Ako si vyrobiť vlastnú parochňu z väzby?

Ktorú ste práve vytvorili z väzby
Upravte si svoje prirodzené vlasy spolu s parochňou, ktorú ste práve vytvorili z väzby, a vytvorte tak prirodzene vyzerajúcu zmes.

Bez ohľadu na to, či si chcete vlasy nechať dorásť alebo sa snažíte o nový vzhľad, osvojenie si základov tkania môže byť veľkou zručnosťou. Starostlivosť o prirodzené vlasy a výber správnej parochne sú nevyhnutné pre vytvorenie prirodzeného vzhľadu. Uistite sa, že ste si dali dosť času na vytvorenie požadovaného vzhľadu, najmä ak sa prvýkrát pokúšate vpliesť parochňu do svojich prirodzených vlasov.

Časť 1 z 5: Príprava prírodných vlasov

 1. 1
  Udržujte si vlasy. V závislosti od typu vlasov možno budete potrebovať špeciálne výrobky na ošetrenie a ošetrenie vlasov. Od prírodných olejov, ako je kokosový olej, až po špeciálne výrobky, ako je majonéza na vlasy a bielkovinové balenie, používajte správne kombinácie, ktoré udržujú vaše vlasy zdravé.
  • Poraďte sa so stylistom alebo špecialistom na starostlivosť o vlasy, aby ste zistili, čo vám najlepšie vyhovuje.
  • Existujú prírodné éterické oleje a zmesi, ktoré udržia vaše vlasy hydratované ako levanduľa a rozmarín, ak máte obavy z použitia chemického vzorca.
 2. 2
  Vlasy si zaplette do vrúbkov. Či už použijete profesionála alebo si ich vytvoríte svojpomocne, zapleťte asi šesť veľkých riadkov. Predné okraje vlasov určite nechajte von. Konkrétne nechajte vlasy pozdĺž spánkov a prednej časti tváre mimo svojich kukuričných radov.
 3. 3
  Twist a ošetrenie vlasov, ktoré nie sú v cornrows. Môžete si vlasy vytočiť alebo použiť sponku, aby ste im zabránili v tvári. Doprajte svojim vlasom produkt, ako je jamajský ricínový olej, ktorý ich zvlhčí a posilní. Nechajte výrobok pôsobiť, zatiaľ čo prechádzate na syntetickú parochňu.

Časť 2 z 5: Výber správneho tkania a tkacej čiapky

 1. 1
  Nakupujte online alebo navštívte miestny obchod s kozmetickými potrebami. V závislosti na vašom rozpočte a časovom rámci existuje veľa možností, ako nájsť tkanie, ktoré sa najlepšie hodí na vytvorenie vašej parochne. Či už hľadáte kučery, slučky alebo rovné vlasy, obráťte sa na špecialistu na starostlivosť o vlasy alebo do obchodu s kozmetickými potrebami, aby ste sa oboznámili s vašimi najlepšími možnosťami. Syntetické väzby sú nákladovo efektívnejšie ako tie, ktoré sú vyrobené zo skutočných vlasov.
  • Väčšina syntetických vlasov vyzerá nereálne. Môžu byť vyrobené z lesklého plastu, preto si vyberte taký, ktorý vyzerá čo najprirodzenejšie. Kučeravé väzba vyzerá prirodzenejšie ako priamej väzbe.
 2. 2
  Vyberte si štýl, ktorý vyhovuje vášmu typu vlasov. Niektorí ľudia majú vlasy kučeravejšie alebo zvlnené ako iné. Ak máte extrémne lesklé výstredné vlasy, nevyberajte si parochňu, ktorá má veľké kučery bez akéhokoľvek lesku.
 3. 3
  Vyberte farbu, ktorá najlepšie zodpovedá farbe vlasov. Väzby môžu mať rôzne farby, takže sa neuspokojte s niečím, čo je výrazne odlišný odtieň od vašich vlastných vlasov. Väzby, ktoré majú zmes tmavých a svetlých prameňov, môžu vyzerať prirodzenejšie ako tie, ktoré majú jediný odtieň.
 4. 4
  Rozhodnite sa, aká veľká má byť vaša parochňa. Jedno balenie 3 zväzkov stačí na plnú parochňu s vlasmi. Môžete použiť 2 textúry: prírodnú textúru a remy uzatváraciu textúru navrchu. Ak však chcete väčšie kučery alebo všeobecne väčší objem, vyberte si vhodné zväzky tkaní, ktoré váš vzhľad dotvoria.
 5. 5
  Vyberte si tkaciu čiapku so sieťovanou podšívkou. Ak máte citlivú pokožku alebo sa pokožka hlavy ľahko podráždi, zvoľte priedušnú tkaciu čiapku so sieťovanou podšívkou. Pletivo je menej svrbiace ako plastové alebo syntetické vložky. S okami sa tiež ľahšie manipuluje a skrýva.
  • Priedušná tkacia čiapka vám umožní umyť parochne a skrátiť čas sušenia. Nájdite mäkký elastický zamat, aby pokožka na hlave a krku nebola svrbivá a podráždená.
Že ste parochňovú hlavu z polystyrénu umiestnili na stojan na parochňu
Uistite sa, že ste parochňovú hlavu z polystyrénu umiestnili na stojan na parochňu.

Časť 3 z 5: Vytvorenie parochne z väzby

 1. 1
  Zhromaždite svoje materiály. Či už si požičiavate zásoby od svojich priateľov alebo si kupujete vlastné v obchode s kozmetickými potrebami, budete potrebovať parochňovú hlavu z polystyrénu, stojan na parochňu, tkaciu čiapku, niť a ihlu na šitie vlasov, nožnice, pinzety, základy a výrobky na starostlivosť o vlasy. Vytvorte si rozpočet, aby ste si vybrali najlepší produkt za svoju cenu. Vyhľadajte online použité kozmetické potreby, aby ste udržali nízke náklady.
 2. 2
  Pomocou meracej pásky zistite veľkosť svojej hlavy a podľa toho upravte svoju parochňovú hlavu. Budete musieť poznať obvod svojej hlavy a porovnať ho s obvodom hlavy parochne. Druhé meranie, ktoré musíte urobiť, je od línie vlasov po zátylok. Ak je vaša hlava väčšia ako hlava parochne, použite ovíjaciu pásku a neustále ju obmotávajte po obvode hlavy parochne toľkokrát, koľkokrát potrebujete, kým nevyplní rozdiel. To isté urobte od línie vlasov po zátylok krku hlavy parochne.
 3. 3
  Položte čiapku na tkanie na parochňovú hlavu z polystyrénu. Pomocou čapov pripevnite svoju tkaciu čiapku na hlavu polystyrénu. Pripnite elastický pás kupoly pozdĺž prednej časti hlavy, nad ušami a pozdĺž zátylku. Tiež PIN odopol gumičky dole tak, aby sa z cesty. Uistite sa, že ste parochňovú hlavu z polystyrénu umiestnili na stojan na parochňu.
  • Uistite sa, že ste tkaciu čiapku úplne natiahli nadol na hlavu parochne.
 4. 4
  Použite metódu prikrývkového stehu na šitie okolo dráhy tkania a priamo cez tkaciu čiapku. Na tkaciu čiapku umiestnite útky vlasov - hlavne malé záclony alebo trsy -. Navlečte si ihlu a niť cez viečko a okolo stopy alebo útku vlasov. Vytiahnite ihlu cez očko nite, až kým sa bezpečne nevytvorí stopa nite. Táto metóda pomáha položiť stopy zarovno s čiapkou parochne.
  • Nezašívajte cez stopy tkania, pretože vás to spomalí a po nadmernom opotrebovaní môže dôjsť k úniku.
 5. 5
  Zložením útku založíme nový rad pásov, ktoré budeme šiť. Záhyb bude na okraji viečka. Pripichnite nový riadok, aby ste ho držali na mieste, keď zaistíte nový riadok tkania. Vráťte sa naspäť cez okraj čiapky a obidve útky ihlou a vlasovou niťou. Na malom záhybe na konci dráhy dvakrát použite ten istý spôsob plošného stehu, aby ste sa uistili, že záhyb je veľmi plochý a prilieha k okraju čiapky.
  • Okolo parochne by nemalo nič vytŕčať ani byť smiešne, ak záhyb prešijete dvojitou prikrývkou.
 6. 6
  Správnym rozstupom koľají sledujte prsty. Medzi každou stopou vlasov, ktorú si položíte, použite 2 prsty. Keď sa priblížite k hornej časti hlavy parochne, začnite každú stopu vykladať bližšie pri sebe.
  • Ak chcete, aby boli vrstvy tkania spojené ako parochňa, použite metódu prehnutia. Začnite prešívaním cez najhrubšiu časť čiapky a prechádzajte skutočným útkom vlasov, aby ste si boli istí, že sú dole pekné a pevné.
 7. 7
  Pred umiestnením posledných 2 zväzkov vytvorte čipku neviditeľnej časti alebo uzáveru. Pripichnite si zväzok od čela k zátylku a po celom obvode prešite, aby ste sa uistili, že je dole. Budete šiť pozdĺž stredu polystyrénovej hlavy, od čela po zátylok. Uistite sa, že ste zakryli čipku a či sú stopy bezpečné. Použite pravidelný steh, aby ste sa ubezpečili, že krajkový uzáver zaistíte pekným a pevným spojením s tkacou čiapkou po celom obvode vertikálnym stehom.

Časť 4 z 5: Prispôsobenie parochne

 1. 1
  Odstráňte všetky nezrovnalosti. Či už ide o nerovnomerné vlasy, nepárne škvrny alebo prebytočnú podšívku zo sieťoviny, prispôsobte svoj vzhľad nožnicami. Odrežte prebytočnú sieťovinu v línii vlasov a zabezpečte, aby sa nikdy neobjavovala, keď ju nosíte.
 2. 2
  Svoju parochňu si prispôsobte pinzetou. Vytiahnite si náhodné pramene vlasov, aby ste svoju časť vyčistili a vytvorili plynulý prechod k svojim prirodzeným vlasom. Neodstraňujte príliš veľa vlasov, inak by ste mohli vyzerať, že máte redšie vlasy alebo plešinu.
  • Vytvorte prirodzenú súčasť. Nesnažte sa vytvoriť úplne rovnú čiaru, pretože to bude vyzerať neprirodzene.
 3. 3
  Použite podkladový make-up, aby ste zladili akýkoľvek odhalený materiál parochne s pokožkou hlavy. To môže trvať pokusom a omylom v závislosti od materiálu parochne. Vaša parochňa nebude mať rovnaké odtiene ako vaša skutočná pokožka, takže možno budete musieť použiť farby, ktoré sú o pár odtieňov tmavšie alebo svetlejšie ako tie, ktoré bežne používate.
  • Nebojte sa používať rôzne farby, kým parochňa nebude ladiť s vašou pokožkou hlavy a nebude pôsobiť prirodzene. S make-upom buďte liberálni, keď ho nanášate na sieťku parochne. Nezabúdajte, že spojenie do požadovaného vzhľadu môže chvíľu trvať.
 4. 4
  Na odstránenie lesku použite prášok mastenca. Pridajte trochu mastenca na kefu na vlasy a prečešte ju parochňou. Kombinácia čistenia a mastenca odstraňuje časť lesku zo syntetických vlasov. Takto získate prirodzenejší a tlmenejší vzhľad.
 5. 5
  Zvýšte objem vlasov. Pomocou prstov oddeľte kučery vo svojej parochni, aby ste zväčšili hlasitosť. Pre prirodzený vzhľad nechcete, aby tam vaša parochňa iba ležala. Pridajte tvar a hĺbku zväčšením hlasitosti.
  • Každý deň si rozmotajte parochňu rukami, aby ste zabránili zauzleniu. Ak použijete hrebeň, môžete vlasy vytrhnúť alebo poškodiť parochňu.
 6. 6
  Cez konce farbiacich vlasov prepracujte hydratačný krém alebo myš. Dych nejaký život späť do vlasov pred použitím vaše väzba, najmä ak to vyzerá sucho zlepené. Nepoužívajte žiaden olej, pretože by sa konce mali zlepiť.
Výber správnej parochne sú nevyhnutné pre vytvorenie prirodzeného vzhľadu
Starostlivosť o prirodzené vlasy a výber správnej parochne sú nevyhnutné pre vytvorenie prirodzeného vzhľadu.

5. časť z 5: Aplikácia parochne

 1. 1
  Uistite sa, že ste parochňu bezpečne pripútali k hlave. Na zaistenie maximálnej bezpečnosti použite ihlu a vlasovú niť. Ak nemáte čas, môžete použiť aj sponky. Niť do vlasov je oveľa bezpečnejšia ako sponky, ktoré majú tendenciu vypadávať, ak sa hráte s vlasmi alebo plánujete byť aktívny.
 2. 2
  Strategicky kombinujte svoju parochňu s prírodnými vlasmi. Umiestnite parochňu tesne za svoju prirodzenú líniu vlasov, prišite ju k zarasteným vlasom v strede hlavy, zadnej časti hlavy, zátylku a na oboch stranách hlavy. Ak ste sa rozhodli pre vytvorenie partie vo vlasoch, prišite k nej aj parochňu.
  • V závislosti od vášho času a rozpočtu môžete vyhľadať špecialistu na starostlivosť o vlasy, aby vám parochňu pripevnil. Nenechajte sa odradiť, ak ste prvýkrát. Časom a praxou budete zdatnejší v aplikovaní bezpečného aj prirodzeného vzhľadu.
 3. 3
  Rozmotajte svoje prirodzené vlasy. Pretože ste svoju väzbu umiestnili za svoju prirodzenú líniu vlasov a ponechali jej prirodzené vlasy na okrajoch tváre skrútené alebo zastrihnuté, rozstrihnite svoje prirodzené vlasy, akonáhle budete spokojní s umiestnením svojej parochne.
  • Upravte si svoje prirodzené vlasy spolu s parochňou, ktorú ste práve vytvorili z väzby, a vytvorte tak prirodzene vyzerajúcu zmes. Uistite sa, že textúra je v celej hlave zachovaná. Uistite sa, že vaše prirodzené vlasy majú stále rovnaký typ zákrutu alebo natočenia ako vaša parochňa.
Najmä ak sa prvýkrát pokúšate vpliesť parochňu do svojich prirodzených vlasov
Uistite sa, že ste si dali dosť času na vytvorenie požadovaného vzhľadu, najmä ak sa prvýkrát pokúšate vpliesť parochňu do svojich prirodzených vlasov.

Tipy

 • Pred spaním si zložte parochňu. Nechcete poškodiť parochňu pri hodení a otáčaní, pretože syntetické vlákno môže ľahko stratiť svoj tvar v závislosti na kvalite parochne.
 • Pred spaním si vlasy natočte a urobte si z nich čerstvé kudrlinky.
 • Pri každom ďalšom použití si parochňu prišite späť na hlavu na rovnakých miestach.
 • Aby ste zvýšili využitie svojej parochne, starajte sa o ňu, akoby to boli vaše vlastné vlasy.

Varovania

 • Pri vytváraní parochne nezabudnite vytvoriť rozpočet a časový rámec. Ak je to váš prvý pokus o vytvorenie parochne, budete potrebovať veľa času a cviku, aby ste zaistili, že vyzerá čo najprirodzenejšie.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Nožnice
 • Pinzeta
 • Nadácia
 • Niť a ihla na šitie vlasov
 • Olej, zvlhčovač, prírodný produkt na starostlivosť o vlasy
 • Stojan na parochňu
 • Dámska parochňová hlava z polystyrénu
 • Tkanie čiapky

Otázky a odpovede

 • Otočím čiapku naruby, keď šijem stopy?
  Áno, pred prišitím pásov musíte čiapku obrátiť naruby, pretože ak to tak nie je, mohli by ste prešiť nastaviteľné pásky.

Komentáre (1)

 • zcrist
  Poskytla užitočné informácie o tom, ako si vyrobiť parochňu.
Súvisiace články
 1. Ako znížiť zadnú časť účesu s bobom?
 2. Ako dosiahnuť dokonalé zlisovanie?
 3. Ako zvlniť vlasy žehličkou?
 4. Ako vytvoriť spletený účes so škoricovým drdolom?
 5. Ako zabrániť lámaniu vlasov?
 6. Ako opraviť tepelne poškodené vlasy?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail