Ako ušetriť veľa peňazí na dovolenku (pre mladistvých)?

Našťastie to teenagerom pomôže ušetriť peniaze na veci
Našťastie to teenagerom pomôže ušetriť peniaze na veci, ktoré chcú a potrebujú.

Našťastie to teenagerom pomôže ušetriť peniaze na veci, ktoré chcú a potrebujú. Vaši rodičia už nebudú ovládať vaše financie!

Kroky

 1. 1
  Využite každú možnú príležitosť, ako zarobiť peniaze. Ak máte 14 rokov, niektoré spoločnosti vás neprijmú. Nájdite si prácu (alebo aspoň papierovú trasu).
 2. 2
  Využite každú príležitosť, ako ušetriť peniaze. Príklad: Namiesto rande na večeru a kino sa vyberte na prechádzku parkom a urobte si piknik. (každopádne oveľa romantickejšie)
 3. 3
  Nechajte svojich priateľov, aby s vami ušetrili peniaze. Potom na vás nebude vyvíjať tlak, aby ste šli do nákupného centra alebo do kina a utratili s nimi peniaze.
 4. 4
  Ak tento rok získate fenomenálne známky, požiadajte svojich rodičov, aby vás odmenili peniazmi. Povedzte im, že keby ste dostali finančnú odmenu, oveľa viac by vás povzbudilo študovať tvrdšie a vynaložiť viac úsilia na svoju prácu. Povedz im, že to je vaša budúcnosť, ale tie len dieťa. Deti musia v škole tvrdo pracovať a baviť sa. Ak ste mali za dobré známky finančnú odmenu, mohli ste byť obaja šťastní.
  To vám pomôže ušetriť veľa peňazí navyše
  Použite tie, ktoré ste si chceli nechať. To vám pomôže ušetriť veľa peňazí navyše.
 5. 5
  Skryte svoje peniaze pred sebou. Vážne. Napíšte však, kde ste ho skryli. Alebo to niekomu povedz. Potom si dovoľte len určitú sumu peňazí mesačne.
 6. 6
  Plánujte výdavky vopred. Doprajte si viac času na ušetrenie peňazí.
 7. 7
  Opýtajte sa, či niekto potrebuje pomoc. Bez ohľadu na to, v čom ste dobrí, môžete dostať zaplatené. Môžete školiť deti v predmetoch, v ktorých ste obzvlášť dobrí: kosiť trávniky, strážiť deti, upratovať domácnosti, behať s čímkoľvek.
 8. 8
  Opýtajte sa svojich rodičov, či vám dajú peniaze za prácu navyše alebo za úsporu elektrickej energie. Porovnajte svoje účty za elektrinu s rovnakým mesiacom ako minulý rok (pokúste sa ich prinútiť odpočítať infláciu) a zistite, či vám zostatok zaplatia. Tiež umývajte riad, vymetajte. Udržujte svoju izbu čistú.
 9. 9
  Nekupujte veci, ktoré nepotrebujete. Nechajte priateľa, aby vám napálil CD alebo bez neho. Nekupujte ďalšie nezdravé jedlo, ak nie ste skutočne hladní; počkajte, kým sa nedostanete domov jesť.
 10. 10
  Kupujte veci, ktoré vydržia. Ak napríklad potrebujete pero, nekupujte si pero, ktoré sa na druhý deň opotrebuje. Rovnako tak nekupujte najdrahšie pero.
 11. 11
  Uprac si izbu. Peniaze môžete nájsť stále v starých peňaženkách alebo pod posteľou alebo medzi vankúšmi na sedačke.
 12. 12
  Nakupujte predajný stojan. Majte tiež na pamäti, že miesta ako TJ Max vyberajú oblečenie z značkových obchodov a predávajú ho za výrazne nižšie ceny, ako bola pôvodná cena. Úsporné obchody sú dobré aj pre skryté poklady.
  Aby ste šli do nákupného centra alebo do kina
  Potom na vás nebude vyvíjať tlak, aby ste šli do nákupného centra alebo do kina a utratili s nimi peniaze.
 13. 13
  Používajte svoje darčekové karty dvoma rôznymi spôsobmi. Ak máte darčekové poukážky, ktoré nepoužijete, ale viete, že ich vaši rodičia môžu použiť na nákup predmetov na čistenie domácnosti, zľavneného oblečenia atď., Spýtajte sa ich, či vám zaplatia v hotovosti za všetko, čo na karte zostane. To sa môže sčítať, ak máte veľa darčekových kariet! Druhým použitím darčekových kariet je ich použitie. Prejdite si všetky svoje staré peňaženky a vyberte všetky darčekové karty, ktoré nájdete. Položte ich na povrch a rozdeľte na dve hromady: žiadané a nechcené darčekové poukážky. Použite tie, ktoré ste si chceli nechať. To vám pomôže ušetriť veľa peňazí navyše.
 14. 14
  Pri nákupe oblečenia nekupujte košeľu, ktorá sa práve dostala, za 19€ a viac, pretože čoskoro ju uvidíte na výpredaji, ktorá sa predáva za 3,70€
 15. 15
  Uložte si tú vreckovú! Myslíte si, že ani cent sa nepočíta? Zamysli sa znova. Uchovajte všetky svoje náhradné peniaze v nejakej forme v prasiatku a keď bude prasiatko plné, vezmite ho do svojej miestnej banky. Budete prekvapení, ako rýchlo sa tieto voľné mince sčítajú.
 16. 16
  Nikdy nepoužívajte stroj na mince Coin Star na prevod peňazí na dolárové bankovky! The Coin Master trvá 8-10 centov za dolár, čo sa bude skutočne sčítať! Ak ste pôvodne mali mince v hodnote 75€, potom ste ich odniesli do automatu na mince, ktoré by vám z peňazí vybrali desať dolárov alebo viac. Ak chcete, aby bola vaša zmena prevedená na dolárové bankovky, choďte do neďalekej banky a požiadajte o niekoľko roliek papierových mincí. Je skutočne zábavné počítať všetky zmeny ručne. Nikdy neviete, koľko to v skutočnosti je, a nakoniec sami prekvapíte! Keď budete hotoví, umyte si ruky.
 17. 17
  Nepočítajte neustále svoje peniaze, inak budete márne hľadať a míňať ich hneď, ako zistíte, že máte viac ako desať dolárov!
 18. 18
  Nekupujte veci, ktoré skutočne nepotrebujete.
 19. 19
  (Tento krok je len pre mladých tínedžerov) Nechajte si v peňaženke stanovenú sumu peňazí, povedzme 5-10 dolárov, pre prípad núdze alebo malých noviniek. Vložte všetky peniaze, ktoré zarobíte, do prasiatka. Budete prekvapení, koľko to stojí!
 20. 20
  Aby ste sa skutočne vyhli utrácaniu, používajte pokladničku, ktorá nie je ľahko dostupná, napríklad prasiatko bez poklopu, takže ho musíte rozbiť, aby ste získali peniaze, alebo jeden z týchto boxov v štýle plechoviek, v ktorých musíte použiť plechovku otvárač na prístup!
(Tento krok je len pre mladých tínedžerov) Ponechajte si v peňaženke stanovenú sumu peňazí
(Tento krok je len pre mladých tínedžerov) Ponechajte si v peňaženke stanovenú sumu peňazí, povedzme 5-10 dolárov, pre prípad núdze alebo malých noviniek.

Tipy

 • V prípade dlhodobého sporenia ho skúste vložiť na sporiaci účet v banke. Nielenže to pomôže, pretože je to zbytočné, nebudete môcť nakupovať na svojej bankovej karte a nebudete mať ani peniaze. Pred otvorením účtu sa nezabudnite vopred informovať, či je potrebný súhlas rodiča a aká je minimálna potrebná suma peňazí. Mnoho bánk požaduje, aby ste mali aspoň päťdesiat dolárov, aby ste si mohli založiť sporiaci účet.
 • Namiesto jedla z jedálne si vezmite obedový box z domu, ktorý vám môže pomôcť pri záchrane, a skúste predať niečo, čo vyrobíte, napríklad klobúky z priadze, doplnky, jedlo alebo čokoľvek, v čom ste zruční.

Varovania

 • Vyhnite sa malým doplnkom pri pulte. Mnoho obchodov má na predajnom pulte balzam na pery, šperky a podobne, aby ľudí navnadilo na nákup ešte skôr, ako sa chystajú prísť k pokladni. Položte si otázku „Naozaj to potrebujem?“
 • Nepoužívajte stroj Coin Star!
 • Po vložení prebaľovania do valcov na mince si umyte ruky. Peniaze sú špinavé a úprimne neviete, kto sa ich pred vami dotkol.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail