Ako skladovať kulmy?

Jednoducho vytiahnite zásuvku
Ak chcete kulmu uložiť, keď je ešte horúca, jednoducho vytiahnite zásuvku a kulmu natáčajte dole do nádoby.

Vďaka tomu, že máte kulmu kdekoľvek, je ľahké ju používať, keď potrebujete, a zabrániť zamotaniu šnúry. Ak je vaša kulma horúca, môžete ju uložiť v tepelne bezpečnom materiáli alebo na ňom, aby vám nehrozilo popálenie ani žiadne povrchy. Po vychladnutí môžete kulmu nechať v odkladacej nádobe pod umývadlom alebo použiť závesné úložné riešenie.

Metóda 1 z 2: odloženie horúcej kulmy

 1. 1
  Umiestnite do zásuvky v kúpeľni nádoby odolné voči teplu. Najskôr pomocou meracieho pásu zmerajte dĺžku, šírku a výšku zásuvky v kúpeľni. Potom si kúpte tepelne bezpečný zásobník, ktorý sa zmestí do vašej kúpeľňovej zásuvky. Ak chcete kulmu uložiť, keď je ešte horúca, jednoducho vytiahnite zásuvku a kulmu natáčajte dole do nádoby.
  • Ak je zásuvka vysoká, možno ju budete môcť zavrieť. Vo väčšine prípadov budete musieť nechať zásuvku otvorenú, kým sa kulma vo vnútri nádoby ochladzuje.
  • Môžete tiež použiť zipsy na pripevnenie perforovaného tepelne bezpečného kanistra k rolovacej odkladacej poličke alebo ku všetkým okrúhlym kovovým nohám, tyčiam alebo regálom, ktoré máte v kúpeľni.
 2. 2
  Vyrobte si tepelne bezpečný nástenný úložný diel s oceľovým lemovaním a objímkou. Najskôr nakrájajte drevenú dosku na šírku a dĺžku asi 13 centimetrov (13 cm) a zakúpte si kúsok oceľového lemovania, aby sa do nej vošiel. Pripevnite lemovanie na drevenú dosku kladivom a klincami. Potom umiestnite do stredu lemovania rúrkovú svorku 4 centimetre (3,8 cm). Pomocou skrutkovača a skrutiek zaistite objímku na mieste.
  • Zaveste drevenú dosku s lemom a svorkou na potrubie na stenu kúpeľne pomocou lepiacich pásikov alebo kladiva a klincov.
  • Po použití kulmy môžete hlaveň jednoducho zastrčiť do medzery medzi sponou na rúrku a lemovaním, aby ste ju uložili.
  • Ak nenájdete kúsok ocele, ktorý by blikal, aby sa do neho zmestil kus dreva, môžete ho nakrájať na veľkosť pomocou bežného noža alebo ostrých nožníc.
  Aby ste mohli svoju horúcu žehličku uložiť na cestách
  Získajte kryciu objímku na curlingovú žehličku, aby ste mohli svoju horúcu žehličku uložiť na cestách.
 3. 3
  Položte svoju horúcu kulmu na valček alebo stojan na víno. Na stenu kúpeľne pripevnite nástenný stojan na valčeky alebo kovový stojan na víno. Kulmu potom môžete položiť cez háčiky na stojane a odložiť ju ešte horúcu alebo po vychladnutí.
  • Stojany na valčeky a stojany na víno sú si tvarom a veľkosťou veľmi podobné a všeobecne fungujú dobre, pretože háčiky vyčnievajú zo steny, takže vaša horúca kulma sa nedotkne steny.
  • Môžete tiež pripevniť 2 kovové háčiky na svoju stenu a kulmu položiť cez háčiky. Dajte pozor, aby háčiky vyčnievali dostatočne ďaleko, aby sa horúca hlaveň nedotýkala steny.
 4. 4
  Z kovovej nádoby si vyrobte závesný úložný kontajner. Najskôr pripevnite hák na svoju stenu. Potom odrežte povrázok alebo povraz, ktorý je dlhý asi 25 centimetrov. Konce šnúrok alebo motúzov priviažte k otvorom na oboch stranách kovového vedra, kde sa rukoväť pripája k vedru. Potom zaveste povrázok na háčik pripevnený k stene.
  • Potom môžete kulmu uložiť do vedra tak, že po skončení práce nalepíte hlaveň dovnútra.
  • Kovové vedierka môžu tolerovať vysokú teplotu, čo z nich robí dobrú voľbu na skladovanie horúcej kulmy.
  • Môžete spojiť niekoľko vedierok dohromady a vytvoriť tak organizátor viacerých vedier pre všetky vaše vlasové náradie.
 5. 5
  Horúcu kulmu položte na žiaruvzdornú silikónovú podložku. Pre rýchly a ľahký spôsob bezpečného uloženia kulmy počas chladenia ju môžete jednoducho položiť na žiaruvzdornú podložku. Môžete si nechať podložku na vrchu svojej kúpeľňovej dosky alebo ju umiestniť do zásuvky, ak chcete, aby bola kulma odložená a mimo chladenia, z dohľadu.
  • Jednoduché žiaruvzdorné rohože sú bežne dostupné online a vo väčšine obchodov s domácimi potrebami. Ak chcete atraktívnejší vzor, poobzerajte sa po tepelne odolnej podložke určenej špeciálne pre vlasové náradie u predajcu kozmetických potrieb.
  • Svoju horúcu kulmu môžete tiež uložiť na veľký držiak na silikónový hrniec alebo na dekoratívny tepelne bezpečný podnos.
  Svoju horúcu kulmu môžete tiež uložiť na veľký držiak na silikónový hrniec alebo na dekoratívny tepelne
  Svoju horúcu kulmu môžete tiež uložiť na veľký držiak na silikónový hrniec alebo na dekoratívny tepelne bezpečný podnos.
 6. 6
  Získajte kryciu objímku na curlingovú žehličku, aby ste mohli svoju horúcu žehličku uložiť na cestách. Ak potrebujete bezpečne uložiť kulmu, keď ste na cestách, môžete si kúpiť kryciu objímku kulmy na zakrytie horúcej hlavice. Rukávy kulmy sú vyrobené z odolných, žiaruvzdorných materiálov a tesne priliehajú k valcu vašej kulmy, čo vám uľahčí používanie žehličky a potom ju podľa potreby bezpečne zabalíte.
  • Kryty z curlingu sú k dispozícii online a v mnohých obchodoch s kozmetickými potrebami.
  • Poťah na kulmu si môžete vyrobiť sami tak, že si veľkú rúru na pečenie zašijete do okrúhleho tvaru a jeden z koncov spojíte dohromady.

Metóda 2 z 2: použitie skladovacích roztokov pre ochladenú kulmu

 1. 1
  Nainštalujte si na kúpeľňovú skrinku alebo na stenu úložný držiak na vlasové náradie. Ak máte spolu s kulmou uložených niekoľko vlasových nástrojov, môže byť dobrou voľbou zaobstarať si držiak na odkladanie vlasových nástrojov. Tieto konzoly sú navrhnuté s niekoľkými priehradkami, ktoré pojmú rôzne vlasové náradie vrátane kulmy, kefy na vlasy a sušiča vlasov.
  • Konzoly na uchytenie vlasového náradia sú široko dostupné online a u maloobchodníkov s kozmetickými potrebami.
  • Aj keď sú niektoré vyrobené tak, aby odolali teplu, vo väčšine prípadov budete musieť kulmu pred uskladnením nechať vychladnúť.
  • Väčšinu konzol na vlasové náradie môžete pripevniť dovnútra dverí skrinky alebo na stenu kúpeľne.
 2. 2
  Na dvere kúpeľňovej skrinky pripevnite PVC rúrku. Najskôr si kúpte 13 cm kus PVC rúrky s otvorom, ktorý je o niečo väčší ako hlaveň vašej kulmy. Potom pripevnite PVC rúrku na vnútornú stranu dverí skrinky pomocou lepiacej pásky na suchý zips alebo silných závesných lepiacich pások, ako sú napríklad pásky Command.
  • Uistite sa, že otvor pre rúrku je dostatočne veľký, aby sa do neho vošla vaša kulma, ale nie taký široký, aby prepadla rukoväť a spona. Napríklad, ak máte kulmu na curling s priemerom 2,50 cm, vyhľadajte rúrku z PVC 3 cm alebo 4 cm.
  • Môžete tiež zaobstarať veľkú rúrkovú spojku z PVC, do ktorej sa dá uložiť fén aj kulma.
  • Pomocou farby v spreji natrite rúru dekoratívnou farbou a pre ľahký prístup ju umiestnite na pult v kúpeľni.
  • PVC rúry sú k dispozícii online a vo väčšine obchodov s hardvérom a zvyčajne stoja menej ako 3,70€.
  Môžete si kúpiť kryciu manžetu kulmy na zakrytie horúcej hlavice
  Ak potrebujete bezpečne uložiť kulmu, keď ste na cestách, môžete si kúpiť kryciu manžetu kulmy na zakrytie horúcej hlavice.
 3. 3
  Pomocou držiaka časopisu uložte kulmu pod umývadlo. Pre ľahký a lacný spôsob skladovania chladenej kulmy umiestnite držiak časopisu pod umývadlo v kúpeľni alebo na odkladaciu poličku. Držiaky časopisov sú zvyčajne tenké a vysoké, takže sú skvelou voľbou na uchytenie kulmy a ďalších nástrojov na vlasy.
  • Držiak časopisu môžete tiež pripevniť na stenu v kúpeľni alebo do svojej kúpeľňovej skrinky pomocou silných závesných lepiacich pásikov alebo kladiva a klincov.
  • Kovové držiaky časopisov môžu slúžiť aj na uskladnenie horúcich kuliem.
 4. 4
  Zaveste svoju kulmu za šnúrku na háčik. Ak kulmu často používate, môže byť pre vás dobrou voľbou zavesenie na háčik pripevnený na stene vašej kúpeľne. Aj keď to nemusí vyzerať tak prehľadne, ako keby ste ho uložili z dohľadu, uloženie kulmy na hák umožňuje ľahký a rýchly prístup a použitie.
  • Na stenu môžete pripevniť kovový háčik, ktorý chcete použiť, alebo použiť samolepiaci háčik, ak nechcete do steny pribiť.
 5. 5
  Kulmu uložte do vonkajšieho organizéra topánok. Ak máte na sklade veľa vlasového náradia a kúpeľňových potrieb, skúste si na dvere kúpeľne zavesiť plastový alebo látkový organizér na topánky. Získate tak niekoľko priehradiek na ukladanie rôznych predmetov vrátane kulmy.

Tipy

 • Z bezpečnostných dôvodov kulmu po ukončení používania vždy odpojte zo zásuvky.
 • Udržujte svoju horúcu kulmu mimo dosahu všetkého horľavého, ako sú uteráky alebo župany.

Súvisiace články
 1. Ako farbiť prirodzene čierne vlasy na šedo?
 2. Ako farbiť vlasy prirodzene na čierno?
 3. Ako farbiť tmavé vlasy bez bielidla?
 4. Ako zakryť sivé vlasy prirodzene?
 5. Ako urobiť trblietavé obočie?
 6. Ako stmaviť obočie?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail