Ako šetriť obchodom?

Ak v týchto dňoch navštívite obchod so šetrnosťou
Ak v týchto dňoch navštívite obchod so šetrnosťou, najskôr si vyberiete korisť.

Mnoho ľudí hľadá výhodné obchody s nábytkom, značkovým oblečením a kuchynským riadom. Nájsť dobré veci môže byť ťažké, ak neviete, ako ich hľadať. Najprv si nájdite pár miest na nakupovanie. Navštívte tieto obchody v dňoch špičkového predaja alebo keď sa ponúka nový tovar s cieľom nájsť najlepšie ponuky. Ak nakupujete oblečenie, vyhnite sa čomukoľvek, čo má škvrny alebo podivné pachy. Nakoniec si pri kúpe nábytku kúpte odolný a vysokokvalitný nábytok, ktorý dlho vydrží.

Metóda 1 z 3: Hľadanie skvelých ponúk

 1. 1
  Nájdite si pár miest na nakupovanie. Vykonajte online vyhľadávanie a nájdite obchody so šetrnosťou vo vašej oblasti. Vytvorte si zoznam týchto obchodov a plánujte navštíviť aspoň dva z nich. Čím viac obchodov so šetrnosťou navštívite, tým väčšiu šancu máte, že nájdete niečo úžasné.
  • Medzi ďalšie typy diskontných obchodov patrí predaj na dvore, blšie trhy a obchody so starožitnosťami. Tieto možnosti však nemusia obiehať ich inventár tak často.
 2. 2
  Opýtajte sa na dni výpredaja. Ak chcete zistiť, v ktorých dňoch sa vaše obľúbené obchody so šetrnosťou predávajú, porozprávajte sa so zamestnancom. Opýtajte sa ich, či existuje konkrétny rozvrh predaja ich inventára. Okrem toho sa ich opýtajte, kedy bude vydaný nový tovar. Ak v týchto dňoch navštívite obchod so šetrnosťou, najskôr si vyberiete korisť. Ďalší predaj môže zahŕňať:
  • Výpredaje na konci mesiaca
  • Víkendové výpredaje
  • Predaj v konkrétnych kategóriách, ako sú odevy alebo obrazy
  V ktorých dňoch sa vaše obľúbené obchody so šetrnosťou predávajú
  Ak chcete zistiť, v ktorých dňoch sa vaše obľúbené obchody so šetrnosťou predávajú, porozprávajte sa so zamestnancom.
 3. 3
  Navštívte obchody so šetrnosťou v „pekných“ častiach mesta. Oplatí sa navštíviť drahšie obchody so šetrnosťou, aj keď v tejto oblasti nežijete. Ak ide o nákladnú časť mesta, ľudia v susedstve budú častejšie darovať novšie položky. To zvýši vašu šancu získať skvelé ponuky na drahé položky, ako napríklad:
  • Pekný nábytok
  • Vintage oblečenie
  • Kvalitné kuchynské vybavenie
 4. 4
  Odolajte nutkaniu hromadiť sa. Mnoho ľudí je ohromených cenovou dostupnosťou obchodov so šetrnosťou a nakoniec si kúpia príliš veľa vecí. Vyhnite sa preplneniu svojho domova tým, že budete kupovať iba svoje obľúbené kúsky. Ak si napríklad nie ste istí, že milujete 0,70€ hrnček v tvare mačky, nekúpte si ho.
  • Toto pravidlo je obzvlášť dôležité pre oblečenie. Ak to vyskúšate a úplne sa vám to nepáči, odložte to.

Metóda 2 z 3: hľadanie oblečenia

 1. 1
  Skontrolujte oblečenie, či nie je poškodené. Hľadaj veľké škvrny, zvláštne pachy, trhanie vo švíkoch a slzy v látke. Ak je odev poškodený, je to znak, že oň nebolo správne starané. Keď si to vezmete domov, nemusí to trvať dlho.
  • Vône a škvrny je veľmi ťažké odstrániť z oblečenia v obchode. Ak kus umyjete a problém pretrváva, možno ho budete musieť zahodiť.
  • Malé trhlinky a slzy je možné opraviť pomocou súpravy na šitie.
  Oplatí sa navštíviť drahšie obchody so šetrnosťou
  Oplatí sa navštíviť drahšie obchody so šetrnosťou, aj keď v tejto oblasti nežijete.
 2. 2
  Hľadaj kvalitné látky. Keď kráčate uličkou obchodu so šetrnosťou, rukami prejdite po oblečení. Prezrite si všetky kúsky so zaujímavou alebo luxusnou textúrou, aby ste zistili, či ide o vysoko kvalitnú tkaninu. Tieto informácie sa zvyčajne dajú nájsť na textilnom štítku vo vnútri oblečenia.
  • Mnoho kvalitných tkanín má veľmi špecifické pokyny na pranie. Dávajte pozor, aby ste si oblečenie poriadne vyprali, inak by ste ho mohli zničiť.
  ODBORNÁ TIP

  Skúste vo svojom obchode so zmiešaným tovarom nájsť aj kvalitné príslušenstvo. Módna expertka Kalee Hewlett hovorí: "Ak máte rozpočet, skúste nájsť použitú značkovú tašku. Sú skutočne dobre ušité a dobre sa nosia, takže aj z druhej ruky bude pravdepodobne stále v dobrej kondícii a vydrží vám na dlho.

 3. 3
  Dávajte si pozor na vintage oblečenie. Pojem vintage oblečenie zvyčajne označuje všetko, čo bolo vyrobené pred 80. rokmi minulého storočia. Mnoho ľudí zistí, že vintage oblečenie je kvalitnejšie a odolnejšie ako moderné oblečenie. Majte však na pamäti, že veľkosti vo vintage oblečení sú menšie ako moderné veľkosti. Známky vintage oblečenia zahŕňajú:
  • Kovové zipsy
  • Bočné zapínanie
  • Union etikety všité vo vnútri látky
 4. 4
  Vykonajte opravy oblečenia. Ak absolútne milujete kus oblečenia, možno bude stáť za to urobiť si malé opravy doma. Ak ste napríklad našli úžasný vlnený sveter, ktorý je obalený tabletkami, odstráňte tieto malé vlnené guľôčky holiacim strojčekom. Prípadne zľahka prejdite po svetri čistým holiacim strojčekom, aby ste odstránili pilulky. Ďalšie rýchle opravy:
  • Ak je farba látky vyblednutá, zafarbite ju doma tmavšou farbou.
  • Odstráňte špinavé alebo poškodené ozdoby z oblečenia šijacími nožnicami.
  • Ak niečo nie je úplne v poriadku, vezmite to za krajčírom a upravte to.
  • Ak sú vo švíkoch alebo na tkanine malé slzy, zafixujte ich súpravou na šitie.
Čím viac obchodov so šetrnosťou navštívite
Čím viac obchodov so šetrnosťou navštívite, tým väčšiu šancu máte, že nájdete niečo úžasné.

Metóda 3 z 3: nákup nábytku pre sporáky

 1. 1
  Kúpte si kvalitný nábytok. Ak si kúpite poškodený alebo zle vyrobený kus, možno budete musieť vynaložiť veľa peňazí na jeho opravu. To by prekazilo účel nákupu úsporného nábytku. Pozrite sa na konštrukciu kusu nábytku a zistite, či je dobre vyrobený. Napríklad:
  • Ak sa vrtí alebo nakláňa, je poškodený.
  • Ak je zlomený alebo prasknutý úsek, oprava môže byť príliš nákladná.
  • Ak sa vám kus nábytku bude zdať chatrný, pravdepodobne dlho nevydrží.
 2. 2
  Určte, či má byť kus namaľovaný. Existuje mnoho spôsobov, ako pomocou farby vdýchnuť kusu nábytku nový život. Napríklad, ak nájdete drevený stôl, ktorý úplne milujete, môžete ho ozdobiť vrstvou bielej farby. Uistite sa, že pre svoj materiál používate správny druh farby. Nepoužívajte napríklad farbu na drevo na kovovú stoličku.
  • Farby na kov, drevo a plast nájdete vo svojom miestnom obchode s domácimi potrebami. Porozprávajte sa so spolupracovníkom v obchode, ak si nie ste istí, aký druh farby by ste mali použiť.
  • Ak maľujete drevo, najskôr ho obrúste a obrúste.
 3. 3
  Zvážte čalúnenie textilného nábytku. Čalúnenie čalúnením môže byť časovo náročné a nákladné. Preto čalúnite iba kusy, ktoré úplne milujete, pričom majte na pamäti celkové náklady. Ak je projekt nakoniec drahý, porazí účel šetrného nakupovania. Napríklad:
  • Jedálenské stoličky sa veľmi ľahko čalúnia. Obvykle majú iba jednu alebo dve časti látky.
  • Pohovky a pohovky sú drahé a časovo náročné čalúnenie. Profesionálne prečistenie čalúnenia navyše môže stáť tisíce dolárov.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail