Ako nebyť karteziánskym dualistom?

Ako by ste mohli byť niekoľko mesiacov skříšskym dualistom
Dôrazne popierajúce váš karteziánsky dualizmus vás pravdepodobne prinúti posmievať sa vám, ako by ste mohli byť niekoľko mesiacov skříšskym dualistom.

Veríte, že myseľ a telo sa navzájom líšia? Myslíte si, že to je myseľ, ktorá myslí, a telo, ktoré interaguje vo fyzickom svete? Myslíte si, že myseľ a telo sú dva rôzne druhy vecí? Ak ste na tieto otázky odpovedali áno, pravdepodobne ste karteziánsky dualista. Táto stránka je navrhnutá tak, aby krok za krokom predstavovala, ako nebyť karteziánskym dualistom. Prevedie vás krokmi potrebnými na odstránenie tohto typu dualizmu z filozofických pozícií, ktoré považujete za pravdivé.

Kroky

 1. 1
  Keď hovoríte so svojimi priateľmi, nevylučujte z výrazu „nie som dualista“, najmä keď sa vás nikto neopýta, či ste dualista. Dôrazné popieranie vášho karteziánskeho dualizmu vás pravdepodobne prinúti posmievať sa vám, že ste skriňou karteziánskeho dualistu v nasledujúcich mesiacoch. Vzhľadom na to, že ste pravdepodobne karteziánskym dualistom a potrebujete sa zotaviť z tejto neľahkej filozofickej pozície, je dôležité, aby ste boli tvárou v tvár každodenným diskusiám s priateľmi pokojní a vyrovnaní.
 2. 2
  Uznajte, že ste dualista. Musíte priznať, že ste nad svojim karteziánskym dualizmom bezmocní a že váš život dualistu sa stal nezvládnuteľným.
 3. 3
  Uznajte, že iné filozofické polohy sú mocnými alternatívami ku karteziánskemu dualizmu.
  Ako nebyť karteziánskym dualistom
  Táto stránka je navrhnutá tak, aby krok za krokom predstavovala, ako nebyť karteziánskym dualistom.
 4. 4
  Použite svoju „myseľ“ (ako si to ešte môžete myslieť), aby ste sa rozhodli, že karteziánsky dualizmus už pre vás nie je tou správnou filozofickou pozíciou.
 5. 5
  Vytvorte si hľadaný a nebojácny filozofický inventár.
 6. 6
  Priznajte sebe, druhým a bohu, že kartézsky dualizmus je nesprávny. Najľahšou metódou, ako to dosiahnuť, je úplné porozumenie problému interakcionizmu. Interakcionizmus je názor, že myseľ a telo sa navzájom príčinne ovplyvňujú, názor zdravého rozumu, ktorému veríte ako zotavujúci sa karteziánsky dualista. Interakcionizmus porušuje doktrínu fyzického uzavretia-základnú myšlienku, že fyzici majú vo svete pravdu a že funguje ako kauzálne uzavretý systém. Ak by fyzické uzavretie nebolo pravdivé, zachovanie energie by nevydržalo a vesmír by bol pre nás všetkých dosť pokazeným miestom (nie že by sme pravdepodobne existovali, keby to nebol uzavretý systém, ale to nie je bod). Nasledujúci argument zo Stanfordskej encyklopédie filozofie ukazuje, prečo je interakcionizmus taký problematický: „Aby X bolo príčinou Y, musí X niečo prispieť k Y.Jediným spôsobom a Čisto duševná udalosť by mohla prispieť k čisto fyzickej, bola by prispieť nejakou vlastnosťou, ktorá ešte nie je určená čisto fyzickou udalosťou. Ale ak je fyzické uzavretie pravdivé, neexistuje žiadna vlastnosť čisto fyzického účinku, ku ktorej by neprispela čisto fyzická príčina. Interakcionalizmus preto narúša fyzické uzavretie “.
 7. 7
  Priznajte, že ste pripravení odstrániť tieto nedostatky filozofickej argumentácie z názorov, ktoré považujete za pravdivé.
 8. 8
  Odstráňte vyššie uvedené argumenty z názorov, ktoré zastávate, aby boli pravdivé. Nahraďte ich epifenomenalizmom alebo inou formou argumentácie, ktorá neporušuje základné princípy fyzického vesmíru. Mohli by ste ísť do paralelizmu, ale celý argument „Boh to zariadil od začiatku“ porušuje slobodnú vôľu dosť silne. Okrem toho pravdepodobne nechcete, aby ste sa stali karteziánmi a stali sa liiebnizánmi. To nie je o nič lepšie, takže zatiaľ choďte s epifenomenalizmom.
 9. 9
  Vytvorte si zoznam osôb, ktoré ste otravovali svojimi dualistickými pozíciami. Toto je pravdepodobne veľa ľudí, takže by bolo najlepšie použiť Excel, aby ste si v budúcnosti mohli zoznam zoradiť podľa abecedy.
  Že ste nad svojim karteziánskym dualizmom bezmocní
  Musíte priznať, že ste nad svojim karteziánskym dualizmom bezmocní a že váš život dualistu sa stal nezvládnuteľným.
 10. 10
  Pokračujte v osobnom inventári a priznajte si, keď ste sa omylom vrátili do kartézskej polohy. Spočiatku sa toho pravdepodobne stane veľa, takže buďte v tomto pokorní.
 11. 11
  Pokročte v čítaní a vzdelávaní, aby ste si zvýšili povedomie a kontakt s filozoficky udržateľnými pozíciami, ktoré nie sú karteziánskym dualizmom.
 12. 12
  Po filozofickom prebudení v dôsledku týchto krokov sa snažte preniesť svoje nové posolstvo medzi kolegov z karteziánskych dualistov, aby sa aj im ukázala chyba karteziánskeho dualizmu a aby sa im ukázalo svetlo obhájiteľných filozofií mysle.
Súvisiace články
 1. Ako vniesť do života človeka správnu kvalitu?
 2. Ako byť výdatným mysliteľom?
 3. Ako porozumieť filozofickej tradícii?
 4. Ako skúmať agregát vnímania?
 5. Ako vštepiť ľudské hodnoty?
 6. Ako urobiť svoj život dobrým?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail