Ako udržať priateľstvo na diaľku so svojim najlepším priateľom?

Bývam tri hodiny ďaleko od svojho najlepšieho priateľa
Bývam tri hodiny ďaleko od svojho najlepšieho priateľa a cestovanie nás oboch stojí veľa peňazí.

Udržiavanie priateľstva na diaľku sa môže zdať náročné, ak sa nad tým zamyslíte, ale nie je to také stresujúce, ako by sa mohlo zdať. V skutočnosti existujú rôzne spôsoby, ako udržať vzťah medzi vami dvoma stabilný a blízky. Pokiaľ budete v kontakte so svojimi najlepšími priateľmi, vzdialenosť nebude hlavným problémom. Nasledujúci článok však poskytne niekoľko návrhov, ako by ste udržali vzťah so svojimi priateľmi žijúcimi v zahraničí alebo možno s vašimi internetovými priateľmi.

Časť 1 z 2: zostať v kontakte

 1. 1
  Napíšte svojim priateľom/známym každý deň alebo tak často, ako je to možné, a opýtajte sa ich, ako sa majú. Pýtajte sa na ich život, napríklad na školu, prácu alebo vzťahy. Aj keď si našli nových priateľov, snažte sa ich vždy podporovať tým, že im poradíte a porozprávate sa o svojich problémoch. Vždy im buďte k dispozícii a snažte sa neignorovať ich texty, ak vám napíšu.
 2. 2
  Volajte často svojim priateľom. Uistite sa, že pri odpovedi na váš hovor budete znieť veselo. Pri rozhovore s vami sa tak nebudú nudiť. Opýtajte sa ich na okolnosti a počúvajte ich, keď sa sťažujú na problém, priateľa, učiteľa alebo zamilovanosť. Pomôžte im s prácou alebo štúdiom, pokúste sa ich prepojiť s webovými stránkami, ktoré by im mohli pomôcť v každodennej práci. Ak je váš najlepší priateľ napríklad zdravotný ašpirant, nezabudnite ho upozorniť na nový web, ktorý pomáha pri prípravách. Takéto akcie im ukážu, že ti na nich záleží.
 3. 3
  Buďte v kontakte pomocou celého radu dostupných technológií. Mnoho z nás má smartphone, počítač alebo tablet, Skype, FaceTime alebo iné programy na videohovory. Toto je jeden z najlepších spôsobov komunikácie so svojim priateľom. Existujú stovky skvelých aplikácií, ktoré môžete používať, takže sa pokúste nájsť takú, ktorá bude pre vás oboch fungovať najlepšie. Podajte si ruky, chlapci, alebo si urobte vtip, ktorý rozosmeje vášho priateľa, keď ich uvidíte smiať, budete šťastní, pretože sú šťastní. Skype je tiež dobre známa platforma dostupná pre smartphony so systémom Windows a Android. O chvíľu si dajte jedlo alebo občerstvenie počas videohovoru ako keby ste sedeli vedľa seba.
  • Ak ste obaja hráči, kupujte si rovnaké hry a hrajte aspoň raz týždenne, najmä hry pre viacerých hráčov, ktoré je možné hrať spoločne ako párty.
 4. 4
  Písať listy. Písanie listu môže byť oveľa zmysluplnejšie ako jednoduchý text. Nemáte radi otvorenie schránky a zobrazenie listu od svojho BFF? To sa dá samozrejme urobiť efektívnejšie, ak váš priateľ zostane vo vašom štáte alebo krajine, pretože poštovné môže byť poriadne drahé.
 5. 5
  Pošlite svojmu priateľovi pohľadnicu. Ukážte im špeciálne miesto v okolí, kde žijete, alebo pošlite darček, ktorý im určite vyčarí úsmev na tvári.
 6. 6
  Pošlite svojmu priateľovi príležitostne darček. Je vždy zábavné dostať darček od priateľa a poslať niekomu niečo špeciálne ukazuje osobe, že vám na ňom záleží. Darček je zvyčajne niečo osobné. Je obzvlášť dôležité pamätať si na oslavy a narodeniny. Môžete tiež poslať staré vtipné fotografie, na ktorých ste vy a skupina priateľov, aby ste mohli vtipne ukázať, ako jeden z nich vyzeral.
 7. 7
  Pokúste sa vidieť svojho priateľa, kedykoľvek je to možné. Aj keď je to len raz za rok, čas, ktorý strávite spolu, bude veľmi vzácny a milovaný.
Pokiaľ budete v kontakte so svojimi najlepšími priateľmi
Pokiaľ budete v kontakte so svojimi najlepšími priateľmi, vzdialenosť nebude hlavným problémom.

Časť 2 z 2: Udržiavanie priateľstva prostredníctvom rozhovorov

 1. 1
  Rozprávajte sa o veciach, ktoré vás aj vášho priateľa zaujímajú. Skúste prejaviť záujem jeden druhého, napríklad: Môžete si ukázať a vidieť svoje koníčky, ako je kreslenie, maľovanie, spev, tanec, básne, origami, zbieranie vecí atď..; vzájomným odosielaním fotografií alebo videí (pretože hovoríme o udržiavaní priateľstva na diaľku)
 2. 2
  Povedzte svojmu priateľovi o nedávnych udalostiach. Či už je to udalosť vo vašom živote, v živote vášho priateľa alebo v správach, o nedávnych udalostiach je dobré hovoriť, pretože je to osobné.
 3. 3
  Opýtajte sa, ako sa má váš priateľ. Poskytnutie pomoci v prípade potreby môže byť veľmi cenené.
 4. 4
  Naplánujte si, že sa znova stretnete. Rozprávajte sa o veciach, ktoré by ste mohli robiť spoločne. Vďaka tomu budete obaja pozitívni a budete sa tešiť na budúcnosť.
 5. 5
  Naplánujte si činnosti, ktoré vás môžu baviť, a naplánujte si telefonický termín, kedy sa o tom porozprávate. To, že ste od seba, neznamená, že nemôžete stále niečo spoločne prežiť. Nájdite knihu, televíznu reláciu, film, nový typ cvičenia, čokoľvek, na čom sa môžete obaja zúčastniť na svojich príslušných miestach. Poskytne vám to niečo na diskusiu, ktoré nemusí mať nič spoločné s tým, ako sa váš život môže niekedy zdať oddelený.
 6. 6
  Buď sám sebou. Niekedy, keď už nie ste pravidelne so svojim najlepším priateľom, si môžete myslieť, že sa veci zmenili. Aj keď niektorí majú, to, ako medzi sebou hovoríte/sa správate, by sa nemalo vôbec zmeniť! Obaja ste rovnakí ľudia; pravdepodobne však nie ste na rovnakom mieste. Ale je na vás, aby vaše priateľstvo bolo také silné, alebo aby bolo ešte silnejšie, ako bývalo!
Keď už nie ste pravidelne so svojim najlepším priateľom
Niekedy, keď už nie ste pravidelne so svojim najlepším priateľom, si môžete myslieť, že sa veci zmenili.

Tipy

 • Povedzte svojmu priateľovi, čo mu chcete povedať, ale zároveň počúvajte, čo chce povedať.
 • Snažte sa príliš nehovoriť o tom, ako veľmi vám navzájom chýbajú kvôli vzdialenosti. Ak tak urobíte, budete sa cítiť ešte ďalej od seba.
 • Nemusíte sa rozprávať každý deň, ale skúste sa prihlásiť aspoň každých pár dní alebo týždňov. Skúste si vyhradiť čas, ktorý je vhodný pre vás a vášho priateľa, a uistite sa, že nikto z vás nezmešká tento hovor (alebo videohovor).
 • Porozprávajte sa so svojim priateľom skôr, ako ste od seba, aby ste mohli hovoriť o tom, že ste oddelení. Nie je ľahké nechať niekoho za sebou, ale čas zahojí všetky rany.
 • Doprajte svojmu priateľovi čas, aby nechal skutočnosť, že ste preč, ponoriť sa.
 • Predtým, ako odídete, povedzte svojmu najlepšiemu priateľovi, ako veľa pre vás znamenajú a ako vám budú chýbať, ale znova ich uvidíte.
 • Povzbuďte ich, aby si našli nových priateľov a stýkali sa.
 • Hrajte s nimi online hry. Možno nebudete fyzicky spolu, ale budete sa môcť virtuálne vidieť.
Ak je váš najlepší priateľ napríklad zdravotný ašpirant
Ak je váš najlepší priateľ napríklad zdravotný ašpirant, nezabudnite ho upozorniť na nový web, ktorý pomáha pri prípravách.

Varovania

 • Nezabudnite na nich, aj keď získate nových priateľov. Aktualizujte ich raz za čas, najmä ak sa vo vašom živote stalo niečo dobré alebo špeciálne a chcete, aby bol váš BFF jeho súčasťou alebo ak bol jeho súčasťou.
 • Nečakajte, že váš priateľ odpovie na vašu správu hneď, ako ich dostane. Dajte im nejaký čas, aby prišli s reakciou. Ak vám hneď neodošlú správu, neznamená to, že sa rozhodli, že už nechcú byť vašim priateľom; možno myslia na dobrú odpoveď.
 • Nečakajte, že po vás alebo keď sa odsťahujete, zostane všetko rovnaké. Veci sa zmenia, ale to neznamená, že sa zmenia k najhoršiemu. Stačí nastaviť časový interval, v ktorom ich môžete kontaktovať, ak vám najskôr neodošlú správu. Raz týždenne, raz za dva týždne. Zostaňte v kontakte, aby sa necítili opustení.
 • Realisticky bude váš vzťah s najlepším priateľom kvôli vzdialenosti trpieť. To je úplne normálne. Najlepší priatelia nemôžu rok hovoriť a potom sa stretnúť s pocitom, že nikdy neboli od seba. Nebojte sa.
 • Zdá sa to ťažké počuť, ale možno by ste ich chceli nechať ísť, dať im priestor a nájsť si nových priateľov tam, kde teraz žijete.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Komunikačný nástroj (telefón/tablet, počítač atď.)
 • Veci, ktoré vám môžu pomôcť zapamätať si BFF, veci, ktoré vám dal (náramok, košeľa atď.)

Otázky a odpovede

 • Bývam tri hodiny ďaleko od svojho najlepšieho priateľa a cestovanie nás oboch stojí veľa peňazí. Ako môžeme byť dôslední?
  Skúste byť v kontakte prostredníctvom Skype/FaceTime, telefónnych hovorov, textov, listov, pohľadníc a akýchkoľvek ďalších prostriedkov, o ktorých si myslíte, že by ste si boli blízki.
 • Chcem sa znova porozprávať so svojim bývalým priateľom. Chcem, aby sme boli opäť najlepší priatelia. Čo robím?
  Choďte k nemu/nej a pozdravte ju. Povedzte im, že chcete dať svojmu priateľstvu ešte jednu šancu. Ak odmietnu, je to v poriadku. Budete mať ďalších priateľov.
 • Toto dievča, s ktorým sa rozprávam, sa mi veľmi páči a boli sme priatelia asi 3 mesiace, ale niekedy mám pocit, že ju obťažujem, pretože má čiastočný úväzok ako učiteľ angličtiny v inej krajine.
  Opýtaj sa jej na to. Povedzte niečo ako: „Viem, že si naozaj zaneprázdnený prácou a všetkým, takže ak ťa obťažujem alebo nemáš čas sa porozprávať, povedz mi to.“ Je to tvoja priateľka, pravdepodobne je rada, že si na teba urobí čas.
 • Rozprával som sa s mužom o manželstve, ale nechcel to dotiahnuť ďalej. Hoci povedal, že môžeme byť priatelia, nikdy nezačína konverzáciu, ale odpovedá na moje texty. Čo mám robiť?
  Zvážte nadviazanie vzťahu s niekým iným. Romantické vzťahy, ktoré nakoniec vedú k manželstvu, sú partnerstvom, nie jednostranným záťahom.
 • Mám strach, že ma moji priatelia, ktorí žijú ďaleko odo mňa, nemajú tak radi, pretože sú zaneprázdnení, a že ich už nikdy neuvidím. Čo môžem urobiť?
  Pravdepodobne vás majú radi rovnako ako kedykoľvek predtým, ale teraz majú úplne iný svet, s ktorým sa musia vyrovnať. Len sa s nimi porozprávaj.
 • Bývam 14 hodín od BFF. Ako sa plánujeme stretnúť, keď to stojí veľa peňazí?
  Možno si naplánujete jedno veľké stretnutie, na ktorom môžete chvíľu zostať, kým sa vrátite späť, nech ste obaja odkiaľkoľvek. Ak to môže byť náročné, ale ak sa dohodnete na stretnutí a ušetrili ste na zaplatení všetkých výdavkov, môže to byť dobrý spôsob, ako stráviť kus času spoločne, čo vám prinesie nádherné spomienky na časy, keď ste obaja od seba.
 • Moja najlepšia priateľka sa odsťahovala a má depresie. Bojím sa, že sa zabije. Čo môžem urobiť?
  Pravidelne jej posielajte e -maily, textové správy alebo volajte, aby ste ju skontrolovali a uistili sa, že sa prispôsobuje životu bez vás. Chvíľu môže potrebovať ďalšiu podporu, takže sa snažte byť k dispozícii, kedykoľvek budete môcť. Môžete jej tiež poslať balíček z domu s niektorými vecami, ktoré by vám ju pripomenuli, čo by ju mohlo na chvíľu potešiť.
 • Žijem v Poľsku a zvažujem, že odídem študovať na univerzitu v Edinburghu. Ale tu mám svojho BFF, ktorý je pre mňa ako sestra a neexistuje spôsob, ako by odišla. Čo si mám vybrať? Priateľ alebo sen?
  Vyberte si sen; v záujme vašej budúcej pohody by to bola logická voľba, pretože získate vzdelanie s dobrým menom a budete sa môcť v budúcnosti rozhodnúť, kde žijete a pracujete. Navyše sa so svojou priateľkou môžete kedykoľvek porozprávať online a dokonca ju povzbudiť, aby ju občas navštívila. Poľsko nie je tak ďaleko od Škótska a určite by sa sem rada niekedy prišla pozrieť. Dajte svoje vzdelávacie potreby na prvé miesto, priateľstvo sa kvôli tomu nepreruší, len budete musieť nájsť spôsoby, ako zostať v kontakte, ktoré budú pre vás oboch fungovať najlepšie.
 • Hádame sa pre maličkosti a žijeme ďaleko od seba, takže je ťažké vyriešiť konflikt. Čo by sme mali urobiť?
  Skúste zastaviť hádky skôr, ako začnú. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je súhlasiť s nesúhlasom a mať empatiu voči svojmu priateľovi, čo znamená vžiť sa do ich kože a zamyslieť sa nad tým, ako sa môžu v danej chvíli cítiť. A ak máte pocit, že sa začína boj, buďte väčším človekom a povedzte niečo ako: „Možno máte pravdu, stačí zmeniť tému.“
 • Dvaja z mojich najlepších priateľov sú v zahraničí. Sme chlapi a bojíme sa často komunikovať. Čo mám robiť?
  Nebojte sa, ak sú to vaši skutoční priatelia.

Súvisiace články
 1. Ako udržať svojho hunnya šťastného?
 2. Ako dosiahnuť, aby platonický vzťah fungoval?
 3. Ako udržiavať vzťahy medzi podnikmi?
 4. Ako dať niekomu druhú šancu?
 5. Ako zostať verný vo vzťahu?
 6. Ako zdieľať problém s ostatnými?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail