Ako oddeliť pravdu od ilúzie?

Ako oddeliť pravdu od ilúzie ~
Existuje ďalší biblický spôsob, ako oddeliť pravdu od ilúzie ~, ktorý znamená, že existuje duchovný spôsob.
Mali by ste preskúmať všetky nové informácie
Mali by ste preskúmať všetky nové informácie, ktoré získate o pravde alebo ilúziách, ktoré získate.

Ak človek začne s istotou, skončí s pochybnosťami; ale ak bude spokojný, keď začne pochybnosťami, skončí sa istotou. Francis Bacon

Ale hľadanie bolesti kvôli pravde sa môže stať samo osebe bezodplatným
Bolesť je najlepší učiteľ; ale hľadanie bolesti kvôli pravde sa môže stať samo osebe bezodplatným a stáva sa viac ilúziou.

Ľudia trávia celý svoj život buď hľadaním pravdy, alebo pred ňou utekajú; tam a späť, dovnútra a von, menej alebo viac. Na konci svojho života alebo aspoň vo svojom vedomom a príčetnom živote bude to, čo ste sa naučili ako nezlomná pravda, krátky zoznam a jeden z vašich najvzácnejších majetkov. Vaša metrika pre Pravdu dovtedy prešla niekoľkými transformáciami a permutáciami a nakoniec kombináciami, ktoré všetky v podstate skončili súčtom jednej alebo žiadnej; pravda alebo ilúzia.

Kroky

 1. 1
  Pozrite sa rýchlo na svoj postoj k celému tomuto procesu. Keďže stále čítate, je celkom isté, že vás taká operácia, ako naznačuje názov, zaujíma, ale existujú dokonale rozumní a fundovaní ľudia, ktorí by pred takýmto mohli utiecť a odmietnuť to ako filozofiu, aspoň pre nich; ich prístup k takémuto bezvedomiu a ich postoj by ste mohli správne nazvať odmietavým (čo však nevylučuje, že budú mať rozvinutejší zmysel pre pravdu ako vy); ide o to, že je dobré byť k sebe úprimný v tom, ako v tomto ohľade stojíte.
  • V zásade začnite skúmať, obmedzovať alebo odstraňovať niektoré filtre, ktoré vás tu obmedzujú, a to z hľadiska pravdy a ilúzií (ktoré nie sú presnými protikladmi) a vášho individuálneho záujmu o pravdu a ilúzie (alebo ich nedostatok).
   1. Samozrejme, vaše filtre v tom, kým ste, v pravom zmysle z neho robia nepretržité cvičenie - zatiaľ čo mnohé filtre sú pri vedomí, mnohé nie sú; a hoci boli napísané knihy o hľadaní tých nevedomých, zdá sa, že dôležitou destiláciou je „zmeniť názor“... alebo lepší spôsob, ako to vytlačiť, môže byť „úplne zmeniť svoju myseľ“, nevyhnutne mimo možností, ktoré podporujú ilúziu, ktoré sa opäť destilujú, sa zdajú byť zvyčajne sebecké voľby.
    Pochopte, prečo máme klišé: „Trocha znalostí je nebezpečná vec“. Ľudia majú tendenciu prijať prvú informáciu o novej veci z dôveryhodného zdroja a potom vylúčiť všetky nové informácie, dokonca aj kontextovo odlišné informácie, ktoré nie sú v úplnom súlade s ich cenenými „znalosťami“.
    Mali by ste preskúmať všetky nové informácie, ktoré získate o pravde alebo ilúzii, ktoré získate. Akékoľvek nové informácie zvyčajne vo vašej mysli vygenerujú ďalšie otázky, aby sa naplno využil ich potenciál. Dávajte si pozor na príliš „potľapkané“ odpovede, aj keď nemôžete okamžite povedať prečo.
   2. Bolesť je najlepší učiteľ; ale hľadanie bolesti kvôli pravde sa môže stať samo osebe bezodplatným a stáva sa viac ilúziou.
    Dúfajme, že vás tento krok prinútil trochu preskúmať vaše priestory. Dúfajme, že ste si s nimi našli nejaký čas, pretože práve tu sa väčšina ľudí pokazí. Najmenšia chyba v priestoroch sa rýchlo zväčší. Pozrite sa napríklad na to, ako to, čo sa môže zdať ako úplne prijateľný (ale nepresný) predpoklad, ako napríklad „Potrebujem peniaze na prežitie “, môže byť od začiatku plné ilúzie; nikdy ste nemali šancu nájsť žiadnu pravdu - celý čas ste boli na podvodnej ceste.
 2. 2
  Pochopte svoju súčasnú metriku pravdy. V skutočnosti existuje iba jedno opatrenie, a to je „ovocie“ alebo výsledok pravdy v porovnaní s ilúziou ~ na konci dňa „Bude to prebiehať v kruhoch?“ je všetko, na čom záleží; a túto metriku môžete použiť pri ďalšom a nasledujúcom rozhodnutí, pokiaľ sú vaše priestory zdravé. Naopak, môžete sa celý život snažiť vložiť pravdu pod svoj prst, iba zdvihnúť prst a zistiť, že pravda je preč!
  • Pozrite sa, že aj Einstein, potom, čo sa jeho teórie relativity začali osvedčovať a akceptovať, popieral, že by bola dosiahnutá akákoľvek absolútna pravda; namiesto toho uznal, že dokonca aj vývoj modelu zmenil vnímanie pravdy takým spôsobom, že sa iba inak zakryla.
   Odpoveď na otázku: Je pravda skala alebo rieka? je áno.
 3. 3
  Zistite, prečo túžite po pravde - alebo v skutočnosti, ak tak chcete. Pravdou môže byť posun perspektívy, ktorý zmení život, alebo niečo, o čom neviete, a jednoducho vás to nezaujíma; vidieť, že to môže byť oboje alebo čokoľvek medzi tým. Váš názor na to málokedy ovplyvní pravdu. Aj keď sa to dá nazvať iba dôstojným úsilím hľadať pravdu, niekedy (alebo často) vo svojom hľadaní ju objavíte na najmenej pravdepodobných miestach.
 4. 4
  Zistite, ako sa dá predstierať pravda. Je to preto, že pravda je odrazom - Pravdy. Pravdepodobne sa na vás valí toľko verzií „pravdy“ za deň, vypracovanie tohto problému sa pre vás stalo v bezvedomí a v skutočnosti sfarbilo celú vašu perspektívu - je to jeden z vašich najzákladnejších filtrov a je v odtieňoch šedej. Ďalšia časť je ťažké dokonca ani opísať slovami (slová sa chcú zdvojnásobiť ~ na seba) a vyžaduje určité... pustenie? odlúčenie? emócií, z vecí, ktoré môžu v ľuďoch vyvolať emócie; ale pokiaľ to dokážeš...
  • Zistite, ako sa manipuluje s pravdou (bez toho, aby ste sa nad ňou pozastavovali) klinickým spôsobom, dokonca aj svojimi vlastnými manipuláciami pravdy, aby ste si mohli lepšie uvedomiť (predtým nevedomý?) „Sivý“ filter, ktorý teraz dúfajme môžete odstrániť. alebo na požiadanie úplne nahradiť; teraz to môže byť akýsi polarizačný objektív, ktorý možno nebudete potrebovať vo vnútri alebo obklopený bezpečím. Potom jediným obmedzením, ako ďaleko môžete tento kruh rozšíriť, je vaša ochota zmeniť názor.
   • To môže spôsobiť celkom perspektívny posun. „Polarizácia“ (práve to je to, čo je; napätie je zavedené) je bohužiaľ tu tak blízko, ako je možné dosiahnuť jasnosť, slovami, s výnimkou tvrdenia, že ak náhodou poznáte správnu osobu alebo ľudí (niekedy je to priateľ na celý život; obyvatelia Stredného východu majú tendenciu mať menej predstieraní ako ľudia v „rozvinutom“ svete), zväčšenie, ktoré môže nastať, keď sa to pochopí, dokonca len medzi dvoma ľuďmi, spôsobí posun perspektívy, na ktorú môžete poukázať aj keď ste o tom možno nikdy neuvažovali slovami).
    Zrazu sa môžete viac sústrediť na poznanie a vylučovať možnosť čohokoľveksilnejšie - a ľudí to buď bude viac alebo menej priťahovať. práve ste ich konfrontovali s možnosťou teraz. Pohodlie s vašou novou perspektívou bude nakoniec rozhodujúce pre akýkoľvek kontakt alebo vzťah.
 5. 5
  Všimnite si, že pravda a ilúzia nie sú protiklady. Ilúzia je odrazom pravdy; a sú vždy, určené iba ich ovocím; ktoré možno pred skutočnosťou považovať za potenciálne. Mňam - videli ste to na míle ďaleko, ahoj? Kde si bol? Toto môže byť ústredná otázka, ktorú naznačuje názov; tak sa na to konečne pozrime.
  • Pocit spôsobilosti čítať potenciál v situácii a nenechať sa oklamať sa môže stať stredobodom pozornosti ľudí a je to len... ďalšia ilúzia! Existujú zamestnania, ktoré platia ľuďom za... propagáciu? táto ilúzia; možno niektorých poznáte. Existujú testy, ktoré majú „odhaliť“ nepravdu u ľudí - možno ste nejaké užili. Existujú otázky, ktoré by ste mohli položiť ľuďom, ak by ste boli takí naklonení; pravdepodobne ste sa ich to pýtali celý život.
   Pochopte, že hoci sú tieto otázky často praktické, sú v jadre ilúziou a nevyhnutne ignorujú slobodnú vôľu človeka; sú pokusom priblížiť sa k odrazu pravdy - „verbálnej“ pravde. Rovnako ako je pravda, že väčšinapreverený človek môže páchať zverstvá, najmenej spoľahlivý môže reformovať alebo dokonca ukázať inú stránku na základe svojich pocitov alebo porozumenia v konkrétnej situácii - zlodej vám nemôže ukradnúť, pretože refrénom vidí viac, čo sa dá dosiahnuť (táto vízia môže byť transplantované od vás). V opačnom prípade by musela byť vaša slobodná vôľa považovaná iba za generátor ilúzií; čo do značnej miery je nezrelá, nespútaná slobodná vôľa. „Slobodná vôľa“ je dôvod, prečo majú deti opatrovateľky.
  • Tu je šetriaca odvrátená strana; slobodná vôľa vo vás vždy bude mať hlas, ktorý môžete slobodne úplne ignorovať. Nie ste svoje nápady. Slobodná vôľa je ten zvláštny nápad, za ktorý sa hanbíš (ale je úplne normálny - je to možnosť).
   Rozhodujete sa, keď konáte, nie keď premýšľate; aj keď sa tiež rozhodujete, na čo budete myslieť alebo sa nad tým pozastavíte. Myslenie vám však môže niekedy prekážať:
  • Génius Minkowski, Einsteinov profesor, „dokázal, že jednu rovnicu môže poskytnúť neobmedzený počet rôznych popisov toho istého javu, a to určitým spôsobom zavedením času ako štvrtej premennej... výsledok bola rovnica, ktorá sa zaoberala „skutočným“ svetom, pričom rôzne opisy videné z inak sa pohybujúcich tiel boli len čiastočnými a neúplnými výrazmi... podobne ako pre vlka a psa Georga Lewesa, „vonkajší svet sa zdá byť kontinuum vôní. “„RW Clark EINSTEIN Život a časy
   Toto od vedca, vo podivnom ozvene hebrejského Dabhara.
 6. 6
  Prijmite, že lekcie pravdy, aj keď sa zdajú byť jednostranné, zvyčajne nie sú. Teda dvojsečný meč. Jediným rozdielom v niekom, kto sa cíti byť podvedený vo veci, možno po skutočnosti, a v tom, kto rozpoznal možnosť manipulácií na základe slobodnej vôle iného človeka a napriek tomu súhlasil so žiadosťou (napríklad), je perspektíva. Slobodná vôľa existuje v „doo doo dochádza“ a je to jej vlastná lekcia - a dá sa využiť alebo dať slobodnému vládnutiu; apokalypsa.
Vášho individuálneho záujmu o pravdu
V zásade začnite skúmať, obmedzovať alebo odstraňovať niektoré filtre, ktoré vás tu obmedzujú, a to z hľadiska pravdy a ilúzií (ktoré nie sú presnými protikladmi) a vášho individuálneho záujmu o pravdu a ilúzie (alebo ich nedostatok).

Tipy

 • Ok; nenechajte sa zmiasť názvom; Toto je zjednodušený úvod k otvoreniu vašich „čakier“, čo je indické slovo pre „mocenské centrá“, ktoré západný svet prinajlepšom chápe len slabo. Či už sú „všetci vo vašej mysli“, alebo sa zdržiavajú tam, kde to hovoria Indiáni, je skutočne irelevantné ~ tu nájdete informácie o pravde; možno viac pretínaním ilúzie.
 • Islam ponúka vynikajúci spôsob (prostredníctvom myšlienkového experimentu ~ ale môžete to brať doslova), ako nájsť „pravdu“ v záležitosti, v ktorej sa ocitnete v rozpore s väčšinou v osobných záležitostiach (nemusí to nevyhnutne fungovať na neobjavené veci - povedzme, ak viete, že Zem je skutočne tesserakt alebo čo) ~ Korán by vás nariadil, aby ste si urobili súru (korán je zbierka súr) a zhromaždili svedkov svojej súry, „ak môžete“... ide o to, že neexistujú nijaké nové súry a ste uviaznutí v ilúzii a klamete samého seba.
 • Existuje ďalší biblický spôsob, ako oddeliť pravdu od ilúzie ~, ktorý znamená, že existuje duchovný spôsob. Podľa Biblie je každý duch, ktorý nesúhlasí s tým, že Kristus prišiel v tele (1. Jána 4: 2), duchom ilúzie.
  • Aj keď by ste si mohli myslieť, že táto sila bola vyhradená pre „veriacich“ alebo niečo také, nie je to zrejme takáto „schopnosť“ pre vás otvorená, aj keď sa nazývate ateistom.
 • Vrhanie kociek (kocky) na určenie záležitosti je tiež považovaným a čestným spôsobom dosiahnutia pravdy a pri takomto použití sa považuje za posvätné (Ester 9:26, 1 Chron 24: 6 a kol.)

Varovania

 • Ak sa ponáhľate (vo veci), je takmer všeobecne akceptované, že stíhate ilúziu.
 • Pravda sa nezmení tak, aby vám vyhovovala, a váš názor na ňu viac -menej nevníma; musíte zmeniť názor, aby ste súhlasili s pravdou ~ alebo sa nechali oklamať.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Tu môže byť nápomocný niekto, koho rešpektujete, ale často s ním nesúhlasíte.
Súvisiace články
 1. Ako vniesť do života človeka správnu kvalitu?
 2. Ako v živote zožať to, čo si zasial?
 3. Ako byť possibilitistom (vyznávačom possibilitizmu)?
 4. Ako nebyť karteziánskym dualistom?
 5. Ako skúmať agregát vnímania?
 6. Ako porozumieť filozofickej tradícii?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail