Ako si udržať tajný denník?

Že mám tajný denník
Čo mám robiť, ak moji súrodenci vedia, že mám tajný denník?

Zapisovať si svoje najhlbšie a najosobnejšie myšlienky vyžaduje veľa odvahy. Môže byť terapeutické zaznamenať si záznamy v denníku na papier alebo ich napísať na osobný počítač, ale môže byť stresujúce snažiť sa všetko tajiť. Našťastie existujú spôsoby, ako zaistiť, aby nikto okrem vás nemal prístup k vášmu písaniu, aj keď je denník vo vašom prenosnom počítači!

Metóda 1 z 2: vedenie tajného fyzického denníka

 1. 1
  Uložte svoje myšlienky do jednoduchej a jednoduchej knihy. Záznamy do denníka si zapíšte do knihy, ktorá nie je označená a ktorá na seba príliš neupozorňuje. Potulné oči tak nebudú môcť denník spozorovať.
  • Vložte diár do nejasnej časti svojej miestnosti, aby ste zaistili súkromie.

  Tip: Denník si môžete uložiť do nasledujúcich miest - do komody, pod posteľ alebo do skrine. To všetko robí vynikajúce úkryty.

 2. 2
  Každý záznam začnite prázdnou stranou. Každý záznam môžete tiež začať na stránke, ktorá naznačuje, že si prajete, aby denník nečítal nikto iný. Ak niekto otvorí váš denník a uvidí prázdnu stránku, bude vedieť, že je súkromný a nie pre jeho oči.
  • Na stránku pred vstupom môžete napísať veci ako „súkromné“ alebo „nečítať“, aby ste skutočne pochopili pointu.
  Aby si vzali môj denník a prečítali si ho
  Ako zabránim svojim priateľom, aby si vzali môj denník a prečítali si ho?
 3. 3
  Používajte skratky a skratky, ktorým rozumiete iba vy. Ak by náhodou niekto iný čítal váš denník, bolo by pre neho ťažké získať z toho niečo, ak použijete skratku, ktorú poznáte iba vy. Ak napríklad píšete o negatívnej situácii, použite kódové slová na zobrazenie zainteresovaných ľudí.
  • Referenčný list uchovávajte oddelene od denníka, ak potrebujete sledovať svoju skratku. Keď sa tak vrátite a prečítate si svoje predchádzajúce zápisy, nebudete zmätení z toho, čo ste chceli povedať.
 4. 4
  Kúpte si diár so zámkom, aby boli vaše myšlienky súkromné. Môžete si kúpiť časopis, ktorý má tradičný zámok a kľúč, alebo časopis, ktorý vyžaduje otvorenie prístupového kódu. Niektoré z týchto diárov môžu byť drahé a stáť viac ako 100 dolárov, ale môžete získať pevný a bezpečný diár za približne 25 dolárov.
  • V obchodoch je možné nájsť tento typ diárov, ale najlepšie by bolo nájsť ho online.
 5. 5
  Kúpte si trezor, aby bol váš diár v bezpečí, keď ho práve nepoužívate. Ak sa necítite spokojne s otvorením denníka, kúpte si trezor online alebo v miestnom obchode s domácimi potrebami. Malý trezor môže stáť menej ako 50 dolárov.
  • Trezory sú skvelý nápad, ak žijete na vysokej škole a chcete, aby bol váš denník súkromný.
Zapíšte si záznamy v denníku do papierového denníka
Ak sa vydáte touto cestou, zapíšte si záznamy v denníku do papierového denníka.

Metóda 2 z 2: Zabezpečenie osobného denníka v počítači

 1. 1
  Archivujte svoje záznamy v skrytom priečinku na počítači. Ak si chcete viesť digitálny diár, ale necítite sa pohodlne ho dávať na internet, uložte si ho do skrytého priečinka v počítači chránenom heslom. Týmto spôsobom môžete zhromaždiť všetky dokumenty, ktoré tvoria váš digitálny denník, na jednom mieste, ale zároveň máte istotu, že nebudú uniknuté iným na webe.
  • Ak máte počítač so systémom Windows, vyberte súbory, ktoré chcete skryť, kliknite na ne pravým tlačidlom myši a zvoľte „Vlastnosti“. Potom kliknite na kartu „Všeobecné“ a začiarknite políčko vedľa položky „Skryté“ v sekcii „Atribúty“. Proces dokončíte kliknutím na „Použiť“.
  • Na počítačoch Mac skryte priečinky rýchlym príkazom Terminal. Stlačte „príkaz“ a medzerník a do vyhľadávacieho panela zadajte „Terminál“. Dvakrát kliknite na prvý výsledok vyhľadávania a zadajte názov súboru, za ktorým nasleduje „skrytý/cesta/k/súboru alebo priečinku/“.
 2. 2
  Stiahnite si aplikáciu, ktorá sa špecializuje na súkromné denníky. Existuje množstvo denníkových aplikácií, ktoré vám umožňujú zachovať súkromie pri písaní a prinášajú ďalšie fantastické funkcie. Patrí medzi ne zdieľanie konkrétnych príspevkov s priateľmi podľa vášho výberu, vyhľadávanie v minulých záznamoch a pridávanie fotografií k určitým príspevkom. Môžete si tiež prispôsobiť rozloženie denníka.
  • Mnohé z týchto aplikácií na zapisovanie do denníka sú bezplatné, ale za ďalšie funkcie môžete zaplatiť. Za malý mesačný poplatok môžete svoj denník úplne zašifrovať a dokonca viesť viac denníkov naraz!
 3. 3
  Začnite súkromný blog na blogovacej platforme. Platforma blogov poskytuje plnú kontrolu nad tým, ako má váš diár vyzerať, a umožňuje vám zdieľať svoju prácu s konkrétnymi ľuďmi bez toho, aby ste museli zverejňovať svoje záznamy. Je to tiež oveľa menej komplikované ako skrývanie súborov vo vašom osobnom počítači. Najlepšie na tom je, že tieto platformy môžete používať zadarmo! Keď odošlete záznam do denníka, vyberte možnosť „Súkromné“, aby ho nikto iný nevidel.
  • Ďalšou alternatívou je stiahnuť si blogovací softvér, a nie si len založiť účet online. Vďaka tomu bude váš diár stále chránený a budete k nemu mať prístup, aj keď budete offline.

  Tip: Bez ohľadu na to, ktorú platformu pre blogovanie používate, stiahnite si aplikáciu aj do svojho smartfónu alebo tabletu. Tak budete mať kedykoľvek prístup k svojmu diáru. Ak vám v hlave napadne chladná myšlienka, môžete ju napísať pomocou ktoréhokoľvek zo svojich zariadení!

  Ak niekto otvorí váš denník
  Ak niekto otvorí váš denník a uvidí prázdnu stránku, bude vedieť, že je súkromný a nie pre jeho oči.
 4. 4
  Záznamy denníka uložte do schránky. Táto metóda je oveľa jednoduchšia ako používanie platformy pre blogovanie, pretože vám umožňuje písať do preferovaného textového editora alebo textového procesora a potom nahrávať položky do Dropboxu, služby hostenia súborov chránenej heslom. Rovnako ako vyššie uvedené platformy blogov má aj aplikáciu, ktorá vám umožňuje prístup k práci z akéhokoľvek zariadenia.
  • Aj keď je úplne možné ponechať si záznamy vo svojom osobnom počítači, pomocou aplikácie, platformy pre blogovanie alebo Dropboxu máte kedykoľvek prístup k svojmu diáru. Nikdy neviete, kedy príde inšpirácia, a preto sa snažte, aby bol váš denník vždy k dispozícii.
 5. 5
  Zašifrujte svoj denník pre maximálne súkromie. Šifrovanie denníka znamená, že na získanie prístupu k svojej práci budete potrebovať heslo alebo dešifrovací kľúč. To vám zabráni v rýchlom prístupe k vášmu denníku, ale šifrovanie zabezpečí vaše písanie.
  • Ak chcete šifrovať súbory v systéme Windows, kliknite pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok a kliknite na položku „Vlastnosti“. Na karte Všeobecné kliknite na tlačidlo Rozšírené. Začiarknite políčko „Šifrovať obsah na zabezpečenie údajov“ a potom kliknite na tlačidlo OK.
  • V prípade počítačov Mac prejdite na položku Finder> Aplikácie> Pomôcky. Potom zadajte príkaz-shift-N a vyberte priečinok, ktorý chcete zašifrovať. Potom kliknite na položku Obrázok, vyberte metódu šifrovania a kliknite na položku Uložiť.
  • Ak sa vydáte touto cestou, zapíšte si záznamy v denníku do papierového denníka. Ak sa vaše súbory v ktoromkoľvek bode poškodia, môže byť pre vás veľmi ťažké získať šifrovanú prácu.

Tipy

 1. Ak chcete nájsť záznamy v denníku v skrytom priečinku v systéme Windows, prejdite na ovládací panel a kliknite na položku „Vzhľady a prispôsobenie“. Vyberte „Možnosti priečinka“ a potom kliknite na „Zobraziť“. V rozšírených nastaveniach kliknite na „Zobraziť skryté súbory, priečinky a jednotky“ a potom kliknite na tlačidlo OK.
 2. Ak chcete nájsť skryté súbory denníka na počítači Mac, vráťte sa na Terminál a zadajte názov súboru, za ktorým nasleduje „unidden/cesta/k/súboru alebo priečinku“.

Otázky a odpovede

 • Ak nemám diár, ale mám iba jednoduchý zápisník, ako ho skryjem?
  Vložte ho do police. Pozor. Neumiestňujte ho na miesto, kde by vyzerala nosnatá sestra.
 • Čo keď nemôžem zabrániť svojej rodine, aby hľadala môj denník a prezerala ho?
  Zaobstarajte si diár so zámkom a kľúče noste pri sebe. Aj keď váš denník nájdu vaši rodinní príslušníci, nebudú ho môcť otvoriť. Denník si môžete namiesto toho nechať aj u dôveryhodného priateľa. Nakoniec, ak máte v škole pracovný stôl alebo skrinku, môžete si tam uložiť denník a písať si doň iba vtedy, keď budete v škole.
 • Prečo by som si nemal písať denník gélovým perom?
  S gélovým perom je ťažké písať úhľadne. Aj keď to urobíte, gélové perá majú povesť, že tečú a môžete ľahko rozmazať svoje písmo tak, že po ňom omylom prejdete rukou.
 • Aké vybavenie potrebujete na písanie denníka?
  Stačí vám pero a zápisník alebo kniha so zámkom a kľúčom. Prečítajte si článok, kde nájdete ďalšie návrhy.
 • Ak nemám zámok a nemôžem ho skryť, čo mám robiť?
  Môžete písať pomocou kódu, alebo ak poznáte viac jazykov, skúste to napísať v inom jazyku.
 • Čo mám robiť, ak nemám zámku v diári?
  Nájdite si dobrú skrýšu alebo ju vždy majte pri sebe.
 • Čo mám robiť, ak moji súrodenci vedia, že mám tajný denník?
  Môžete im povedať pravdu a požiadať ich, aby nenarúšali vaše súkromie, alebo môžete poprieť, že ho máte, a len ho dobre skryť.
 • Ako zabránim svojim priateľom, aby si vzali môj denník a prečítali si ho?
  Uchovávajte ho mimo dohľadu, keď ste okolo nich. Vytiahnite ho iba vtedy, keď ste sami.
 • Čo mám robiť, ak ma učiteľ prichytí, ako si píšem do svojho diára uprostred triedy?
  Ospravedlniť sa Na hodiny nie je čas na zápis do denníka. Našťastie ste učiteľ, porozumiete tomu a nechajte to tak.
 • Môžem si začať písať denník v polovici roka?
  Áno, to je v poriadku. Je to váš denník a môžete si s ním robiť, čo chcete.

Komentáre (2)

 • hleuschke
  Pomohlo mi to, pretože som vždy písal gélovým perom a vždy sa mi to rozmazalo.
 • otcenasjozefina
  Dostal som notebook so zámkom. Vedel som, že tam chcem vložiť nejaké tajné informácie, ale nemal som ani potuchy. Zapísanie mojich informácií mi skutočne pomohlo mať viac nápadov.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail