Ako dosiahnuť, aby medzináboženské manželstvo fungovalo?

Keď sa obe vaše rodiny zapoja do vášho medzináboženského manželstva
Bude jednoduchšie udržať manželskú harmóniu, keď sa obe vaše rodiny zapoja do vášho medzináboženského manželstva.

Pre niektoré páry je medzináboženské manželstvo náročnou cestou na prechádzku. Je ťažké akceptovať, že váš manželský partner nezdieľa vaše náboženské presvedčenie, najmä ak je vaša viera veľkou súčasťou vášho života. Medzináboženské manželstvá si vyžadujú veľa komunikácie a odhodlania, ale ak sa vy aj váš manžel budete snažiť, môžete preklenúť priepasť a udržať svoje manželstvo silné. Začnite budovaním pevného základu porozumenia a rešpektu so svojím manželom. Namiesto toho, aby ste problém náboženstva prehrabávali pod kobercom, porozprávajte sa so svojim manželom / manželkou o tom, ako vaša viera ovplyvňuje váš život a manželstvo. Nakoniec sa zamyslite nad tým, ako sa vysporiadate s rodinnou dynamikou medzináboženského manželstva.

Metóda 1 z 3: budovanie rešpektu a porozumenia

 1. 1
  Vyhnite sa snahe obrátiť svojho manžela. Rešpektujte presvedčenie svojho manžela, bez ohľadu na to, ako sa líši od vášho. Nesnažte sa ich prinútiť osvojiť si vaše náboženstvo a nekritizujte ich ani ich nevysmievajte pre ich vieru. Pamätajte si, že náboženstvo vášho manžela je pre nich rovnako dôležité ako to vaše.
  • Ak je váš manželský partner napríklad ateista, je nespravodlivé pokúšať sa mu vnucovať svoje náboženské názory. Nechajte ich slobodne sa rozhodnúť, čomu veria, rovnako ako vy.
  • Prijmite svojho partnera takého, aký je, a predpokladajte, že sa nezmení. Ak budete dúfať, že sa váš manželský partner obráti, mohlo by to namáhať vaše manželstvo.
 2. 2
  Hľadaj spoločnú reč medzi svojimi náboženskými tradíciami. Mnoho náboženstiev má vo svojom jadre podobné myšlienky. Namiesto toho, aby ste sa zamerali na všetky spôsoby, s ktorými so svojim manželom nesúhlasíte, nájdite problémy, v ktorých súhlasíte.
  • Vy a váš manželský partner napríklad môžete mať podobné predstavy o tom, ako sa správať k druhým správne alebo o výchove rodiny.
  • Zamyslite sa nad tým, aké podobné presvedčenia obaja máte. Veríte napríklad obaja v boha?
 3. 3
  Poučte sa o náboženstve svojho manžela. Ukážte svojmu manželovi, že si vážite jeho duchovný život a staráte sa oň, snažte sa lepšie porozumieť jeho viere. Položte im otázky, prečítajte si ich sväté texty a vyhľadajte ďalšie vzdelávacie zdroje o ich náboženstve. Keď sa učíte, snažte sa porozumieť tomu, ako ich viera vášho manžela alebo manželky formovala ako osobu.
  • Môžete sa napríklad opýtať: „Aká je dobrá kniha, ktorá mi môže pomôcť porozumieť tvojej viere?“ ukázať, že sa im pokúšate lepšie porozumieť.
  • Pozvite svojho manžela / manželku, aby sa dozvedeli viac aj o vašej viere. Odpovedzte na všetky otázky, ktoré majú, a pomôžte im nájsť zdroje, aby sa dozvedeli viac.
  Pre niektoré páry je medzináboženské manželstvo zložitou cestou
  Pre niektoré páry je medzináboženské manželstvo zložitou cestou.
 4. 4
  Zúčastnite sa náboženských tradícií svojho manžela / manželky. Požiadajte svojho manžela / manželku, aby vás priviedol k svojim službám, a stretnite sa s ďalšími ľuďmi v ich náboženskom spoločenstve. Pomôžte svojmu manželovi oslavovať sviatky a tradície ich náboženstva doma.
  • Môžete sa napríklad v nedeľu zúčastňovať na bohoslužbách so svojim manželom alebo manželkou a môžu sa k vám pripojiť na bohoslužby v strede týždňa na vašom mieste uctievania.
  • Uistite sa, že váš partner chápe, že nemáte v úmysle konvertovať. Vysvetlite, že ste si istí svojim presvedčením, ale chcete podporiť ich vieru, pretože ich milujete.
  • Nechajte svojho manžela / manželku, aby sa cítil vítaný aj vo vašich náboženských priestoroch a tradíciách.
 5. 5
  Pomáhajte svojmu manželovi rásť vo viere spolu s vami. Povzbuďte svojho manžela, aby si našiel čas na svoje náboženstvo a žil podľa jeho presvedčenia. Zvážte spoločnú modlitbu alebo štúdium svojich náboženských textov.
  • Napríklad každý z vás by sa mohol pred jedlom pomodliť zo svojej viery.
 6. 6
  Zostaňte flexibilní. Niekedy budete musieť vy a váš partner pravdepodobne urobiť kompromis vo veciach, ktoré sú pre vás oboch dôležité. V niektorých otázkach sa nikdy nemôžete zhodnúť, ale snažte sa nájsť riešenie, vďaka ktorému sa budete obaja cítiť rešpektovaní. Buďte pripravení dať svoje manželstvo na prvé miesto, aj keď to znamená, že nie vždy dostanete veci po svojom.

2. metóda z 3: komunikácia o viere

 1. 1
  Diskutujte o svojom náboženstve so svojim manželom. Porozprávajte sa so svojim partnerom o tom, čo viera znamená pre každého z vás, odkiaľ pochádza vaša viera a akú úlohu hrá vo vašom živote. Zostaňte otvorení a neposudzovaní. Pracujte na tom, aby ste svojmu manželovi / manželke lepšie rozumeli a nepremieňajte konverzáciu na diskusiu.
  • Môžete napríklad povedať: „Ako budhista som vedený k tomu, aby som vo svojich každodenných činoch našiel mier. Moja spiritualita nie je iba súborom pravidiel, ale aj spôsobom života a bytia.“
  • Je dobré viesť tento rozhovor pravidelne, pretože náboženské presvedčenie a perspektíva ľudí sa často počas života menia.
  Ako sa vysporiadate s rodinnou dynamikou medzináboženského manželstva
  Nakoniec sa zamyslite nad tým, ako sa vysporiadate s rodinnou dynamikou medzináboženského manželstva.
 2. 2
  Diskutujte o budúcnosti. Porozprávajte sa so svojim manželom o tom, kam chcete, aby vás život zaviedol, ako chcete rozvíjať svoju vieru a kde vidíte, že vaše manželstvo zapadá do vášho plánu. Požiadajte svojho manžela, aby sa podelil o svoje nádeje a očakávania. Spoločne vytvorte plán, ktorý bude fungovať pre vás oboch.
  • Môžete sa opýtať napríklad: „Ako budeme sláviť náboženské sviatky, pretože máme odlišné viery?“
 3. 3
  Vytvorte si plán, ako sa vyrovnať so svojimi rozdielmi. Ak sa s manželom stále stretávate s rovnakými konfliktmi alebo nezlučiteľnosťami, neignorujte ich - zistite, ako ich opraviť. Zamyslite sa nad tým, kde sa môžete trochu presadiť, a ponúknite kompromis, ako len môžete. Neopúšťajte však svoje presvedčenie, aby ste zachovali mier.
  • Zaistite, aby vaše kompromisy boli spoločným úsilím. Ak nie, vy alebo váš manžel alebo manželka sa budete cítiť nahnevane.
  • Môžete si napríklad prejsť kalendár a rozhodnúť sa, ako budete oslavovať rôzne sviatky alebo sväté týždne. Niektoré môžete oslavovať spoločne, zatiaľ čo iné môžete oslavovať oddelene.
 4. 4
  Zvážte manželské poradenstvo. Pre medzináboženské páry môže byť manželské poradenstvo dobrým spôsobom, ako sa naučiť lepšej komunikácii a stratégiám riešenia konfliktov. Zvážte stretnutie s poradcom, ktorý by udržal vaše manželstvo silné, zdravé a vzájomne rešpektujúce.
  • Aby ste mohli navštíviť poradcu, nemusíte mať problémy s manželstvom. Poradenstvo môže v prvom rade pomôcť predchádzať vzniku väčších problémov.

Metóda 3 z 3: riešenie rodinnej dynamiky

 1. 1
  Diskutujte o tom, ako budete vybavovať sviatky. Vytvorte si plán na oslavu sviatkov z oboch svojich náboženských tradícií. Zvážte, ako budete oslavovať so svojimi rodinami, ako aj to, ako budete pozorovať sviatky doma.
  • Ak ste napríklad kresťan a váš manžel nie je, spýtajte sa svojho manžela, či by vám vyhovoval vianočný stromček alebo usporiadanie rodinnej veľkonočnej oslavy vo vašom dome.
  Ako vaša viera ovplyvňuje váš život a manželstvo
  Namiesto toho, aby ste problém náboženstva prehrabávali pod kobercom, porozprávajte sa so svojim manželom / manželkou o tom, ako vaša viera ovplyvňuje váš život a manželstvo.
 2. 2
  Rozhodnite sa, v ktorej náboženskej tradícii budú vaše deti vychovávané. Väčšina medzináboženských manželstiev sa po vstupe dieťaťa do obrazu výrazne skomplikuje. Porozprávajte sa so svojim manželom skôr alebo neskôr o tom, akého náboženstva budú vaše deti mať.
  • Je to komplikovaná a často dojemná téma. Buďte citliví na pocity svojho manžela aj na svoje vlastné.
  • Niektorí rodičia sa rozhodnú vychovávať deti v oboch svojich náboženských tradíciách. Ostatní vyberajú iba jedného. Každý prístup môže fungovať, ale oba vyžadujú toleranciu a spoluprácu.
 3. 3
  Rozprávajte sa so svojimi deťmi otvorene o náboženstve. Ak máte deti, vysvetlite im svoje presvedčenie a presvedčenie svojho manžela. Zaujmite kladný postoj k obom náboženstvám a nesnažte sa presvedčiť deti, že vaše je to pravé.
  • Bez ohľadu na náboženstvo, ku ktorému vychovávate svoje deti, je dôležité, aby mali pozitívny a rešpektujúci pohľad na presvedčenie oboch rodičov.
 4. 4
  Porozprávajte sa so svojimi rodinami. Bude jednoduchšie udržať manželskú harmóniu, keď sa obe vaše rodiny zapoja do vášho medzináboženského manželstva. Vysvetlite svoje náboženstvo svokrom a pozvite svojho manžela / manželku, aby urobili to isté pre vašu rodinu. Pozvite svoju širšiu rodinu, aby ste sa na ne pozvali, aby sa zúčastnili vašich sviatkov a tradícií.

Otázky a odpovede

 • Mám iba jedenásť, ale presúvam sa niekam, kde moja viera (som Mormon) nie je taká bežná. Ako by som to zaistil?
  Nemusíte svetu oznamovať, aké je vaše náboženstvo. Môžete si to nechať pre seba, pokiaľ silne veríte a milujete Boha vo svojom srdci. Ak sa niekto pýta, samozrejme, mali by ste mu to povedať, pokiaľ sa pri tom cítite dobre. Väčšina ľudí je voči iným náboženstvám dosť tolerantná, takže by ste nemali mať veľký problém a ak je tam mormónsky kostol, kam sa chystáte, môžete sa zúčastniť bohoslužieb a nájsť si tam priateľov.
 • Čo keď sa obávam, že moje deti nebudú mať radi moje náboženstvo, ale budú sa páčiť manželovi? Vychovávať deti v mojom náboženstve je pre mňa veľmi dôležité.
  Verím, že zo spôsobu, akým ste položili otázku, zvažujete, že už nie ste ženatý. Na základe toho, ak má vaše náboženstvo vo vašom živote veľký význam, mali by ste si nájsť partnera rovnakého náboženstva, aby vaše deti zdieľali vaše náboženstvo. Stojí za to počkať na správnu osobu, ako riskovať problémy, ako sú tieto.

Súvisiace články
 1. Ako zvládnuť medzináboženskú svadbu?
 2. Ako sa stať kresťanom, keď každý vo vašom dome má iné náboženstvo?
 3. Ako sa stať priateľom so Židom, ak ste moslim?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail