Ako vyzerať ako sebavedomý teenager?

Budete oveľa istejšie rozvíjať zmysel pre štýl
Budete oveľa istejšie rozvíjať zmysel pre štýl, ktorý vám vyhovuje, než napodobňovať vzhľad niekoho iného.

Byť teenagerom môže byť ťažké obdobie. Menia sa vám hormóny, ešte ste neprišli na svoju identitu a možno ste dokonca dostali zlý prípad akné. Napriek tomu je stále možné prejaviť dôveru a dobrý pocit zo seba bez toho, aby ste sa príliš zameriavali na vzhľad.

Časť 1 z 3: zobrazovanie sebavedomého sociálneho správania

 1. 1
  Hlavu hore. Komunikujte so sebadôverou zdvihnutou hlavou. Nepozerajte sa dole a nepokúšajte sa skryť pred ostatnými. Odstráňte klobúk alebo mikinu, vytlačte si vlasy z tváre a nechajte sa vidieť.
 2. 2
  Udržujte dobré držanie tela. Postavte sa rovno a nezakláňajte sa ani sa nehrbte. Na získanie dobrého a sebavedomého držania tela postupujte takto:
  • Uvoľnite sa a stiahnite si ramená.
  • Jemne vtiahnite žalúdok.
  • Udržujte svoju váhu vyváženú na oboch nohách.
  • Ruky nechajte voľne visieť po boku.
  • Držte hlavu rovno.
  • Uvoľnite kolená.
 3. 3
  Nadviažte očný kontakt. Dajte si dole slnečné okuliare a pozerajte sa ľuďom do očí, keď ich rozprávate alebo počúvate. Prerušte očný kontakt každých pár sekúnd, aby ste namiesto sebadôvery nepôsobili agresívne.
  Pamätajte si kompliment pre časy
  Pamätajte si kompliment pre časy, keď sa necítite tak sebaisto.
 4. 4
  Kráčajte asertívne. Kráčajte pohodlne, ale so zmyslom pre účel. Držte hlavu hore a ramená uvoľnené, aby sa vaše ruky mohli prirodzene hojdať po stranách. Budete prekvapení, aké sebavedomé budete mať, keď kráčate s pocitom zmyslu.
 5. 5
  Usmej sa V prípade potreby komunikujte svoju dôveru úsmevom na ľudí. Neukazujte príliš veľa zubov, pretože by to mohlo vyvolať dojem, že hľadáte súhlas ostatných. Nasmerujte svoj úsmev na ľudí, ktorí ho vracajú, a vyhnite sa úsmevu na ľudí, ktorí vydávajú negatívnu atmosféru.

Časť 2 z 3: rozvíjanie zmyslu pre štýl

 1. 1
  Zistite, čo na vás vyzerá dobre. Pozrite sa do zrkadla a určte typ svojho tela, dominantný tón pleti a všetky jedinečné vlastnosti, ktoré by ste chceli zvýrazniť alebo minimalizovať. Vedieť, aký je váš tvar tela, vám pomôže nájsť oblečenie a vzory, ktoré na vás vyzerajú najlepšie. Poznanie svojho dominantného tónu pleti vám pomôže nájsť a vybrať si farebné kombinácie, ktoré sa vám páčia, a budete sa cítiť sebavedomo.
 2. 2
  Hľadaj inšpiráciu. Sledujte ľudí, ktorých módu obdivujete. Pozrite sa do časopisov, televízie, filmov a skutočného života. Pozrite sa pozorne, aby ste zistili, ako si vybrali svoje oblečenie. Robte si poznámky o tom, čo sa vám páči a čo nie.
 3. 3
  Vyčistite si skriňu. Rozdeľte svoje oblečenie, obuv a doplnky do troch samostatných kategórií: milujte ho, nie ste si istí, nenávidite. Zbavte sa všetkého, čo je v hromade „nenávidí“. Zbavte sa kúskov oblečenia, ktoré ste už dlho nemali na sebe. Opýtajte sa sami seba, či sa cítite sebavedomo v oblečení, ktoré zostáva, a zbavte sa všetkých predmetov, ktorými si nie ste istí.
  Dodáva vám pocit istoty hneď
  Kupujte si oblečenie, ktoré vyhovuje vášmu štýlu a dodáva vám pocit istoty hneď, ako si ho oblečiete.
 4. 4
  Rozšírte svoj šatník. Pred nákupom si vytvorte zoznam požadovaných položiek. Nastavte si rozpočet a plaťte v hotovosti, aby ste sa vyhli impulzívnym nákupom. Kupujte si oblečenie, ktoré vyhovuje vášmu štýlu a dodáva vám pocit istoty hneď, ako si ho oblečiete. Ak máte rozpočet, hľadajte výhodné ponuky v zľavových obchodoch.
 5. 5
  Riskujte módu. Skúste so svojim vzhľadom niečo iné a nebojte sa vytvoriť si vlastné pravidlá. Vytvorte si svoj vlastný zmysel pre štýl, ak nemáte pocit, že vám štandardné módne trendy ponúkajú to, čo potrebujete. Neobmedzujte sa na to, čo ostatní ľudia považujú za prijateľné, a pamätajte, že existuje viac ako jeden spôsob, ako si niečo obliecť. Budete oveľa istejšie rozvíjať zmysel pre štýl, ktorý vám vyhovuje, než napodobňovať vzhľad niekoho iného.
 6. 6
  Buďte autentickí. Dôverujte svojim inštinktom v štýl a nepreháňajte to. Počúvajte svoj vnútorný hlas, pretože vie, čo je pre vás správne a nesprávne. Sebavedomie začína pozitívnym sebaobrazom. Nesnažte sa zmeniť na niečo, čím nie ste, pretože to robia iní ľudia.

Časť 3 z 3: milovať seba

 1. 1
  Dávajte pozor na komplimenty. Počúvajte človeka, keď vám dá kompliment. Prijmite kompliment a dovoľte mu, aby ste zo seba mali dobrý pocit. Poďakujte danej osobe za kompliment a uistite sa, že neodpovedáte záporným vyhlásením, ktoré vás položí a kompliment napadne. Pamätajte si kompliment pre časy, keď sa necítite tak sebaisto.
 2. 2
  Ignorujte urážky. Ignorovať urážku neznamená odmietnuť počúvať inú osobu. Zamyslite sa nad tým, čo ten človek povedal, a zvážte, či je to konštruktívne alebo nie. Zvážte, či si táto osoba zaslúži vypočutie a aká pravdivá môže byť jej urážka. Ignorujte všetky urážky, ktoré vás majú znevažovať a cítiť sa menej sebavedomo. Nič nepomôže potopiť vašu dôveru rýchlejšie ako škaredá a zlomyseľná urážka.
  Poznanie svojho dominantného tónu pleti vám pomôže nájsť
  Poznanie svojho dominantného tónu pleti vám pomôže nájsť a vybrať si farebné kombinácie, ktoré sa vám páčia, a budete sa cítiť sebavedomo.
 3. 3
  Nebojte sa robiť chyby. Podstúpte malé riziko. Skúste urobiť niečo menej ako dokonalé a uvidíte, čo sa stane. Je veľká šanca, že ak nie ste dokonalí, svet sa neskončí. Starosť o dokonalú postavu vás určite zníži.
 4. 4
  Obklopte sa dobrými ľuďmi. Hľadaj ľudí, vďaka ktorým sa budeš cítiť dobre. Trávte s nimi čas a urobte z nich svojich priateľov. Zbavte sa ľudí, ktorí majú negatívny vplyv a ktorí vám pridávajú stres na živote. Nájdite pozitívne a sebavedomé vzory. Zistíte, že správanie týchto ľudí sa na vás čoskoro zotrie a dodá vám väčšiu sebadôveru.
 5. 5
  Vybudujte si sebavedomie. Pracujte na svojom sebavedomí identifikáciou negatívnych myšlienok a ich výzvou. Vymeňte ich za konštruktívne myšlienky, vďaka ktorým sa budete cítiť sebavedomo a dobre. Aj keď je dôležité pri budovaní sebadôvery zohľadniť svoj fyzický vzhľad a štýl, skutočná dôvera pochádza zvnútra.

Komentáre (2)

 • butlerbarry
  Tento článok mi pomohol získať sebadôveru, prijať moju ľudovú reč, byť tvrdo pracujúcim a byť sám sebou.
 • vreynolds
  Tento článok ma určite posilní. Je to skvelé a budem sa tešiť na rady uvedené v článku.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail