Ako randiť po rozvode v 40?

Dohodnite si druhé rande skoro po prvom rande (alebo na konci rande)
Ak sa vám rande páčilo a chceli by ste sa s touto osobou znovu stretnúť, dohodnite si druhé rande skoro po prvom rande (alebo na konci rande).

Od posledného randenia možno ubehli roky, tak ako skočíte späť? Je dôležité, aby ste boli úplne pripravení postúpiť od svojho rozvodu pred randením, logisticky aj emocionálne. Dajte sa otvoriť aktuálnym pozvánkam a nevyhýbajte sa používaniu technológií na hľadanie potenciálnych partnerov. Keď ste na rande, flirtovaním a zábavou ukážte osobe, ktorá vás zaujíma. Ak rande dopadne dobre a vy s danou osobou kliknete, požiadajte ju o druhé rande, aby preskúmala jej potenciál.

1. časť z 3: Pohybujúci sa po rozvode

 1. 1
  Najskôr uzdravte z manželstva a rozvodu. Neskáčte do randenia, ak nie ste úplne pripravení postúpiť z predchádzajúceho manželstva. Mali by ste sa cítiť pripravení na rande znova po tom, čo budete mať čas na premýšľanie, smútenie, rast a posunutie sa ďalej. Ak sa nachádzate uprostred škaredého riešenia rozvodu, bude najlepšie počkať, kým nebude dokončená logistika vášho rozvodu.
  • Ak premýšľate o svojom bývalom a o tom, čo chystajú, pravdepodobne ešte nie ste pripravení na rande.
  ODBORNÝ TIP

  Predtým, ako sa vrhnete na randenie, urobte si čas a znovu sa spojte. V ideálnom prípade by vaším prvým cieľom malo byť uvoľnenie a obnovenie stabilizácie vášho života po rozvode. Dlhujete sami sebe, aby ste spoznali seba a svoje rády, potreby a želania. Niektorí ľudia po zlom vzťahu stratia kontakt so sebou.

 2. 2
  Riaďte sa svojimi pocitmi, nie kalendárom. Neexistuje tvrdé a rýchle pravidlo, kedy by ste mali byť pripravení na rande po rozvode. Možno budete potrebovať 2 mesiace alebo viac ako rok, aby ste sa cítili pohodlne a boli pripravení nájsť si niekoho nového. Nemajte pocit, že musíte dodržiavať nejaké „pravidlá“, keď je to prijateľné.
  • Napríklad nemáte pocit, že budete musieť počkať rok po dokončení rozvodu, aby ste začali hľadať rande. Použite svoj najlepší úsudok o tom, kedy ste pripravení znova randiť.
 3. 3
  Obklopte sa podpornými ľuďmi, ktorí vám pomôžu ísť ďalej. Trávte čas s ľuďmi, ktorí podporujú vašu túžbu prekonať váš rozvod a znovu nájsť lásku. Ak váš rozvod vytvoril priepasť vo vašich priateľstvách, choďte von a spoznajte nových priateľov. Byť okolo nových ľudí vám môže pomôcť sústrediť sa skôr na budúcnosť než na minulosť.
  • Zapojte sa do aktivít, ktoré vás zaujímajú, ako spôsob, ako urobiť niečo zábavné a nájsť si nových priateľov. Pripojte sa k turistickému klubu, stretnite sa s ľuďmi s domácimi miláčikmi alebo sa pripojte k vegetariánskej skupine.
 4. 4
  Skôr ako sa znova stretnete, uistite sa, že sú vaše deti pripravené. Ak máte deti, váš rozvod bol pre nich pravdepodobne ťažký. Myšlienka, že by ste sa zoznámili, im možno nikdy ani len nenapadla! Je dôležité ubezpečiť sa, že vaše deti rozumejú tomu, čo robíte a aký to má na nich vplyv. Hovorte s nimi otvorene. Ak sa vám zdajú mimoriadne rozrušené alebo odolné voči tejto myšlienke, možno budete chcieť trochu spomaliť.
  • Keď začnete chodiť, nepredstavujte svojim deťom každé jedno rande. To pre nich môže byť mätúce. Predstavte ich iba ľuďom, s ktorými uvažujete o vážnom vzťahu.
  • Skúste si naplánovať dátum, kedy vaše deti budú prenocovať u kamaráta alebo navštíviť člena rodiny.
 5. 5
  Zvýšte svoju sebadôveru a energiu starostlivosťou o svoje telo. Ak sa snažíte prejsť z bolestivého rozvodu, starostlivosť o seba je veľmi dôležitá. Starostlivosť o seba vám pomáha udržiavať pozitívny výhľad a mať zo seba dobrý pocit. Príprava na to, aby ste spolu začali znova randiť, je tiež skvelou motiváciou, aby ste sa vrátili do starých koľají so svojím zdravím, starali sa o svoje telo a cítili sa pri tom dobre!
  • Začnite pravidelne cvičiť a zdravo sa rozhodujte, keď budete jesť.
  • Nezabudnite sa každú noc poriadne vyspať (7-9 hodín), aby ste sa cítili sviežo a v strehu.
Ako randíte po rozvode
Ako randíte po rozvode?

Časť 2 z 3: Nájdenie potenciálnych dátumov

 1. 1
  Hľadajte partnerov, ktorí majú podobné záujmy. To, že máte 40 rokov, vám dáva veľmi odlišné myslenie na randenie, ako keď ste randili v 20. Aj keď protiklady lákajú, aspoň by ste sa chceli podeliť o niektoré spoločné veci. Ak ste napríklad veriaci, hľadajte ďalšie nezadané, ktorí sú tiež náboženskí. Ak máte záľubu, ktorá je pre vás dôležitá, možno budete chcieť nájsť niekoho, kto túto záľubu zdieľa.
  • Ak je napríklad vaša náboženská viera dôležitou súčasťou vášho života, zvážte hľadanie potenciálnych partnerov prostredníctvom svojho kostola alebo chrámu.
  • Ak radi chodíte do posilňovne, pri cvičení majte oči otvorené pre zaujímavé dvojhry, alebo sa zoznámte s novými ľuďmi na hodinách aerobiku alebo jogy.
 2. 2
  Vyhľadajte partnerov, ktorí sa môžu vzťahovať k vášmu súčasnému životnému štýlu. Hľadajte ľudí, ktorí sú v podobnej životnej fáze ako vy. Napríklad, ak máte deti, môžete uprednostniť partnera, ktorý má deti samy, pretože sa k vám môžu na tejto úrovni vzťahovať. Ak ste sa vo svojej kariére dobre etablovali, možno budete chcieť vyhľadať partnera, ktorý kladie veľký dôraz aj na ich pracovný život.
  • Napríklad, ak ste právnik alebo lekár s veľmi hektickým harmonogramom, môžete najlepšie spolupracovať s niekým, kto má tiež náročnú kariéru.
 3. 3
  Použite technológiu na vyhľadanie dátumov. Online zoznamovacie weby, telefónne aplikácie a zoznamovacie služby sú životaschopné možnosti. Niektoré aplikácie na zoznámenie sú dokonca prispôsobené určitým demografickým údajom, napríklad rozvedeným ľuďom, ľuďom zdieľajúcim náboženskú vieru alebo ľuďom, ktorí majú podobné záľuby. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete otvorení a čestní, kto ste online, a zverejňujete svoje vlastné obrázky, ktoré sú presné a aktuálne.
  • Preskúmajte zoznamovacie weby ako Match.com, eHarmony a ChristianMingle.com. Vyskúšajte zoznamovacie aplikácie ako PlentyofFish, Bumble, Happn a OKCupid.
  • Pri zoznamovaní s novými ľuďmi buďte v bezpečí. Strávte s nimi niekoľko týždňov e-mailom, telefonovaním alebo videorozhovorom, kým sa s nimi osobne stretnete.
  • Prvé stretnutia sa stretávajte na verejnosti, kým ich nebudete poznať. Prineste si vlastný spôsob prepravy, aby ste mohli odísť, ak chcete.
 4. 4
  Hľadajte dátumy na realistických miestach. Aj keď je možné stretnúť vyhliadku na kvalitu v bare, je to pravdepodobne nepravdepodobné. Skúste hľadať potenciálnych partnerov na miestach, kde sa zvyčajne zhromažďujú. Napríklad vynechajte nočný klub a zvážte miesto toho ochutnávku vín. Predajte pizzu a navečerajte sa v luxusnej reštaurácii. Vyvarujte sa jazdy Starbucks a chyťte si stôl v kaviarni, kde si môžete posedieť.
  • Vyhľadajte miestne stretávacie skupiny, ktoré sa stretávajú pri činnostiach, ktoré vás zaujímajú.
 5. 5
  Zúčastnite sa hodiny alebo sa venujte vášni. Vyskúšajte miestne kurzy zamerané na niečo, čo vás zaujíma, napríklad maľovanie alebo potápanie. Nielenže budete tráviť čas niečím novým, čo vás zaujíma, ale môžete tu stretnúť aj ďalších slobodných ľudí. Navyše je oveľa jednoduchšie chatovať s potenciálnym zákazníkom, keď už máte o čom hovoriť!
 6. 6
  Použite chlpatého priateľa na stretnutie s ľuďmi. Vezmite svojho psa na prechádzku do miestneho parku a porozprávajte sa s každým, kto vyzerá zaujímavo. Prinajmenšom sa dostanete do nejakého kvalitného času so svojím chlpatým priateľom. Ak nemáte domáceho miláčika, zvážte jeho zaobstaranie! Ak zaobstaranie zvieraťa nie je možnosťou, zvážte dobrovoľníctvo v miestnom útulku pre zvieratá. Môžete stretnúť milovníka zvierat, ktorý je tiež sám.
 7. 7
  Buďte otvorení pre pozvánky, ktoré dostávate na rande. Vrátiť sa do randenia neznamená, že musíte neustále hľadať potenciálnych partnerov, nech ste kdekoľvek. Môžete napríklad upútať pozornosť niekoho iného a mohol by vás pozvať. Aj keď ste nikdy predtým nerozmýšľali nad tým, že s touto osobou budete mať rande, alebo ak vás niekto zaskočí, nezatvárajte sa pred touto myšlienkou!
  • Napríklad vás možno požiada jeden spolupracovník, aby ste si po práci vypili drink. Nikdy predtým ste ich nepovažovali za potenciálneho partnera, ale to neznamená, že túto myšlienku nemôžete preskúmať.
Kedy by ste mali byť pripravení na rande po rozvode
Neexistuje nijaké tvrdé a rýchle pravidlo, kedy by ste mali byť pripravení na rande po rozvode.

3. časť z 3: vychádzky na rande

 1. 1
  Šaty zapôsobiť. Možno ste trochu mimo hry a nepamätáte si, ako vyzerať alebo sa prezentovať. Noste oblečenie, ktoré dobre padne a ktoré vyzerá dobre na vašom tele. Dodržujte správnu hygienu (napríklad pravidelné sprchovanie, starostlivosť o vlasy a výrazný telesný zápach). Toto sú jednoduché spôsoby, ako sa prezentovať a urobiť dobrý prvý dojem.
  • Zvážte, či by ste vo svojom šatníku nemali urobiť nejaké zmeny, ak sú vaše odevy staré, opotrebované alebo sa vám nehodia. Ak si nemôžete dovoliť nové oblečenie, prejdite si šatník a zhodnoťte, čo máte. Skúste zmiešať a zladiť rôzne kúsky alebo prispôsobiť odev tak, aby vám lepšie sedel.
  • Požiadajte priateľa o radu, ak máte ťažkosti s hodnotením.
  • Ak máte rozpočet, skúste si oblečenie vyhľadať v obchodoch so šetrnosťou.
 2. 2
  Zaviažte sa baviť. Aj keď randenie môže byť nervy drásajúce, zamerajte sa na zábavu. Máte príležitosť podeliť sa s niekým o nové skúsenosti a prípadne vytvoriť nové spojenie. Vyberte si dátumové aktivity, na ktoré sa tešíte alebo ktoré chcete vyskúšať. Skúste napríklad hodinu tanca, choďte na túru alebo vyskúšajte novú reštauráciu v meste.
  • Aj keď to nefunguje dobre, oceňte svoju schopnosť skúšať nové veci a tlačte sa mimo svoju komfortnú zónu.
 3. 3
  Flirtujte s vašim rande. Ak ste na flirtovanie trochu hrdzavý, je čas začať cvičiť! Jemným flirtovaním mu ukážte, s kým randíte, že vás zaujíma. Môže to zahŕňať jemné dotýkanie sa ich paží alebo ramien, nadviazanie očného kontaktu, usmievanie sa na ne a napodobňovanie reči tela. Toto sú jednoduché spôsoby, ako ukázať, že sa chcete pripojiť.
  • Pri nadväzovaní očného kontaktu zamknite pohľad na 2 - 3 sekundy a potom odvrátte zrak. Chcete nadviazať očný kontakt, ale nepozerajte sa na ne.
 4. 4
  Vyvarujte sa prehnaným rozhovorom o vašom rozvode. Aj keď možno budete chcieť osobe povedať, že ste sa rozviedli, nestrávte rande s bývalým, snúbencom alebo rozvodom. To môže osobe signalizovať, že nie ste pripravení ísť ďalej alebo že ste v dileme týkajúceho sa vášho rozvodu.
  • Môžete napríklad povedať niečo jednoduché, napríklad: „Som rozvedený. Všetko je dokončené a som pripravený pokračovať v živote.“
  • Nemajte pocit, že musíte spomenúť svoj rozvod. Je v poriadku nepovedať nič, kým sa druhá osoba neopýta.
 5. 5
  Ak máte deti, povedzte svoje meno. Buďte oboznámení so svojím dátumom a včas im dajte vedieť, že máte deti. Povedzte svoje rande o svojich deťoch a úlohe v ich živote. Zdôraznite, že máte deti skôr, napríklad pred prvým rande alebo na prvom rande.
  • Ak máte deti z predchádzajúceho manželstva, buďte opatrní v tom, ako ich zapojíte do svojho randenia. Mnoho ľudí nezahŕňa svoje deti do života randenia, kým to s partnerom nestanú do istej miery vážne.
  • Nezahŕňajte svoje deti do života randenia len pre pohodlie. Snažte sa ich oddeliť, kým si nebudete istí, že ste našli niekoho, s kým to myslíte vážne.
 6. 6
  Ak si ich chcete znova pozrieť, ponúknite im druhé rande. Ak sa vám rande páčilo a chceli by ste sa s touto osobou znovu stretnúť, dohodnite si druhé rande skoro po prvom rande (alebo na konci rande). Toto oznámi váš záujem a ukáže osobe, v ktorej chcete pokračovať. Teraz, keď ich už lepšie poznáte, prispôsobte im rande okolo aktivity alebo záujmu, ktoré zdieľate obaja.
  • Napríklad, ak sa obaja radi venujete prírode, pozvite ich na túru. Ak vás oboch baví varenie, choďte spolu na kurz varenia.
Požiadajte ju o druhé rande
Ak rande dopadne dobre a vy s danou osobou kliknete, požiadajte ju o druhé rande, aby preskúmala jej potenciál.

Varovania

 • Pri rande online buďte opatrní. Niektorí ľudia na internete sú zločinci, ktorí sa snažia hľadať obete. Ktokoľvek, s kým randíte na internete, ešte neznamená, že je automaticky tým, s kým by ste mali byť.
 • Ak fajčíte, zvážte, či to vzdať. Môže to byť odklad pre dobrý počet potenciálnych dátumov. Tento zvyk môže nepriaznivo ovplyvniť vaše šance na nájdenie rande, ktoré by s vami mohlo zostať. Prečítajte si, ako okamžite prestať fajčiť, a nájdite spôsoby, ako sa zbaviť tohto nechladeného zvyku.

Otázky a odpovede

 • Ako randíte po 40?
  Pravdepodobne s oveľa väčším vedomím a zrelosťou seba samého. Mali by ste jasnejšie vedieť, čo chcete a čo nechcete. Venujte pozornosť svojim inštinktom a neprestávajte vídať niekoho, na koho vás varujú vaše črevá.
 • Ako randíte po rozvode?
  Dúfajme, že si budete chcieť trochu času na to, aby ste sa len odreagovali a zamysleli sa nad tým, čo by ste chceli posunúť vpred. Strávte nejaký čas s priateľmi a rodinou a potom skočte do iného vážneho vzťahu. Skúste chvíľu randiť a vystavte sa rôznym ľuďom.
 • Aká je najlepšia zoznamka pre ľudí starších ako 40 rokov?
  Vyhľadajte online a vyhľadajte recenzie. Je to veľmi osobné, takže odpovede sa budú líšiť. Pred výberom svojich stránok si prečítajte veľa recenzií. Môžete sa tiež rozhodnúť uverejniť príspevok na viacerých stránkach a zistiť, ktorý z nich vám vyhovuje najviac.

Súvisiace články
 1. Ako držať šálku čaju?
 2. Ako pochopiť, prečo sa s tebou rozišiel?
 3. Ako zabudnúť na svojho bývalého?
 4. Ako rýchlo dostať svojho ex späť?
 5. Ako získať späť lásku svojho života?
 6. Ako zistiť, či váš partner stále miluje svojho ex?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail