Ako zmeniť veľkosť oddielu pomocou správcu diskových oddielov easyus?

A všetok nepridelený priestor bude priradený disku E:
Teraz, keď je nepridelené miesto na správnom mieste, je možné disk E: jednoducho pretiahnuť, kým sa nedostane na začiatok disku F:, a všetok nepridelený priestor bude priradený disku E:.

Tento článok vám povie, ako zmeniť veľkosť existujúceho oddielu pomocou programu EASEUS Partition Master (bezplatný softvér na vytváranie oddielov pre Windows 2000/10/Vista/0,88). To môže byť užitočné, ak je oddiel príliš malý na to, na čo sa používa.

Kroky

 1. 1
  Stiahnite si a nainštalujte master oddielu EASEUS (zadarmo). Prejdite na stránku http://partition-tool.com/download.htm a stiahnite si najnovšie domáce vydanie. Existujú profesionálne edície, ktoré majú viac funkcií a stoja peniaze, ale domáca verzia je bezplatná a je schopná viac ako len meniť veľkosť a presúvať oddiely.
 2. 2
  Po inštalácii spustite program. Mali by ste vidieť obrazovku podobnú tejto:
 3. 3
  Nasledujúce kroky sa môžu líšiť v závislosti od toho, ktorý oddiel chcete zmeniť. V tomto prípade budú 2 GB odobraté z disku F: a pridané na disk E:. Poznámka: Nepridelené miesto, ktoré už existuje, má iba 7,8 MB, ak by to bol väčší priestor, mohol by byť použitý bez zmeny veľkosti jednotky F:.
 4. 4
  Pravým tlačidlom myši kliknite na jednotku F: a zvoľte veľkosť/presunutie oddielu. Poznámka: Veľkosť oddielu môžete zmeniť aj tak, že jednoducho uchopíte pravú stranu panela a potiahnete ho, ale toto je menej presné. Otvorením okna Zmena veľkosti/Presunúť je možné zadať presnú čiastku.
 5. 5
  Keď je otvorené okno zmeny veľkosti/presunu, môžete si vybrať, ako veľmi chcete zmeniť veľkosť oddielu. V tomto prípade sa jednotka F: zmenší o 2 GB, takže veľkosť oddielu sa zmení z 56282,4 na 54282,4 a potom sa nealokovaný priestor aktualizuje na 2 000,0 MB.
  Musíte najskôr presunúť nepridelené miesto vedľa jednotky E:
  Ak chcete pridať toto miesto na jednotku E:, musíte najskôr presunúť nepridelené miesto vedľa jednotky E:.
 6. 6
  Stlačte tlačidlo OK a teraz si na konci jednotky všimnete malé sivé pole označené ako nepridelené.
 7. 7
  Ak chcete pridať toto miesto na jednotku E:, musíte najskôr presunúť nepridelené miesto vedľa jednotky E:. Ak to chcete urobiť, jednoducho kliknite a potiahnite jednotku F: doprava a nepridelené miesto sa umiestni na svoje miesto (medzi F: a E:).
 8. 8
  Teraz, keď je nepridelené miesto na správnom mieste, je možné disk E: jednoducho pretiahnuť, kým sa nedostane na začiatok disku F:, a všetok nepridelený priestor bude priradený disku E:.
 9. 9
  Na ľavej strane obrazovky si všimnete, že existuje zoznam čakajúcich operácií. Všetky operácie, ktoré pre túto úlohu požadujeme, boli dokončené, takže sa teraz môžeme posunúť dopredu a vykonať zmenu veľkosti oddielu. Ak chcete vykonať operácie, kliknite na položku Použiť v ľavej dolnej časti obrazovky a na obidve výzvy odpovedzte áno. Poznámka: Kliknutím na tlačidlo Použiť sa reštartuje počítač, takže sa uistite, že nemáte otvorené programy ani neuložené dokumenty.
  • Skutočný proces zmeny veľkostí oddielov a presunu údajov môže trvať dlhšie v závislosti od toho, koľko údajov je v tomto oddiele obsiahnutých. V tomto prípade bolo treba presunúť disk F: 33 GB a trvalo to asi 15 minút.
 10. 10
  Po dokončení zmeny veľkosti skontrolujte jednotky a uistite sa, že sa zobrazujú nové veľkosti.

Varovania

 • Pred zmenou veľkosti alebo presúvaním oddielu vždy zálohujte údaje.
 • Neodstraňujte oddiel, ktorý obsahuje užitočné súbory.

Veci, ktoré budete potrebovať

Otázky a odpovede

 • Funguje EASEUS Partition Magic Manager 12,8 na WIN 10?
  Áno. Rovnako ako Windows 8, 8,1 a Windows 7 a možno dokonca aj Windows Vista.
 • Je možné rozšíriť veľkosť disku1 (pretože je už plná) presunutím neprideleného/voľného miesta z disku2?
  Existujú fyzické položky na zväčšenie priestoru, ale stále ho môžete presunúť na jednotku flash.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail