Ako vyzerať profesionálne na hodine baletu?

Ako vyzeráte na hodine baletu
Nakoniec, ak dodržíte očakávania v štúdiovej uniforme, to, ako vyzeráte na hodine baletu, zvyčajne nie je veľmi dôležité.

Nakoniec, ak dodržíte očakávania v štúdiovej uniforme, to, ako vyzeráte na hodine baletu, zvyčajne nie je veľmi dôležité. Niekedy je však dôležité urobiť dobrý dojem (napríklad keď sa rozhodujú o rolách pre vašu štúdiovú produkciu alebo keď sa učiteľ pokúša vybrať, kto je pripravený na skúšku) a pôsobiť trochu profesionálnejšie nie je na škodu. Napriek tomu, že trieda je predovšetkým o technike a úsilí, uvádzame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vyzerať o niečo profesionálnejšie.

Kroky

 1. 1
  Vlasy si dajte do drdola. Túlavé chĺpky spreja na vlasy pre čistý a sofistikovaný vzhľad. To nie je pre triedu vždy potrebné (veľa ľudí používa na hodinu iba malý lak na vlasy alebo žiadny). Hlavná vec je, že vás a ostatných ľudí nerozptyľujú vaše vlasy, najmä keď skáčete alebo sa otáčate.
 2. 2
  Naneste malé množstvo prirodzene vyzerajúceho make -upu. To môže zahŕňať ľahký korektor, neutrálne očné tiene, riasenku, očné linky a lesk na pery. Nie je to potrebné (na konci dňa je najdôležitejší váš tanec, nie kozmetika), ale niektorí ľudia zistili, že používanie make -upu spôsobuje cítia sa sebavedomejšie.
 3. 3
  Dodržujte dress code svojho štúdia. Väčšina štúdií má pre každú úroveň trikot rôznej farby, preto sa uistite, že máte vhodný farebný trikot, ružové pančuchové nohavice bez dierok a behov a pekné, čisté ploché topánky (plátno, koža alebo satén, ak robíte balet). Ak máte dovolené vybrať si vlastný trikot, vyberte si niečo lichotivé, ale jednoduché, nepreháňajte to. Nevyberajte si niečo s flitrami alebo korálkami, pretože môžu obťažovať vášho partnera pas de deux alebo vášho učiteľa a vašim rovesníkom môžu pôsobiť hlúpo alebo detsky/detsky.
 4. 4
  Pre tanečníkov en pointe majte čisté, nové pointe topánky, ktoré sú zlomené, ale nie mŕtve. Niektoré školy regulujú príslušenstvo, ktoré sa používa k špičkovým topánkam, a rôzne typy podláh môžu tiež vyžadovať, aby ste urobili určité zmeny (napríklad semišové špičky sú skvelé na drevo, ale na podlahe s vyšším trením to sťažujú). Uistite sa, že viete, čo môžete očakávať pri príprave svojich bodov.
  Ak potrebujete opustiť hodinu pred koncom
  Požiadajte o povolenie, ak potrebujete opustiť hodinu pred koncom, a neupozorňujte na seba, keď tak urobíte.
 5. 5
  Správajte sa profesionálne. Správanie je veľmi dôležité. Majte k tancu zrelý a oddaný prístup, ale zároveň nenechajte svoju vážnosť pôsobiť dotieravo alebo hrubo. Skúste byť šťastní za ostatných ľudí, keď sa im darí - každému sa páči nezištný a povzbudzujúci človek a nesnažte sa ostatných položiť na zem, aby ste vyzerali lepšie. Ľudia, ktorí neoslavujú úspechy ostatných a ktorí sa pokúšajú ostatných položiť, ukazujú svoju neistotu a nedostatok dôvery a učitelia to vedia a berú to na vedomie. Nikto rád, že stereotypné, príliš konkurencieschopný, stredná baletkou, takže nezabudnite svoje dobré vychovanie nad všetkým ostatným.
 6. 6
  Ukážte sebadisciplínu. Neťahajte tváre, ak urobíte krok zle (na pódiu to nemôžete urobiť!), A aj keď cvičíte naozaj zle, mali by ste pokračovať v úsilí, kým cvičenie nie je dokončené. Nebuďte unáhlení ani smiešni v snahe bagatelizovať svoju chybu. Aj keď spadnete, za predpokladu, že sa vám nič nestane, mali by ste vstať a dokončiť kombináciu, pretože to sa od vás očakáva na javisku. To ukazuje, kto sleduje, že máte zrelosť a silu charakteru vydržať a nerobiť scénu, keď sa niečo pokazí.
 7. 7
  Dodržiavajte štúdiovú etiketu. To znamená, že sa v triede nečinne rozprávajte, obzvlášť keď učiteľ niečo vysvetľuje alebo predvádza. Nemali by ste sa opierať o sud alebo o stenu a mali by ste stáť nehybne pri čakaní na pokyny. Nikdy necvičte v triede iné tanečné štýly, pokiaľ to nie je nariadené - je to neúctivé. Požiadajte o povolenie, ak potrebujete opustiť hodinu pred koncom, a neupozorňujte na seba, keď tak urobíte. Nejedzte v triede a nežujte žuvačky. Je to nebezpečné a neslušné, ako by ste sa mohli zadusiť.

Tipy

 • Pri tanci vždy noste dezodorant.
 • Predtým, ako pôjdete do triedy, budete si chcieť vyprať pančuchy a trikot.
 • Buďte láskaví a úctiví.

Otázky a odpovede

 • Čo keď mám vlasy príliš krátke na to, aby som si ich dala do drdola? Vlasy mi idú len po bradu.
  Najlepšie je vložiť ho do jednoduchého konského chvosta alebo sponky čo najviac. Prípadne si kúpte veľmi lacné rozšírenia, ktoré môžete jednoducho vkladať a vyberať.

Súvisiace články
 1. Ako si vyrobiť Pettiskirt?
 2. Ako sa správať smutne?
 3. Ako robiť triky Zippo?
 4. Ako dosiahnuť, aby vidlička a lyžica vzdorovali gravitácii?
 5. Ako predstierať smrť na javisku?
 6. Ako sa správať opitý?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail