Ako tancovať bez toho, aby ste sa hanbili?

Aj keď o tanci veľa neviete, ak ste sebavedomí, môžete tancovať pred inými ľuďmi bez toho, aby ste sa hanbili! Usmievajte sa a bavte sa, keď ste na tanečnom parkete. Zdvihnite hlavu a pohybujte telom v rovnomernom rytme, ktorý počujete v hudbe. Vďaka tomu budete pôsobiť sebavedomejšie, aj keď sa budete cítiť trochu hanblivo. Skúste sa nestarať o to, čo si myslia ostatní. Pravdepodobne sa viac obávajú toho, ako vyzerajú, ako toho, ako tancujete! Tipy na precvičovanie svojich tanečných pohybov sami, čítajte ďalej!

Že ostatní ľudia budú posudzovať vaše tanečné pohyby
Môžete byť nervózni z tanca, pretože sa obávate, že ostatní ľudia budú posudzovať vaše tanečné pohyby.

Ak sa príliš hanbíte tancovať na verejnosti, prichádzate o veľa zábavy. Naučiť sa niekoľko základných pohybov a postúpiť na tanečný parket, aj keď len krátko, nevyžaduje veľa úsilia. Cvičenie doma, zdokonaľovanie základných pohybov a budovanie sebadôvery vám umožní tancovať na verejnosti bez toho, aby ste sa cítili trápne.

Metóda 1 z 3: Buďte si istí svojim tancom

 1. 1
  Usmievajte sa a bavte sa. Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť hanbe na tanečnom parkete, je pôsobiť sebavedomo, aj keď nie ste. Držte hlavu hore a chrbát majte vystretý. To vám dodá sebavedomie. Na tanečnom parkete sa vždy usmejte a užívajte si. Vďaka tomu budete pôsobiť sebavedomo vo svojich tanečných schopnostiach.
  • Vyhnite sa pohľadu na zem a hrbeniu sa dopredu. Vďaka tomu pôsobíte hanblivo a nepohodlne.
 2. 2
  Nepi vela Nápoj alebo dva vám môžu pomôcť uvoľniť sa a dodať vám dostatok sebadôvery, aby ste vyrazili na tanečný parket. Ak sa však príliš opijete, v skutočnosti sa môžete hanbiť. Keď ste opití, vaše zábrany sú znížené a je väčšia pravdepodobnosť, že vyskúšate nové honosné tanečné pohyby. Budete tiež mať menšiu kontrolu nad svojim telom a mohli by ste naraziť do iných ľudí alebo spadnúť na zem.
 3. 3
  Nerobte si starosti s tým, čo si myslia ostatní. Môžete byť nervózni z tanca, pretože sa obávate, že ostatní ľudia budú posudzovať vaše tanečné pohyby. Na to, aby ste mohli vyraziť na tanečný parket v bare alebo na inú spoločenskú udalosť, nemusíte byť pripravení na hudobné video. Skúste len splynúť s davom. Väčšina ľudí sa príliš zaujíma o to, ako pri tanci vyzerajú, a dokonca si ani nevšimnú váš tanečný štýl.
  ODBORNÁ TIP

  Náš odborník súhlasí: Skúste vypnúť vonkajší svet, aby ste sa mohli venovať tancu. Keď tancujete, snažte sa spojiť s hudbou natoľko, že si ani neuvedomujete, že sú v okolí ďalší ľudia.

  Ako môžem tancovať na konkurze
  Ako môžem tancovať na konkurze, keď pieseň nepoznám?
 4. 4
  Vyhnite sa nepríjemným alebo okázalým pohybom. Ak sa obávate, že sa pri tanci zahanbíte, mali by ste sa držať základných pohybov. Nesnažte sa strhnúť divoký pohyb, ktorý ste videli vo svojej obľúbenej tanečnej súťažnej šou. Nechajte to na profesionálov a držte sa ťahov, o ktorých viete, že budú vyzerať dobre. Vyhnite sa napríklad breakdance, krumplovaniu alebo akémukoľvek tanečnému štýlu, ktorý môže upútať pozornosť.
  • Podobne sa vyhnite krikľavým pohybom, ako je moonwalk. Pravdepodobne to nebudete môcť vytrhnúť s takým nadšením ako Michael Jackson.
 5. 5
  Tancujte s partnerom alebo skupinou priateľov. Tancovať sa budete cítiť pohodlnejšie, ak budete obklopení svojimi priateľmi. Vďaka tomu nebudete mať pocit, že sa na vás pozerajú všetky oči. Podobne, ak tancujete s partnerom, môžete na nich myslieť, a nie sa zameriavať na to, či vás ľudia posudzujú alebo nie.
  • Ak tancujete v skupine, rešpektujte priestor svojho okolia. Vyhnite sa mávanie rukami alebo šliapanie na prsty iných ľudí.

Metóda 2 z 3: naučenie sa základných tanečných pohybov

 1. 1
  Identifikujte rytmus piesne. Aby ste mohli tancovať na hudbu, musíte byť schopní identifikovať rytmus. Vypočujte si pieseň a poklepte na nohu alebo tlieskajte rukami do rytmu. V závislosti od skladby môže byť rytmus pomalý alebo rýchly. Keď sa prvýkrát učíte rozpoznávať rytmus, počúvajte hudbu, ktorá silne bije. Uľahčí vám to počúvanie rytmu.
  • Skúste si napríklad zatancovať na Beyoncé „Crazy in Love“ alebo „Night Fever“ od The Bee Gee.
 2. 2
  Skúste pohnúť rukami. Akonáhle identifikujete rytmus hudby, môžete sa pokúsiť presunúť svoje telo do rytmu. Keď sa prvýkrát učíte tancovať, je najlepšie izolovať rôzne pohyby. Začnite tým, že budete mať nohy pevne zasadené na zemi a rukami pohybujete do rytmu piesne. Rukami môžete pohybovať zo strany na stranu alebo hore a dole.
  • Vaše ruky sú tiež spojené s ramenami a trupom, skúste ich teda tiež rozhýbať.
  • Experimentujte s nelineárnymi pohybmi rúk vytváraním vĺn.
  Aby ste sa hanbili
  Aj keď o tanci veľa neviete, ak ste sebavedomí, môžete tancovať pred inými ľuďmi bez toho, aby ste sa hanbili!
 3. 3
  Naučte sa základnú prácu s nohami. Teraz, keď sa vaše paže pohybujú k hudbe, skúste pridať nohy. Môžete začať jednoducho tým, že zdvihnete jednu nohu a potom druhú, niečo ako pochodovanie na mieste. Keď sa budete cítiť pohodlnejšie, môžete skúsiť pokrčiť kolená a skákať včas s hudbou. Pokračujte v odskakovaní a potom krok po kroku pridajte do strany.
  • Skúste do tanečného pohybu začleniť boky a ostatné časti spodnej časti tela.
 4. 4
  Absolvujte hodiny tanca. Nájdite online tanečné štúdiá vo vašej oblasti a preskúmajte dostupné kurzy pre začiatočníkov. Vyberte si tanečný štýl, ktorý vás zaujíma. Môžete napríklad vyskúšať hip hop, jazz, súčasnosť, tanečné sály atď.
  • Prípadne, ak hľadáte niečo neformálnejšie, môžete nájsť kurz tanca v miestnom komunitnom centre alebo na YMCA.
  • Môžete si tiež pozrieť inštruktážne tanečné videá online alebo si ich kúpiť na DVD.
  ODBORNÁ TIP

  Keď tancujete, pokračujte, aj keď urobíte chybu. Ak sa pomýlite a prestanete tancovať a budete premýšľať: „Ach, pokazil som sa, kde som?“ potom prejde niekoľko sekúnd a ľudia si to všimnú. Ak sa však zotavíte rýchlo, ľudia si pravdepodobne nevšimnú, že ste urobili chybu.

Metóda 3 z 3: Cvičenie vašich tanečných pohybov

 1. 1
  Skúste tancovať sami. Aby ste sa dostali z tanečnej trémy, cvičte svoje pohyby sami v priestore, ktorý je bez akéhokoľvek úsudku. Tak sa budete môcť naplno oddať svojim pohybom a začnete získavať dôveru vo svoje tanečné schopnosti. Uistite sa, že vždy cvičíte tanec s hraním hudby.
  • Zatvorte sa vo svojej spálni a uvoľnite priestor, aby ste mohli voľne tancovať bez toho, aby ste do niečoho narážali.
  • Ak sa obávate, že niekto vojde, keď cvičíte, zvoľte si čas, kedy budete doma sami.
 2. 2
  Noste voľné a pohodlné oblečenie. Nechcete, aby vám pohyb obmedzovala tesná sukňa alebo nohavice. Je tiež pravdepodobné, že sa zapotíte, preto sa vyhýbajte oblečeniu, v ktorom by ste sa cítili horúco alebo obmedzene. Namiesto toho si vyberte pohodlné a splývavé oblečenie, ktoré nebude mať vplyv na vašu schopnosť uvoľniť sa.
  Že všetci ostatní na tanečnom parkete sa budú starať o svoje vlastné tancovanie alebo počúvanie hudby
  Tiež si pamätajte, že všetci ostatní na tanečnom parkete sa budú starať o svoje vlastné tancovanie alebo počúvanie hudby alebo sledovanie davu všeobecne - nie o analýze vašich tanečných pohybov.
 3. 3
  Cvičte pred zrkadlom. Tanec pred zrkadlom vám umožní vidieť, ako pri tanci vyzeráte. Môžete sa cítiť trápne pri tanci, ale potom, čo ste sa pozreli do zrkadla, si uvedomte, že nie ste až takí zlí, ako ste čakali. Prípadne môžete prísť na to, že niektoré vaše pohyby pôsobia trápne a môžete zapracovať na zlepšení tohto aspektu svojho tanca.
  • Použitie zrkadla vám umožní určiť oblasť, ktorú je potrebné zlepšiť, aby ste získali väčšiu dôveru na tanečnom parkete.
  • Použite zrkadlo po celej dĺžke, aby ste videli na celé telo.
  • Vykonávajte rôzne pohyby, aby ste získali predstavu o tom, čo vyzerá dobre.
 4. 4
  Experimentujte s novými pohybmi. Keď sa naučíte a precvičíte niekoľko základných tanečných pohybov a budete sa pohybovať v rytme, môžete si pustiť hudbu a experimentovať s rôznymi pohybmi. Bavte sa a buďte sami sebou.

Tipy

 • Neexistuje žiadny správny alebo zlý spôsob tanca. Je to individuálna forma prejavu, preto nebuďte príliš sebavedomí, relaxujte a bavte sa.

Otázky a odpovede

 • Je možné sa naučiť tancovať v 16 -tich?
  Nikdy nie si taký starý, aby si sa naučil tancovať. Kedysi som sa učil od učiteľa, ktorý začal tancovať zhruba v 13 alebo 14 rokoch a teraz je veľmi úspešný a známy v tanečnej komunite hip hopu.
 • Čo keď sa potrebujem naučiť túto skutočne náročnú choreografiu, ako pri tom vyzerám dobre a ak urobím chybu, ako ju opravím?
  Pravdepodobne ste už počuli, že ľudia hovoria „pokračovať ďalej“ je najlepší spôsob, ako sa dostať z chyby. Majú pravdu - tanec je o vyjadrení seba samého, a ak nasadíte smutnú tvár a nemôžete sa počas celého tanca kvôli svojej chybe sústrediť, čo to o vás hovorí? Ak niečo, mali by ste sa zamerať na zábavu a skutočne sa dostať do pohybov, a ak urobíte ďalšiu chybu, tak čo? Nasmej sa a choď ďalej. Ak chcete odpovedať na svoju prvú otázku, skutočne sa zamerajte na tanečníka vo videu (za predpokladu, že taký existuje) a všímajte si ich štýl. Je to skvelý spôsob, ako začať, aby ste sa neskôr mohli naučiť rozvíjať svoj vlastný štýl.
 • Vždy hovoria, že neviem tancovať. Ako môžem tancovať, keď vyzerám skvele?
  V prvom rade si predstavte, že máte na sebe slúchadlá, ktoré vyčerpávajú všetky zlé komentáre. Za druhé, zabudnite na to, že sa snažíte vyzerať skvele, tanec je o tom, že sa cítite slobodne a v daný okamih sa nechajte, počúvajte hudbu! Ak sa cítiš skutočne sebavedomý, nájdi si priateľa, ktorý vie tancovať a sledovať jeho pohyby.
 • Čo keď chcete tancovať, ale nie ste v tom dobrí?
  Ako každý koníček, aj tanec potrebuje prax. Väčšina ľudí začína zle, ale postupom času sa zlepšuje. Každý deň si vyhraďte čas na cvičenie.
 • Čo mám robiť, ak si nemyslím, že robím dobre?
  Cvičte čo najviac a vystupujte pre ostatných a žiadajte ich spätnú väzbu. Ako každá iná zručnosť, aj cvičením sa môžete zlepšiť.
 • Ako môžem tancovať na konkurze, keď pieseň nepoznám?
  Počítajte spomalenú situáciu a zostaňte pokojní. Vyjadrite sa a urobte maximum. Ukážte svoje schopnosti a neprepadajte panike.
 • Čo mám robiť, keď sa hanbím pri tanci pred publikom?
  Len sa tomu zasmejte a pokračujte. Je možné, že si to obecenstvo nevšimne. Ak tak urobia, budú sa im páčiť všetky vtipné reakcie, ktoré na to môžete mať. Uvoľnite sa a pamätajte, že tanec je predovšetkým o zábave a vyjadrovaní sa.
 • Čo keď to stále nechápem?
  Väčšina ľudí sa dokáže cvičením zlepšiť. Viete s istotou, že tomu nerozumiete, alebo si to len uvedomujete? Možno požiadajte priateľa alebo člena rodiny, ktorým dôverujete, aby vám povedal pravdu. Tiež si pamätajte, že všetci ostatní na tanečnom parkete sa budú starať o svoje vlastné tancovanie alebo počúvanie hudby alebo sledovanie davu všeobecne - nie o analýze vašich tanečných pohybov. Pokiaľ na seba neupútate pozornosť, ľudia si pravdepodobne nevšimnú, že nie ste takí dobrí, ako by ste chceli. Pokračujte v práci a snažte sa mať sebadôveru.
 • Mám pocit, že som príliš chudá a vyzerám trápne. Čo robím?
  Vzhľad nie je pri tanci taký dôležitý. Dôležitá je energetická úroveň, mimika a reč tela. Sebavedomie a zábavu a budete v poriadku.
 • Ako vyzerám dobre pri tanci?
  Najprv sa uistite, že sa cítite príjemne. Noste oblečenie, ktoré je podľa vás lichotivé a vhodné, aby ste nemuseli byť nervózna zo svojho vzhľadu, pretože nervy zvyknú váš tanec zatuhnúť. Cvičte tiež doma v súkromí, kde môžete bez rozpakov robiť chyby. Tancujte pred zrkadlom, aby ste si poskytli dôveru v to, čo vyzerá dobre a čo nie. Ak plánujete tancovať na podpätkoch, cvičte aj na tých, aby ste si na ten pocit zvykli. Potom všetko, čo potrebujete, je dôvera.

Komentáre (4)

 • dickinsonlonzo
  Zo všetkého, čo ma informácie naučili a s čím mi pomohli, časť, ktorá najviac pomohla, je s najväčšou pravdepodobnosťou zrkadlo. Uvidím, ako vyzerám. Cítim sa sebaisto a teraz to už nepotrebujem, ale nechám si to.
 • elizacassin
  Pomohlo mi to cítiť sa sebavedomo a nezaujímať sa o to, čo hovoria iní ľudia, aj keď je to člen rodiny.
 • vbailey
  Spravidla ste pokryli všetko, čo ma zaujímalo, a otázky. Super nečakané, ale pohodlné!
 • williamscourtne
  Toto mi naozaj pomohlo. S priateľom začíname. Získala som tanečný klub a toto sú skvelé tipy!

Prečítajte si tiež:

Súvisiace články
 1. Ako sa zdá, že niekomu čítate myšlienky s číslami?
 2. Ako brúsiť (pre chlapcov)?
 3. Ako brúsiť (pre dievčatá)?
 4. Ako postupovať vo futsale?
 5. Ako zapojiť chôdzu?
 6. Ako sa robí strašidelný strašidelný kostrový tanec?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail