Ako venovať deň odpočinku a rozmaznávaniu sa doma?

Ak chcete venovať jeden deň odpočinku a rozmaznávaniu sa doma, začnite tým, že dáte ľuďom vedieť, že nie ste k dispozícii. Napríklad, ak ste si zobrali deň voľna v práci, vytvorte pre svoj e-mail správu „Mimo kancelárie“ a oznámte svojim priateľom a rodine, že si venujete nejaký čas sami sebe. Keď máte naplánovaný svoj deň, rozhodnite sa, ako ho chcete stráviť. Môžete si napríklad naplánovať domáci kúpeľný deň. Plánujte sa rozmaznávať nanášaním masky na tvár, vlasom doprajte ošetrenie horúcim olejom alebo si vyberte zábavný lak na mani-pedi. Môžete si tiež dopriať zeleninový deň, v ktorom sa pohodlne dostanete a vyzdvihnete si nejaké svoje obľúbené občerstvenie alebo jedlo so sebou. Potom si vyberte nejaké filmy alebo televízne programy, aby ste sa mohli pozerať na párty alebo si dopriať dobrú knihu. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa pripraviť na domáci kúpeľný deň, čítajte ďalej!

Ak chcete venovať jeden deň odpočinku
Ak chcete venovať jeden deň odpočinku a rozmaznávaniu sa doma, začnite tým, že dáte ľuďom vedieť, že nie ste k dispozícii.

Každý potrebuje raz za čas deň voľna. Chcete si len oddýchnuť a načerpať novú energiu a stačí urobiť niekoľko príprav vopred. Od kúpeľného dňa až po vytrvalé vybiehanie si vyberte, čo si myslíte, že vám bude najviac uvoľnená.

1. metóda zo 4: príprava na deň

 1. 1
  Vymažte svoj rozvrh. Je zrejmé, že nechcete, aby ste počas relaxačného dňa museli utekať k zubárovi. Presuňte všetky schôdzky, ktoré máte v daný deň. Deň tak budete mať úplne zadarmo na relaxáciu.
 2. 2
  Dajte všetkým vedieť, že nie ste k dispozícii. Vezmite si deň voľna z práce, ak je týždeň, a vytvorte pre svoj e-mail správu „Mimo kancelárie“, aby ľudia vedeli, že sa zajtra vrátite. Povedzte priateľom a rodine, že toho dňa toho veľa nebudete, pokiaľ sa nechcete rozmaznávať s priateľmi v okolí, čo môže byť tiež zábava.
  • Ako si vezmete deň voľna, je len na vás. Možno si to budete chcieť naplánovať pár týždňov vopred a využiť jeden z vašich dní dovolenky s platením. Nemocný deň však môžete brať aj ako deň duševného zdravia, ak je váš šéf tejto myšlienke schopný.
 3. 3
  Zapnite telefón iba v prípade núdze. Mnoho inteligentných telefónov má možnosť povoliť iba uskutočnenie určitých hovorov (od vašich blízkych priateľov a rodiny) alebo iba uskutočnenie hovorov od ľudí, ktorí už volali viackrát (ako to robia ľudia v prípade núdze). Skúste nastaviť telefón na jedno z týchto nastavení, aby vás ľudia nemohli chytiť, pokiaľ vás skutočne nepotrebujú.
 4. 4
  Venujte chvíľu vyčisteniu hlavy. Na začiatku dňa sa musíte ubezpečiť, že máte dobrý priestor na odpočinok. To znamená, že sa musíte zbaviť svojich starostí. Jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť stresu, je chvíľu sa nadýchnuť.
  • Skúste zavrieť oči a všetku svoju pozornosť zamerajte na svoje dýchanie. Pred vydýchnutím pomaly dýchajte, počítajte do štyroch. Pri vydýchaní by ste mali počítať aj do štyroch. Uistite sa, že dýchate zhlboka z bránice. Udržujte svoju pozornosť na dýchaní, až kým nebudete cítiť, ako sa váš stres rozplýva.
 5. 5
  Zatvorte obrazovky dole. Počas relaxačného dňa môžete samozrejme sledovať televíziu alebo film. Skúste však vypnúť ďalšie svoje technológie, napríklad notebook a tablet. Keď pracujete na technológii, máte prístup k svojmu e-mailu. Ak môžete dostať svoj e-mail, máte potenciál vystresovať sa. Okrem toho si tiež budete môcť pozrieť veci, ako sú správy, ktoré môžu do vášho dňa vniknúť stres. Skúste si na dnes oddýchnuť od internetu.
 6. 6
  Vynechajte hodiny. Ak je to možné, vypnite alebo zakryte všetky svoje hodiny. Strávte deň mimo harmonogramu. Len si užívajte deň vo voľnom čase a robte si, čo chcete, kedy chcete.
  • Nedrž sa plánu. Ak sa vopred rozhodnete, že chcete pracovať na záhrade, ale naozaj sa vám nechce, keď sa valí deň, nebojte sa. Rob len to, po čom tvoje srdce túži.
 7. 7
  Vyberte si dobrú hudbu. Nezáleží na tom, čo to je, pokiaľ vám to dá dobrú náladu. Nechajte ho hrať na pozadí, keď idete na deň.
 8. 8
  Vyberte si hlavné zameranie dňa. Rozhodnite sa, ako chcete stráviť väčšinu dňa. Môžete si dopriať kúpeľný deň a nechať sa rozmaznávať kúpeľnými procedúrami. Prípadne si môžete dopriať zeleninový deň, kde si môžete len pozrieť svoje obľúbené filmy a zjesť obľúbené občerstvenie. Stačí si vybrať to, na čo máte najradšej a čo vás najviac uvoľní.
Na začiatku dňa sa musíte ubezpečiť
Na začiatku dňa sa musíte ubezpečiť, že máte dobrý priestor na odpočinok.

Metóda 2 zo 4: vytvorenie kúpeľného dňa

 1. 1
  Okúpať sa. Teplá voda pomôže uvoľniť vaše svaly, keď necháte svoje starosti odísť. Môžete dokonca pridať bombu do kúpeľa alebo dve, ktoré vám pomôžu rozmaznávať pokožku počas namáčania.
  • Skúste v kúpeľni zapáliť sviečky, aby ste vytvorili upokojujúcu atmosféru.
 2. 2
  Naneste pleťovú masku. Pleťová maska môže byť sama o sebe relaxačná, ale zároveň sa vďaka nej bude vaša pokožka cítiť príjemne. Najjednoduchším riešením je použiť verziu zakúpenú v obchode. Jednoduchú masku na tvár si však môžete vyrobiť aj z niekoľkých ingrediencií. Rozdrvte pár jahôd. Pridajte kúsok medu a obyčajný jogurt. Zmiešajte ingrediencie dohromady a naneste si ich na tvár. Po 15 minútach ho umyte.
  • Pri verziách zakúpených v obchode postupujte podľa pokynov na fľaši, ako dlho ich máte nechať pôsobiť.
 3. 3
  Vyskúšajte ošetrenie vlasov horúcim olejom. Táto kúra vás môže uvoľniť len preto, že je na vašej hlave upokojujúca. Okrem toho tiež pomôže vlasy zvlhčiť a omladiť. Potom budú vaše vlasy hodvábnejšie a lesklejšie.
  • Ak chcete vytvoriť horúcu olejovú kúru, jednoducho nalejte trochu olivového oleja do malej misky, pár lyžíc alebo tak. Pridajte kúsok kokosového oleja a lyžicu alebo dve medu. Zahrejte ho v mikrovlnnej rúre asi 15 sekúnd, ale nenechajte ho prehriať. Suroviny spolu zmiešame.
  • Pomocou štetca na pečivo naneste zmes na vlasy od korienkov po končeky. Vlasy zastrčte do sprchovacej čiapky alebo ich zabaľte do igelitu. Nechajte to pôsobiť niekoľko hodín, pokiaľ je to možné, potom ich umyte.
  • Ak ich nemáte, nepotrebujete všetky tri ingrediencie. Stačí, ak použijete niektorý z olejov (bez medu), pokiaľ to máte.
 4. 4
  Pripravte cukrový peeling. Cukrový peeling sa ľahko pripravuje s prísadami, ktoré máte poruke. Pomocou týchto pílingov odlupujete pokožku a zbavujete ju suchých odumretých buniek. Ak chcete pripraviť cukrový peeling, zmiešajte jednu časť oleja (napríklad kokosový olej alebo olivový olej) s dvoma časťami hnedého cukru (biely bude stačiť). Môžete tiež pridať vôňu s éterickými olejmi alebo dokonca len pomlčku alebo dve škorice zo skrinky.
  • Ak použijete kokosový olej, pred pridaním cukru ho jednu alebo dve minúty zohrejte v mikrovlnnej rúre, aby sa roztopil.
  • Ak chcete použiť peeling, jednoducho si ho votrite rukami do pokožky a potom umyte.
 5. 5
  Vyskúšajte ošetrenie chodidla. Získajte hustý krém na nohy. Navlhčite uterák a zaistite, aby ste prebytočnú vodu pretrepali alebo vyžmýkali. Mikrovlnnú rúru ju asi 60 sekúnd. Akonáhle je hotový, naneste si krém na nohy a nohy zabaľte do uteráka. Nechajte pôsobiť asi 15 minút.
 6. 6
  Lakujte si nechty. Jedna z najlepších vecí, ako ísť do kúpeľov, samozrejme končí peknými nechtami, ktoré si môžete urobiť aj doma. Na konci dňa si nechajte nejaký čas natrieť nechty a nechty na nechtoch. Pre dlhodobejší efekt nezabudnite pridať základný a vrchný lak.
Nechcete pokaziť účinky relaxačného dňa tým
Nechcete pokaziť účinky relaxačného dňa tým, že budete mať nasledujúce ráno kocovinu.

Metóda 3 zo 4: absolvovanie dňa bez zeleniny

 1. 1
  Dajte si chutné občerstvenie. Jedným z kľúčov k zeleninovému dňu je mať po ruke nejaké svoje obľúbené občerstvenie. Vyberte si, čo sa vám páči, od čipsov a dipov po zmrzlinu. Ak chcete, skúste si objednať pizzu.
 2. 2
  Dajte si pohár vína. Väčšina ľudí si drink spája s relaxáciou a drink alebo dva si určite neublíži. Otvorte fľašu svojho obľúbeného chardonnay a ak chcete, doprajte si pohár alebo dva.
  • Nepreháňajte to však. Nechcete pokaziť účinky relaxačného dňa tým, že budete mať nasledujúce ráno kocovinu.
 3. 3
  Vyskúšajte útulný nápoj. Ak nepijete, nebojte sa. Namiesto alkoholu vyskúšajte kávu, čaj alebo horkú čokoládu. Môže to byť rovnako potešujúce, najmä ak si doprajete niečo, čo bežne nepijete.
 4. 4
  Vyberte si nejaké filmy alebo televízne programy na pozeranie. Jedným z dobrých spôsobov, ako si odpočinúť doma, je maratón vašich obľúbených filmov alebo televíznych programov. Uistite sa, že ich máte k dispozícii skôr, ako začnete deň. Môžete vyskúšať streamovacie služby ako Netflix, Amazon Prime alebo Hulu.
  • Nebojte sa vytiahnuť smutný film. Dobrý plač nad filmom vám niekedy môže pomôcť vyrovnať sa s realitou toho, čo sa deje vo vašom živote.
 5. 5
  Zatočte s dobrou knihou. Ak filmy nie sú vašou záležitosťou, zaobstarajte si novú knihu, o ktorej viete, že ju budete milovať. Celý deň sa s ním skrčte pod teplou prikrývkou.
  • Nemusíte si kupovať knihu. Požičajte si jeden od kamaráta alebo si ho pozrite v knižnici. Ak máte elektronickú čítačku, môžete si pozrieť digitálne knihy z väčšiny knižníc.
Nemocný deň však môžete brať aj ako deň duševného zdravia
Nemocný deň však môžete brať aj ako deň duševného zdravia, ak je váš šéf tejto myšlienke schopný.

Metóda 4 zo 4: relaxácia a rozmaznávanie sa inými spôsobmi

 1. 1
  Pracujte na niečom, čo máte radi. Možno nestrávite toľko času maľovaním, koľko by ste chceli, alebo vás baví záhrada, ale veľmi nevychádzajte na dvor. Doprajte si čas na svoj rozmaznávací deň a užite si koníček, ktorý máte radi. Nielen, že vás urobí šťastnejším, ale môže vám pomôcť aj od stresu po týždni.
 2. 2
  Vyskúšajte jogu. Ak milujete jogu, venujte si počas dňa pár minút nácviku. Pomôže vám relaxovať a cítiť sa omladený.
 3. 3
  Získajte slnečné svetlo. Strávte nejaký čas na záhrade. Slnečné svetlo môže pomôcť zmeniť plán vášho tela a po zvyšok týždňa sa budete cítiť uvoľnenejšie. Navyše, pobyt vonku v prírode vám môže pomôcť relaxovať.
 4. 4
  Pošlite si nejaké kvety. Kvety vám môžu pomôcť uvoľniť sa a cítiť sa rozmaznávaní, ale nemusíte čakať, kým vám ich niekto pošle. Pripravte si nejaké, ktoré sa majú doručiť vo váš rozmaznávací deň.
  • Lacnejšia metóda je, že si deň predtým vyzdvihnete nejaké v obchode s potravinami.
 5. 5
  Objednajte si jedlo v luxusnej reštaurácii. Väčšina miest má v súčasnosti donáškové služby, ktoré dodávajú jedlo aj z miest vyššej triedy. Prezrite si služby dostupné vo vašom meste, napríklad GrubHub alebo Postmates, aby ste zistili, z akých reštaurácií pochádzajú. Vyberte si jedného zo svojich obľúbených, aby ste sa rozmaznávali.
 6. 6
  Užite si čas so svojou rodinou. Zmierte sa s tým, niekedy jednoducho nemusíte tráviť dostatok času so svojou rodinou a rozmaznávanie samého seba môže znamenať sústredenie sa výlučne na to, aby ste boli s tými, ktorých máte radi. Ak je to tak, prerobte rodinné hry, filmy a omaľovánky a užite si čas doma s rodinou.
 7. 7
  Rozmaznávajte sa so svojím partnerom. Možno by ste namiesto celej rodiny chceli tráviť čas iba so svojou polovičkou. Ak to platí pre vás, skúste sa spolu vykúpať, čítať si navzájom alebo sa spolu len tak schúliť na gauči a pozrieť si film.

Otázky a odpovede

 • Ako si oddýchnem len v malom čase (ako pred a po práci)?
  Skúste si sadnúť a relaxovať a užívajte si, že momentálne nemusíte nič robiť. Môžete počúvať svoju obľúbenú hudbu a pokojne sedieť.
 • Ako sa môžem po práci sám odreagovať bez niečoho iného?
  Všetko, na čo si spomeniete, si zapíšte v minútu, keď sa vrátite zo školy / práce. To pomáha, pretože ak je potrebné niečo urobiť, čo máte na mysli, môžete sa pozrieť späť na svoj zoznam a okamžite vedieť, že ho musíte dokončiť.
 • Ako môžem mať ako dieťa dobrý deň rozmaznávania?
  Ako dieťa môžete robiť všetky alebo všetky tieto veci, okrem pitia vína. Stačí si vybrať niektoré z týchto aktivít, o ktorých si myslíte, že by ste ich chceli vyskúšať, a vytvoriť zoznam ďalších aktivít, ktoré vás relaxujú a bavia vás!

Komentáre (2)

 • ejohnson
  Pomohli iba podrobnosti a obrázky!
 • ulicesnader
  Čaká ma víkend „ja“ a toto určite pomôže. Nezakryjem hodiny, ale toto pomôže.
Súvisiace články
 1. Ako používať Onsen?
 2. Ako si oddýchnuť pri rozmaznávaní noci?
 3. Ako sa rozmaznávať ako slávna osoba?
 4. Ako sa rozmaznávať?
 5. Ako sa rozmaznávať po zlom dni (dievčatá)?
 6. Ako sa cítiť rozmaznávané ako 14 16-ročné dievča?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail