Ako zvládnuť medzináboženskú svadbu?

Pri organizovaní medzináboženskej svadby je potrebné zvážiť mnoho aspektov
Pri organizovaní medzináboženskej svadby je potrebné zvážiť mnoho aspektov.

Je úplne normálne zamilovať sa do ženy alebo muža iného náboženstva. Láska nepozná kastu, náboženstvo ani bary. Jazyk lásky spája ľudí v manželstve, ale komunity a tradície často robia z týchto manželstiev ťažkú skúsenosť. Pri organizovaní medzináboženskej svadby je potrebné zvážiť mnoho aspektov.

Kroky

 1. 1
  Diskutujte o svojich presvedčeniach a predstavách so svojim snúbencom (e). Majte hlboké a jasné vnímanie, že vy dvaja máte rôzne náboženské viery, a teraz, keď sa rozhodnete spojiť, obaja budú musieť prijať a rešpektovať vzájomné náboženstvo. Vo svojom vzťahu musíte byť pevní a pozitívni. Iba potom môžete presvedčiť ostatných o jeho prežití.
 2. 2
  Pred svadobným dňom si urobte 2-3 stretnutia a pozvite blízku rodinu z oboch strán. To im poskytne primeraný čas na to, aby sa navzájom zoznámili a úprimne porozprávali o svadobnom obrade a rituáloch.
 3. 3
  Ukážte svoj rešpekt voči ich presvedčeniu. Môžete to dosiahnuť tým, že rituál zadáte dvom povereným. Obrad sa bude konať v oboch náboženstvách a určite by potešil príslušné komunity. Tento krok by zaistil vášho snúbenca (e) a jeho rodinu, že budete rešpektovať ich náboženstvo a presvedčenie.
 4. 4
  Nechajte svadobnú hostinu a blízkych rodinných príslušníkov, aby sa zúčastnili skúšky, aby sa predišlo akýmkoľvek zmätkom na poslednú chvíľu. Obe strany môžu sledovať výkon rituálov a poukázať na akékoľvek nedostatky alebo diskutovať o nezhodách týkajúcich sa akýchkoľvek tradícií.
 5. 5
  Pozývajte ľudí z oboch strán s rovnakým rešpektom a zdvorilosťou. Prediskutujte vopred pozvánky so svojím snúbencom (e).
 6. 6
  Organizujte hudbu a zábavu tak, aby ste mali na pamäti obe náboženstvá. Hudba je podstatou nálady a osláv na svadbách. Ak dokážete na túto akciu pripraviť fúzne predstavenie, vašu rodinu a hostí by to skutočne prekvapilo.
 7. 7
  Porozprávajte sa o svojom svadobnom sľube so svojim snúbencom (e) veľmi jasne, pretože obaja by ste sa mali vzájomne dohodnúť na sľube.
 8. 8
  Zamiešajte to Majte dvoch úradníkov, ktorí budú zastupovať každú vašu vieru.
 9. 9
  Zavolajte nekonfesijných duchovných.
 10. 10
  Zdvojiť. Vykonajte dva oddelené obrady.
 11. 11
  Buď civilný. Nechajte svoju svadbu vykonať sudcom mieru.
 12. 12
  Požiadajte člena rodiny, aby konal.
Toto je váš spoločný svadobný obrad
Toto je váš spoločný svadobný obrad a je to medzináboženská, NIE čiastočná viera!

Tipy

 • Choďte na predmanželské medzináboženské poradenstvo. Vaše náboženstvo a zvyky s vami pučia od detstva. Prijať nové presvedčenie nebude ľahké. Poradenstvo vám poskytne predzvesť otázok, s ktorými sa budete v blízkej budúcnosti vášho manželstva stretávať, ako sú festivaly, rodenie dieťaťa, náboženstvo, ktoré vaše deti nasledujú, morálne povinnosti atď. Ignorovanie týchto predmetov ich nevylúči zo života, ale keď ich vezmete do úvahy vás možno vo vašom vzťahu vhodne nasmeruje.

Varovania

 • Nepokúšajte sa „podplatiť“ rodinu svojho snúbenca (e) väčším dôrazom na ich náboženstvo! Toto je váš spoločný svadobný obrad a je to medzináboženská, NIE čiastočná viera!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail