Ako povedať dospelých iba na pozvánku na párty?

„Využite prosím túto pozvánku ako ospravedlnenie
Môžete napríklad povedať: „Využite prosím túto pozvánku ako ospravedlnenie, ak si chcete najať opatrovateľku a vypadnúť na večer!“

Požiadať ľudí, aby nechali svoje deti doma na večierku alebo svadbe, sa môže podobať na prechádzku mínovým poľom, ale nemusí ísť o žiadnu komplikovanú záležitosť. Ak sa z toho nepokúšate urobiť veľkú vec, jednoduchá poznámka „iba pre dospelých“ v spodnej časti pozvánky je úplne v poriadku. Ak poznáte hostí naozaj dobre, pokojne sa dajte trochu kreativity a hravosti. Ak chcete svojich hostí skutočne sklamať, napíšte každej rodine s deťmi prispôsobenú správu, aby vysvetlili svoje úvahy.

Metóda 1 z 2: byť priamy

 1. 1
  Uveďte svoje ustanovenie iba pre dospelých na pozvánku, webovú stránku alebo na oboje. Tradične sa považuje za faux-pas spomenúť nepozývanie detí priamo na pozvánku. Zahrnutie informácií o pozvánke sa už nepovažuje za závažné porušenie sociálnych noriem. V dôsledku toho môžete urobiť vyhlásenie o bezdetnom súčasťou vašej pozvánky a zahrnúť ho ako malú poznámku v spodnej časti. Môžete ho tiež uviesť na zadnú stranu pozvánky, ak na zadnú stranu uvádzate ďalšie podrobnosti.
  • Ak máte obavy z rozrušenia ľudí zahrnutím informácií na vašu pozvánku, môžete na webe svojej strany namiesto toho uviesť, že udalosť je len pre dospelých.
  • Ak chcete niečo skutočne objasniť, môžete zahrnúť informácie na pozvánku a webovú stránku.
 2. 2
  Povedzte „iba dospelí“ alebo „príjem pre dospelých“ namiesto „žiadne deti “. Jeden z najľahších spôsobov, ako povedať „žiadne deti“ bez toho, aby ste niekoho urazili, je nepoužívať slovo „deti“ vôbec. Držte sa jednoduchého znenia, ktoré nenecháva priestor na interpretáciu, a zároveň zachovajte formálny tón pozvánky. Slovo „nie“ môže pôsobiť negatívne, a preto sa mu úplne vyhnúť je skvelý spôsob, ako udržať tón pozvania pozitívny.
  • Napríklad „iba pre dospelých“, „obrad pre dospelých“ a „iba pre dospelých“ sú úplne adekvátne spôsoby, ako formulovať vašu požiadavku.
  Ako povedať „žiadne deti“ bez toho
  Jeden z najľahších spôsobov, ako povedať „žiadne deti“ bez toho, aby ste niekoho urazili, je vôbec nepoužívať slovo „deti“.
 3. 3
  Ak chcete mať jasno, napíšte formálnu a jasnú vetu. Aby ste sa uistili, že nikto neprehliadne vašu požiadavku, vysvetlite ustanovenie v celej vete. Udržujte formálny tón pozvánky a udržujte svoj jazyk stručný a jasný, aby nikto nerozumel informáciám.
  • Môžete napríklad povedať: „Nevesta a ženích s úctou požadujú, aby ste si na večer našli opatrovateľku“, alebo „Toto je večierok iba pre dospelých“.
 4. 4
  Vysvetlite, prečo nedovoľujete deti, ak chcete poskytnúť kontext. Aby ste svojim hosťom poskytli trochu prehľadu, môžete zahrnúť poznámku o tom, prečo nie sú povolené deti. Ak píšete svadobnú pozvánku, uveďte obmedzenia miesta konania alebo vyhlášky o servírovaní alkoholu vo vašej oblasti. Je to skvelá voľba, ak sa obávate, že sa hostia rozrušia priamejším prístupom.
  • Môžete napríklad povedať: „Z dôvodu obmedzení miesta konania nemôže personál podujatia ubytovať deti“ alebo „Vzhľadom na veľký počet hostí kuchyňa nebude môcť slúžiť deťom“.
 5. 5
  Ospravedlňte sa za neschopnosť ubytovať deti za jemnejší prístup. Ospravedlnenie vopred je dobrý spôsob, ako dať hosťom vedieť, že si ich deti vážite, ale nemôžete im vyhovieť. Je to dobrá cesta, pretože nebude pôsobiť príliš striktne alebo agresívne. Začnite slovami „prepáč“ alebo „ospravedlnenie“ a jemne vysvetlite, že deti nie sú pozvané.
  • Môžete napríklad napísať: „Prepáčte, ale toto je udalosť určená iba pre dospelých“ alebo „Ospravedlňujem sa, ale deti sú žiadané, aby zostali doma na obrad a recepciu.“
Môžete ho tiež uviesť na zadnú stranu pozvánky
Môžete ho tiež uviesť na zadnú stranu pozvánky, ak na zadnú stranu uvádzate ďalšie podrobnosti.

Metóda 2 z 2: Buďte kreatívni

 1. 1
  Buďte hraví, pokiaľ nepozývate deti, aby sa s nimi kamarátili. Ak vám nie je ľúto, že to ľudia berú zle, pokojne povedzte „žiadne deti“ hravým spôsobom alebo so žartom. Je to skvelý spôsob, ako pridať do pozvánky malý charakter a osobnosť, čo môže mať ďalší prínos aj pre zjemnenie informácií.
  • Môžete napríklad povedať: „Využite prosím túto pozvánku ako ospravedlnenie, ak chcete najať opatrovateľku a vypadnúť na večer!“ alebo niečo podobné.
  • Je to skvelá voľba, ak dobre poznáte všetkých hostí a nemyslíte si, že niekto vezme žiadosť zlým spôsobom.
 2. 2
  Naznačte, že táto udalosť nebude príležitostná pre deti, pokiaľ ide o náhodnú žiadosť. Ak pri tejto príležitosti podávate alkohol alebo je naplánovaný neskorý nočný večer, použite to ako ospravedlnenie pre nepozývanie detí. Rodičia to pochopia a to vám tiež pomôže komunikovať s typom večierku, ktorý môžu ľudia očakávať.
  • Môžete napríklad napísať: „Vzhľadom na vysoký objem alkoholu, ktorý je možné konzumovať, s úctou vás žiadame, aby ste svoje deti nechali na noc pri príležitosti akcie doma“ alebo „Toto nie je udalosť bezpečná pre deti. bude sa baviť dlho do noci! "
 3. 3
  Obviňovať obmedzenia miesta pre jednoduchú cestu von. Ak sa obávate, že sa vaši hostia rozčuľujú nad tým, že ich deti nie sú pozvané, a vyhovuje vám prekrúcať pravdu, obviňte miesto konania. Zákony o alkoholických nápojoch, maximálna kapacita, obmedzené jedlo a bezpečnostné obmedzenia sú pádnou výhovorkou, prečo nepozývať deti.
  • Môžete napríklad povedať: „Vzhľadom na obmedzený počet miest na sedenie nemáme žiadnu izbu pre vaše malé deti“ alebo „Na mieste nie je možné ubytovať deti. Plánujte opatrovateľku!“

  Varovanie: Majte na pamäti, že ak sa niekto spýta akékoľvek otázky alebo sa obráti priamo na miesto konania, môže vás to kousnúť.

  Aby ste si na večer našli opatrovateľku“ alebo „Toto je večierok iba pre dospelých.“
  Môžete napríklad povedať: „Nevesta a ženích s úctou požadujú, aby ste si na večer našli opatrovateľku“ alebo „Toto je večierok iba pre dospelých.“.
 4. 4
  Použite nastavenia RSVP na svojom webe, aby ste naznačili, že deti nie sú povolené. Ak chcete, aby sa v pozvánke nenachádzali žiadne deti, ale napriek tomu bolo jasné, že nedovoľujete prístup deťom, použite znenie uvedené na karte alebo webe RSVP. Namiesto použitia možností „áno/nie“ na stránke RSVP napíšte „__ počet dospelých, ktorí sa zúčastňujú“. Slovo „dospelí“ znamená, že deti nemajú povolený vstup, čo vás môže ušetriť od toho, aby ste to pre hostí napísali.
  • Ak tak urobíte, niektorí hostia môžu tieto informácie ignorovať, pretože niektorí hostia nemusia čítať webovú stránku veľmi pozorne.
 5. 5
  Pridajte ku každej pozvánke mená, aby ste naznačili, že nie sú povolení žiadni hostia. Pred vytlačením pozvánok si zostavte zoznam hostí. Nechajte si pozvánky vytlačiť, aby sa meno každého pozvaného hosťa zobrazilo v hornej časti pozvánky. V prípade párov vytlačte obe ich mená. Hostia tak budú vedieť, že ich deti nie sú výslovne pozvané.
  • Je to skvelý spôsob, ako informovať hostí, že deti nie sú pozvané, ale môžu sa na vás obrátiť a výslovne vás požiadať o privedenie svojich detí. Buďte pripravení dať im slušne najavo, že ich deti nemôžu prísť!
  • Môžete napríklad vložiť „Julie a Max“ na obálku pozvánky a potom „Julie a Max“ do hornej časti pozvánky.
 6. 6
  Pošlite rodinnú poznámku, aby bola vaša požiadavka zjemnená. Ak existuje len niekoľko rodín, ktoré majú deti, pri vložení slova „žiadne deti“ priamo do pozvánky môže mať pocit, že hovoríte konkrétne o nich. Ak vám to robí starosti, pošlite každej rodine osobnú poznámku s ich pozvánkou. To zmierni ranu a umožní každej rodine vedieť, že si ich vážite.
  • Môžete napríklad napísať: „Vieš, že milujem Briana a Maisie, ale s Gregom si jednoducho nemôžeme dovoliť extra miesta na sedenie pre všetky deti, takže ich prosím nechajte na noc doma. Dúfame, že to pochopíte!“
  • Ručne napíšte každú poznámku, aby ste jej dodali osobitý nádych.

Tipy

 • Na tento prvok pozvánky nemusíte minúť viac ako 2 vety.

Súvisiace články
 1. Ako vytvoriť komunitu?
 2. Ako byť expresívny?
 3. Ako tajne paušalizovať (tínedžeri)?
 4. Ako sa vyhnúť trápnym črevným zvukom?
 5. Ako odgrgnúť?
 6. Ako skryť prdenie na verejnosti?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail