Ako získať lepších priateľov?

Hľadaj priateľov
Hľadaj priateľov, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretneš s dobrými priateľmi s ľuďmi, ktorí sa zhodujú s vecami, ktoré hľadáš.

Priatelia, ktorých máte, sú niekedy pre vaše zdravie a pohodu takmer rovnako zlí ako vaši kritici a nepriatelia. Ak máte priateľov, ktorí vás nepodporujú, ťahajú vás nadol a zapájajú do tienistých, nezdravých alebo nebezpečných vecí, nerobia vám dobre. Ak máte priateľov, ktorí vždy berú a nikdy nedávajú, ktorí vrhajú dramatické scény namiesto toho, aby priateľstvo považovali za obojsmernú aktivitu, potom je načase pouvažovať nad tým, ako by ste sa mohli nájsť priateľmi, ktorým na tom záleží, ktorí vám nepokazia život. a kto sa o teba sakra stará. Skúste nasledujúce rady, aby ste sa vrátili na cestu dobrého priateľstva.

Časť 1 z 2: Opustenie súčasnej skupiny priateľstva

 1. 1
  Zamyslite sa nad súčasnými priateľstvami. Možno je problémových len niekoľko priateľov, alebo je to celé skupina priateľstiev. To je niečo, čo len vy môžete rozhodnúť podľa toho, čo o nich viete a ako na vás vplývajú ich postoje a činy. Pri práci na tom sami zvážte nasledujúce:
  • Ktorí priatelia vás neustále ťahajú do problémov?
  • Ktorí priatelia vás nútia vzdať sa vecí, ktoré by ste radšej nerobili?
  • Ako sa cítite, keď trávite čas s každým z týchto priateľov, jednotlivo aj ako súčasť skupiny?
  • Môžete vyjadriť svoje vlastné preferencie, názory, sympatie a nepáči sa vám bez toho, aby ste sa vysmiali, povedali vám, že ste hlúpi alebo kričali?
 2. 2
  Počúvajte, čo hovoria ľudia, ktorým môžete dôverovať. Má predovšetkým vaša rodina v súčasnosti obavy z vašich priateľstiev? Čo si myslia vaši rodičia, súrodenci, partner/manželka alebo iní členovia rodiny? Urobili pripomienky, ktoré vás prinútili zamyslieť sa nad tým, ako zdravá je vaša skupina priateľstva?
  • V mnohých prípadoch môže byť rodina skutočnou pomocou pri vnímaní toho, čo nevidíte. Väčšinou to s vami myslia dobre a nechcú vidieť, ako sa zraníte.
  • V niektorých prípadoch rodina nemusí vidieť správne veci alebo tomu nerozumie. V takom prípade ste najlepším posudzovateľom situácie.
 3. 3
  Rozhodnite sa, či bude alebo nebude najlepšie opustiť celú skupinu priateľov. V niektorých prípadoch môže existovať jeden alebo dva priatelia, ktorí sa nechcú držať tejto skupiny priateľstva a radi by sa s vami spojili. V iných prípadoch môžete mať pocit, že žiadnemu zo súčasných priateľov nemôžete dôverovať ako budúcim priateľom a chcete s nimi všetkými len prerušiť vzťahy. Opäť to závisí od vašej situácie a od toho, ktorí priatelia sa k vám správajú akým spôsobom.
  • Porozprávajte sa s priateľmi, ktorým dôverujete - ak im môžete absolútne dôverovať. Povedzte im o svojich zámeroch oddeliť sa zo skupiny. Nenúťte ich, aby urobili rovnaké rozhodnutie; namiesto toho navrhnite, že by chceli premýšľať o tom, ako urobiť to isté, čo vy, a ak áno, odísť v rovnakom čase ako vy.
  • Ako rozoznám, že priateľovi sa dá veriť? Nikdy to nerobíte na sto percent. Začína sa to však vlastnými črevnými pocitmi, poznaním, čím všetkým ste si prešli a ako veľmi sa tento človek v minulosti držal po vašom boku a nesklamal vás. Choďte od týchto vecí a rozhodnite sa o ich dôveryhodnosti.
 4. 4
  Rozhodnite sa, ako opustíte priateľov. Môžete len vstať a odísť, pričom odteraz s nimi prerušíte všetky kontakty. Môžete im povedať, že ste príliš zaneprázdnení, aby ste to už stihli. Alebo im povedzte, že vás už nezaujíma to, čo robia. Nájdite uhol, ktorý vám vyhovuje najľahšie, a potom sa zo skupiny priateľstiev odstúpte, ako najlepšie dokážete.
 5. 5
  Uvažujte, že si pred hľadaním nových priateľstiev doprajete trochu času. Aj keď vaši bývalí priatelia neboli najlepší z ľudí, s ktorými by ste sa mohli stretnúť, boli to ľudia, s ktorými ste sa stýkali. Najprv to bude ťažké pustiť a môžete sa cítiť osamelí, stratení, sklamaní, nahnevaní a séria ďalších veľmi skutočných a zrozumiteľných pocitov. Pred hľadaním nových priateľstiev si dajte čas a priestor na to, aby ste to zvládli. Rodina môže byť v tejto chvíli dobrým zdrojom podpory, rovnako ako zameranie sa na prácu, koníčky, šport a učenie sa nových vecí.
A potom ich považujte za blízkych priateľov
Spoznajte ľudí, z ktorých dúfate, že sa stanú priateľmi, a potom ich považujte za blízkych priateľov.

Časť 2 z 2: Získanie lepších priateľov

 1. 1
  Znovu sa rozhodnite, čo v priateľstve nechcete. Toto bude pravdepodobne všetko, čo ste si vo svojich starých priateľstvách neužili. Pravdepodobne budete chcieť byť v blízkosti ľudí, ktorým môžete dôverovať, ktorí vás nezastrašia ani vás nenútia robiť veci, ktoré sa vám nepáčia a ktorí vás rešpektujú takú, aká ste, a nie to, čo pre nich môžete urobiť vy. Je dôležité mať jasno o svojich hraniciach, len aby ste nespadli do podobného davu a nezopakovali ste vzor problémov z minulosti.
 2. 2
  Napíšte si, čo chcete v priateľstve. Od tohto bodu je načase byť pozitívny. Zamyslite sa nad všetkým pozitívnym, čo od priateľstva chcete, ako je dôvera, vernosť, rešpekt, starostlivosť, podporné akcie, opätovaná pomoc, čisté bývanie, príjemná príroda, konkrétne záujmy atď.
 3. 3
  Začnite si hľadať nových priateľov. Hľadaj priateľov, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretneš s dobrými priateľmi s ľuďmi, ktorí sa zhodujú s vecami, ktoré hľadáš. Môže to byť prostredníctvom spoločných športov alebo koníčkov, v práci, v triede alebo štúdiu, prostredníctvom rodiny alebo dôveryhodných priateľov a podobne.
 4. 4
  Pokojne. Spoznajte ľudí, z ktorých dúfate, že sa stanú priateľmi, a potom ich považujte za blízkych priateľov. Na začiatku buďte opatrní a buďte stále priateľskí. Dajte im vedieť, že potrebujete čas, aby ste sa cítili príjemne medzi novými ľuďmi, ak sa zdajú byť vašou opatrnosťou trochu zaskočení.
 5. 5
  Skontrolujte, či sa skutočne spájate s novými priateľmi. Majú rovnaké ciele, ambície a záujmy ako vy? Robia veci, ktoré vás udržia na rovnej a úzkej trati, a tak vás dostanú tam, kam by ste chceli ísť? Máte pocit, šťastný, pohodlné a prijal za to, kto ste s týmito ľuďmi? To sú všetky dôležité otázky, ktoré si musíte položiť a potom odpovedať s ohľadom na potenciálnych nových priateľov.
  • Hovorte otvorene. Rešpektujú vaši potenciálni priatelia vaše názory, názory a nápady? Vážia si vás, aj keď nesúhlasia?
 6. 6
  Vytvárajte predohry blízkeho priateľstva, keď sa cítite príjemne a môžete dôverovať novým priateľom. Vysvetlite im, že aj keď ste potrebovali čas na to, aby ste si boli istí svojimi priateľstvami, cítite, že ste sa s nimi dobre spojili a chceli by ste byť s nimi považovaní za dlhodobých priateľov.
 7. 7
  Sledujte, ako sa časom cítite. Zo skúseností z minulosti budete vedieť, či ste na pokraji neúcty, podlosti, šikanovania alebo poburovania. Ak sa to stane znova, konfrontujte rýchlo dotyčných ľudí a povedzte, že sa nebudete stavať a priateľstvo opustíte, ak bude pokračovať. Musíte to myslieť vážne, aby to fungovalo. Vzhľadom na všetku prácu, ktorú ste urobili, aby ste prerušili kruh a našli si rôznych priateľov, by to však dúfajme už nemalo byť problémom a vaši noví priatelia by mali byť ideálni.
Keď trávite čas s každým z týchto priateľov
Ako sa cítite, keď trávite čas s každým z týchto priateľov, jednotlivo aj ako súčasť skupiny?

Tipy

 • Buďte trpezliví, nečakajte, že za deň získate dobrého priateľa, takže pokračujte v hľadaní.
 • Uvažujte o tom, že budete mať širší okruh priateľov, než aby ste sa držali iba jednej skupiny priateľstva. Tak sa budete môcť rozšíriť o rôzne priateľstvá a nebudete sa musieť viazať na žiadnu konkrétnu skupinu. Budete tiež vedieť, že ak sa niečo pokazí s jednou skupinou priateľov, stále máte ďalších priateľov, za ktorými sa môžete vydať.
Že ak sa niečo pokazí s jednou skupinou priateľov
Budete tiež vedieť, že ak sa niečo pokazí s jednou skupinou priateľov, stále máte ďalších priateľov, za ktorými sa môžete vydať.
 • Byť populárnym neznamená, že z teba bude vždy dobrý priateľ. Ak sa k vám obľúbené deti správajú dobre, potom áno, môžete sa s nimi stretnúť. Ale ak to neurobia, nájdu si niekoho iného, s kým sa môžu stretnúť. Niekedy sú obľúbené deti skutočne tyrani. Mohli by ste mať hanblivého priateľa na svete, ale mať toho najúžasnejšieho priateľa na svete. Nestojte okolo ľudí, aby ste mohli pôsobiť cool, poflakovávajte okolo nich, pretože sú druhí ako vy a pretože sú úctiví.
 • Dávajte si pozor, aby ste nespadli do pasce toxických priateľov. Mohlo by vás to ohroziť, takže v prípade akéhokoľvek priateľstva buďte úprimní. Ak máte pocit, že sa priateľstvo rozpadá, analyzujte svoje pocity a prípadne sa postavte priateľovi.

Otázky a odpovede

 • Jeden z mojich priateľov vždy začne drámu a potom to zvaľuje na mňa. Čo mám robiť?
  To nie je váš priateľ, to je niekto, kto sa očividne nudí a manipuluje s ľuďmi kvôli zábave. Ignorujte tohto nezrelého človeka a nájdite si skutočných priateľov.
 • Moji priatelia nie sú dobrí ľudia a v škole nie sú ani iní dobrí ľudia. Čo môžem urobiť?
  Ak sa vám niekto nepáči, vlastný prieskum je dobrý projekt, ako začať. Ak chcete mať priateľov, prijmite ich takých, akí sú, alebo sa neangažujte. Bude to bolestivé.
 • Jeden z mojich priateľov očakáva, že všetko pôjde jeho cestou, a nenavštívi jedného z našich priateľov, ktorí sa presťahovali na druhú stranu mesta. Mám s ním byť aj naďalej kamarát?
  Egoizmus je choroba, nechytaj to. Ak si nemyslíte, že sa o vás bude starať a vaše priateľstvo je výlučne v jeho prospech, zvážte, aké dôležité je pre váš život. Predtým, ako ho opustíte, sa s ním skúste porozprávať o jeho správaní a o tom, ako to ovplyvňuje vás a vašich ďalších priateľov.
 • Myslím si, že môj priateľ je na mňa nahnevaný, pretože so mnou nebude hovoriť ani sa mi nebude pozerať do očí. Ako ho prinútim, aby mi odpustil?
 • Moji priatelia sú skutočne kritickí a očakávajú, že budem perfektný, a v mojej škole nie sú dobrí ľudia. Ako ich prinútim, aby sa otvorili a nechali ma byť mnou?
  Ak sú vašou jedinou voľbou a sú to blbci, buďte v škole samotár. Ak nikto iný nie je dobrý, môže byť pre vás lepšie, ak sa s nikým nestýkate. Pozrite sa trochu hlbšie, všade sú dobrí priatelia.
 • Mám si v našej skupine priateľstiev nájsť nových priateľov s ľuďmi, ktorí menia osobnosť môjho BFF? Ako si tiež môžem nájsť nových priateľov a opustiť svoje BFF, ak som sa s nimi pohádal a mal som toho dosť?
  Nechaj ich. Choďte s ľuďmi, s ktorými sa cítite dobre a ktorí s vami zdieľajú niektoré podobnosti. Akceptujte ľudí takých, akí sú, urobia to isté. Ak nie, choďte ďalej.
 • Myslel som si, že toto dievča bude mojou priateľkou, ale ona ma štve, kedykoľvek si robím srandu a vezme si svoje veci. Neviem, ako sa s ňou mám rozísť (som hanblivý človek) a je to, ako keby ma ovládala. Čo mám robiť?
  Odporúčam hovoriť s dôveryhodným dospelým. Ak to nefunguje, navrhujem vyhnúť sa jej a prevziať nad sebou kontrolu.
 • Ako si môžem nájsť priateľov, ak nie som zhovorčivý človek?
  To je také ľahké. Ľudia majú na ostatných radi záhadnú postavu. Nerozprávaní ľudia sú záhadní. Ostatní teda chcú vedieť, ako si to myslia alebo čo majú v hlave. Zhromaždite sa preto na mieste plnom ľudí. Seďte úplne sami v rohu. Uvidíte, že sa okolo budú schádzať ľudia.
 • Mám priateľov v tejto veľkej skupine priateľov, s ktorými mi je dobre. Niektoré iné dievčatá mi občas robia nepríjemne. Keď sú na niekoho iného nahnevaní, vezmú to na mňa. Sú to dobrí priatelia?
  Nie, ako skupina nie sú dobrými priateľmi. Ak vám niektoré dievčatá občas spôsobujú nepríjemnosti a nikto vám nepomáha, nie sú dobrými priateľmi. Ak na vás vybijú hnev, nie sú dobrými priateľmi. Odporučil by som, aby ste sa postavili za seba a dali im vedieť, že ich nenecháte využiť vás.
 • Ako sa môžem spriateliť s černochmi?
  Rovnako ako by ste sa spriatelili s kýmkoľvek iným. Mali by ste vedieť, že farba ich pokožky nemení skutočnosť, že sú osobou.

Súvisiace články
 1. Ako sa zabaviť s priateľmi?
 2. Ako sa skamarátiť s inými čerstvými rodičmi?
 3. Ako zistiť, či na vás váš priateľ žiarli?
 4. Ako prinútiť svojich priateľov, aby prestali medzi sebou bojovať?
 5. Ako oživiť priateľstvo?
 6. Ako sa vysporiadať s frenemy?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail