Ako zostaviť bohoslužobnú súpravu?

Budete chcieť hrať optimistické piesne skoro
Budete chcieť hrať optimistické piesne skoro, normálne piesne uprostred a intímne skladby až do konca.

Chceli ste mať úspešný set bohoslužieb? V tomto článku sa dozviete, ako sa dá ľahko uctievať spôsobom, ktorý sa dá ľahko hrať, a umožní to aj ostatným bez prerušenia.

Kroky

 1. 1
  Počúvaj boha. Ak Boh chce, aby ste hrali konkrétnu pieseň, a vy ste si dostatočne blízki vo vzťahu s ním, povie vám, aby ste hrali konkrétne piesne. Nemiešajte však Boží hlas s vašim hlasom hovoriacim „Ó, táto skladba sa mi naozaj páči.“ Budete vedieť, že je to od Boha, ak neviete, prečo by ste to mali hrať. To je nesmierne dôležité, pretože nechcete nechať ujsť to, čo sa Boh snaží povedať svojim ľuďom.
 2. 2
  Zistite, či farár / vodca chce, aby ste zahrali nejaké konkrétne piesne. Možno môžete zahrnúť jednu alebo dve z nich.
 3. 3
  Zistite, pre koho vediete uctievanie. V závislosti od davu budete chcieť používať rôzne druhy hudby. V niektorých situáciách budete chcieť použiť hymny ako „Buď mojou víziou“, v iných budete chcieť použiť staršie skladby ako „Každý pohyb, ktorý urobím“, v iných budete chcieť úplne nové skladby ako „10000 dôvodov“ alebo „Náš Boh je väčší “a v niektorých ďalších situáciách budete chcieť kombinovať všetky tri. Spravidla to má spoločné s ľuďmi v cirkvi a nie s typom cirkvi, ktorá je, tak choďte za pastorom, vodcom uctievania alebo nejakým vodcom a požiadajte ich, aby vymenovali niekoľko piesní, ktoré bežne hrajú a zakladajú ich z toho vaša voľba piesne.
  Chceli ste mať úspešný set bohoslužieb
  Chceli ste mať úspešný set bohoslužieb?
 4. 4
  Zistite všetky dôležité informácie o „téme“. Ak hráte za niekoho iného, kto hovorí, čo pravdepodobne budete, budete sa musieť pokúsiť spojiť svoje piesne s témou rozprávania. Napríklad, ak rečník hovorí o tom, ako by sme mali robiť všetko, akoby sme to robili pre Krista, môžete si zahrať „Každý môj pohyb“ alebo „Ježiš to všetko zaplatil“ alebo čokoľvek, čo súvisí so slovami byť nahovorený.
 5. 5
  Vytvorte zoznam možných skladieb pomocou ich pôvodného kľúča. Keď získate všetky informácie o typoch skladieb, ktoré chcete použiť, budete chcieť dať všetky možnosti do zoznamu s ich kľúčmi vedľa nich. Ak nepoznáte klávesy, vyhľadajte ich online a mali by ste byť schopní nájsť kľúčové informácie, a ak nie, stačí hádať, v čom si myslíte, že by mohli byť. Samozrejme, ak vám Boh povedal nejaké konkrétne skladby, budete chcú mať tie svoje, ako aj v prípade, že nie sú zhodovať štýl kostola či správy.
 6. 6
  Zistite, koľko piesní sa má hrať. Ak nakoniec máte na pridelený čas príliš veľa skladieb, budete musieť prestať skôr a sada bude znieť nedokončená. Ak máte príliš málo skladieb, zostava bude znieť trápne; možno budete musieť vyplniť čas opätovným hraním jednej z piesní, ktoré ste už hrali! Tomu sa treba za každú cenu vyhnúť. Zistite, na koľko skladieb máte čas, kedy ich budete hrať a či sú alebo nie sú rozdelené. Napríklad miesto konania vám môže povedať, že budete hrať osem skladieb, takže ste nastavili týchto osem skladieb, ale keď sa tam dostanete, zistíte, že hráte štyri piesne pred správou a štyri piesne po nich, čo zúži prechody ste vytvorili pre 4. a 5. pieseň.
 7. 7
  Nájdite kombinácie skladieb, ktoré spolu ladia. Tu prichádzajú na rad klávesy. Nájdite skladby, ktoré majú rovnaký alebo blízko podobný kľúč. Napríklad skladba v B formáte a skladba v C sú dostatočne blízko seba, aby sme ich mohli považovať za podobné, pretože môžete zmeniť kľúč jednej alebo dokonca oboch skladieb bez drastických zmien. Tieto skladby budú spolu ladiť, zvlášť ak sú v rovnakom časovom intervale. Jedna vec, ktorá skutočne robí trápenie nepríjemným, je to, keď tím uctievania dokončí pieseň, úplne stíchne a dav začne počuť pohyb kapodov na gitarach. budete chcieť urobiť jednoduché prechody, čo znamená, že budete mať skladby v rovnakom alebo podobných klávesoch. Keď budete mať k dispozícii piesne, ktoré ste spojili, ste pripravení na ďalší krok.
  Koľko piesní hráte a kedy ich hráte
  Existuje niekoľko spôsobov, ako nastaviť sadu, v závislosti od toho, koľko piesní hráte a kedy ich hráte.
 8. 8
  Usporiadajte piesne. Pri nastavovaní aranžmánu sa chcete ubezpečiť, že budete podobné skladby držať pohromade, aby ste dosiahli plynulé prechody. Ak to nie je možné, netrápte sa, nie je to až taká veľká dohoda. Keď skončíte s aranžovaním skladieb, prejdite na ďalší krok. Existuje niekoľko spôsobov, ako nastaviť sadu, v závislosti od toho, koľko piesní hráte a kedy ich hráte. Budete chcieť hrať optimistické piesne skoro, normálne piesne uprostred a intímne skladby až do konca. Ak hráte veľa piesní, šesť alebo viac, pred správou budete chcieť začať s pozitívnymi skladbami, ktoré ľudí postavia na nohy, napríklad „Sing Sing Sing“„Chris Tomlin alebo„Your Love Never Fails “od Jesus Culture. Asi v polovici sa dostaňte do normálneho tempa ako„Better is One Day “, potom ku koncu rozbaľte hru na intímne„This is The Air I Breathe “alebo „Prepare the Way“. Ak hráte pred správou menej skladieb (štyri alebo päť), budete si chcieť zachovať rovnakú štruktúru, ale udržujte ju viac na pozitívnej strane. Nechoďte úplne intímne. hrajú iba pár skladieb pred správou (jedna až tri), budete si musieť zachovať rovnaký štýl, najlepšie pozitívny alebo normálny. Ak po správe hráte veľa piesní, budete pravdepodobne chcieť začať s intímnym pocitom, potom v polovici dosiahnite optimizmus, potom späť do normálu alebo dokonca intímnosť. Ak po správe prehráte niekoľko skladieb,budete chcieť urobiť rovnakú štruktúru ako veľa piesní, ale po intímnej stránke to znamená, že nemáte pozitívne piesne. Ak hráte po správe iba pár skladieb, udržujte ich rovnaké tempo, najlepšie normálne alebo intímne.
 9. 9
  Usporiadajte rozdelenú sadu. Keď sa vaša zostava rozdelí ako v predchádzajúcom príklade, celá táto vec sa veľmi zmení. Ak hráte veľa piesní pred aj po, hrajte pozitívne skladby vpredu, potom spomaľte na normálnejšie skladby v strede a potom zrýchlite priamo pred správou, aby ste dosiahli optimálnu úroveň. Po skončení správy začnite s niektorými skutočne pomalými intímnymi skladbami, zrýchlite ich na normálne miesto a skončite intímnymi. To je v rozpore s predchádzajúcim krokom. Dôvod, prečo to chcete urobiť, je ten, že ak hráte viac ako šesť skladieb pred a po správe, riskujete, že vyčerpáte pozornosť svojho davu. Musíte si to teda zamiešať. Ak pôjdete vidieť kapelu hrať naživo Všimnite si, že vhadzujú nejaké náhodné, skutočne pozitívne alebo skutočne intímne piesne, takže počúvate ďalej a chcete pri uctievaní to isté, pretože inak prestanú uctievať. Ak hráte predtým niekoľko piesní, začnite s optimizmom a skončite s normálnym. Zvyšok informácií je rovnaký ako vyššie.
 10. 10
  Zistiť prechody. Hudbu chcete udržiavať v plynutí z jednej skladby na druhú a nechcete ju náhle zastaviť. Ak je ďalšia skladba v rovnakom kľúči, pokračujte v akordickom postupe na akustickej gitare veľmi ľahko a potom zmeňte postup podľa nasledujúcej skladby a pokračujte. Ak dve susedné skladby nie sú v rovnakom kľúči, môžete vytvoriť zvuk, akoby boli v rovnakom kľúči, napríklad ak hráte skladbu v jazyku C a meníte sa na skladbu v jazyku G, môžete hrať ďalej a G znova a znova, pretože sú v klávesoch C aj G, potom prejdite na postupnosť G a nebude to vôbec badať, pokiaľ nie ste hudobníkom. Aj keď je v oboch klávesoch iba jedna nota, ktorá je rovnaká, je možné, že váš gitarista bude hrať na túto notu ďalej a potom začne v ďalšej tónine pokračovať, keď niekto začne hrať. nový postup akordov. Ďalším spôsobom je nechať bubeníka hrať ďalej a potom po zmene kláves pridať zvyšok kapely. Môže to znieť skvele, ak sa to urobí správne. Ak nič z toho nie je možné, nechajte niekoho vo vašom tíme modliť sa alebo povedzte krátku správu, kým niekto iný začne hrať nové akordy. Publikum bude venovať pozornosť hlasu, nie hudbe.
 11. 11
  Zoznam odovzdajte na schválenie tomu, kto je zodpovedný. Toto je rozhodujúce. Toto im hovorí, že vám záleží na ich spätnej väzbe, a zaisťuje, že nikoho neurazíte. Niektoré cirkvi môžu mať duchovné alebo politické nezhody s určitými piesňami.
  Ako sa dá ľahko uctievať spôsobom
  V tomto článku sa dozviete, ako sa dá ľahko uctievať spôsobom, ktorý sa dá ľahko hrať, a umožní to aj ostatným bez prerušenia.
 12. 12
  Cvičiť, cvičiť, cvičiť. Väčšina tímov na čiastočný úväzok býva menej často, ako je optimálne. Cvičte aspoň raz týždenne, ak nie viac. Toto vám zabezpečí, že si pamätáte, čo robíte, a pomôže vám to zamerať sa viac na Boha, ako na hudbu, zatiaľ čo budete viesť uctievanie.
 13. 13
  Hrajte sa a bavte sa. Nerobte si z toho stres. Boh to má všetko pod kontrolou. Nenechajte nervózny, keď hráte. Iba hráte za svojich bratov a sestry v Kristovi.
Súvisiace články
 1. Ako vniesť do života človeka správnu kvalitu?
 2. Ako sa stať osvieteným?
 3. Ako byť stoický?
 4. Ako byť človekom
 5. Ako byť svojim vlastným životným trénerom?
 6. Ako napísať filozofickú prácu?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail