Ako milovať všetkých?

Akými by ste mohli nájsť schopnosť „milovať všetkých“
Tu je niekoľko návrhov na spôsoby, akými by ste mohli nájsť schopnosť „milovať všetkých“.

Je možné milovať všetkých? Všetko závisí od toho, čo rozumiete pod pojmom „láska“. Ak to znamená tolerovať a rešpektovať ostatných, potom je možné milovať veľa ľudí a pritom zostať realistickými. Rozhodne to neznamená páčiť sa alebo súhlasiť s každým, ale môžete urobiť všetko pre to, aby ste rešpektovali dôstojnosť každého človeka, počúvali jeho príbeh a používali lásku ako cestu k získaniu prinajmenšom porozumenia pre toho druhého. Tu je niekoľko návrhov na spôsoby, akými by ste mohli nájsť schopnosť „milovať všetkých“.

1. časť z 2: vaše myšlienky na ostatných

 1. 1
  Nájdite to dobré zámerne. Aby ste mohli milovať každého, dokonca aj ľudí, ktorých ste práve stretli, musíte nájsť niečo, čo sa vám páči, čo na nich obdivujete alebo si ich vážite. To znamená odložiť úsudok, zaujatosť a predsudky, aby ste sa s osobou mohli spojiť na podobnej úrovni. Je to ťažké. Uznajte, že je ťažké, ale prepracujte sa k tomu, aby ste robili maximum a preukazovali lásku.
  • Nájdite aspoň jednu až tri veci o druhej osobe, ktoré vám pripadajú zaujímavé, obdivuhodné, inšpiratívne, chladné, zvláštne atď. Musí to byť niečo, čo považujete za pozitívny aspekt.
  • Skúšajte to ďalej, kým to nezvládnete. Je zábavné robiť to, vyzvať sa na túto úlohu, kým nebude dosiahnutá.
 2. 2
  Naučte sa opustiť posudzovacie prístupy voči druhým. Je to opäť ťažká vec. Od samého začiatku sú ľudské bytosti trénované v myslení „my“ a „oni“. Takto sa definujú rodiny, predmestia, mestá, regióny, štáty a krajiny. Vďaka tomu, že sa niektorí ľudia stanú „inými“ alebo „nimi“, bude jednoduchšie ich viniť, prepustiť ich a dokonca ich nenávidieť. Napriek tomu sú to ľudské bytosti, rovnako ako vy. Tu je niekoľko spôsobov, ako si pomôcť prekonať tento štýl myslenia:
  • Zachyťte svoje priemerné myšlienky hneď, ako vzniknú. Poznáte tie, ktoré dávajú ľudí do škatúľ.
  • Vyhnite sa hodnoteniu „knihy podľa obalu“. Ako skutočne poznáte človeka, kým ste si nenašli čas a spoznali ho?
  • Pripomeňte si, že každý sa skladá z vrstiev. Niektoré vrstvy sa niektorým ľuďom zobrazujú, iné zase iným ľuďom. Zamyslite sa nad situáciou, v ktorej sa s touto osobou stretávate, alebo nad spôsobom, akým ste ju spoznali. Môžu tieto vonkajšie faktory ovplyvniť váš názor na ne?
  • Prijmite svoje rozdiely. Ak by každý človek vyzeral a správal sa ako každý iný človek, toto by ste nečítali. Nemalo by to zmysel. Každý by mal jedinú nevýraznú myseľ, všetko miešanie by sa sústredilo iba na prežitie, nevytváranie alebo vzplanutie jeden druhého a nesnažilo sa statočne usilovať o svoje miesto vo svete. Rozdiely medzi ľuďmi umožňujú ľuďom prosperovať, tvoriť a inovovať. Túto skutočnosť radšej oslavujte, než aby ste v nej mali strach.
  Je možné milovať všetkých
  Je možné milovať všetkých?
 3. 3
  Urobte rozhodnutie a obráťte svoju myseľ na to, že sa vám páčia iní ľudia. Dajte ľuďom, s ktorými sa stretávate, do svojej mysle pozitívne pozitívne veci, ktoré ste v nich našli. Ak napríklad klasifikujete ľudí podľa ich pohľadu, povedzte si, že „ona / ona je pekná“. Nie príliš veľa detailov, stačí „pekné“. A povedz si to nahlas vo svojej hlave. Skôr alebo neskôr začnete pre seba automaticky hľadať a opakovať pekné a milé veci o ľuďoch, a preto sa vám začnú lepšie páčiť iní ľudia.
  • Pamätajte, že ak myslíte na ľudí spôsobom, ktorý je zjavne nesprávny, ako napríklad nazývanie chorobne obéznych ľudí chudými, tento rituál sa skôr podobá niečomu, čo musíte povedať, a nie tým, čo myslíte. Hľadaj dobré stránky každého človeka a povedz si ich „nahlas“ v hlave.

Časť 2 z 2: Namiesto toho vynášanie pozitívnych rozsudkov

 1. 1
  Spojte sa so svojimi blízkymi a priateľmi. Vedieť, ako cíti podpora a ako podporovať ostatných vo vašom okolí, vám môže pomôcť ľahšie milovať a spájať s ľuďmi, ktorí sú vám menej blízki.
 2. 2
  Myslite láskavo na nových ľudí, s ktorými sa stretávate. Toto je druh súdenia, iba pozitívne hodnotené.
  Že budete milovať veľa ľudí
  Ak to znamená tolerovať a rešpektovať ostatných, je možné, že budete milovať veľa ľudí a pritom budete stále realisti.
 3. 3
  Vytrvajte, najmä s tými najmenej sympatickými. Ak máte nemesis, naučenie sa milovať ho bude nejaký čas trvať. Je však možné zmeniť negatívne myšlienky na kohokoľvek na pozitívne.
 4. 4
  Jednajte s konfrontačnými, ťažkými a zlými ľuďmi v dobrom duchu. Je ľahké reagovať nahnevane a cítiť sa nenávistne voči osobe, ktorá prináša škaredé komentáre, ktorá trvá na tom, že je ťažké s ňou vyjsť alebo sa svrbia v boji. Buďte lepším človekom a buďte pokojní. Nereagujte na ich provokácie, ale predstierajte, že ste si ani nevšimli ten aspekt ich postoja k vám. Porozprávajte sa s touto osobou láskavo a zamerajte sa na fakty a emocionálne výbuchy nechajte ďaleko za sebou.
  • Drsné slová zvyčajne vedú k drsnejším slovám a k väčšiemu hnevu.
 5. 5
  Poraďte sa s ostatnými, čo majú robiť, pretože môžu mať dobré nápady, ako vám pomôcť. Úprimná diskusia s niekým, komu dôverujete, o tom, ako ťažko sa vám páči „X“ (spoločný známy/priateľ/niekto, koho poznáte, ale nepoznáte ho, atď.) Vám môže poskytnúť zvukovú tabuľu, ktorá odhalí, čo by ste mohli robíte, aby ste veci zhoršili, alebo vám to môže pomôcť vidieť, čo vám chýba alebo čo vnímate nesprávne. Alebo môže byť dobré len to prehovárať a nájsť nové spôsoby, ako to skúsiť znova s osobou, ktorej sa vám ťažko páči.
  Aby ste mohli milovať každého
  Aby ste mohli milovať každého, dokonca aj ľudí, ktorých ste práve stretli, musíte nájsť niečo, čo sa vám páči, čo na nich obdivujete alebo si ich vážite.
 6. 6
  Ochotne uznajte chyby iných ľudí. Pamätajte si, že žiadny človek nie je dokonalý; môžu povedať zlý nápad, ale myslia to dobre. Charakter ľudí určujte skôr podľa ich činov, než podľa slov, ktoré hovoria.
  • Pochopenie nedostatkov ľudí neznamená akceptovanie ich zlého prístupu alebo zlého správania. Znamená to snažiť sa porozumieť, aby ste nezatrpkli, nepociťovali vinu alebo nezobrali bremená tejto osoby na seba.
 7. 7
  Buďte k sebe milí. Je ťažké neodsúdiť ostatných. Je to zvyk a môžete do toho spadnúť. Uznajte to a neprestávajte. Dajte do toho maximum.

Tipy

 • Snažte sa byť pozitívni takmer ku všetkému, čo je plné dobrej sily.
 • Nech je čas tvojím pomocníkom.
 • Ak nasledujete vieru, použite modlitbu, ktorá vám pomôže pri sprevádzaní.

Varovania

 • Pochopenie ostatných si vyžaduje čas.
 • Milovať tvojho nepriateľa môže byť ťažšie, ale je to možné s odhodlaním a silou.
Súvisiace články
 1. Ako vniesť do života človeka správnu kvalitu?
 2. Ako byť existencialistom?
 3. Ako sa dostať preč z reality?
 4. Ako urobiť svoj život dobrým?
 5. Ako vštepiť ľudské hodnoty?
 6. Ako sa prebudiť z európskeho sna?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail