dosiahnuť svoje ciele.

 4. 4
  Používajte pozitívne vyhlásenia po celý deň. To, ako vidíme svet, je záležitosťou mysle. Naša myseľ sa dá tvarovať a meniť. Jedna cesta je prostredníctvom pozitívnych než negatívnych vyhlásení o sebe. Afirmácie môžu posilniť vašu sebadôveru a udržať vás zameraných na dobré veci v živote.
 5. 5
  Spojte sa s prírodou. V každodennom živote sme často odpojení od prírody a celej jej krásy. Naša Zem pripomína, aký vzácny je život. Oceňujte malé aj veľké veci:
  • Kráčajte po pláži, rieke alebo jazere. Zvuk vody môže byť upokojujúci.
  • Všimnite si vtáky na stromoch alebo na oblohe. Sledovanie migrácie veľkého vtáka môže byť kúzelné.
  • Choďte pozerať na hviezdy. Vesmír je veľký a krásny.
  Ak sa chcete zastaviť a ovoňať ruže
  Ak sa chcete zastaviť a ovoňať ruže, alebo spomaliť a oceniť maličkosti v živote, začnite si robiť čas na ľudí, na ktorých vám najviac záleží!
 6. 6
  Byť vďačný. Zhlboka sa nadýchnite a rozhliadnite sa okolo seba. Aj keď existujú veci, ktoré by ste chceli, aby boli lepšie, buďte vďační za to, čo máte, a za krásu života na tejto Zemi. Máte len jeden život, ktorý musíte žiť, a ten je váš.
 7. 7
  Zastavte sa a ovoňajte ruže - doslova. Choďte do kvetinárstva, na záhradu alebo dokonca do voľnej prírody. Kvety sú krásne a príjemne vonia. Vôňa čerstvého kvetu nie je ako nič iné.
  • Niekedy, keď vidíme veľa kvetov naraz, zabúdame na krásu, ktorú každý z nich má. Pozrite sa pozorne na jeden kvet. Všimnite si o tom veci, ktoré ste nikdy predtým nevideli.

Otázky a odpovede


Komentáre (4)

 • radams
  Pomohlo mi to premýšľať o spomalení. Vďaka.
 • dturner
  Inšpiruje ma, mať v živote vášeň, vďačné srdce a zábavu zo života.
 • stefandonnelly
  Jednoducho dobré veci! Naozaj nie je oveľa viac, čo by som považoval za dôležité pre vyváženú existenciu. Skvelé zásady žiť uvedomelý a naplnený život.
 • joneseileen
  Potom, čo som sa pozrel na niečo úplne iné, trafil som „prekvap ma!“ v dolnej časti stránky a bolo to skutočne veľmi príjemné prekvapenie! Je to pekná pripomienka toho, kto/čo je dôležité a ako si to vážiť.:)
Súvisiace články
 1. Ako vniesť do života človeka správnu kvalitu?
 2. Ako byť existencialistom?
 3. Ako sa dostať preč z reality?
 4. Ako urobiť svoj život dobrým?
 5. Ako vštepiť ľudské hodnoty?
 6. Ako sa prebudiť z európskeho sna?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail