Ako si založiť diár?

Ak si chcete založiť diár, ale nie ste si istí, kde začať, skúste si na prvú stranu zapísať jeden zo svojich obľúbených citátov alebo básní. Na ďalšiu stranu napíšte dátum v hornej časti stránky a potom napíšte niekoľko riadkov o tom, čo sa v ten deň stalo. Skúste si každý deň vyhradiť niekoľko minút v rovnakom čase na zapísanie svojich myšlienok, čo vám pomôže byť dôslednejší vo vedení denníka. Môžete napríklad písať každé ráno o predchádzajúcom dni, alebo by ste sa mohli nad každým dňom večer zamyslieť. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli rôzne spôsoby, akými je možné formátovať záznamy, napríklad vytváranie zoznamov úloh alebo záznamov s odrážkami!

Ak si chcete založiť diár
Ak si chcete založiť diár, ale nie ste si istí, kde začať, skúste si na prvú stranu zapísať jeden zo svojich obľúbených citátov alebo básní.

Vedenie osobného denníka vám môže pomôcť porozumieť svojim pocitom, sledovať dobré veci vo svojom živote a prinútiť vás písať viac. Nákup diárov, ktoré sa vám páčia a ktoré budete používať, stanovenie plánu písania, ktoré vám pomôže oddať sa písaniu každý deň, a rozhodnutie, čo napísať, vám to všetko môže pomôcť začať s novým diárom.

Časť 1 z 3: Nákup denných potrieb

 1. 1
  Rozhodnite sa, aký druh denníka chcete. Existuje veľa možností, ako si viesť denník - nemusíte sa držať iba papierovej verzie. Môžete si viesť tradičný papierový denník, ale môžete tiež použiť webovú stránku alebo blog, ktoré sú súkromné a chránené heslom. Môžete tiež jednoducho použiť dokument vo svojom počítači.
  • Papierové zošity vám poskytnú úplnú kontrolu a súkromie, ale pokiaľ nevytvoríte kópie, nebudete mať možnosť zálohovania.
  • Majte na pamäti, že čokoľvek, čo ukladáte online, je citlivé na hackovanie, takže aj keď je váš online diár chránený heslom alebo súkromný, vždy existuje šanca, že sa niekto dostane.
 2. 2
  Vyberte si papierový diár. Ak sa rozhodnete viesť si papierový denník, budete si ho musieť skutočne kúpiť. Ako denník môžete použiť akýkoľvek papierový zápisník, dokonca aj niečo tak jednoduché, ako napríklad špirálový zápisník s jedným predmetom alebo zápisník o kompozícii. Môžete sa však tiež trochu pokochať a vybrať si notebook viazaný v koži alebo notebook s hrubším, kvalitnejším papierom.
  • Medzi skvelé možnosti papierových diárov patrí notebook „Leuchtturm“ 1917, notebooky Moleskin alebo notebooky Whitelines.
  • Väčšina obchodov má sekciu notebookov - prezrite si regály a zistite, či na vás niečo nevyskočí. Ak svoj denník nemilujete, pravdepodobne do neho nebudete písať.
  • Aby ste zvýšili bezpečnosť papierového diára, môžete si ho kúpiť so zámkom. Uistite sa, že kľúč uchovávate na bezpečnom mieste.
 3. 3
  Kúpte si písací nástroj. Pri výbere toho, čo použijete na zápis do svojho denníka, máte z čoho vyberať. Môžete použiť obyčajné guľôčkové pero alebo ceruzku, vrátane tých, ktoré môžete mať doma. Môžete ho tiež zmiešať s farebnými perami, plniacimi perami a dokonca aj farebnými ceruzkami a značkovačmi. Čím viac vás baví to, s čím si píšete, tým väčšia je pravdepodobnosť, že budete písať pravidelne.
Ak sa rozhodnete viesť si papierový denník
Ak sa rozhodnete viesť si papierový denník, budete si ho musieť skutočne kúpiť.

Časť 2 z 3: Záväzok písať každý deň

 1. 1
  Vytvorte rozvrh. Ak chcete zaistiť, aby ste písali každý deň, naplánujte si konkrétny čas písania. Možno budete chcieť napísať prvú vec ráno o predchádzajúci deň, alebo je zapisovanie do denníka na konci dňa dobrým spôsobom, ako dekomprimovať. Keď píšete, nie je to také dôležité, ako dbať na to, aby ste písali každý deň.
  • Aby ste sa ubezpečili, že sa budete držať plánu písania, môžete si v smartfóne, hodinkách alebo počítači nastaviť pripomenutie, aby ste písali každý deň v rovnaký čas.
 2. 2
  Nastavte si časové limity pre svoje písanie. V niektorých dňoch sa vám bude písať ťažko a inokedy môžete mať natoľko, že máte pocit, že by ste mohli písať celý deň. Stanovenie časového limitu môže vašej štruktúre písania uľahčiť premenu na každodennú rutinu. Začnite s desiatimi až pätnástimi minútami denne. Ak zistíte, že vám vždy dochádza čas, môžete vždy zvýšiť čas, ktorý strávite písaním.
  • Nastavenie časovača vám môže pomôcť napísať v časovom limite bez toho, aby ste si museli každých pár minút kontrolovať hodinky.
 3. 3
  Vyberte miesto na písanie. Písanie každý deň na rovnakom mieste vám môže pomôcť oddať sa pravidelnému písaniu. Ak sa chystáte písať každý deň na to isté miesto, vytvorí to vzor a dodá vášmu písaniu ešte väčšiu štruktúru. Nezáleží na tom, kde píšete - môže to byť v kaviarni alebo v miestnosti vášho domova - pokiaľ píšete vždy na to isté miesto.
  • Posuňte veci ďalej. Ak píšete doma, vždy si sadnite do rovnakého kresla alebo za jeden stôl.
 4. 4
  Nevzdávajte sa, ak zídete z cesty. Vzdať sa vedenia denníka môže byť jednoduché, ak na seba budete príliš tlačiť. Je v poriadku, ak príležitostne vynecháte deň alebo dva - akonáhle sa vrátite k písaniu, jednoducho si zapíšte krátke súhrny zameškaných dní.
Klikyháky na obálke denníka „denník snov“
Klikyháky na obálke denníka „denník snov“, takže ak to prinesie, môžete povedať, že to bol super bláznivý sen.

Časť 3 z 3: rozhodnutie, čo napísať

 1. 1
  Začnite citátom alebo básňou. Sedenie pred úplne novým prázdnym diárom môže byť trochu zastrašujúce. Ak sa ocitnete zaseknutý, začnite tým, že si napíšete jeden zo svojich obľúbených citátov alebo básní. Môžete sa tak cítiť inšpirovaní a tiež vás to zbaví tlaku zapísať si do diára prvý záznam.
  • Môžete si tiež priebežne skopírovať nové básne alebo citáty.
 2. 2
  Dátumujte svoje záznamy. Uistite sa, že s každým záznamom, ktorý urobíte vo svojom diári, randíte. To môže byť užitočné, ak sa pokúšate spomenúť si, kedy sa stala konkrétna udalosť, alebo len vidieť, ako sa vaše písanie - a teda aj život - postupom času vyvíjalo. Je na vás, ako datujete záznamy.
  • Ak sa chcete nadchnúť, napíšte celý dátum, napríklad: 14. júla 2018.
  • Ak chcete mať veci jednoduchšie, vyskúšajte: 42018 alebo 448.
  • Ak plánujete viesť viac časopisov, jeden pre každý rok, môžete napísať 44.
 3. 3
  Zmiešajte svoje vstupné formáty. Akonáhle začnete písať do svojho denníka, nemajte pocit, že by ste sa museli zaväzovať k jednému konkrétnemu druhu záznamu cez celý denník. Váš denník by mal byť miestom, kde si môžete zaznamenávať svoje myšlienky, a vaše myšlienky môžu mať v rôznych dňoch rôzne podoby. Skúste niektoré z nasledujúcich:
  • Tradičné odstavce podobné záznamom
  • Zoznamy úloh
  • Kresba
  • Poézia
  • Príbehy
 4. 4
  Napíšte krátke záznamy. Na zapisovanie do denníka nemusíte písať strany a stránky zakaždým, keď si sadnete. Jeden odsek, ktorý sumarizuje váš deň, je veľa, obzvlášť keď začínate písať.
  • Nie vždy však musíte písať krátke záznamy. Niekedy zistíte, že máte veľa čo povedať o svojom dni alebo o niečom konkrétnom, čo sa stalo. V týchto prípadoch je v poriadku písať dlhé záznamy.
 5. 5
  Skúste rovnakú výzvu, ak sa zaseknete. Niektoré dni môžete mať v mysli toľko - alebo tak málo, že je dokonca ťažké vedieť, kde začať. Skúste to tak, že napíšete „Takže práve teraz som...“ a jednoducho si napíšte, čo vás napadne ako prvé. Môže to byť skvelý spôsob, ako začať, a možno prídete na to, že potom slová plynú oveľa jednoduchšie.
  • Na internete vyhľadajte „písanie výziev “. Internet je pre tieto veci skvelým zdrojom.
 6. 6
  Napíšte ostatným. Niekedy si môžete priať, aby ste mohli povedať určité veci určitým ľuďom. Možno je to niekto, s kým už nemôžete alebo nemôžete hovoriť, alebo možno je to niekto, koho pravidelne nevidíte. Možno sú veci, ktoré si musíte povedať. Používanie záznamu v denníku na písanie iným ľuďom vám môže priniesť uzavretie a pomôcť vám porozumieť svojim pocitom.
  • Ak si nie ste celkom istí, ako začať tento typ záznamu, jednoducho ho naformátujte, ako keby ste skutočne písali list, s dátumom a adresou osoby, s ktorou si píšete, v hornej časti.
 7. 7
  Napíšte o niečom, na čo chcete zabudnúť. Znie to neintuitívne, ale ak existuje udalosť, na ktorú by ste chceli zabudnúť, v skutočnosti vám môže pomôcť zapísať si ju. Akonáhle to dostanete z hlavy a na papier, váš mozog to nemusí držať tak pevne.
  • Povedzme napríklad, že sa vám v škole alebo v práci stalo niečo skutočne trápne. Zaznamenanie všetkých podrobností vám pomôže dostať ich všetky z hlavy a môže vám zabrániť prežiť udalosť znova a znova.
 8. 8
  Zaznamenajte si, za čo ste vďační. Skvelý spôsob, ako pridať do svojich denných záznamov, je vytvoriť si zoznam vecí, za ktoré ste v ten deň vďační. Pomáha vám tiež sledovať dobré veci vo vašom živote.
  • Môžu byť také jednoduché ako „slnko svietilo“ alebo podrobné, ako napríklad rozhovor s priateľom.
 9. 9
  Buďte otvorení a úprimní. Najlepšia časť vedenia denníka je, že v ňom môžete byť brutálne úprimní bez toho, aby ste sa museli obávať, že vás budú súdiť. Môžete si zapísať svoje najhlbšie obavy a najväčšie tajomstvá bez obáv, že by to váš denník povedal niekomu ďalšiemu. Ak máte pocit, že sa musíte upraviť sami, je nepravdepodobné, že by ste diár používali, a preto je dôležité zostať otvorený.
Že by ste sa museli zaväzovať k jednému konkrétnemu druhu záznamu cez celý denník
Akonáhle začnete písať do svojho denníka, nemajte pocit, že by ste sa museli zaväzovať k jednému konkrétnemu druhu záznamu cez celý denník.

Tipy

 • Ak máte problémy s vytváraním myšlienok o tom, čo by ste si mali zapísať do svojho denníka, môžete si prečítať knihy ako Dorkov denník alebo Denník slabého dieťaťa. Tieto knihy vám poskytnú niekoľko úžasných nápadov a inšpirácie pre písanie denníka!
 • Nevytrhávajte stránky svojho diára. Budete ľutovať, keď budete starší a budete si chcieť pozrieť svoj diár.
 • Nie vždy si musíte písať do denníka. Ak zistíte, že svoje pocity môžete lepšie vyjadriť pomocou skicovania alebo kreslenia alebo čmáranice, je to v poriadku.
 • Napriek tomu, že ceruzka funguje dobre, môže časom vyblednúť, takže písanie perom môže byť lepšou možnosťou.

Varovania

 • Písanie „Môj denník“ alebo „Prísne tajné“ iba púta pozornosť. Nerobte to, ak nechcete, aby sa to čítalo.

Otázky a odpovede

 • Ako si napíšem do svojho denníka tajomstvá lásky?
  Začnite písať o tajomstve takto: Milý denník (ak si to neprajete, nie je potrebné písať si drahý denník, ale môže vám to zlepšiť náladu). Potom napíšte niečo takéto: Myslím, že som našiel lásku, neviem, či je ešte príliš skoro, ale mám pocity! Volá sa ____. Potom pokračujte v rozprávaní o svojich pocitoch a nádejach na túto mladú lásku.
 • Nemôžem si denne písať do svojho denníka. Čo mám robiť?
  Nerob si starosti. Je na vás, ako často si budete písať do denníka. Stačí napísať, keď máte čas alebo keď sa vám chce.
 • Čo keď moja sestra číta môj denník?
  Boli tam nejaké tajomstvá? Ak áno, hanbite sa za ňu. Viete o nej nejaké súkromné alebo trápne tajomstvá? Povedzte jej, že ak bude ona držať vaše, zachováte jej tajomstvá. Ak nie, vymyslite si hodnovernú výhovorku za super trápne veci. Klikyháky na obálke denníka „denník snov“, takže ak to prinesie, môžete povedať, že to bol super bláznivý sen. Napíšte na zápis položky, ktoré naznačujú, že to bol sen, napríklad „0,67. Sen sa odohral: pred prebudením“. Ukážte to ešte niekoľkými záznamami skutočných (alebo vymyslených) snov. K predchádzajúcim položkám pridajte uletené detaily. Ak jej pamäť nie je taká veľká ako slonov, môžete ju takto oklamať. Je to riskantné, ale je to pre vašu dôstojnosť. Jednoduchší spôsob je zabudnúť na to a ona pravdepodobne tiež.
 • Musím si denne písať do diára?
  Nie, nemusíš. Najlepšie je písať, keď na to máš chuť.
 • Čo mám robiť, keď sa to ľudia dozvedia a robia si zo mňa srandu?
  Ignoruj ich. Pravdepodobne majú jedného a robia si z vás srandu, aby si ľudia mysleli, že žiadneho nemajú. Alebo len žiarlia, ale tým si nerobte starosti. Ľudia môžu byť drzí.
 • Ako to mám skryť?
  Vyberte si bezpečné úkryty, na ktoré sa nebudú pozerať žiadni rodičia ani súrodenci. Potom sa len držte toho miesta. Niektoré návrhy sú: Pod kusom oblečenia v komode, v rukáve saka alebo dokonca pod oblasťou s nohami. Kde to neskrývať je: Pod vašou posteľou, pod matracom alebo v batohu, kabelke alebo kufríku alebo čohokoľvek iného.
 • Čo môžete urobiť, aby vaša malá sestra nečítala váš denník?
  Jednoduchým riešením je nepísať pred ňou. Potom to skryte. Alebo klamte a povedzte, že píšete poviedky alebo falošný denník alebo niečo podobné. Ak si však chcete ušetriť všetky tie problémy, píšte v tajnosti alebo keď tam nie je vaša sestra.
 • Je v poriadku mať dva diáre? A mám si jeden vziať, nech idem kamkoľvek?
  Samozrejme. Ak chcete, jedným môže byť váš osobný denník a druhým môže byť iný typ, ktorý si vyberiete. Je len na vás, koľko si toho chcete do diára zapísať alebo či ho chcete nosiť so sebou.
 • Musí to byť ceruzkou?
  Nie. Môžete používať farebné ceruzky, perá alebo fixky - akékoľvek písacie potreby, pokiaľ sa vám to páči,
 • Ako sa môžem zlepšiť v práci s diárom? Mám problém dôsledne písať.
  Dobrým miestom na začiatok je ozdoba. Ozdobte obal gélom, trblietkami, washi páskami, nálepkami, čímkoľvek. Nakreslite alebo prilepte malý kalendár na prvú alebo poslednú stránku a napíšte narodeniny alebo dni, na ktoré si dajte pozor. Verte či neverte, personalizácia niečoho vám pomôže vytvoriť si k nej puto. Potom príde zábava: písanie. Napíšte málo alebo veľa, veci, ktoré sa dejú počas dňa, myšlienky, básne alebo príbehy. Nevyvíjajte na seba príliš veľký tlak, aby ste veľa písali alebo písali perfektne. Ak sa vám nechce písať, nakreslite alebo prilepte. Vezmite si ho všade so sebou. Je to vaše osobné miesto na písanie dobrých alebo zlých prianí a tajomstiev bez toho, aby to niekto zistil.

Komentáre (14)

 • fbrown
  Prachový plášť pomohol môjmu diáru vyzerať zaujímavo.
 • timmystiedemann
  Mám šťastie, že som našiel tento príspevok!
 • fbotsford
  Toto mi veľmi pomohlo, ďakujem.
 • youngalan
  Veľmi mi to pomáha. Pomáha mi to spomenúť si na priateľov, ktorých som zanechal v rodnej krajine, keď som bol s nimi, a pomáha mi to udržať si osobné veci. Ďakujem.
 • svetozarkalisky
  Som veľmi rád, že mi to pomohlo vedieť, čo napísať.
 • schmittmurray
  Mám problém sústrediť sa na školu, a preto je len príjemné, keď môžem napísať, čo sa deje. Bojím sa o tom hovoriť s mamou.
 • bayerkaelyn
  Veľmi mi to pomohlo. Pochopil som to všetko. Ďakujem veľmi pekne.
 • juston44
  Odkedy som dostala túto radu, zvykla som si každý deň písať do vlastného denníka.
 • jonathanreynold
  Páni, veľmi sa mi to páčilo, teraz si môžem písať denník. Ďakujem veľmi pekne za ten článok.
 • sonia64
  Je to veľmi užitočné pre každého, kto si chce písať denník.
 • landenflatley
  Predtým, ako som si to prečítal, som veľmi zápasil s tým, čo si napísať do svojho denníka. Najprv som písal stránku po stránke o stránke o svojom dni. Našťastie som si to uvedomil, že by som namiesto toho mal napísať o kľúčových veciach a svojich kľúčových myšlienkach. To ma tiež inšpirovalo k tomu, aby som do svojho denníka namiesto stáleho písania pridával kresby, poéziu, príbehy a citáty. Nakoniec si myslím, že písanie spomienok, na ktoré chceme zabudnúť, je tiež skvelý nápad, pretože určitým spôsobom tieto spomienky pomaly uvoľňujeme z mozgu.
 • tonyshaw
  Predtým, ako som uvidel tento web, som premýšľal, ako si napísať denník. Úprimne povedané, nerád píšem do denníka, ale keď čítam tento web, veľmi rád píšem... Zrazu vezmem papier a začnem písať. Ďakujem veľmi pekne sprievodca!
 • brannon90
  Dali ste mi tipy a veľmi ste mi pomohli, ďakujem.
 • violamikus
  Tento článok bol pre mňa veľmi nápomocný, pretože mi poskytol štruktúru alebo formát písania.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail