Ako používať diár?

Ak chcete používať diár, noste ho so sebou a snažte sa písať aspoň 10 minút každý deň, aby ste si zvykli. Začnite tým, že si napíšete dátum hore na zápis, potom si napíšete hlavné životné udalosti, každodenné detaily, svoje pocity, sny, zoznamy úloh a čokoľvek ďalšie, čo by ste chceli. Nebojte sa písať perfektné vety, píšte iba to, čo vám príde prirodzené, a pokúste sa vyhnúť úpravám. Denník môžete použiť aj na kreslenie, umenie, poéziu, texty piesní a zbieranie pamiatok! Tipy na používanie diára na stanovovanie a dosahovanie cieľov čítajte ďalej!

Samostatný diár si môžete viesť len pre sny
Samostatný diár si môžete viesť len pre sny, alebo si ich môžete zapísať do svojho bežného denníka.

Písanie do denníka je vynikajúcim zvykom, do ktorého sa môžu zapájať ľudia všetkých vekových skupín, a môže slúžiť na mnohé užitočné účely. Ak ste si nikdy predtým nepísali do denníka, jeho začiatok by sa mohol zdať trochu zastrašujúci. Nenechajte sa tým zastaviť! Začiatok je zvyčajne najťažšia časť. Akonáhle sa v diári zorientujete, začnete si doňho písať.

Metóda 1 z 3: Prvé použitie denníka

 1. 1
  Vyberte si typ diára, ktorý chcete používať. Niektorí ľudia radi používajú zošity na diáre. Iní namiesto toho radšej používajú počítače na písanie. Oba spôsoby sú v poriadku, vyberte si teda ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.
  • Ak chcete písať pomocou počítača, môžete na písanie použiť textový dokument alebo môžete použiť webovú stránku denníka alebo denníkovú aplikáciu.
  • Ak chcete použiť fyzický denník, vyberte si taký, do ktorého sa vám bude ľahko písať. Uistite sa, že je pre vás vhodný, a zaobstarajte si taký, ktorý bude obsahovať linajkový papier.
  • Ak sa neviete rozhodnúť, či chcete používať počítač alebo písať do zošita, choďte s tým, v ktorom sa budete cítiť najkreatívnejšie.
 2. 2
  Noste svoj diár každý deň pri sebe. Ak je to možné, majte svoj diár blízko pri sebe. Ak je vždy na dosah, je väčšia pravdepodobnosť, že ho využijete. Začnite tým, že si do diára napíšete detaily, ktoré si chcete zapamätať, a dokonca aj náhodné myšlienky.
  • Ak používate notebook, vyberte si taký, ktorý sa ľahko zmestí do batohu alebo kabelky.
  • Denník si uschovajte. Denníky sú veľmi súkromné, takže ak ich nosíte so sebou, sledujte ich. Ak ho necháte doma, uistite sa, že sa nedá ľahko nájsť.
 3. 3
  Záznamy vo svojom diári si datujte. Jedna z najlepších vecí na diároch je, že si ich prečítate neskôr, takže si so svojimi záznamami dajte dátum. Vďaka tomu budete presne vedieť, kedy sa veci stali.
  • Urobte si zapísanie dátumu ako prvú vec, ktorú urobíte pri zápise do denníka, aby ste nezabudli.
  Ako môžem získať dobrý diár v kníhkupectvách v Kambodži
  Ako môžem získať dobrý diár v kníhkupectvách v Kambodži?
 4. 4
  Zvyknite si používať svoj diár každý deň. Vyhraďte si čas na napísanie prvej veci ráno alebo tesne pred tým, ako pôjdete spať, a držte sa jej. Ak ste veľmi zaneprázdnení, dokonca aj 10 minút každý deň vám pomôže zvyknúť si na písanie do diára.
  • Vyberte si čas, v ktorom budete vedieť, že vás nebudú rušiť priatelia ani rodinní príslušníci.
  • Píšte, aby ste si krátili čas, keď idete v aute alebo v autobuse. Tieto výlety sú dobrou príležitosťou na zaznamenanie vašich myšlienok a nápadov.
 5. 5
  Vyhnete sa obavám, že si všetko dokonale napíšete do svojho diára. Nebojte sa, že by ste si do diára museli písať dlhé odseky a dokonalé vety, ba dokonca ani vety. Ak je pre vás jednoduchšie zoznámiť sa s krátkymi frázami alebo odrážkami, smelo do toho.
  • Môže to byť lákavé, ale vyhnite sa úpravám vo svojom diári. Nebojte sa ani pravopisu a gramatiky.
  • Nikto nesúdi, čo ste si zapísali do denníka, a je to len pre vaše oči.
 6. 6
  Použite svoj diár na kreslenie a umenie. Neváhajte písať poéziu, odkladať texty piesní a zaznamenávať citáty od ostatných, ktorí majú pre vás význam. Niektorí ľudia sa najlepšie vyjadrujú prostredníctvom umenia, a to je úplne platný spôsob, ako použiť aj svoj denník.
  • Experimentujte s kreslením, maľovaním, zbieraním nájdených predmetov a vytváraním koláží vo svojom diári, najmä ak zistíte, že slová netečú.
  • Zamiešajte to! Píšte, keď máte náladu písať, a kreslite alebo robte iné umenie, ak máte väčšiu náladu to robiť.

Metóda 2 z 3: zaznamenávanie spomienok do denníka

 1. 1
  Zapíšte si do svojho denníka hlavné životné udalosti. Bez ohľadu na to, ako nezabudnuteľný zážitok to môže byť, niektoré detaily časom zmiznú. Do denníka si veľmi podrobne zapíšte hlavné životné udalosti, aby ste sa na ne mohli neskôr pozrieť.
  • Jedného dňa sa budete môcť pozrieť späť na svoje staré záznamy v denníkoch a pripomenúť si tieto dôležité okamihy v živých detailoch.
  • Myslite na svoj diár ako na darček pre svoje budúce ja.
  Ak chcete používať fyzický denník
  Ak chcete používať fyzický denník, vyberte si taký, do ktorého sa vám bude ľahko písať.
 2. 2
  Napíšte si veci o bežných dňoch. Veľké veci sú dôležité, ale nezabudnite písať aj o malých veciach, ktoré sa dejú vo vašom každodennom živote. V budúcnosti vás budú zaujímať veľké aj malé veci.
  • To, čo sa dnes zdá byť bežné, sa vám v budúcnosti môže veľmi pravdepodobne zdať mimoriadne. Nič, čo si napíšete do denníka, nie je nudné.
 3. 3
  Zbierajte fotografie a pamiatky do svojho denníka. Pomocou lepidla alebo pásky umiestnite do svojho denníka spomienky a spomienky. Ak chcete, môžete k položkám napísať text, ale nie je to potrebné.
  • Skvelými príkladmi týchto typov položiek sú útržky lístkov na akcie, ktorých ste sa zúčastnili, fotografie, listy a lisované kvety, nájdené predmety a dokonca úplne náhodné veci, ktoré v daný deň upútali vašu pozornosť.
  • Môžete byť ešte kreatívnejší a usporiadať tieto položky do umeleckej koláže.
 4. 4
  Zapíšte si svoje sny do svojho diára. Diár majte blízko postele a zaznamenávajte si ním sny. Skúste si zapísať podrobnosti o svojich snoch hneď, ako sa zobudíte, pretože môžu byť neuveriteľne prchavé.
  • Samostatný diár si môžete viesť len pre sny, alebo si ich môžete zapísať do svojho bežného denníka.
  • Ak si ich zadáte do svojho každodenného denníka, mohlo by byť užitočné zapísať si ich inou farbou atramentu, aby boli úplne oddelené od ostatných záznamov.

Metóda 3 z 3: Napíšte si o svojich cieľoch do denníka

 1. 1
  Zapíšte si svoje ciele. Keď niečo položíte na papier, zrazu vám to príde skutočnejšie a pevnejšie. Keď si svoje ciele napíšete do denníka, umožní vám to ľahšie sa na ne zamerať a často sa budete cítiť dosiahnuteľnejší.
  • Nie všetky ciele musia byť vysoké. Diár môžete používať na ciele veľké i malé, krátkodobé aj dlhodobé.
  • Hlavným cieľom je jasne popísať, o aké ciele ide. Akonáhle to urobíte, vypracovanie akčného plánu príde oveľa jednoduchšie.
  A dokonca aj náhodné myšlienky
  Začnite tým, že si do diára napíšete detaily, ktoré si chcete zapamätať, a dokonca aj náhodné myšlienky.
 2. 2
  Vytvárajte si zoznamy úloh a plánujte si veci do diára. Môžete si vytvárať denné zoznamy jednoduchých vecí, ktoré musíte splniť, alebo si môžete vytvárať zoznamy úloh, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dlhodobejšie ciele. Bez ohľadu na to, či sa pokúšate dosiahnuť určitý cieľ, vyriešiť konkrétny problém alebo si jednoducho naplánovať svoj deň, všetky ich zvládnete oveľa jednoduchšie, keď ich rozdelíte na menšie úlohy.
  • Ak sa pokúšate urobiť ťažké rozhodnutie, skúste si vo svojom diári vytvoriť zoznam pre a proti, ktorý vám pomôže.
 3. 3
  Vytvorte si rozvrh pre seba. Pomocou denníka si zmapujte deň, usporiadajte si myšlienky a urobte si čas na to, čo musíte urobiť, napríklad domáce úlohy alebo domáce práce.
  • Váš diár je tiež skvelým miestom na pripomenutie si, najmä ak ho používate denne.
 4. 4
  Sledujte svoj úspech vo svojom diári. Niekedy máte pocit, že točíte kolesami, pokiaľ ide o dosiahnutie niečoho, najmä ak je to niečo veľké. Váš denník je písomným záznamom o tom, čo ste urobili na ceste, a funguje ako vynikajúci denník vášho pokroku.
  • Pokrok je ťažké objektívne zmerať a niekedy je ľahké zabudnúť na úspechy, ktoré ste už dosiahli.
  • Pohľad späť na staršie záznamy vám môže pomôcť uviesť veci na správnu mieru.

Otázky a odpovede

 • Môžem si písať denník v inom jazyku?
  Ak ovládate druhý jazyk alebo si ho chcete vymyslieť, pokračujte! Je to váš denník! Pokiaľ si to budete môcť prečítať znova neskôr, je to v poriadku.
 • Mám použiť pero alebo ceruzku?
  Je to na tebe! Ak sa však pri písaní pomýlite, je jednoduchšie písať kvalitnou ceruzkou, aby ste ju mohli vymazať.
 • Kde si môžem kúpiť dobrý diár?
  Kníhkupectvá často predávajú veľmi pekné diáre. Niekedy dokonca aj časť školských potrieb v obchode s potravinami bude mať niekoľko kvalitných možností. Vždy si môžete online vyhľadať svoj dokonalý diár a objednať si ho.
 • Čo môžem urobiť, ak mám pocit, že ma niekto sleduje, keď si píšem do svojho denníka?
  Uistite sa, že píšete na veľmi súkromnom mieste, napríklad pod prikrývkou v posteli. Môžete tiež nájsť miesto, o ktorom nikto nevie. Mám v izbe kútik, v ktorom sú niektoré z mojich obľúbených vecí. Je to súkromné a inšpiruje ma, ak neviem, o čom mám písať. Tiež skryte svoj denník, aby ho nikto nemohol čítať, keď nepíšete!
 • Kde si môžem kúpiť diár na rok 2019 online?
  Skúste obchody ako Amazon a Walmart, alebo špeciálne papiernictvo alebo aukčné stránky ako eBay. Všetky tieto budú mať svoje denníky. Ak chcete vtipnejšie diáre s ručne vyrobenými prvkami, vyskúšajte Etsy.
 • Ako môžem získať dobrý diár v kníhkupectvách v Kambodži?
  Nevieme, aké sú kníhkupectvá v Kambodži. Ak však nie ste spokojní s možnosťami, ktoré tam nájdete, môžete si vždy jednu objednať online. Môžete si tiež kúpiť obyčajný zápisník a používať ho ako diár, alebo si ho dokonca vyrobiť sami.
 • Ako sa môžem vyhnúť tomu, aby som každý deň zabudol písať?
  Odborníci tvrdia, že vypracovanie nového návyku trvá od troch týždňov do dvoch mesiacov v závislosti od zložitosti úlohy. Do tejto doby umiestnite na svojom zariadení pripomienku alebo lepiacu poznámku, ktorá vám to pripomenie. Môže vám tiež pomôcť, ak to robíte každý deň približne v rovnaký čas.

Komentáre (5)

 • schmidthalle
  Táto webová stránka sa veľmi líši od ostatných webových stránok. V skutočnosti vám to dáva rôzne nápady.
 • williamselliott
  Veľmi mi to pomáha dosiahnuť a stanoviť si ciele. Ďakujem sprievodca
 • jwindler
  Ako začiatočník som si myslel, že do denníka sa dajú písať iba spomienky, ale teraz viem, že všetko, čo robí, je možné zapísať si do denníka. Vďaka za informácie.
 • jake81
  Dostal som veľa tipov a postrehov, ako používať svoj diár.
 • tcierny
  Denník mi pomáha ako pripomienka a zaznamenávanie vykonaných úloh ma skutočne zarazilo. Som veľkým fanúšikom sprievodcu. Ďakujeme za sprístupnenie informácií online.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail