Ako platiť za disneyovskú dovolenku?

Zložte si zálohu 150€ na dovolenku
Zložte si zálohu 150€ na dovolenku, ak ju plánujete splatiť menšími splátkami.

Výlet do Disney Worldu je vynikajúci spôsob, ako sa uvoľniť a zabaviť sa s priateľmi a rodinou! Aj keď je to drahé, včasné sporenie a výber tej správnej možnosti platby je pre vás zásadný, aby ste nezlomili banku na jednej dovolenke. Existuje veľa spôsobov, ako ušetriť sem a tam, ak plánujete dopredu a vytrváte pri nakupovaní najlepších ponúk. S trochou času a predbežného plánovania sa už čoskoro budete pozerať na Čarovný hrad!

Metóda 1 z 3: platba za dovolenkový balíček

 1. 1
  Vykonajte online vyhľadávanie dovolenkových balíkov Disney World. Do vyhľadávacieho panela prehliadača zadajte „dovolenkové balíky Disney World“ a kliknite na prvú možnosť (nadpis bude znieť: „Objavte dovolenkové balíky Disney World). Kliknutím na odkaz„Začnite plánovať svoj dovolenkový balíček “zobrazíte všetky rôzne možnosti hotela a dopravy. Navrchu zadajte dátumy a počet dospelých a detí vo vašej rodine, aby ste zúžili výsledky vyhľadávania.
  • Ak viete, že chcete zostať v blízkosti určitého parku, akým je napríklad Magic Kingdom, filtrujte svoje výsledky kliknutím na položku „Poloha rezortu“ a začiarknutím políčka „Oblasť Magic Kingdom“.
  • Filtrujte výsledky podľa cenového rozpätia a zobrazte iba balíky, ktoré vyhovujú vášmu rozpočtu.
  • Balíček obsahuje lístky na váš hotel a zábavný park. Môžete si tiež pridať stravovací plán, ak sa nechcete starať o platenie za každé jedlo, keď ste v parku.
 2. 2
  Nájdite si bezplatnú cestovnú kanceláriu disney a rezervujte si svoje rezervácie. Poskytnite agentovi rozsah svojho rozpočtu a dajte mu vedieť, koľko ľudí je na vašej párty, dátumy, ktoré by ste chceli navštíviť, a typ skúseností, ktoré by ste chceli zažiť. Ak máte malé deti, dajte im vedieť, že budete potrebovať hotel s určitým vybavením (napríklad detské postieľky, herne vhodné pre deti alebo oddelené postele).
  • Pokiaľ ide o skúsenosti, dajte im vedieť, či by ste chceli mať ľahký prístup do parku, alebo ak vám vyhovuje stráviť nejaký čas v autobuse (bez poplatkov!), Aby ste sa dostali k vchodom do parku.
  • Ak chcete „FastPass+“ alebo „Rozšírené rezervácie stravovania“, vaša cestovná kancelária vám to môže rezervovať vopred.
  • Agenti sú skvelým spôsobom, ako si naplánovať cestu, pretože sú informovaní o najnovších ponukách, čo vám ušetrí veľa času stráveného nad hľadaním. Ak príde lepšia cena, dokonca zmenia vašu rezerváciu, aby vám ušetrili peniaze!
  • TheVacationeer.com alebo Smallworldvacations.com sú skvelé miesta na začatie rezervácie s agentom Disney.
 3. 3
  Začnite plánovať cestu a rezervujte si ju najmenej 6 mesiacov vopred. Disney World má čo ponúknuť, takže začnite plánovať hneď, ako sa rozhodnete ísť. Veľa balíkov sa vypredáva mesiace vopred, rezervujte si preto svoje rezervácie čo najskôr! Okrem rezervácie si na každý deň cesty urobte denný itinerár, ktorý vám pomôže pri rozhodovaní o tom, kde by ste sa mali ubytovať, kde budete jesť a ako sa budete pohybovať.
  • Vytvorenie itinerára na každý deň sa môže zdať prehnané, ale ušetrí vám to veľa stresu, keď už ste tam!
  • Môžete napríklad plánovať stráviť väčšinu svojich dní v zábavnom parku Epcot a Animal Kingdom, takže by ste sa mohli snažiť vybrať si hotel alebo stredisko, ktoré je k nim najbližšie (napríklad Coronado Springs Resort alebo Walt Disney World Dolphin Hotel).
  • Do každého parku určite zahrňte rôzne atrakcie, ktoré chcete vidieť, aby ste mali herný plán na každý deň. To vám pomôže ušetriť čas pri rozhodovaní, kam ďalej, keď ste v parku.
  Požiadajte o víza Chase Disney Rewards alebo vízovú kartu Disney Premier
  Požiadajte o víza Chase Disney Rewards alebo vízovú kartu Disney Premier.
 4. 4
  Zaplatte požadovanú zálohu 150€ do 3 dní od rezervácie vašej rezervácie. V prípade, že ho plánujete splatiť menšími splátkami, zložte na svoju dovolenku zálohu 150€. Sadzby si overte v polovici júna, keď budú vydané, aby ste si mohli rezervovať pobyt kedykoľvek do októbra nasledujúceho roku. Rezerváciu si môžete rezervovať až 499 dní vopred.
  • Ak napríklad chcete ísť do Disney Worldu 1.-6. októbra 2021, skontrolujte si ceny a nastavte si balík v júni alebo júli 2020. Budete ho musieť mať kompletne vyplatený do 1. septembra 2021.
 5. 5
  Odosielajte splátky v minimálnej výške 15€ tak často, ako chcete. Skontrolujte svoj rozpočet a zistite, akú sumu si môžete dovoliť zarobiť a kedy. Naplánujte si platby vo výške najmenej 15€ mesačne, dvojmesačne alebo často, ako sa vám páči.
  • Aby sme vám pomohli ušetriť, prihláste sa na svoj bankový účet online a nastavte si automatický prevod každý mesiac alebo tak, aby sa z vášho bežného účtu na váš sporiaci účet presúvalo 15€.
 6. 6
  Zaplaťte balík v plnej výške 30 dní pred cestou. Nastavte si v telefóne budík na kalendár, aby ste nepremeškali 30-dňový termín splatnosti! Celý váš balík musí byť zaplatený do dňa, ktorý je 30 dní pred začiatkom rezervácie. Dátumy splatnosti zostatku nie je možné predĺžiť, preto sa uistite, že máte dostatok finančných prostriedkov na úplné splatenie do tohto dátumu uzávierky.
  • Ak chcete zmeniť dátumy rezervácie alebo zmeniť letovisko, v ktorom sa nachádzate, do 45 dní od cesty, budete musieť zaplatiť 37€ servisný poplatok.
 7. 7
  Zaplaťte svoj zostatok online prostredníctvom svojho účtu. Prihláste sa do svojho účtu z domovskej stránky Walt Disney World. Kliknite na tlačidlo „My Disney Experience“, vyberte „Moje rezervácie“ a potom kliknite na „Vstupenky“. Postupujte podľa pokynov a zadajte informácie o kreditnej karte a fakturačnú adresu.
  • Ak sa vám na karte nezobrazuje rezervácia alebo lístky, kliknite na položku „Prepojiť rezervácie rezortu“ a zadajte číslo potvrdenia, ktoré vám bolo zaslané pri rezervácii.
  • Môžete tiež zavolať na oddelenie rezervácie dovolenkového balíka na tel. Čísle 407-939-7675 a zaplatiť telefonicky. Kreditnú kartu majte poruke a v blízkosti pero a papier, aby ste si mohli zapísať číslo potvrdenia.

Metóda 2 z 3: rezervácia iba vášho hotela

 1. 1
  Nájdite hotel na webových stránkach spoločnosti Disney. Prejdite na webovú stránku Walt Disney World a kliknutím na položku „Miesta na pobyt“ zobrazíte všetky hotely v areáli. Filtrujte svoje výsledky podľa polohy, ceny a veľkosti pomocou kariet v hornej časti stránky s výsledkami.
  • Ak chcete zúžiť vyhľadávanie na základe toho, čo je k dispozícii, zadajte dátumy príchodu a odchodu a počet dospelých a detí vo vašej rodine.
  Zaplatte všetky náklady súvisiace s disney
  Kúpte si zľavnenú darčekovú kartu disney a zaplatte všetky náklady súvisiace s disney.
 2. 2
  Vyberte si hotel podľa svojho rozpočtu, potrieb a požadovaného vybavenia. Existuje množstvo hotelových možností, z ktorých si môžete vyberať, takže si posuňte svoje filtrované výsledky a vyberte si ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám a želaniam. Kliknutím na „Prehľad rezortu“ zobrazíte cenové ponuky, obrázky a všetko vybavenie, ktoré môže nehnuteľnosť ponúkať.
  • Ak máte veľkú rodinu a chcete ušetriť na jedle, rozhodnite sa pre vilu, kajutu alebo veľkú suitu-tieto apartmány majú kompletne vybavenú kuchyňu a všetko potrebné na prípravu jedál.

  Tip: Ak si nechcete variť jedlo v hoteli, držte sa rýchlych jedál z hotelov Disney a reštaurácií v parku, aby ste ušetrili peniaze. V priemere tieto náklady stoja od 22€ do 45€ na deň na osobu. Ak si chcete posedieť pri stolovaní s obsluhou, upozorňujeme, že vstupné je najmenej 11€ za kus (čo je súčet!).

 3. 3
  Ubytujte sa v cenovo výhodnom rezortnom hoteli, ktorý ušetrí na jedle a parkovaní. Pozrite sa na niektoré z hotelov s hodnotou Disney neďaleko vchodov do parku. Pozrite sa na všetky témy a rozhodnite sa, z ktorej si myslíte, že sa vám a vašej rodine bude páčiť najviac. Strediská s hodnotou sa zvyčajne nachádzajú trochu ďalej od vchodov do parku, takže sa tam budete musieť dostať autobusom. Autobus Disney je bezplatný, ale pri cestovaní vám nejaký čas dodá. Tu sú niektoré z najlacnejších (a slávnostne tematických) hotelov, ktoré Disney môže ponúknuť:
  • All-Star Music Resort-Tematicky zameraný na hudobné žánre ako jazz, rock 'n' roll, country, broadway a calypso-skvelé miesto pre rodinu milovníkov hudby!
  • All -Star Movie Resort - hotel je plný niektorých z najobľúbenejších postáv Disney z klasických filmov, ako sú Toy Story a Fantasia. Dokonca má každú noc premietanie filmov v exteriéri!
  • All -Star Sports Resort - perfektné, ak ste vy alebo vaši rodinní príslušníci veľkými športovými fanúšikmi. K dispozícii je dokonca aj arkáda, ktorá vás i vaše deti bude zabávať, keď nebudete objavovať parky.
  • Pop Century Resort - Hotel a izby sú vyzdobené tak, aby pripomínali 50., 60., 70., 80. a 90. roky. Je to dobrá voľba, ak máte radi funky-retro dekor.
 4. 4
  Zaplatte zálohu na izbu vo výške nákladov na 1 noc. Ak nechcete platiť za rezerváciu naraz, môžete zaplatiť iba za 1 noc a zvyšok vyplatiť v malých prírastkoch. Hneď ako sa dostanete do hotela, môžete doplatiť zvyšný zostatok.
  • Ak chcete platiť v malých čiastkach, prejdite na „My Disney Experience“, „Moje rezervácie“ a potom postupujte podľa pokynov na uskutočnenie platby.
  • Keď ste na stránke hotela a vykonali ste svoj výber, vyberte namiesto „Balíček“ možnosť „Izba“.
  • Majte na pamäti, že hotelové rezervácie nezahŕňajú stravovací plán ani lístky do žiadneho z parkov.

Metóda 3 z 3: Výlet šetriaci náklady

 1. 1
  Začnite šetriť malé sumy 1 rok pred plánovaným výletom. Odložte 7,50€ na 15€ týždenne na špeciálny účet alebo fyzickú pokladničnú banku, aby ste ušetrili na cestu. V ideálnom prípade začnite šetriť 1 rok pred odchodom, aby ste si mohli rezervovať let, ubytovanie alebo akékoľvek iné potreby najmenej 3 až 4 mesiace vopred. Ukážte, že každú náhradnú zmenu hodíte do nádoby na zmeny, aby ste mali fyzickú pripomienku, ako pokračovať v ukladaní.
  • Ak máte deti, nechajte ich sledovať náhradnú prebaľovaciu nádobu. Zabavia sa pri tom a precvičia si svoje matematické schopnosti!
  • Ak už máte peniaze vyhradené na rodinné výlety, ponorte sa do toho a každý týždeň ušetrite menšiu čiastku, aby zodpovedali vášmu rozpočtu.

  Tip: Rozpočtujte si pobyt a zistite, koľko presne musíte ušetriť. Napríklad 7-dňový pobyt v Disney World pre 4-člennú rodinu (vrátane ubytovania, lístkov a jedla) stojí spolu približne 3790€ (950€ na osobu). To znamená, že by ste mali naplánovať minúť približne 160€ na osobu každý deň.

 2. 2
  Požiadajte o víza Chase Disney Rewards alebo vízovú kartu Disney Premier. Ak ste fanúšikom Disney a plánujete každý rok (alebo dokonca každé 2 roky) chodiť do Disneyho parkov, zaobstarajte si špeciálnu kreditnú kartu, ktorá vám pri každom nákupe nahromadí doláre s odmenou. Keď vás schvália, použite kartu na každodenné nákupy, aby ste mohli body za odmeňovanie použiť na zaplatenie rezervácie hotela, vstupných lístkov alebo takmer čohokoľvek v obchode Disney!
  • Ak sa chcete prihlásiť, navštívte stránku disneyrewards.com.
  • Môžete tiež získať 10% zľavu na večeru v reštauráciách Disney Resort, takže je to vynikajúca možnosť, ako znížiť výdavky na jedlo.
  • Nezabudnite sa každý mesiac informovať o špeciálnych sadzbách odmien, pretože za nákup určitej sumy v rôznych kategóriách, ako sú potraviny, jedlo alebo plyn, môžete získať 3 až 5 -násobok odmeny. Ak prahová hodnota nie je príliš vysoká, použite kartu na zaplatenie týchto vecí a získajte ďalšie body.

  Varovanie: Dávajte si pozor na minimálnu sumu, ktorú musíte minúť, než sa pokúsite splniť hranicu výdavkov na určitý počet bodov. Ak napríklad vy a vaša rodina neutratíte blízko hranice 750€ na zábavu, bude lepšie použiť inú kartu, ktorá môže zvýšiť počet najazdených kilometrov alebo bonusy vrátenia peňazí.

  Ak nechcete platiť za rezerváciu naraz
  Ak nechcete platiť za rezerváciu naraz, môžete zaplatiť iba za 1 noc a zvyšok vyplatiť v malých prírastkoch.
 3. 3
  Nastavte si mesačný alebo týždenný príspevok na výdavky aspoň 1 rok vopred. Aby ste si ušetrili, pozrite sa na svoje aktuálne mesačné alebo týždenné výdavky a znížte ich o 20-30%. Dávajte si veľký pozor na to, koľko miniete na jedlo, zábavu a plyn. Stanovte si ciele každý týždeň, aby ste míňali menej a menej tohto príspevku, aby ste ušetrili viac peňazí na dlhšie časové obdobie.
  • Ak napríklad máte tendenciu večerať 2 až 3 krát týždenne, obmedzte to na 0 alebo 1 krát týždenne. Alebo si urobte vlastný obed doma, namiesto toho, aby ste počas obednej prestávky chodili do kaviarne.
  • Najlepšie je začať s tým 1 rok pred plánovaným výletom. Ak však už máte nejaké peniaze na dovolenku odložené, môžete začať sporiť niekoľko mesiacov pred cestou.
 4. 4
  Kúpte si zľavnenú darčekovú kartu disney a zaplatte všetky náklady súvisiace s disney. Kúpte darčekový poukaz Disney v obchodoch s potravinami alebo v supermarketoch, ako sú Sam's Club, Target a ďalší predajcovia veľkých balení. Pred cestou použite darčekovú kartu na zaplatenie vstupného do parku alebo do rezortu. Hneď ako sa váš výlet skončí, použite kartu na zaplatenie suvenírov, jedla alebo čohokoľvek iného v majetku Disney, kde sú akceptované kreditné karty.
  • Darčekové karty Disney si môžete kúpiť aj online z Amazonu alebo eBay.
  • Ak máte v súčasnosti kreditnú kartu s programom odmeňovania v hotovosti, použite ju na nákup darčekových kariet so zľavou.
  • Dávajte si pozor na nákup darčekových poukážok od nesúvisiacich predajcov a náhodných ľudí. Ak vidíte karty Disney zverejnené na Craigslist alebo na akomkoľvek inom webe, je zvyčajne najlepšie nechať to na pokoji, pretože ak je karta skutočne prázdna, nie ste chránení.
 5. 5
  Použite akékoľvek vernostné body kreditných kariet a kilometre, ktoré často míňate. Zarezervujte si letenku (ak ju potrebujete) a ubytovanie pomocou špeciálnych výhod z existujúceho plánu kreditnej karty. Skontrolujte špeciálne cestovné a hotelové výhody svojej karty online na stránke správy účtu alebo sa porozprávajte s agentom pre výhody a služby. Ak často cestujete s určitou leteckou spoločnosťou a máte u nich účet s pravidelnými letákmi, míňajte nazbierané kilometre do nákladov na letenky.
  • Ak máte napríklad kreditnú kartu Southwest Rapid Rewards Plus, za každý dolár, ktorý miniete, prejdete najmenej 1 míľu. Tieto míle je možné priložiť k cene leteniek zvolením možnosti „Uplatniť míle“ pri rezervácii letu.
  • Majte na pamäti, že míle môžete využívať iba pri určitých letoch, rezervujte si preto let v dostatočnom predstihu a buďte flexibilní pri svojich termínoch. Zarezervujte si to zhruba v rovnakom čase, keď urobíte rezerváciu v hoteli Disney a kúpite si vstupenky.
 6. 6
  Choďte počas pomalých mesiacov január a február. Ak hľadáte najlepšie ponuky ubytovania, naplánujte si začiatok nového roka. Nezabudnite sa vyhnúť prázdninovým víkendom, ako je víkend pred dňom MLK a 3. februárový týždeň (keď majú deti prestávku v škole), pretože to môžu byť obľúbené časy v parkoch.
  • September, október a november môžu byť tiež dosť pomalé, pretože deti sú v škole. Vyhnite sa však prázdninovým víkendom, pretože to sú rozhodne obľúbené časy tematických atrakcií.
  • Majte na pamäti, že ak máte v škole deti, možno budú musieť vynechať jeden alebo dva dni na výlet-pravdepodobne im to nebude vadiť!
  • Majte na pamäti, že niektoré jazdy a atrakcie môžu byť kvôli pomalým mesiacom, ako je január a február, zatvorené kvôli údržbe, renovácii a opravám. Ak máte na mysli určitú atrakciu, online sa uistite, že je otvorená niekoľko mesiacov pred cestou.
 7. 7
  Držte sa lístkov „1 park za deň“, aby ste ušetrili peniaze. Vstupenky na „Park Hopper“ sú spravidla o 41€ drahšie ako lístky na jeden park na deň. Namiesto toho si kúpte lístok „1 park za deň“, ktorý pokryje počet dní, počas ktorých tam budete. Tieto možnosti sa pohybujú od 1 do 10 dní. V ktorýkoľvek deň cesty budete mať menšiu flexibilitu, ale môžete byť príliš unavení navštíviť viac ako 1 park za deň!
  • Napríklad 4-dňový lístok „1 park na deň“ počas pomalej sezóny začína na 320€ za dospelého a 310€ za dieťa (vo veku od 3 do 9 rokov). Štvordňový lístok „Park Hopper“ stojí 390€ pre dospelého a 380€ pre každé dieťa. V prípade štvorčlennej rodiny, ak získate lístky na jeden park denne namiesto lístkov na „Park Hopper“, ušetríte 270€!
Pred cestou použite darčekovú kartu na zaplatenie vstupného do parku alebo do rezortu
Pred cestou použite darčekovú kartu na zaplatenie vstupného do parku alebo do rezortu.

Tipy

 • Ak sa vám ponuka zobrazí potom, čo ste už urobili rezerváciu, kontaktujte spoločnosť Disney a požiadajte o opätovnú rezerváciu vašej rezervácie za nižšiu cenu.
 • Ak letíte do Orlanda, rezervujte si rezerváciu bezplatného autobusu Disney Magical Express, ktorý vás dopraví z letiska do vášho hotela (autobus premáva do 22:00).
 • Keď si robíte denný itinerár cesty, nezabudnite do každého parku zahrnúť niekoľko možností stravovania. Pozrite sa na ceny online, ktoré vám pomôžu pri rozumnom rozpočte, aby ste mali nejaké finančné prostriedky na suveníry a iné dobroty!

Varovania

 • Vstupenky alebo balíčky do parku Disney kupujte iba priamo od spoločnosti Disney alebo cestovnej kancelárie Disney. Neprečítajte si ponuky na Craigslist alebo na iných neschválených stránkach predajcov.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail