Ako ignorovať ľudí, ktorých nemáte radi?

Ak chcete ignorovať ľudí, ktorí sa vám nepáčia, vyhýbajte sa miestam, kde sa zvyčajne stretávajú, aby ste okolo nich mohli tráviť čo najmenej času. Ak musíte byť v rovnakom priestore, vyhnite sa im, aby na vás neprišli alebo s vami nezačali konverzovať. Môžete tiež visieť okolo ďalších ľudí, ktorí sa vám páčia, takže nemusíte byť s touto osobou sami. Ak sa im nemôžete vyhnúť, buďte zdvorilí ako s cudzincami, aby pre vás nemali dôvod byť zlí. Ak sa však k vám začnú správať zle, nebojte sa odísť! Ďalšie tipy od nášho spoluautora vrátane toho, ako sa postaviť za seba, ak vám niekto robí nepríjemnosti, čítajte ďalej.

Ako môžem ignorovať ľudí, ktorých nemám rád
Ako môžem ignorovať ľudí, ktorých nemám rád?

Ignorovať ľudí, ktorých nemáte radi, môže byť ťažké. V škole, v práci alebo v kruhu vašich priateľov môže byť niekto, s kým jednoducho nekliknete. Slušným spôsobom môžete niekoho ignorovať, jednoducho si budete udržiavať odstup a ignorovať negatívne správanie. Chcete byť zdvorilí, aj keď niekoho ignorujete. Byť drzý späť situácii nepomôže. Ignorovanie niekoho môže byť účinné, ale ak jeho správanie narúša schopnosť vykonávať prácu v práci alebo v škole, môže byť potrebné konfrontovať ho.

1. časť z 3: riešenie sociálnych situácií

 1. 1
  Drž sa ďalej od osoby. Vyhýbanie sa je niekedy najjednoduchší spôsob, ako niekoho ignorovať. Ak vám niekto lezie na nervy, snažte sa udržiavať si čo najväčší odstup.
  • Môžete sa vyhnúť miestam, kde by mohli visieť. Ak nepríjemný spolupracovník obeduje vždy na poludnie, skúste obed obedovať mimo kancelárie alebo si vezmite neskorší obed.
  • Vyhýbajte sa sociálnym situáciám, v ktorých túto osobu pravdepodobne uvidíte. Ak bude tento víkend nepríjemný človek zo školy na večierku, skúste si urobiť iné plány.
 2. 2
  Zabráňte kontaktu s očami. Keď ste v jednej miestnosti s niekým, kto vás otravuje, dávajte pozor na svoje oči. Ak na osobu omylom pozriete, mohlo by to mať za následok očný kontakt. To môže byť nesprávne interpretované ako pozvánka prísť a porozprávať sa. Keď ste v okolí danej osoby, snažte sa na ňu nepozerať. To pomôže minimalizovať interakcie.
 3. 3
  Komunikujte prostredníctvom iných. Ak s niekým pracujete, musíte s ním niekedy komunikovať. Môže byť najjednoduchšie to urobiť prostredníctvom iných. Nemusíte byť v tomto drzý. Nehovorte napríklad do ucha človeka niečo ako: „Mohli by ste povedať Jeffovi, s ktorým nehovorím, aby dal svoje špinavé jedlo do umývadla?“ Môžete však požiadať ostatných, aby v prípade potreby poskytli informácie.
  • Napríklad pracujete v skupine pre pracovný projekt. Protivný človek je vo vašej skupine. Môžete požiadať jedného zo svojich členov skupiny, aby sa s osobou porozprával, alebo ho môžete kontaktovať iba prostredníctvom e-mailu alebo textovej správy.
  Kto ma a môjho partnera zlomil
  Ako ignorujem niekoho, kto ma a môjho partnera zlomil?
 4. 4
  Obmedzte svoje odpovede. Nemôžete úplne vyhnúť hovoriť s niekým, a to najmä ak ste vidieť v práci alebo v škole. Keď sa s vami niekto rozpráva, nechcete sa dať úplne ticho, tak pracujte na zmiernení svojich odpovedí. Keď niekto hovorí, povedzte stručné odpovede ako „Hmmm“ a „Dobre“. Dúfajme, že tým pošlete správu, že chcete mať nejaký priestor.
 5. 5
  Vyladiť negatívne správanie. Ak je niekto pesimistický alebo k veci veľmi kritický, skúste to ignorovať. Jeho ignorovanie vám môže pomôcť zostať pozitívnym bez toho, aby vás ovplyvnila jeho negativita.
  • Napríklad, ak sa váš kancelársky kolega neustále sťažuje na to, koľko majú práce, skúste ich ignorovať, aby ste sa pri svojej práci necítili zle.
  • Nemali by ste ignorovať všetko. Ak vás spolupracovník vždy dráždi, až vám je okolo nich nepríjemne, postavte sa im. Môžete povedať: „Nevadilo by vám, keby ste žartovali o svojom outfite? Baví ma to, čo si oblečiem, ale robí mi zle, keď mi iní vyčítajú, ako sa obliekam.“
 6. 6
  V prípade potreby nájdite silné stránky v číslach. Ak je na vás nepríjemná osoba veľmi agresívna, osvojte si kamarátsky systém. Snažte sa, aby vás priatelia alebo spolupracovníci sprevádzali na miestach, kde danú osobu pravdepodobne uvidíte. Priatelia s vami môžu napríklad chodiť medzi triedami alebo jesť so sebou na obed, aby otravného človeka držali ďalej.

Časť 2 z 3: Zachovanie dobrých mravov

 1. 1
  Buďte s danou osobou formálni. Nie je dôvod byť hrubý len preto, že niekoho ignorujete. V skutočnosti bude drzosť situáciu iba stupňovať. Ak sa s danou osobou musíte porozprávať, urobte to formálne.
  • Povedzte napríklad „Prosím“, „Ospravedlňte ma“ a „Ďakujem“. Ukážte osobe základné chovanie pri zachovaní trochu tuhého správania. Ukážete to osobe, voči ktorej nie ste nepriateľskí, ale nechcete s ňou veľa interakcií.
 2. 2
  Nehovárajte osobu. Ignorovanie niekoho by nemalo byť agresívnym činom. Nerobte na tejto osobe tvár, neskloňte oči, keď hovorí, alebo nehanebne predstierajte, že ju nepočujete, keď vás osloví. Teraz na oplátku otravujete, čo nie je dobrý spôsob riešenia. Nikdy nikoho nekašlite, keď ho ignorujete.
  Keď ma moje outfity dráždia.“
  Napríklad: „Viem, že tým nič nemyslíš, ale nemám rád, keď ma moje outfity dráždia.“.
 3. 3
  Ak je to potrebné, uznajte ich prítomnosť. Niekoho nemôžete úplne vyladiť, najmä ak s ním pracujete. Ak je to potrebné, uznajte ich prítomnosť spôsobom, ktorý je zdvorilý, ale nie otvorene priateľský. Napríklad ponúknite krátke zamávanie alebo kývnutie, keď okolo nich prechádzate na chodbe. Odpovedzte na ich otázku: „Ako sa máš?“ s „Som v poriadku. Vďaka.“
  • Kedykoľvek sa s touto osobou rozprávate, zachovajte krátke vety k veci. Predídete tak nepríjemným alebo nepríjemným rozhovorom.
 4. 4
  V prípade potreby odíďte. Ľudia niekedy nemusia mať nápovedu. Ak vás niekto naďalej otravuje, aj keď ste sa nenápadne pokúsili naznačiť, že sa s ním nechcete rozprávať, je v poriadku ospravedlniť sa a odísť preč.
  • Napríklad spolupracovník je veľmi kritický k aspektu vášho osobného života. Aj napriek tomu, že dávate nekomitálne odpovede, stále pokračujú.
  • Povedzte niečo ako: „Dobre, vážim si vstup, ale naozaj ho nepotrebujem a mám kde byť.“ Potom situáciu opustite.

Časť 3 z 3: Konfrontácia niekoho v prípade potreby

 1. 1
  V tejto chvíli si stojte za svojím. Niekedy môže nepríjemný človek prekročiť hranicu až do bodu, keď sa budete cítiť nepríjemne alebo ohrozene. V týchto scenároch je v poriadku, ak si v danom okamihu stojíte za svojím. Buďte asertívni a riešte situáciu.
  • Pokojne povedzte osobe, ktorá prekročila hranicu. Povedzte im, že tento typ správania netolerujete.
  • Napríklad: „Nehovor so mnou tak. Nepotrebujem nevyžiadané rady.“
 2. 2
  Dokumentujte negatívne správanie v práci alebo v škole. Ak sa cítite nepríjemne kvôli otravnej osobe v práci alebo v škole, zdokumentujte to. Chcete sa ubezpečiť, že máte informácie, ktoré môžete dať vyššiemu orgánu, pokiaľ ide o to.
  • Zakaždým, keď sa osoba dostane k vášmu prípadu, krátko si zapíšte, čo bolo povedané, kto to videl, a dátum a čas.
  • Ak niekedy budete musieť podať formálnu sťažnosť, budete mať veľa informácií, z ktorých môžete čerpať.
 3. 3
  Pokojne sa s danou osobou porozprávajte o jej správaní. Ak vás niekto neustále otravuje, je v poriadku, ak sa budete správaním pokojne zaoberať. Počkajte, kým s človekom získate chvíľu osamote a pokojne a kolektívne mu vysvetlite, čo robí zle.
  • Napríklad: „Viem, že tým nič nemyslíš, ale nemám rád, keď ma dráždia moje outfity.“
  • Dajte danej osobe vedieť, ako sa z tohto správania cítite. „Cítim sa pri práci nepríjemne, pretože ľudia teraz vždy poukazujú na môj vzhľad.“
  • Na záver povedzte osobe, odkiaľ má ísť. Môžete napríklad povedať: „Naozaj už nechcem, aby ste takto komentovali. Rozumiete?“
  • Namiesto toho, aby ste danú osobu kritizovali, povedzte jej, aké druhy činov nebudete tolerovať. Pomôže to zabrániť konfliktu. Namiesto toho, aby ste povedali: „Ste tak nepríjemní,“ môžete povedať: „Na dokončenie svojej práce naozaj potrebujem tichý čas.“
  Ak chcete ignorovať ľudí
  Ak chcete ignorovať ľudí, ktorí sa vám nepáčia, vyhýbajte sa miestam, kde sa zvyčajne stretávajú, aby ste okolo nich mohli tráviť čo najmenej času.
 4. 4
  Zadajte údaj externého orgánu. Ak sa správanie niekoho po priamej konfrontácii nezlepší, povolajte vyššiu autoritu. Ak ste v škole, oznámte to učiteľovi alebo riaditeľovi. Ak ste v práci, obráťte sa na niekoho z HR oddelenia. Máte právo cítiť sa pohodlne na svojom pracovisku alebo vo svojej škole.

Tipy

 • Nosenie slúchadiel môže druhej osobe signalizovať, že nechcete hovoriť.
 • Ak sa v škole snažíte vyhnúť očnému kontaktu, ale stále tlačia na vaše tlačidlá, urobte niečo iné, ako napríklad čmáranie do denníkov alebo hranie sa s telefónom. Nevybuchnite na nich hnevom, pretože chcú iba pozornosť.

Otázky a odpovede

 • Ako môžem jednať s priateľmi, ktorí sú pre mňa násilníkmi?
  Prestaňte sa s nimi kamarátiť a skúste ich ignorovať. Skutoční priatelia by vás nikdy nešikanovali ani vám nedali zo seba zlý pocit. Pokúste sa nájsť príjemnejších ľudí na rozhovor.
 • Ako môžem ignorovať ľudí, ktorí sú bývalými priateľmi?
  Len pokračujte a nájdite si nových priateľov. Snažte sa od nich držať ďalej a spoznávať ľudí, ktorým skutočne záleží na priateľstve.
 • Ako niekomu ukážete, že sa ho nebojíte?
  Pamätajte, že nikto nemá moc na to, aby ste cítili niečo okrem seba. Najlepším riešením je vyhnúť sa tomu, aby ste brali veci osobne alebo aby ste sa neurazili, a stanovte si jasné hranice, čo budete tolerovať a čo nie. To je sebapresadzovanie bez toho, aby ste im umožnili dostať z vás reakciu.
 • Čo mám robiť, ak mi dievčatá hovoria za chrbtom?
  Postavil by som im konfrontáciu zoči-voči a dal im vedieť, že si nevážite ich hrubosť. Povedzte im, že sú vítaní, keď sa vám sťažujú na vašu tvár, ale to robiť za chrbtom je detinské. Snažte sa pôsobiť sebaisto a so silnou vôľou!
 • Spolužiačka si odo mňa vždy pýta poznámky, keď nemôže prísť do triedy a nikdy so mnou nerozpráva z iného dôvodu. Čo mám robiť?
  Využíva ťa. Stačí povedať „Počúvaj, ak so mnou chceš hovoriť iba vtedy, keď niečo chceš, už sa so mnou vôbec neotravuj.“
 • Čo mám robiť, ak sa mi chlap páči viac ako priateľ, ale chcem byť len kamarát?
  Povedzte mu priamo, že vás nezaujíma viac ako priatelia. Ak sa z toho rozčúli, porozprávajte sa s ním o tom, ale ak chcel byť vo vzťahu iba s vami, dajte mu vedieť, že je čas posunúť sa ďalej.
 • Čo mám robiť, aby som svojich súrodencov ignoroval?
  Musíte súrodenca konfrontovať priamo, ak s vami žije o tom, čo konkrétne robí, kvôli čomu sa cítite zle. Ak správanie bude pokračovať, požiadajte o pomoc pri riešení konfliktu tretiu stranu, napríklad svojich rodičov.
 • Ako môžem ignorovať ľudí, ktorých nemám rád?
  Vyvarujte sa im tým, že sa budete venovať činnostiam na miestach, kde táto osoba nie je. Snažte sa nenadviazať očný kontakt, ak do nich narazíte.
 • Ako môžem prinútiť ľudí, aby sa ma báli?
  Dôležité je ukázať zlovestnú reč tela. Ak za vami príde niekto, koho nemáte radi, postavte sa a založte ruky. Nesprávajte sa, akoby ste sa snažili. Pozerajte sa na nich s najchladnejším pohľadom, aký máte, a ak si z vás robia srandu, nereagujte. Choďte čo najskôr preč a nepozerajte sa späť, ale sústreďte sa na to, čo je pred vami, a len choďte ďalej, akoby sa nič nestalo. Neprejavujte podráždenie.
 • Ako ignorujem niekoho, kto ma a môjho partnera zlomil?
  Len sa im čo najviac vyhýbajte. Ak sa snažíte pomstiť, nerobte to. Karma ich jedného dňa tvrdo zasiahne a vy sa tam budete dívať.

Komentáre (5)

 • bednarjo
  Úprimne, nemôžem vyjadriť šťastie, ktoré mi dáva, kedykoľvek skúmam príručku. Mnohokrat dakujem.
 • vhane
  Pomáha mi cítiť úľavu a ísť vpred. Prisahám, že týchto ľudí nenávidím, ale po prečítaní niektorých otázok a odpovedí v tomto článku mám pocit, že som našiel niekoho, na koho sa môžem spoľahnúť.
 • mosinski
  Moja bývalá kamarátka bola na mňa zlá v angličtine a mám s ňou ďalšie obdobie. Toto mi skutočne pomohlo.
 • waelchieverett
  Tento článok mi pomôže ignorovať môj dnes už bývalý BFF. Vďaka, sprievodca!
 • morganvictoria
  Celé mi to pomohlo a funguje to!
Súvisiace články
 1. Ako osloviť kráľovnú?
 2. Ako sa rozhodnúť, či by ste mali znovu zapáliť starý plameň?
 3. Ako získať späť lásku svojho života?
 4. Ako zistiť, či váš partner stále miluje svojho ex?
 5. Ako sa dostať cez bývalého priateľa?
 6. Ako ignorovať svojho priemerného bývalého priateľa?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail