Ako minimalizovať zvuk v byte?

Znížte zvuk
Znížte zvuk, ktorý vytvoríte, umiestnením kobercov okolo bytu.

Temnejšou stránkou života v byte je hluk. Snažíte sa byť ticho, aby ste nerušili susedov, a musíte sa vyrovnať s hlukom, ktorý vydávajú. Aj keď medzi bežné triky na zníženie hluku patrí dodatočné zateplenie stien alebo výmena dverí a okien, tieto veci pravdepodobne nemôžete robiť, ak si prenajímate byt. Našťastie existuje veľa malých trikov, ktorými môžete zablokovať svoje vlastné zvuky a zabrániť tomu, aby vás rušil hluk susedov.

Metóda 1 z 2: Tlmenie vášho hluku

 1. 1
  Podlahy z tvrdého dreva prikryte kobercom alebo kobercom. Drevené podlahy sú obrovským zosilňovačom zvuku, najmä ak niekto žije pod vami. Znížte zvuk, ktorý vytvárate, umiestnením kobercov okolo bytu. Zamerajte sa na oblasti, po ktorých veľa chodíte, aby ste stlmili svoje kroky.
  • Ak sú vaše podlahy veľmi hlučné, položte podložky pod koberec, aby ste dosiahli väčšiu zvukovú izoláciu.
  • Ukladanie kobercov na podlahu funguje oboma spôsobmi, pretože môžu tlmiť zvuky prichádzajúce aj od vašich susedov v prízemí.
  • Ako dodatočnú zdvorilosť si vyzujte topánky, keď idete po svojom byte. Topánky na podlahách z tvrdého dreva sú veľmi hlučné, najmä ak niekto žije pod vami.
 2. 2
  Na steny zaveste mäkké materiály. Ploché, tvrdé steny zosilňujú zvuky prichádzajúce a odchádzajúce z vášho bytu. Rozbite tieto zvukové vlny pomocou mäkkých predmetov na stenách. Medzi dobré možnosti patria obrazy na plátne, penové vzory alebo dekoratívne látky. Zamerajte sa na zavesenie týchto predmetov na spoločné steny, aby váš hluk neobťažoval susedov.
  • Rovnako ako pri koberci, tento trik funguje oboma spôsobmi a blokuje aj vstup vonkajšieho hluku.
  • Pomôžu tiež tvrdé položky, ako sú rámy na obrázky, nie však tak jemné položky.
  • Ak nemáte žiadne vhodné položky, môžete tiež zavesiť prikrývky alebo plachty na stenu, aby ste mali podobný, aj keď menej dekoratívny efekt.
 3. 3
  Namierte reproduktory ďalej od spoločných stien alebo podlahy. Televízory a reproduktory priestorového zvuku spôsobujú veľa vibrácií, ktoré by mohli vašim susedom prekážať. Ak bývate nad niekým, nakloňte ich tak, aby neboli tvárou v tvár spoločným stenám alebo podlahe. Zamerajte ich na miesto, kde by ste sedeli, aby ste zabránili šíreniu zvuku.
  • Ak sú vaše reproduktory postavené tak, aby smerovali nadol, a nemôžete ich nastaviť, položte ich na koberec alebo podložku. To tlmí ich zvuk.
  • Môžete tiež zmeniť usporiadanie bytu, ak reproduktory nie sú nastaviteľné. Premiestnite napríklad televízor zo zdieľanej steny na stenu, ktorá smeruje von.
  Tým sa rozbije zvuk, keď vstúpi do vášho bytu
  Tým sa rozbije zvuk, keď vstúpi do vášho bytu.
 4. 4
  Ak nepoužívate elektroniku, odpojte ju, aby ste znížili hučanie. Keď v jednom priestore pracuje viac elektroniky, môže vytvárať okolitý hukot. Vyhnite sa hluku odpojením všetkých zariadení, ktoré nepoužívate. Ak napríklad skončíte s počítačom, odpojte nabíjačku.
  • Na svojich zariadeniach si možno nevšimnete hukot, ale mohol by rozvibrovať steny vašich susedov a narušiť ich. Môžete dokonca podvedome zapnúť televízor alebo hovoriť hlasnejšie, aby ste prehlušili hukot.
 5. 5
  Pridajte k stenám práčovne akustické obklady, ak ich máte. Ak máte v byte práčku a sušičku, potom bude pranie bielizne robiť veľký hluk. Odhlučnite svoju práčovňu zavesením akustických panelov v miestnosti. Na dosiahnutie najlepších výsledkov zakryte všetky steny.
  • Akustické panely si môžete kúpiť online alebo v železiarstve.
  • Akustické panely sa zvyčajne prichytávajú pílkovými vešiakmi, ktoré vyžadujú vyvŕtanie niekoľkých malých otvorov. Prenajímatelia to spravidla umožňujú, ale uistite sa o tom u svojho.
  • Ak nemôžete nájsť akustické panely, budú fungovať aj penové sekcie. Hľadajte kúsky s hrebeňmi a otočte ich tvárou k miestnosti, aby ste prerušili zvuk.

Metóda 2 z 2: Blokovanie hluku od susedov

 1. 1
  Umiestnite nábytok oproti spoločným stenám. Ak sú vaši susedia hluční, môžete ich zvuky zablokovať nábytkom. Usporiadajte svoj byt tak, aby bol ťažký nábytok oproti vašej spoločnej stene. Tým sa rozbije zvuk, keď vstúpi do vášho bytu.
  • Jednou z najlepších možností je pevná knižnica. Ak si to môžete dovoliť, môžete mať knižnicu, ktorá pokryje celú stenu. Fungovať bude aj niekoľko menších.
  • Svoju skrinku alebo komodu môžete tiež umiestniť pozdĺž spoločnej steny. Tieto pevné kusy nábytku môžu tiež blokovať zvuk.
 2. 2
  Umiestnite rastliny pozdĺž stien, aby stlmili zvuk. Ak nemáte dostatok nábytku na to, aby ste blokovali hluk svojho suseda, rastliny sú lacnou alternatívou. Na dosiahnutie najlepšieho účinku použite listové rastliny, ako je antúria, ľalia alebo hadie rastliny. Usporiadajte ich pozdĺž spoločných stien, aby stlmili prichádzajúce zvuky.
  • Umiestnite rastliny na parapety, aby tiež blokovali vonkajší hluk.
  • Rastliny tiež zablokujú váš zvuk, takže môžu zabrániť tomu, aby ste obťažovali aj svojich susedov.
  Ak máte v byte práčku a sušičku
  Ak máte v byte práčku a sušičku, potom bude pranie bielizne robiť veľký hluk.
 3. 3
  Na zablokovanie vonkajšieho hluku používajte ťažké okenné závesy. Cez vaše okná vstupuje veľa hluku. Najlepším spôsobom, ako to zablokovať, sú ťažké rúška, ktoré môžu tlmiť prichádzajúce zvuky. Zaveste ich na všetky okná a nechajte ich v noci zatvorené, aby vás zobudil hluk.
  • Mnoho závesov propaguje, že potláčajú hluk, takže budete mať veľa možností. Vyhľadajte produkt, ktorý zodpovedá vášmu dekoru a má dobré recenzie na blokovanie zvukov.
 4. 4
  Ak je vonkajší hluk veľmi zlý, nainštalujte okenné vložky. Ak závesy nestačia na blokovanie vonkajšieho hluku, môžu vám pomôcť hrubé vložky do okien. Existuje niekoľko typov. Niektoré sú len gumovými vložkami, ktoré zalepia medzery medzi oknom a parapetom, a iné sú plné, priehľadné plachty, ktoré pokrývajú celé okno. Možnosti nájdete v obchode s hardvérom alebo domácim tovarom a postupujte podľa pokynov na inštaláciu.
  • Niektoré vložky do okna zablokujú otvorenie okna, keď sú nainštalované. Ak často otvárate okná, uistite sa, že získate produkt, ktorý ich neblokuje.
  • Podobné, trvalejšie riešenie, je pridanie radu tesnenia okolo okraja okna. Vyžaduje si to súhlas prenajímateľa, preto sa ich najskôr opýtajte.
 5. 5
  Na zablokovanie priestoru pod dverami použite blokovač prievanu. Ak sú vo vašich dverách medzery, bude môcť vstúpiť hluk. Použite blokovač prievanu na dvere, aby ste otvor zaplnili a zabránili vnikaniu väčšieho množstva zvuku dovnútra.
  • Pozrite sa na výrobok z peny alebo hrubšej tkaniny, ktorý blokuje hluk. Na dosiahnutie najlepších výsledkov použite ten, ktorý sa tiahne pod dverami a siaha až na druhú stranu. Zametanie dverí je menej účinné, pretože pokrýva iba jednu stranu dverí, ale je lepšie ako nič.
  • Vďaka tomu nebude unikať teplo z vášho bytu, takže nebudete musieť zapínať termostat. Pomáha tiež udržať váš byt v lete chladnejší.
  • Ak je vo dverách okrem spodnej časti ešte viac priestoru, skúste na dvere zavesiť plachtu alebo závesy, aby ste tlmili hluk.
  Rastliny tiež zablokujú váš zvuk
  Rastliny tiež zablokujú váš zvuk, takže môžu zabrániť tomu, aby ste obťažovali aj svojich susedov.
 6. 6
  Zaveste stropné mraky, aby ste zastavili zvukové vlny. Stropné oblaky sú kúsky peny, ktoré blokujú zvukové vlny. Obvykle sa používajú v divadlách, ale môžu tiež pomôcť, ak máte hlučných susedov na poschodí. Kúpte si balíček z železiarstva a postupujte podľa pokynov na inštaláciu, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.
  • Pred zavesením týchto nástrojov sa obráťte na svojho prenajímateľa. Na ich prichytenie bude možno potrebné vložiť otvory do stropu, takže to nerobte bez súhlasu prenajímateľa.

Varovania

 • Pred každou renováciou, ktorá si vyžaduje vŕtanie otvorov alebo označenie stien, sa vždy opýtajte svojho prenajímateľa. Ak spôsobíte akúkoľvek škodu, môžete prísť o svoj bezpečnostný vklad. V prípade pochybností sa obráťte na prenajímateľa.
Súvisiace články
 1. Ako predávať staré gramofónové platne?
 2. Ako prehrávať súbory MP4?
 3. Ako nahrať, namiešať a zvládnuť vlastnú skupinu za týždeň
 4. Ako rapovať na GarageBand?
 5. Ako vytvoriť rozkolísanú basu v garáži?
 6. Ako vytvoriť popový filter?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail