Ako jazdiť na raketopláne Anaheim Resort Transport (ART) a navštíviť Disneyland?

V Disneylande zastavuje viac ako 20 rôznych liniek raketoplánu ART
V Disneylande zastavuje viac ako 20 rôznych liniek raketoplánu ART a môže to byť mätúce.

Už ste niekedy zistili, že míňate strašne veľa peňazí na dopravu do Disneylandu v Kalifornii? Ak bývate v Anaheime, pravdepodobne sa v tejto oblasti dostanete k lacnejšej doprave do Disneylandu? Ak ste niekedy videli tieto autobusy, ktoré sú na bokoch označené „ART“, môžu vám ušetriť balík peňazí. Ak by ste sa chceli naučiť jazdiť na jednom z týchto autobusov, tento článok vám napovie, ako na to.

Kroky

 1. 1
  Spýtajte sa svojho hotela v kalifornskej recepcii anaheim, či má v blízkosti zastávku rezortnej dopravy anaheim (niekedy nazývanej „umenie“). Uistite sa, že ste získali číslo trasy. V Disneylande zastavuje viac ako 20 rôznych liniek raketoplánu ART a môže to byť mätúce. (Toto číslo si zapíšte na bezpečnom mieste, ktoré použijete pri spiatočnej ceste.)
 2. 2
  Opýtajte sa ich, či to zastaví na disneylande na tej istej linke. Zatiaľ čo väčšina z nich má priame zastávky v Disneylande, niektorí nie a vy budete chcieť zmeniť trasu kyvadlovej dopravy počas prepravy.
 3. 3
  Kúpte si lístok, ak to hotel urobí. Sledujte reakciu svojich hotelov. Zatiaľ čo väčšina hotelov bude účtovať za vašu izbu, opýtajte sa, čo je v cene kyvadlovej dopravy. V niektorých hoteloch v Anaheime si môžete kúpiť lístok na každého člena svojej hotelovej izby, zatiaľ čo ostatné hotely ho zahrnú, ak o to požiadate. Papierový lístok vám bude poskytnutý pri nákupe.
 4. 4
  Postavte sa na miesto označené značkou ART a počkajte na svoj autobus. Zastávky jednotlivých hotelov sú rôzne a niektoré sú pri previse pri registrácii, iné sa však môžu nachádzať na rohu ulice s križovatkou, o ktorom budete chcieť vedieť.
 5. 5
  Neznačte autobusom. Keď autobus uvidí ľudí na každom z týchto miest, bude vás vedieť vyzdvihnúť. Niektorí aj tak prídu a budú čakať krátku dobu (často nie príliš dlho, ak sa nikto neobjaví).
 6. 6
  Choďte po niekoľkých krokoch raketoplánu do autobusu aj na sedenie. Zo zeme bude malý schodík, ale dá sa nastaviť na základe povolenia vodiča.
  Ktoré sú na bokoch označené „ART“
  Ak ste niekedy videli tieto autobusy, ktoré sú na bokoch označené „ART“, môžu vám ušetriť balík peňazí.
 7. 7
  Vložte kartu do otvoru a nechajte ju naskenovať čiarový kód. Postupujte podľa pokynov, ktoré vám lístok prikazuje použiť. Niekedy ho prilepíte lícom nahor a inokedy lícom nadol, ale budete sa držať smeru, ktorý vám ukáže šípka/stroj, aby ste ho vložili.
 8. 8
  Umiestnite svoj lístok na bezpečnom mieste pre každého člena vašej strany. Tento lístok vám umožní vrátiť sa do hotela v ten istý deň.
 9. 9
  Sadnite si na miesto Niektoré raketoplány majú sedenie podobné lavici, zatiaľ čo iné majú sedadlá s lopatou.
 10. 10
  Počkajte, kým vodič nepovie, že ste dosiahli zastávku Disneyland. Cesta na toto miesto môže trvať niekoľko zastávok, ale ľahko sa tam dostanete. Pri prechode na územie Disneylandu uvidíte rozoznateľný banner s nápisom „Welcome to Disneyland“. Budete pri ich východnej bráne.
  • Použitie raketoplánu ART vám často ušetrí veľa peňazí a času stráveného v parkovacej garáži pre Disneyland a budete to považovať za skvelú službu, ktorú je potrebné zvážiť.
 11. 11
  Vystúpiť z autobusu. Debunk z autobusu opačným smerom, ako ste vošli. Choďte dole po schodoch autobusu a choďte späť do svojho hotela. Ak vidíte cestu, budete musieť ísť opačným smerom, ale bude vám priamo pred nosom.

Tipy

 • Raketoplány ART môžu niekedy vyzerať ako trolejbus, ale nie sú to samotné vozíky. Tieto „vozíky“ boli namiesto toho prestavané na kyvadlové autobusy.
 • Vo väčšine letovísk trvá cesta ART do Disneylandu asi 20-30 minút (pre kyvadlovú dopravu z hotela do hotela).

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail