Ako porozumieť sebe?

Ak máte problém porozumieť sebe samému, pokúste sa objektívne zhodnotiť, kto ste, a analyzujte svoje myšlienky a emócie. Online absolvovanie kariérneho testu vám môže poskytnúť informácie o vašej osobnosti alebo záujmoch, ktoré vám umožnia myslieť o sebe inak. Zistite viac o svojom talente tým, že si napíšete svoje silné a slabé stránky, ako napríklad odhodlanie, pracovitosť, lenivosť alebo úsudok. Porovnajte svoje výsledky s tým, čo si o vás myslia vaši priatelia a rodina, aby ste získali druhý názor. Keď zažívate silné emócie, ako je šťastie, smútok alebo vzrušenie, zastavte sa a premýšľajte o tom, prečo ste sa tak cítili, pretože pochopenie príčin vašich pocitov vám pomôže dozvedieť sa viac o type osoby, ktorou ste. Tipy, ako zamyslieť sa nad tým, kto ste tým, že budete dávať rady druhým, čítajte ďalej!

Ako viete a chápete, kto vlastne ste
Ako viete a chápete, kto vlastne ste?

Niekedy sa pristihnete, že robíte veci a neviete, prečo. Prečo si kričal na svojho syna? Prečo ste sa rozhodli zostať pri súčasnom zamestnaní namiesto toho, aby ste prijali nové? Prečo ste sa pohádali s rodičmi o niečom, čo vás ani nezaujíma? Naše podvedomie ovláda obrovské množstvo nášho správania, a preto zdôvodnenie mnohých našich životných rozhodnutí môže byť zahalené rúškom tajomstva. Ak však viete, ako sa pozerať, môžete lepšie porozumieť sebe samému: prečo robíte rozhodnutia, ktoré robíte, čo vás robí šťastnými a ako sa môžete zmeniť k lepšiemu.

1. časť z 3: spoznávanie

 1. 1
  Získajte objektívne hodnotenie. Prvá vec, ktorú môžete urobiť, aby ste o sebe lepšie porozumeli, je získať objektívne hodnotenie. Môžete sa samozrejme opýtať ľudí, ktorých poznáte, ale ich skúsenosti s vami ich privedú k rovnakým predsudkom, aké máte aj vy. Získanie objektívnych názorov vám poskytne presnejší obraz a povedie vás k zamysleniu sa nad niektorými vecami, ktoré by vás možno ani nenapadli. Existuje niekoľko zavedených testov, ktoré môžete vykonať, aby ste sa dozvedeli o rôznych aspektoch seba (a viac ako niekoľkých menej uznávaných):
  • Teória typu osobnosti Myers-Briggs hovorí, že všetci ľudia majú 1 zo 16 rôznych základných osobností. Tieto osobnosti dokážu predpovedať, ako interagujete s ľuďmi, druhy medziľudských problémov a silných stránok a aké prostredie, v ktorom žijete a pracujete, je najlepšie. Základná verzia tohto testu možno nájsť na internete, ak chcete zistiť, čo sa môžete dozvedieť z lepšie pochopenie vašej osobnosti.
  • Ak máte problém porozumieť tomu, čo vás robí šťastnými a čo by ste mali v živote robiť, zvážte absolvovanie kariérneho testu. Tieto typy testov vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, čo by vás mohlo uspokojiť, zvyčajne na základe vašej osobnosti a toho, čo robíte pre zábavu. Na internete je k dispozícii veľa rôznych, spravidla zadarmo, ale ak chodíte do školy, pravdepodobne dostanete renomovanejšieho, ktorého spravuje váš kariérny poradca.
  • Existuje teória, že každý človek sa učí a spracováva svoje skúsenosti so svetom jedným z mnohých rôznych spôsobov. Hovorí sa tomu váš „ štýl učenia “. Vedieť, aký štýl učenia máte, vám pomôže, aj keď nebudete chodiť do školy, a môže vám pomôcť pochopiť, prečo s niektorými činnosťami zápasíte a v iných vynikáte. Rovnako ako pre ostatné, existuje množstvo bezplatných testov, ktoré si môžete urobiť online. Uvedomte si, že ide o spornú vedu s mnohými teóriami o tom, koľko štýlov učenia existuje, a podľa toho, ktorý test absolvujete, môžete dosiahnuť rôzne výsledky.
  • V súčasnosti nájdete aj veľa ďalších testov z mnohých psychologických predmetov.
 2. 2
  Vykonajte cvičenia na písanie znakov. Keď spisovatelia idú písať knihu, často robia cvičenia na písanie, ktoré im pomáhajú lepšie porozumieť postavám, o ktorých píšu. Môžete vykonávať tie isté cvičenia, aby ste lepšie porozumeli sami sebe, a mnohé z nich nájdete aj online zadarmo. Tieto cvičenia nemusia o vás povedať nič oficiálne, často sa spoliehajú na to, že si vyvodíte vlastné závery o tom, čo o vás hovoria vaše odpovede, ale môžu vás priviesť k zamysleniu sa nad vecami, o ktorých ste predtým nikdy neuvažovali. Skúste si odpovedať na nasledujúce otázky, aby ste získali predstavu o tom, ako to je:
  • Ako by ste sa charakterizovali jednou vetou?
  • Aký je váš účel vo vašom životnom príbehu?
  • Čo je najdôležitejšie, čo sa vám kedy stalo? Ako ťa to zmenilo?
  • Čím sa líšite od ľudí okolo vás?
 3. 3
  Zhodnoťte svoje silné a slabé stránky. Ak sa zamyslíte nad svojimi silnými a slabými stránkami, môžete lepšie porozumieť tomu, kto ste a čo je pre vás najdôležitejšie. Dôležité je, že budete chcieť porovnať svoje vnímanie so svojimi silnými a slabými stránkami so silnými a slabými stránkami, ktoré identifikovali vaši priatelia, rodina a spolupracovníci. Veci, ktoré vidia, že vy nie, vám môžu veľa povedať o sebe a o tom, ako sa vidíte.
  • Medzi silné stránky patrí napríklad odhodlanie, oddanosť, sebadisciplína, ohľaduplnosť, rozhodnosť, trpezlivosť, diplomacia, komunikačné schopnosti a predstavivosť alebo tvorivosť.
  • Medzi príklady slabostí patrí sústredenosť, sebestrednosť, ťažkosti s vnímaním reality, úsudok ostatných a problémy s kontrolou.
  Ako a kedy o sebe hovoríte
  To, ako a kedy o sebe hovoríte, môže veľa odhaliť o tom, ako premýšľate a ako sa vnímate.
 4. 4
  Preskúmajte svoje priority. To, čo si myslíte, že je v živote a vo vašich každodenných interakciách najdôležitejšie, vám môže o sebe veľa povedať. Zamyslite sa nad svojimi prioritami, porovnajte ich s prioritami ostatných ľudí, ktorých rešpektujete, a zamyslite sa nad tým, čo o vás hovoria vaše závery. Samozrejme, musíte byť otvorení myšlienke, že možno nebudete mať svoje priority v najlepšom poriadku (veľa ľudí nie), čo vás môže tiež veľa naučiť o sebe.
  • Ak by vám horel dom, čo by ste urobili? Čo by ste ušetrili Je úžasné, ako oheň odhaľuje naše priority. Aj keď by ste ušetrili niečo praktické, napríklad svoju daňovú evidenciu, stále to o vás niečo hovorí (pravdepodobne ste radšej pripravení a v živote sa nestretnete s odporom).
  • Ďalším spôsobom, ako zistiť, aké sú vaše priority, je predstaviť si, že by niekoho, koho milujete, otvorene kritizovali za niečo, čo nepodporujete (povedzme, že sú homosexuáli, ale nesúhlasíte so životným štýlom). Podporujete ich? Chrániť ich? Ako? Čo by si povedal? Naše kroky tvárou v tvár kritike kolegov a možnej ostrakizácii môžu odhaliť naše priority.
  • Medzi príklady priorít, ktoré ľudia často majú, patria: peniaze, rodina, sex, rešpekt, bezpečie, stabilita, materiálne statky a pohodlie.
 5. 5
  Pozrite sa, ako ste sa zmenili. Pozrite sa na svoju minulosť a zamyslite sa nad tým, ako to, čo sa vám počas života stalo, ovplyvnilo to, ako dnes konáte a premýšľate. Pohľad na to, ako ste sa ako osoba zmenili, môže veľa odhaliť, prečo sa správate tak, ako sa správate, pretože naše súčasné správanie je postavené na našich predchádzajúcich skúsenostiach.
  • Môžete mať napríklad tendenciu sa voči obchodníkom s kriminalistami skutočne brániť a na ľudí, ktorých vnímate ako kradnutie, ste veľmi tvrdí. Keď sa nad tým zamyslíte, možno si spomeniete, že ste v detstve ukradli cukrík z obchodu a vaši rodičia vás veľmi tvrdo potrestali, čo by vysvetľovalo vašu silnejšiu ako normálnu reakciu na toto správanie teraz.

Časť 2 z 3: analýza vašej mysle a činov

 1. 1
  Overte sa, keď zažívate silné emócie. Niekedy sa ocitnete skutočne, silne nahnevaní, smutní, šťastní alebo nadšení. Pochopenie toho, čo spôsobuje tieto silnejšie ako normálne reakcie, čo je ich základnou príčinou, vám môže pomôcť lepšie porozumieť sebe samému.
  • Napríklad sa môžete naozaj prudko hnevať na ľudí, ktorí sa rozprávajú počas filmu. Ste skutočne nahnevaní z toho, čo hovoríte, alebo ste nahnevaní, pretože ste mali pocit, že to bol osobný prejav neúcty k vám? Pretože tento hnev situácii nepomáha, bolo by lepšie, keby ste sa pokúsili nájsť spôsoby, ktorými by ste sa mohli menej zaujímať o ľudí, ktorí vás rešpektujú, a udržať si vlastný krvný tlak.
 2. 2
  Dávajte si pozor na represie a prenos. Represia je, keď nechcete na niečo myslieť, a tak si pomôžete zabudnúť, že sa to vôbec stalo. Prenos je, keď emocionálne reagujete na jednu vec, ale to, na čo skutočne reagujete, je niečo iné. Obe tieto správania sa, ktoré sú veľmi bežné, sú nezdravé a zistenie, prečo ich robíte, a hľadanie spôsobov, ako tieto emócie zvládnuť zdravšie, z vás urobí oveľa šťastnejšieho človeka.
  • Môžete si napríklad myslieť, že vám nie je smutno z toho, že vám babička zomrela, ale keď sa vaša rodina rozhodne zbaviť sa svojej obľúbenej starej stoličky, budete skutočne nahnevaní a rozrušení. Nie ste naozaj naštvaný z toho, že stolička zmizla. Bola zafarbená, smiešne zapáchala a pravdepodobne obsahovala rádioaktívnu penu, čo viete. Si naštvaný, že tvoja stará mama je preč.
 3. 3
  Všimnite si, ako a kedy o sebe hovoríte. Meníte každú svoju konverzáciu na konverzáciu o sebe? Robíte si žarty na vlastné náklady, kedykoľvek hovoríte o sebe? To, ako a kedy o sebe hovoríte, môže veľa odhaliť o tom, ako premýšľate a ako sa vnímate. Je zdravé niekedy hovoriť o sebe a je dobré si uvedomiť, že nemôžete robiť všetko, ale mali by ste dávať pozor na extrémy a zamyslieť sa, prečo do tých extrémov idete.
  • Vaša priateľka napríklad mohla práve dokončiť doktorandské štúdium, ale keď o tom všetci hovoríte, konverzáciu zmeníte na to, keď ste pracovali na magisterskom. Dôvodom môže byť to, že sa cítite v rozpakoch z toho, že ste získali len magisterský titul a oni dokončili doktorandské štúdium, takže sa chcete cítiť dôležitejším alebo dosiahnutejším tým, že o sebe konverzujete.
  Ostatní ľudia vám môžu skutočne pomôcť porozumieť
  Ak ste otvorenejší diskusii, kritike a zmenám, ostatní ľudia vám môžu skutočne pomôcť porozumieť a zlepšiť sa.
 4. 4
  Pozrite sa, ako a prečo komunikujete s ostatnými. Keď komunikujete s ľuďmi, máte tendenciu ich dávať dole? Možno ste si všimli, že ste sa rozhodli tráviť čas iba s ľuďmi, ktorí majú viac peňazí ako vy. Takéto správanie vás môže naučiť aj o sebe a o tom, čo je pre vás skutočne dôležité.
  • Ak sa napríklad rozhodnete tráviť čas iba s priateľmi, ktorí majú viac peňazí ako vy, môže to znamenať, že sa chcete cítiť bohatší tým, že sa necháte predstierať, že sa v tomto smere rovnáte svojim priateľom.
  • Zamyslite sa nad tým, čo „počujete“, a čo bolo povedané. To je ďalšia vec, na ktorú si môžete dávať pozor pri skúmaní vašich interakcií s priateľmi a rodinou. Možno prídete na to, že počujete niečo ako „Potrebujem vašu pomoc“, keď v skutočnosti povedali „Chcem vašu spoločnosť“, čo odhalí, že máte veľkú potrebu cítiť sa užitoční pre ostatných.
 5. 5
  Napíšte svoj životopis. Napíšte svoj životopis v 500 slovách za 20 minút. To bude vyžadovať, aby ste písali veľmi rýchlo a menej premýšľali o tom, čo zahrniete, čo vám pomôže identifikovať, čo si váš mozog myslí, že je najdôležitejšie pri definovaní toho, kým ste. Pre veľa ľudí nebude 20 minút ani dosť času na napísanie 500 slov. Premýšľanie o tom, čo vás rozčuľuje, ste nedokázali dostať von, a to, čo ste povedali, vám môže tiež povedať niečo o sebe.
 6. 6
  Pozrite sa, ako dlho môžete čakať na uspokojenie. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí môžu oddialiť spokojnosť, majú spravidla lepšie obdobie na to, aby prežili život, dosiahli lepšie známky, viac vzdelania a udržali si zdravšie telo. Pomysli na situácie, keď by si mohol uspokojenie odložiť. Čo si robil? Ak máte problém s odďaľovaním uspokojenia, je potrebné si na tom hľadať prácu, pretože často hrá úlohu v úspechu.
  • Stanford s tým vykonal slávny experiment s názvom Marshmallow Experiment, kde sledoval, ako niektoré deti reagovali, keď im boli predložené marshmallowové pochúťky, a potom sledoval ich životný pokrok v priebehu mnohých desaťročí. Deťom, ktoré odložili liečbu v prospech väčšej odmeny, sa darilo lepšie v škole, v práci a v oblastiach súvisiacich so zdravím.
 7. 7
  Analyzujte, či to musíte povedať alebo povedať. Keď niečo robíte, napríklad prácu, zamyslite sa nad tým, či hľadáte svoju ďalšiu úlohu bez toho, aby ste sa ma pýtali, či potrebujete, aby vám niekto iný povedal, čo máte urobiť, než začnete konať, alebo či to všetko chcete preskočiť v prospech toho, aby som niekomu ďalšiemu povedal, čo má robiť. Každá z týchto vecí môže o vás hovoriť rôzne, v závislosti od situácie.
  • Pamätajte si, že nie je nič zlého na tom, keď potrebujete niekoho, kto vám poskytne pokyny a pokyny pred vykonaním úlohy. Je to len niečo, čoho by ste si mali byť vedomí, aby ste mohli lepšie pochopiť a ovládať svoje vlastné správanie, keď prídu dôležité veci. Ak napríklad viete, že v danej situácii zle preberáte kontrolu, ale viete, že to musíte, môžete sa zamyslieť nad tým, ako je vaša neochota len „zvykom“, ktorý môžete porušiť, a nie nevyhnutnosťou.
 8. 8
  Pozrite sa, ako reagujete v ťažkých alebo nových situáciách. Keď sa veci stanú skutočne ťažkými, napríklad keď prídete o prácu, zomrie vám blízky človek alebo sa vám niekto vyhráža, odhalia sa vám skrytejšie alebo zdržanlivejšie časti vašej postavy. Pomysli na to, ako si reagoval v minulosti, keď napätie stúplo. Prečo ste reagovali tak, ako ste reagovali? Ako si prajete, aby ste reagovali? Je pravdepodobnejšie, že teraz budete takto reagovať?
  • Môžete si tiež predstaviť tieto scenáre, ale uvedomte si, že vaše hypotetické reakcie môžu byť zahalené vašou zaujatosťou a nemusia byť presné, ako by ste skutočne reagovali.
  • Predstavte si napríklad, že sa sťahujete do nového mesta, kde vás nikto nepozná. Kam by si šiel nájsť priateľov? S akými ľuďmi by ste sa pokúsili spriateliť? Je niečo, čo by ste zmenili, čo by ste povedali ľuďom o sebe a čo o vás vedia všetci vaši súčasní priatelia? To môže odhaliť vaše priority a to, čo hľadáte vo svojich sociálnych interakciách.
  Vám môže pomôcť lepšie porozumieť sebe samému
  Pochopenie toho, čo spôsobuje tieto silnejšie ako normálne reakcie, čo je ich základnou príčinou, vám môže pomôcť lepšie porozumieť sebe samému.
 9. 9
  Zamyslite sa nad tým, ako sila ovplyvňuje vaše správanie. Ak ste v akejkoľvek pozícii moci, mali by ste sa zamyslieť nad tým, aký vplyv má na vaše správanie. Mnoho ľudí, keď sa dostanú do pozície moci, začne byť drsnejší, menej rozhľadený, ovládateľnejší a podozrievavejší. Keď zistíte, že robíte rozhodnutia, ktoré majú vplyv na ostatných, zamyslite sa nad tým, prečo sa skutočne rozhodujete: je to preto, že je to správna vec, alebo je to kvôli tomu, že musíte cítiť situáciu pod kontrolou?
  • Napríklad, keď strážite svojho malého brata, dávate mu časový limit len pre malý problém? Pomáha mu to skutočne pri učení alebo sa len pokúšate nájsť dôvody, prečo by ste ho mali prestať používať?
 10. 10
  Preskúmajte svoje vplyvy. Veci, ktoré majú vplyv na to, ako uvažujete a ako vidíte svet, môžu o vás veľa povedať, či sa skutočne prispôsobujete tomu, čo učia alebo nie. Keď uvidíte, kde vaše vplyvy formovali vaše správanie, môžete lepšie porozumieť koreňu svojho správania. Keď vidíte, kde sa odchyľujete od tohto naučeného správania, môžete tiež identifikovať svoju jedinečnosť a svoje osobné myslenie. Myslí si, že máte vplyv na:
  • Váš príjem médií, ako sú televízne relácie, filmy, knihy a dokonca aj to, aké porno sledujete.
  • Vaši rodičia, ktorí vás môžu naučiť veci od tolerancie voči rasizmu po materiálne bohatstvo oproti duchovnému bohatstvu.
  • Vaši priatelia, ktorí na vás budú tlačiť, aby ste si užívali určité veci, alebo vás zavedú do nových a úžasných zážitkov.

Časť 3 z 3: Otvorenie sa reflexii

 1. 1
  Zbavte sa svojej obranyschopnosti. Ak sa chcete skutočne lepšie zamyslieť a porozumieť sebe, budete musieť premýšľať o častiach seba, ktoré sa vám skutočne nepáčia, a priznať si niektoré veci, ku ktorým sa možno nechcete priznať. Prirodzene sa budete brániť v priznaní si týchto vecí pred sebou, ale ak skutočne porozumiete tomu, ako pracujete, budete musieť túto obranyschopnosť opustiť. Aj keď tieto bariéry nesklamete pre iných ľudí, musíte ich sklamať aspoň sami pre seba.
  • Menej obranyschopnosť voči svojim slabostiam môže znamenať aj otvorenie sa pomoci druhým a napravenie chýb z minulosti. Ak ste otvorenejší diskusii, kritike a zmenám, ostatní ľudia vám môžu skutočne pomôcť porozumieť a zlepšiť sa.
 2. 2
  Buďte k sebe úprimní. Klameme sami seba oveľa viac, ako by sme niekedy chceli myslieť. Pomôžeme si myslieť si, že sme urobili niekoľko diskutabilných rozhodnutí z ušľachtilých alebo logických dôvodov, aj keď sme boli len pomstychtiví alebo leniví. Ale skrývanie sa pred skutočným dôvodom za našimi motívmi nám nepomáha zmeniť sa a vyvinúť sa v lepších ľudí. Pamätajte si: nemá zmysel klamať seba. Aj keď o sebe odhalíte pravdy, ktoré sa vám naozaj nepáčia, získate jedine príležitosť postaviť sa týmto problémom čelne a nie sa tváriť, že neexistujú.
 3. 3
  Počúvajte, čo ostatní hovoria o vás a o vás. Niekedy, najmä keď robíme zlé veci, sa nás ostatní pokúsia varovať pred týmto správaním. Máme tiež tendenciu nepočúvať. Niekedy je to dobré, pretože veľa ľudí o vás povie niečo len preto, že vám chcú ublížiť a ich komentár v skutočnosti nemá žiadny základ. Ale niekedy to, čo hovoria, je dobrá, cudzia analýza toho, ako sa správate. Zamyslite sa nad tým, čo ľudia v minulosti povedali, a požiadajte ich o nové názory na vaše správanie.
  • Vaša sestra si napríklad môže všimnúť, že máte tendenciu preháňať. To je však z vašej strany neúmyselné, čo vám môže ukázať, že vaše vnímanie reality je trochu mimo.
  • Je veľký rozdiel medzi hodnotením toho, čo o vás hovoria, a tým, že necháte tento názor ovládať váš život a činy. Svoje správanie by ste nemali prispôsobovať tak, aby vyhovovalo iným ľuďom, pokiaľ nemá výrazne negatívny vplyv na váš život (a aj napriek tomu by ste mali zvážiť, že problémom môže byť vaše prostredie, nie vaše správanie). Vykonajte zmeny preto, že sa chcete zmeniť, nie preto, že vám niekto iný hovorí, že by ste mali.
  Môžete lepšie porozumieť koreňu svojho správania
  Keď uvidíte, kde vaše vplyvy formovali vaše správanie, môžete lepšie porozumieť koreňu svojho správania.
 4. 4
  Poradiť. Poradenstvo vám často poskytne skvelú príležitosť premyslieť si svoje vlastné problémy a prehodnotiť ich zvonka. Pri pohľade na situáciu niekoho iného budete s väčšou pravdepodobnosťou myslieť na situácie a okolnosti, na ktoré ste predtým nepomysleli.
  • Túto aktivitu dokonca nemusíte vykonávať ani skutočne, aj keď pomáhať svojim priateľom, rodine a dokonca cudzím ľuďom je príjemná vec. Poradiť svojmu staršiemu i mladšiemu ja môžeš vo forme listu. Pomôže vám to premyslieť si svoje minulé skúsenosti a to, čo ste si z nich odniesli, ako aj to, čo je pre vás skutočne dôležité do budúcnosti.
 5. 5
  Nájdite si čas a zažite život. Najlepším spôsobom, ako sa skutočne spoznať, je však zažiť život. Rovnako ako spoznávanie iného človeka, porozumenie sebe samému potrebuje svoj čas a oveľa viac sa naučíte zažívaním života, než rozhovorom so sebou a testovaním. Si môžete vyskúšať:
  • Cestovanie. Cestovanie vás dostane do mnohých rôznych situácií a preverí vašu schopnosť zvládať stres a prispôsobiť sa zmenám. Dosiahnete lepšie pochopenie svojho šťastia, priorít a snov, ako by ste kedy mohli sedieť v tom istom starom nudnom živote.
  • Získanie väčšieho vzdelania. Vzdelávanie, skutočné vzdelávanie, nás núti myslieť novými spôsobmi. Získanie vzdelania otvorí vašu myseľ a prinúti vás premýšľať o veciach, o ktorých ste nikdy ani neuvažovali. Vaše záujmy a to, ako sa cítite o týchto nových veciach, ktoré sa naučíte, môžu o vás niečo odhaliť.
  • Zahoďte očakávania. Zbavte sa toho, čo od vás očakávajú iní ľudia. Zbavte sa svojich očakávaní. Zbavte sa svojich očakávaní, aký by mal byť život. Keď to urobíte, budete otvorenejší vidieť, aké nové skúsenosti by vás mohli urobiť šťastnými a naplnenými. Život je šialená horská dráha a stretnete sa s mnohými vecami, ktoré vás desia, pretože sú nové alebo odlišné, ale nezatvárajte sa pred týmito zážitkami. Môžu vás urobiť šťastnejšími, ako ste kedy boli.

Tipy

 • Predtým, ako sa pokúsite porozumieť sebe, buďte sami sebou. Nemôžeš pochopiť niekoho, kým nie si.
 • Ak sa stále hneváš alebo si smutný, potom ani netušíš, kto si. Skúste na to prísť.
 • Ak zistíte, kto ste a nepáči sa vám to, zmeňte to.
 • Nikdy neignorujte komentáre ostatných, môže vám to pomôcť zistiť, aký ste.

Varovania

 • Nepochybujte a pozastavte sa nad minulosťou, pretože je preč
 • Nehnevajte sa na seba.

Otázky a odpovede

 • Ako môžem získať knihu plánov osobného rozvoja?
  Môžete pre nich nakupovať online alebo si vytvoriť vlastný denník.
 • Mám rád angličtinu, rád cestujem a rád fotografujem. Čo mám robiť po 10. ročníku?
  Možno by ste chceli byť novinárom/fotožurnalistom, keď vyrastiete? Ak by ste chceli niečo také urobiť, urobte si hodiny angličtiny, ktoré vám zlepšia písanie, urobte si fotografické kurzy, ak je to možné, a naučte sa tiež históriu/sociálne štúdie. Ak chcete cestovať do iných krajín a podávať o nich správy, bude dôležité poznať ich minulosť.
 • Prečo sú falošní ľudia všetkými obľúbení?
  Pretože sú falošní, dokážu dobre presúvať svoju osobnosť medzi rôznymi ľuďmi, klamať a predstierať, že sú niekým, kým nie sú. Vďaka tomu oslovujú širší okruh ľudí (ktorí si neuvedomujú, že sú falošní). Je oveľa lepšie rozvíjať blízke priateľstvo s ľuďmi, ktorí vás skutočne poznajú a starajú sa o vás, než aby ste sa stali obľúbenými tým, že ste falošní.
 • Ako viete a chápete, kto vlastne ste?
  Sledujte pravidelne svoju prirodzenú dispozíciu a buďte k sebe úprimní, pokiaľ ide o vaše pocity, myšlienky, názory atď.
 • Prečo si nemôžem prestať myslieť, že som zlý človek?
  Možno preto, že ste jeden? Počúvajte, každý je na určitej úrovni v niektorých ohľadoch „zlý“. Všetci sme padlí, zlomené tvory, ktoré sa pokúšajú nájsť cestu v zlomenom svete. Hriech je skutočný a vina a hanba sú skutočné. Majú byť katapultom, ktorý nás má vrhnúť do náručia Boha, ktorý je pripravený odpustiť nám naše chyby a uzdraviť nás a obnoviť nás. Ľudia sa budú ponáhľať, aby vás ubezpečili, že ste „dobrý“ človek, ale to je nezmyselné tvrdenie, pretože „dobro“ je relatívne. Nikto nie je dobrý, iba Boh, ale On ti môže a pomôže, aby si sa naučil milovať sám seba, ak ho o to požiadaš.
 • Ako môžem byť v tomto falošnom svete veľmi skutočný?
  Buďte tým, kým sa cítite. Nedovoľte, aby vás vonkajšie emócie a názory zmenili. Tým najreálnejším, čo môžete byť, je zostať verný sebe samému aj vo falošnej spoločnosti.
 • Ako sa môžem analyzovať, aby som našiel porozumenie?
  Ak chcete presne odpovedať, poradca by o vás musel vedieť oveľa viac. Zistil som, že uvažovanie o udalostiach, kde bol výsledok iný, ako som zamýšľal, s cieľom zistiť, ako moje vnímanie viedlo k skutočnému výsledku, mi pomáha porozumieť tomu, ako by som sa mohol zmeniť, aby som lepšie dosiahol svoje zamýšľané ciele.
 • Ako sa môžem prispôsobiť depresii?
  Trvá rovnako dlho, kým sa z depresie dostane, ako sa do nej dostane. Tento proces zahŕňa pochopenie vlastných myšlienkových pochodov, naučenie sa ich ovládať a rozpoznanie, keď k nim dôjde. Môžete to urobiť sami, ale s psychológom je to oveľa jednoduchšie.
 • Ako sa ako Octogenarian môžem naučiť prijímať a milovať starodávneho, boľavého, slabnúceho starého mrzáka, ktorým som sa stal?
  Podľa toho, ako ste sa charakterizovali, to vyzerá, že už máte. Akonáhle prijmete veci také, aké sú, môžete sa s nimi naučiť žiť a byť vo svojom živote šťastní.
 • Ako môžem zostať bez detí do 30 rokov?
  Používajte antikoncepciu vždy, keď máte sex. Je to také jednoduché.

Komentáre (5)

 • ddavies
  Pochopil som to vlastne viac ako sám seba. Ďakujem, veľmi nápomocný!
 • townevivianne
  Veľa som sa naučil. Ďakujem ti veľmi pekne.
 • zariaaltenwerth
  Poskytlo mi to širší uhol pohľadu na to, ako porozumieť sebe samému, a mohlo by mi to pomôcť pri vytváraní budúcich plánov, dlhodobých aj krátkodobých. Pomôže mi to tiež byť voči sebe menej prísny. Ďakujem!
 • karlreynolds
  Veľa dobrých informácií prístupným spôsobom!
 • ashtyn45
  V niektorých témach som sa našiel a som rád, že mi pomohli. Som šťastný, že som si to prečítal, už viem, čo budem robiť. Ďakujem za pomoc, som veľmi vďačný.
Súvisiace články
 1. Ako vniesť do života človeka správnu kvalitu?
 2. Ako byť existencialistom?
 3. Ako sa dostať preč z reality?
 4. Ako urobiť svoj život dobrým?
 5. Ako vštepiť ľudské hodnoty?
 6. Ako sa prebudiť z európskeho sna?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail