Ako zachovať pokoj na horskej dráhe?

Ako zachovať pokoj na horskej dráhe
Tento článok vám ukáže, ako zachovať pokoj na horskej dráhe a užiť si maximálnu zábavu!

Horské dráhy sa môžu zdať strašidelné, najmä ak sú rýchle! Tento článok vám ukáže, ako zachovať pokoj na horskej dráhe a užiť si maximálnu zábavu!

Metóda 1 z 2: nástup na horskú dráhu

 1. 1
  Nacvičte si techniky upokojovania. Pomaly a zhlboka dýchajte a snažte sa myslieť pozitívne, keď to urobíte, bude to stáť za to!
 2. 2
  Povedzte si veci, ktoré potvrdzujú zábavu a bezpečnosť pri používaní horskej dráhy. Napríklad:
  • "Nie je to také zlé, ako to vyzerá. Majú bezpečnostné pásy a trate sú neustále testované, aby sa zaistilo, že sú bezpečné. Zábrany 'zaistené proti zlyhaniu', čo znamená, že predvolená poloha je zablokovaná, ich otvorenie vyžaduje viac úsilia. "Možno si dokonca pozriete štatistiky zranení na horskej dráhe a zistíte, že je väčšia pravdepodobnosť, že vás zasiahne blesk, ktorý sa zraní pri autonehode!"
  • "Ľudia kričia, pretože je to vzrušujúce, desivé, nie zlé."
  • „Je to len na krátku dobu. Potom sa pravdepodobne budem chcieť vrátiť späť a ísť znova, pretože je to tak rýchlo za nami, aj keď dôjde k najhoršiemu scenáru a budete to nenávidieť, bude to trvať len asi 2,5 minúty. Potom si to porazil! "
 3. 3
  Pochváľte sa, že ste nastúpili. Povedzte si: „Teraz sa mi to podarilo, teraz budem v poriadku.“ alebo „Konečne som to urobil“.
 4. 4
  Choďte s niekým, komu dôverujete. To môže veľmi pomôcť udržať vás v pokoji a mať upokojujúcu spätnú väzbu od osoby, ktorá je na horskú dráhu zvyknutá alebo sa so strachom dokáže lepšie vyrovnať.
  • Dávajte si pozor, aby ste si nevybrali niekoho takého strachu, ako ste vy. Môže sa to zmeniť na situáciu, keď sa navzájom kŕmite strachom a veci sa vám budú zdať oveľa horšie!

Metóda 2 z 2: Zvládanie situácie, keď ste na horskej dráhe

 1. 1
  Dvakrát skontrolujte svoj postroj, bar alebo iné obmedzujúce zariadenie. Počúvajte klikanie alebo iný zvuk, ktorý vydáva, keď sa zavrie, niekoľko novších horských dráh nemá zábrany „cvakania“. To znamená, že môžete mať zábranu bližšie k lonu, aby ste sa toľko nepohybovali. Tieto zádržné prvky sú stále úplne bezpečné a počas jazdy sa neodomknú.
 2. 2
  Maj oči otvorené! Zavrieť ich môže byť lákavé, ale môžete sa dezorientovať, až sa budete cítiť nevoľne.
 3. 3
  Snažte sa zhlboka dýchať. To vám môže pomôcť zachovať pokoj a môže znížiť možnosť zvracania. Počítajte si s dychom, ak vám to pomôže udržať dych v pokoji.
 4. 4
  Počúvajte hudbu. Jazdu často sprevádza hudba. To vás môže upokojiť, ak sa sústredíte na počúvanie slov alebo naladenie.
 5. 5
  Krik. O tom predsa tá jazda je! Keď kričíte dole z vysokých kvapiek, pomôže vám to zbaviť sa vzduchu, pomôže vám dýchať a uvoľní stres, aby ste sa zabavili!
 6. 6
  Porozprávajte sa so svojimi kamarátmi. Rozprávanie je dobrý spôsob, ako rozptýliť pozornosť počas jazdy. Ak je to však ťažké počuť, môžete v konečnom dôsledku kričať ako hovoriť, buďte preto ohľaduplní k iným ľuďom. Najlepší čas na rozhovor je na vyvýšenine, v tejto časti musíte počkať, kým spadnete.
 7. 7
  Zostaňte vpredu. To vám môže pomôcť cítiť sa menej vystrašene. Nie je však ideálne sedieť tu, ak hľadáte ďalšie vzrušenie. Ak sa však snažíte nevidieť najväčšie zorné pole, vozík za vami to umožní.
 8. 8
  Pochváľte sa na konci. Urobil si to. A vieš, že to dokážeš znova. Prekonanie strachu je neustála výzva v živote a je skvelé, že cvičíte túto celoživotnú zručnosť.
Keď odmietam pokračovať
Vždy som v rozpakoch, keď odmietam pokračovať. Ako to urobím, aby sa mi to páčilo?

Tipy

 • Usmievajte sa, aj keď to musíte nútiť.
 • Vezmite kamaráta na jazdu.
 • Opýtajte sa ľudí, aké je to desivé.
 • Rozprávajte sa alebo zhlboka dýchajte, ak nejdete príliš rýchlo alebo idete do kopca. Schádzanie z kopca alebo pri vysokých rýchlostiach by vám mohlo spôsobiť, že vám vietor zabráni v správnom dýchaní.
 • Neskáčte jednoducho na najväčšiu jazdu; Začnite radšej pomaly a pracujte na sebe.
 • Snažte sa nevystrašiť v radoch alebo na kopci. Tieto časti vám napínajú nervy a často sú desivejšie ako samotná jazda.
 • Na väčšine jázd na horskej dráhe sú držadlá, ktoré stláčate. Stlačte to, pretože vám to pomôže zaistiť si od trhavých síl pri starších jazdách a pomôže vám ovládať stres.
 • Ak idete na jazdu, pri ktorej sa cítite intenzívne ako točenie vysokou rýchlosťou, typ, pri ktorom sa zaseknete o stenu, premýšľajte o tom, čo sa vám na jazde nepáči, a zamerajte sa na to.
 • Ak máte pocit, že nechcete ísť alebo nechoďte a rozhodnite sa, keď ste v rade, aby zamestnanec nemusel zastaviť jazdu a pokaziť zážitok iným ľuďom, väčšinou to nie je také zlé, ako si myslíte. Nezabudnite, že sa poznáte viac ako ktokoľvek iný.
Čo mi pomôže zbaviť sa toho nepríjemného pocitu žalúdka na horskej dráhe
Čo mi pomôže zbaviť sa toho nepríjemného pocitu žalúdka na horskej dráhe?

Varovania

 • Pri jazde dodržujte všetky pravidlá.
 • Neberte iPod, iPad atď. Na horské dráhy, pretože by sa mohli zlomiť, stratiť alebo udrieť do niekoho iného alebo ich zaistiť tak, aby nespadli alebo sa inak nepoškodili; na boku horskej dráhy je na to zvyčajne najlepšie miesto, ale nezabudnite, že ho môže niekto ukradnúť, aj keď je to veľmi nepravdepodobné.
 • Nezabudnite si so sebou vziať priateľa, ktorý sa vás bude snažiť naschvál vystrašiť.

Otázky a odpovede

 • Viem, že je to zvláštny strach, ale nemám rád štarty na horských dráhach. Ako ich začnem mať rád?
  Toto je VEĽMI častý strach a nie ste sami! Pred štartom buďte veľmi vokálni. Vyjadrite svoje nervy rozprávaním/spevom alebo smiechom! Zostaňte pokojní, budete úplne 100% v poriadku.
 • Ako sa vysporiadam s tlakom čakania v rade?
  Pokúste sa rozptýliť, keď ste v rade, naplánovaním si zvyšku dňa. Zamyslite sa nad ďalšími jazdami, na ktorých chcete ísť, v akom poradí ich chcete vykonať atď. Ak máte dobrý výhľad, môžete tiež sledovať ostatných ľudí na jazde.
 • Som dieťa a naozaj sa bojím kvapiek na táckach. Mám pocit, že ak vypadnem. Čo mám robiť, keď sa to stane?
  Stačí zavrieť oči, zaspievať si/zabzučať si pieseň alebo sa porozprávať s osobou vedľa seba. Do konca jazdy budete v poriadku a tieto veci medzitým pomôžu zmierniť strach.
 • Mám strach z adrenalínového pocitu z jazdy. Všetkým mojim priateľom a rodine sa to páči. Vždy som v rozpakoch, keď odmietam pokračovať. Ako to urobím, aby sa mi to páčilo?
  Mali by ste pokračovať a dokázať im, že to dokážete tolerovať a správať sa ako pokojní a normálni ako vaši profíci, a ak sa príliš bojíte, vymyslite si ospravedlnenie.
 • Raz som mal nehodu s močením na horskej dráhe. Moje spodky boli premočené a bolo to trápne. Ako tomu zabránim?
  Nehody sa stávajú. Pripomeňte si, že dýchate, a zamerajte sa na zábavu, keď sa najbližšie ocitnete na horskej dráhe. Ak sa chcete uistiť, že nemáte plný močový mechúr, môžete sa niekoľko hodín pred jazdou vyhnúť veľkému pitiu.
 • Čo mi pomôže zbaviť sa toho nepríjemného pocitu žalúdka na horskej dráhe?
  Kričanie zvyčajne pomáha motýľovi cítiť sa vo vašom žalúdku. Nezadržujte dych ani pri kvapke, pretože sa budete cítiť ešte viac nervóznejšie.
 • Je lepšie sedieť uprostred tácky, ak som nervózny?
  Áno. Na stredných sedadlách je o niečo menší vietor, menšia trhanosť a necítite sa sami tak, ako vpredu alebo vzadu.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail