Ako vytvoriť alter ego?

Pokiaľ nezačnete stierať mentálnu hranicu medzi vašim alter egom
Pokiaľ nezačnete stierať mentálnu hranicu medzi vašim alter egom a vašim skutočným ja, neváhajte a vytvorte si o alter egu tak podrobné, ako uznáte za vhodné.

Niektoré z najdôležitejších a najvýraznejších postáv histórie vytvorili alter ega na široké spektrum účelov. Dobré alter ego môže udržať vašu skutočnú identitu v tajnosti alebo vám môže pomôcť mentálne rozdeliť obzvlášť náročné názory alebo činy. Či už ste amatérsky superhrdina, ktorý chce skryť svoje pravé mierumilovné ja, alebo podvratný spisovateľ, ktorý dúfa, že ochráni vašu povesť pred reakciou spoločnosti, ktorá nie je pripravená prijať vašu víziu, dobré alter-ego môže byť životne dôležité, aby vám pomohlo dosiahnuť svoje ciele. Táto príručka vám pomôže prispôsobiť si alter ego vašej jedinečnej situácii.

Časť 1 z 2: Návrh vašej novej osobnosti

 1. 1
  Definujte cieľ pre svoje alter ego. Prečo si vytváraš alter ego? Aký cieľ sa snažíš dosiahnuť? Vytvárate si alter ego pre zábavu alebo na vážny účel? Odpovede na tieto otázky ovplyvnia vaše rozhodovanie pri vytváraní alter ega. Ak sa napríklad pokúšate vytvoriť nom de oblak, aby sa vaše meno nezobrazovalo na umeleckom diele, ktoré bude považované za kontroverzné, možno budete musieť vytvoriť iba falošné meno. Ak ste však hudobník a chcete rozšíriť svoj tvorivý rozsah prijatím šokujúcej novej osobnosti, môžete sa rozhodnúť vytvoriť pre svoju postavu podrobný príbeh a osobnosť. Pri vytváraní alter ega prispôsobte svoje ambície svojmu účelu.
  • Vo všeobecnosti neexistuje nič také, ako alter ego, ktoré by bolo príliš premyslené. Pokiaľ nezačnete stierať mentálnu hranicu medzi vašim alter egom a vašim skutočným ja, neváhajte a vytvorte si o alter egu tak podrobné, ako uznáte za vhodné.
 2. 2
  Dajte svojmu alter egu osobnosť a hlas. Najdôležitejšou črtou vášho alter ega je jeho osobnosť - ako hovorí a koná? Bude toto alter ego iba záskokom pre vás - inými slovami, bude to rovnako ako vy, okrem ich mena? Alebo to bude jedinečná postava s osobnosťou odlišnou od tej vašej? Vyberte si na základe svojho cieľa pre svoje alter ego. Ak píšete poloautobiografické dielo, pravdepodobne by mala vaša vlastná vložená postava hovoriť a správať sa ako vy. Ak si však pre seba vytvárate alter ego superhrdinu, možno budete chcieť, aby vaša postava bola prehnane temperamentná a okázalá - a to viac ako ktorýkoľvek normálny človek.
  • Alternatívne ega sú často vybavené vlastnosťami, ktoré ich tvorcom chýbajú. Prijatím tohto alter ega sa tvorca môže pokúsiť prekonať ťažkosti spôsobené ich osobnostnými vadami. Ak ste napríklad plachý a hanblivý, môžete predpokladať nafúkané a sebavedomé alter ego, keď ste na večierku plnom ľudí, ktorých nepoznáte.
  Ak sa chystáte vytvoriť alter ego
  Ak sa chystáte vytvoriť alter ego, vytvorte si ho akýmkoľvek spôsobom.
 3. 3
  Dajte svojmu alter egu výrazný vzhľad. Ako vyzerá vaše alter ego? Majú nenápadný, ale napriek tomu nezabudnuteľný vzhľad alebo trčia v dave? Vzhľad vašej postavy by mal zodpovedať alebo dopĺňať jej osobnosť - ak ste navrhli postavu, ktorá je slizkým predavačom ojazdených automobilov, môžete sa rozhodnúť, či ho necháte nosiť krikľavé obleky, necháte si vlasy sčesané dozadu a budete sa napríklad športovať s veľkým, neúprimným úsmevom. Ak je vaše alter ego figúrkou v nadživotnej veľkosti ako mimozemšťan alebo superhrdina, možno budete musieť navrhnúť aj over-the-top kostým, ktorý bude odrážať ich nadľudský status.
  • Ak plánujete vydávať sa za svoje alter ego v reálnom živote, pri navrhovaní svojej postavy majte na pamäti svoj vlastný vzhľad. Uistite sa, že môžete svoju postavu realisticky napodobniť tým, že sa prezlečiete, použijete make-up atď. Ak ste 400-lb profesionálnym zápasníkom sumo, vaše vychudnuté počítačové hackerské alter ego možno bude musieť zostať v ríši fikcie.
 4. 4
  Vytvorte si vhodný príbeh pre svoje alter ego. Postavy len zriedka existujú v kreatívnych vysávačoch. Ak dáte svojmu alter egu pútavú (a pritom príťažlivú) osobnú históriu, môžete vzbudiť dojem jeho reality a osobnosti. Tiež vám môže pomôcť rozhodnúť sa o týchto veciach, ak vám robí problémy myslieť na dobré nápady. Príbeh vašej postavy môže byť vágny alebo podrobný. Môže to byť obyčajné alebo pozoruhodné. Pri navrhovaní príbehu nie sú k dispozícii „správne“ možnosti - iba logické, ktoré odrážajú osobnosť a vzhľad postavy. Pri písaní príbehu svojho alter ega si položte otázky ako:
  • Odkiaľ sa vzalo moje alter ego?
  • Aký mali život?
  • Aké skúsenosti ich formovali?
  • S kým sa poznali a mali s ním vzťahy?
 5. 5
  Vymyslite vhodné názvy. Toto je najzábavnejšia časť celého procesu! Dobré, chytľavé meno môže zmeniť alter ego z iba zaujímavého na ikonické. Vytvorte si zoznam mien vrátane dokonca myšlienok, ktoré si myslíte, že sú hlúpe alebo nevhodné - môžu vás priviesť k skutočne inšpiratívnemu menu. Vymyslite mená, ktoré zodpovedajú účelu vášho alter ega. Ak ste napríklad zahraničný špión usadený na európskom stredozápade, chcete nudné, nenáročné meno ako „Chris Stephens“. Nechcete (očividne) nadštandardné meno, ktoré bude priťahovať pozornosť, napríklad „Xavier Rex Riviera de la Cruz“ alebo meno na jazyku ako „Guy McNormalson“.
  • Meno alter ega často odráža ich úlohu alebo osobnosť. Rapper Nas sa niekedy označuje ako „Nas Escobar“ - odkaz na drogového kráľa Pabla Escobara a odraz jeho zlovestnej osobnosti.
  • Ďalším bežným trikom je vybrať si meno, ktoré nejakým spôsobom odkazuje na vaše vlastné meno. Vaše alter ego môže byť anagram pre vaše vlastné meno alebo iné slovo alebo frázu (ako v sérii kníh o Harrym Potterovi, kde hlavný darebák používa svoje skutočné meno Tom Marvolo Riddle na vyslovenie anagramu „Ja som lord Voldemort. ") Môže to tiež znamenať implicitný odkaz na vaše skutočné meno (napríklad Jennifer Lopez je napríklad J. Lo alebo Lola.)
  Vaše alter ego nebude
  Ak to pomôže, urobte svoje alt ego sebavedomým, takže aj keď vám záleží na tom, čo si myslia ostatní, vaše alter ego nebude.
 6. 6
  Vyplňte malé detaily o svojom alter egu. Dodajte svojej postave skutočnú hĺbku tým, že jej dáte jedinečné a špecifické vlastnosti. Skutoční ľudia majú zvláštnosti a zvláštnosti, takže ak sa tak stane, vaša postava bude pôsobiť reálnejšie. Možno budete chcieť zvoliť detaily, ktoré zodpovedajú úlohe alebo osobnosti vašej postavy - prešedivelé žoldnierske alter ego môže v dôsledku starého nevysvetliteľného zranenia chodiť s ľahkým krívaním. Naopak, možno budete chcieť vybrať vlastnosti, ktoré budú zaujímavo kontrastovať s pozadím, ktoré ste dali svojej postave. Rovnakej žoldnierskej postave môžete napríklad dodať detské nadšenie z hry tiddlywinks. Dobré alter ega, ako skutoční ľudia, je komplikované a často si protirečí.

Časť 2 z 2: Prevzatie vašej novej identity

 1. 1
  Uplatnite svoje alter ego v praxi. Teraz, keď ste navrhli výrazné alter ego, je načase prejsť míľu v ich topánkach! Cvičte rozprávanie, hranie a/alebo písanie ako vaša postava. Zvážte svoje činy a svoj „hlas“ - zamyslite sa napríklad nad tým, či by vaša postava chodila alebo hovorila určitým spôsobom na základe príbehu a osobnosti. Zbierajte materiály alebo oblečenie a vyrobte si kostým pre svoje alter ego (obchody so šetrnosťou môžu byť dobrou voľbou pre ich nízke ceny a neštandardné oblečenie). Iba vy môžete rozhodnúť, ako ďaleko vezmete svoje alter ego - so šťastím sa vaša postava môže dokonca stať známejšou ako vy!
  • Zvážte predvádzanie svojej postavy na najbližšej kostýmovej párty alebo zjazde fanúšikov, ktorého sa zúčastníte!
 2. 2
  Zostaňte v charaktere. Vaše alter ego bude pôsobiť „skutočnejšie“ a autentickejšie, ak sa oddáte svojmu výkonu. Ak sa preklopíte medzi svojou novou identitou a starou identitou, ľudia vás uvidia ako osobu v kostýme, nie ako úplne novú osobu. Odolajte všetkým nutkaniam správať sa ako obvykle. Je to jednoduchšie, ak sa dostanete do charakterových hodín (alebo dokonca dní) skôr, ako budete potrebovať - jednoducho sa poflakujte po dome alebo behajte pochôdzky po charaktere ako svoje alter ego. Pri plnení jednoduchých úloh sa do svojej novej postavy uvoľníte. Náročnejšie výkony sa budú zase cítiť prirodzenejšie.
  • Skúste zmeniť svoje denné návyky a rutiny tak, aby zodpovedali vášmu alter egu. Ak sa napríklad vaša postava upravuje inak ako vy, urobte tieto zmeny vo svojom živote. Uznávaní herci ako Daniel Day Lewis sú známi tým, že si osvojili návyky svojej postavy. Aby sa Lewis pripravil na svoju úlohu vo veku nevinnosti, kúpal sa v kolíne a obliekol si oblečenie zo 70. rokov 19. storočia, keď behal svoje každodenné pochôdzky!
  Pochopte svoj historický kontext - vaše alter ego je
  Pochopte svoj historický kontext - vaše alter ego je, vedome alebo nevedome, pravdepodobne ovplyvnené minulými alter egami.
 3. 3
  Hľadajte inšpiráciu v známych alter egách. Stovky postáv v histórii prijali alter ega. Ak vám chýba inšpirácia, v historických knihách nájdete množstvo príkladov, ako sa ponoriť do svojej novej identity. Mnoho alter ega, ako napríklad slávna postava „Ziggy Stardust“ hudobníka Davida Bowieho, sa stalo kultúrnym kameňom hudby, módy a ďalších foriem umenia. Iní, napríklad postavy herca Sacha Barona Cohena (Borat, Bruno atď.), Zatienili svojho tvorcu, pokiaľ ide o slávu a uznanie. Pochopte svoj historický kontext - vaše alter ego je, vedome alebo nevedome, pravdepodobne ovplyvnené minulými alter egami.
  • Neváhajte a milujte poklonu minulým egám prostredníctvom malých odkazov, podrobností atď., Ale ako pri každom umeleckom diele, neplagalizujte veľkoobchod z tvorby iných ľudí.
  • Je tiež vhodné sa pozrieť na príklady alter ega, ktorý nemal fungovať. Napríklad country hviezda 90. rokov Garth Brooks bol kvôli svojej temnejšej postave „Chrisa Gainesa“ zosmiešňovaný. Vážny, nahnevaný alt-rockový obraz jeho alter ega pôsobil v porovnaní s dovtedy relatívne vážnou vidieckou prácou smiešne a nútene. Skúste zostaviť zoznamy toho, čo historicky fungovalo a nefungovalo, pokiaľ ide o alter ega vo vašej oblasti - písanie, hudbu atď.

Tipy

 • Uistite sa, že vaše alter ego má chyby.
 • Ak existujú chyby vo vašom prístupe, ktoré by ste chceli prekonať, nechajte svoje alter ego, aby sa o to tiež snažilo.
 • Bavte sa!
 • Buďte kreatívni, ale verní sebe.
 • Skúste napísať knihu alebo komiks o živote svojho alter ega.
 • Nemajte kýčovitý príbeh na pozadí.

Varovania

 • Ak je vaša postava príliš dokonalá, mohlo by to znížiť vaše sebavedomie.
 • Nenechajte sa vtiahnuť do života alter ega, nezabúdajte, že na vás, vašom živote a vašich priateľoch záleží najviac, nie na vašom alter egu.

Otázky a odpovede

 • Čo ak je vaše alter ego opačného pohlavia ako vy?
  Ak sa chystáte vytvoriť alter ego, vytvorte si ho akýmkoľvek spôsobom. Snívajte vo veľkom, neexistujú žiadne obmedzenia. Najprv si premyslite, čo chcete, potom sa môžete zaoberať spôsobmi, ako to dosiahnuť. Ak sa napríklad budete na pódiu obliekať ako svoje alter ego, môžete prsia skryť oblečením alebo ich vytvoriť plnkou a účes môže tiež poriadne zabrať.
 • Ako si môžem vybrať meno pre svoje alter ego?
  Skúste si vybrať meno, ktoré je jedinečné, ale nie príliš jednoduché alebo príliš extrémne. Jednoduché meno, napríklad „John Davies“, bude napríklad pôsobiť ako priemerný Joe. Extrémny názov, ako napríklad „Slovo“, bude pôsobiť, že žiadate o pozornosť. V Pretty Little Liars Alison DiLaurentis predpokladá alter ego „Vivian Darkbloom“, postavu z knihy Lolita. Elegantné, ale trendové.
 • Môžem svoje alter ego pomenovať „Alter Ego?“
  Samozrejme, ak máte pocit, že vám to funguje.
 • Ako vytvorím viacnásobné alter ego?
  Rovnakým spôsobom by ste urobili jeden. Stačí vytvoriť jeden a potom ďalší a potom toľko ďalších, koľko sa vám páči.
 • Môže byť moje alter ego skutočnou osobou, napríklad celebritou?
  Nie je to skutočne alter ego, ak len predstierate, že ste skutočná celebrita. Namiesto toho si vytvorte alter ego tým, že ako inšpiráciu použijete vlastnosti celebrity.
 • Je možné, aby sa na mňa alter ego obrátilo?
  Je to možné, ale vy máte na starosti alter ego.
 • Je v poriadku mať dievčenské dievčenské meno pre moje alter-ego, ak som chlapec?
  Samozrejme! Vaše alter ego je to, koho z nich chcete urobiť, bez ohľadu na pohlavie.
 • Čo mám robiť, ak si každý myslí, že som divný, keď sa snažím byť mojím alter egom?
  Nerobte si starosti s tým, čo hovoria ostatní. Ak to pomôže, urobte svoje alt ego sebavedomým, takže aj keď vám záleží na tom, čo si myslia ostatní, vaše alter ego nebude.
 • Môže byť kuchár alter egom?
  Prečo nie? Každý môže byť alter ego.
 • Ako zostanem ako svoje alter ego?
  Cvičte svoje alter ego tak dlho, ako si budete potrebovať na svoju postavu naplno zvyknúť. Potom bude jednoduchšie zostať ako svoje alter ego.

Súvisiace články
 1. Ako chrániť svoje súkromie počas sťahovania kancelárie?
 2. Ako si zachrániť súkromie v internetovej kaviarni?
 3. Ako vlastniť mobilný telefón bez toho, aby o tom vedeli vaši rodičia?
 4. Ako prinútiť niekoho, aby vám povedal tajomstvo?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail