Ako riadiť manuál so zlomeným pedálom spojky?

Tento článok vás naučí riadiť auto - dokonca aj s pokazenou spojkou
Tento článok vás naučí riadiť auto - dokonca aj s pokazenou spojkou, ak sa váš štartér uvedie do činnosti bez stlačenia spojky!

Už ste niekedy sadli do auta a naštartovali ho, aby ste si uvedomili, že je zlomený pedál spojky? Nie je zapojený pedál spojky, ale nemožno ho stlačiť? Nebáť sa! Tento článok vás naučí riadiť auto - dokonca aj s pokazenou spojkou, ak sa váš štartér uvedie do činnosti bez stlačenia spojky! (Hydraulické spojky neumožňujú činnosť štartéra a bránia štartovaniu motora štartéra, keď je spojka bez tlaku.)

Kroky

 1. 1
  Vyhnite sa tomu, aby ste to niekedy skúšali. To môže, a s najväčšou pravdepodobnosťou, poškodí vašu prevodovku a štartér.
 2. 2
  Otočte zapaľovanie do polohy „zapnuté“, odomknite volant a uvoľnite brzdu. Zaraďte auto na spiatočku alebo na prvý prevodový stupeň. Riadte podľa potreby. Otočte kľúčom do polohy „štart“ a rýchlo cúvajte - auto trochu vyskočí. Pokračujte v tom, kým sa nedostanete z parkovacieho miesta a zoradíte sa, aby ste mohli odísť.
 3. 3
  Najprv dajte radiacu páku a naštartujte auto otočením kľúča. Bude to hop, ale malo by to začať.
 4. 4
  Jazdite a zrýchľujte ako obvykle.
 5. 5
  Preraďte tak, že z prvého pohnete radiacou pákou a zatlačíte na druhú. Bude to vyžadovať trochu úsilia a pravdepodobne sa zomelie, ale existuje sladké miesto, kde jednoducho vkĺzne.
  • Ak chcete preradiť na nasledujúci prevodový stupeň, jazdite približne 500–1 000 ot / min nad pomalou rýchlosťou a zaraďte na vyšší prevodový stupeň.
  • Ak chcete preradiť na nižší prevodový stupeň, potiahnite ho na neutrál, zaraďte trochu otáčky a zaraďte ho. Je to oveľa ťažšie ako preraďovanie nahor, ale je to uskutočniteľné.
  Už ste niekedy sadli do auta a naštartovali ho
  Už ste niekedy sadli do auta a naštartovali ho, aby ste si uvedomili, že je spojkový pedál zlomený?
 6. 6
  Keď zastavíte, vypnite motor.

Tipy

 • Skúste zmeniť trasu, aby ste nezastavili v kopci, pretože štartér ho do kopca nevytlačí.
 • Niektoré vozidlá môžu byť takmer nemožné podradiť, okrem zaradenia 2. prevodového stupňa pri rýchlosti nižšej ako 15 km/h (9,3 mph).
 • Urobte to ako poslednú možnosť.

Varovania

 • Používajte to iba ako poslednú možnosť, pretože používanie štartéra na pohyb auta spôsobí nadmerné opotrebovanie štartéra. Nesprávne prispôsobenie otáčok pri radení prevodových stupňov navyše spôsobí opotrebovanie prevodovky.

Otázky a odpovede

 • Kde sa nachádza pomocný valec spojky?
  Spravidla je umiestnený buď v samotnej prevodovke ako súčasť ložiska vypúšťania/vyhadzovania, alebo mimo prevodovky. Ak nie, v príručke vášho auta by ste mali vedieť, kde sa nachádza.
 • Prečo môj spojkový pedál zostane zaradený, keď ho stlačím, aby som zaradil rýchlosť?
  Buď musíte systém odvzdušniť, alebo váš pomocný valec už nie je funkčný.
 • Ovplyvní rozbitá spojka auto štartujúce?
  Áno, zotrvačník je to, čo je otočené, aby sa naštartoval motor, spojka naň tlačí a otáča kolesá. Ak spojka vždy tlačí na zotrvačník alebo je zotrvačník zaseknutý, neprevráti sa.
 • Čo mám robiť, ak mi v aute počas jazdy zlyhá spojka?
  Dajte auto na neutrál, zapnite svoje nebezpečenstvo a ak je to možné, bezpečne zastavte na pravej strane cesty. Ak nie je možné zastaviť vpravo, pokúste sa pri zapnutom nebezpečenstve pobehovať v neutrálnom smere, pokiaľ je to možné.
 • Mám manuálnu prevodovku. Čo spôsobuje, že motor pokračuje v jazde na prvom prevodovom stupni, ak moje nohy nie sú na žiadnom z pedálov?
  Motor a prevodovka budú stále spojené spojkou (pretože nebola vypnutá) a motor bude nepretržite otáčať zotrvačníkom (s čím sa spojka spojí pri zaradení), kým sa nevypne. To bude ďalej točiť prevodovkou a prevodovka bude točiť kolesami, preto auto pokračuje v jazde.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail