Ako sa hrať na pravdu alebo sa odvážiť prespať?

V ktorej každý prichádza s otázkami na pravdu
Zatiaľ čo niektorí hrajú hru, v ktorej každý prichádza s otázkami na pravdu a odváži sa, môžete si otázky vytlačiť aj vopred.

Ak organizujete spánkovú párty (alebo sa na ňu chystáte), Truth or Dare je vždy zábavná a klasická hra. Môže to byť zábavný spôsob, ako sa na sebe trochu pousmiať a lepšie sa spoznať. Ak ste to nikdy nehrali, je ľahké začať.

Časť 1 z 3: Stanovenie základných pravidiel

 1. 1
  Vyberte si dobré miesto. Pravda alebo odvaha môžu byť trochu hlasnejšie, preto si vyberte oblasť, kde nebudete rušiť zvyšok svojej rodiny. Miestnosť s dverami alebo dokonca suterén je skvelým miestom. Vaši priatelia by tiež mohli byť ochotnejší otvoriť sa, ak je miesto, ktoré si vyberiete, polosúkromné.
 2. 2
  Stanovte pravidlá. Mnoho z vašich priateľov už pravdepodobne hralo túto hru, ale nemôžete si byť istí, či ju majú všetci. Rôzni ľudia to navyše môžu hrať trochu inak, a preto povedzte, ako presne to chcete vo svojom dome hrať. Tak má každý jasno.
  • Môžete tiež pridať svoje vlastné pravidlá, ak to budete potrebovať, napríklad „Žiadne odvahy, kvôli ktorým pôjdeš von“ alebo „Žiadne odvážne cesty, kvôli ktorým človek niečo zje“. Dobré je aj pravidlo „nič nebezpečného“.
  • Ak chcete, môžete si pravidlá vytlačiť vopred, aby ste na ne mohli poukázať, ak sa niekto pokúsi porušiť pravidlo.
 3. 3
  Zvážte vytlačenie otázok. Zatiaľ čo niektorí hrajú hru, v ktorej každý príde s otázkou na pravdu a odváži sa, môžete si otázky vytlačiť aj vopred. Použite online zdroj alebo si vytvorte vlastné otázky.
  • Hneď ako vytlačíte otázky, nakrájajte ich na malé prúžky a zložte ich. Pridajte ich do misy a nechajte ľudí, nech nakreslia otázky. Majte inú odvahu pre odvážlivcov.
  • Pravda alebo odvaha sa niekedy môže stať zlým, keď sa niekto začne zameriavať na jednu osobu so super trápnymi otázkami a pokúša sa ju alebo jej rozpaky uviesť do rozpakov viac ako ktokoľvek iný. Ak použijete túto metódu, môžete obmedziť možnosť, že sa zmení na priemernú, pretože všetci čerpajú z rovnakých otázok.
  • Na otázky môžete tiež použiť aplikáciu pre smartfóny.
Ako dlho môžete hrať pravdu alebo sa odvážiť
Neexistuje žiadny limit na to, ako dlho môžete hrať pravdu alebo sa odvážiť, pokiaľ ľudia stále prichádzajú s otázkami.

Časť 2 z 3: hranie hry

 1. 1
  Najprv vyberte niekoho, koho sa opýtate. To, ako si vyberiete, je na vás. Môžete napríklad vybrať najstaršieho, najvyššieho alebo človeka, ktorý má narodeniny najbližšie. Ďalšou alternatívou je, že hostiteľ pôjde prvý.
  • Môžete tiež urobiť trik prstom na nos. Ľudia však musia byť do toho trochu zapojení, aby to fungovalo. V zásade jedna osoba položí prst na nos bez toho, aby niečo povedala. Keď niekto iný vidí osobu s prstom na nose, nasleduje príklad. Posledný, koho sa chytí, ide ako prvý.
 2. 2
  Rozhodnite, koho sa táto osoba opýta. Pravdupovediac alebo si trúfate, môžete nechať na pýtajúcom sa, koho sa opýta. Spravodlivejšie však môže byť ísť v kruhu alebo v určenom vzore, že každý dostane rovnaký počet otáčok.
 3. 3
  Požiada osobu, aby sa pýtala „pravda alebo odvaha?“ Na začiatku hry sa osoba, ktorá ide ako prvá, pýta inej osoby „Pravda alebo odvaha?“ Potom si požiadaný človek vyberie, ktorú chce robiť.
 4. 4
  Vymyslieť pravdu alebo sa odvážiť. Akonáhle sa pýta osoba, ktorej sa to pýta, osoba, ktorá sa pýta, musí prísť s pravdou alebo sa odvážiť urobiť to. Ak si otázky vytlačíte vopred, požiadaná osoba ich môže nakresliť. Nechajte niekoho prečítať otázku nahlas.
  • Ako hostiteľ tu budete možno musieť presadzovať pravidlá. Ak sa napríklad odváža zdá byť nebezpečná, možno ju budete musieť odstrániť. To môže byť ťažké, ak sa postavíte priateľom, ale ako ospravedlnenie môžete použiť rodiča, napríklad „Ak by moja mama zistila, že to niekto urobil, všetci by si musel ísť domov. Vyberme si niečo iné.“
  • Medzi vhodné odvahy môžu patriť „Choďte ako model“, „Urobte 5 kolies za sebou“, „Nalijte na seba pohár ľadovej vody (v sprche s oblečeným oblečením)“ alebo „Tancujte hlúpo 1 minútu. "
  • Niektoré vhodné otázky môžu byť „Aký je najhorší darček, aký ste kedy od svojich rodičov dostali?“ „S ktorou známou osobou by si si vymenil miesto?“ „Akú najhrubšiu alebo najbizarnejšiu vec si jedol?“ alebo „Čo ti bolo najtrapnejšie?“
 5. 5
  Nechajte osobu odpovedať na otázku alebo sa odvážte. Keď už je otázka položená alebo sa odváži odvážiť sa, je úlohou človeka, ktorého sa to pýta. Ak to v pravidlách povoľujete, niekedy môže daná osoba prejsť na inú kategóriu, ak sa jej nepáči otázka, ktorá bola položená, alebo odvážna odpoveď.
  • Človek musí teoreticky urobiť jedno alebo druhé, ale ľudia to samozrejme niekedy odmietnu. S každou osobou by ste mohli jednorazovo skončiť. To znamená, že ak sa im nepáči ani jedna možnosť, môžu povedať: „Prekonať to“ a dostať inú otázku alebo sa odvážiť.
 6. 6
  Pohni sa. Hneď ako osoba dokončí otázku alebo sa odváži, je na rade, aby sa opýtala niekoho iného. Ak sa pohybujete v kruhu, bude to osoba vedľa nich.
 7. 7
  Pokračujte ďalej. Pokračujte, kým všetci nebudú mať rovnaký počet zákrut. Neexistuje žiadny limit na to, ako dlho môžete hrať pravdu alebo sa odvážiť, pokiaľ ľudia stále prichádzajú s otázkami.
  • Prípadne môžete hrať, kým vašim miskám nedôjdu otázky alebo sa odváži. Každý tak môže vidieť, kedy sa hra skončí.
Rôzni ľudia to navyše môžu hrať trochu inak
Rôzni ľudia to navyše môžu hrať trochu inak, a preto povedzte, ako presne to chcete vo svojom dome hrať.

Časť 3 z 3: Riešenie následkov

 1. 1
  Rozptýlite situáciu humorom. Môžete nájsť seba alebo niekoho iného, kto je v rozpakoch z otázky alebo odpovede, ktorú musí dať. Ak ste v rozpakoch, skúste to zahrať pomocou humoru na zníženie rozpakov. Každý sa bude smiať a dúfajme, že sa z nepríjemnej situácie pohne ďalej.
  • Ak ste napríklad odpovedali „Na to, ako som mal šesť, som pil materské mlieko z fľaše“ na otázku „Akú najpodivnejšiu vec si kedy jedol?“ vaši priatelia sa môžu smiať. Ak im to príde čudné, môžete povedať: „No, musel som sa uistiť, že to môjho otrokára neotrávi. Moja mama večer predtým jedla ančovičky!“ Našťastie sa vaši priatelia budú smiať a vy budete môcť pokračovať.
  • Rovnakú techniku môžete použiť aj vtedy, ak sa niekto iný hanbí. Nerobte to však na ich náklady. Skúste skôr odvrátiť rozpaky zmenou predmetu alebo dokonca rozpaky na seba stiahnuť.
 2. 2
  Konfrontujte neprajníkov. Ak zistíte, že jedna osoba je voči druhej úmyselne zlá, možno budete musieť tejto osobe čeliť. To znamená, povedzme, že jedna z vašich kamarátok sa stále pýta naozaj vážne otázky druhému človeku, ktorého nemá tak rád, alebo dáva jej skutočne trápne odvahy. Skúste osobu konfrontovať.
  • Jeden spôsob, akým by ste sa jej mohli postaviť, je vziať ju nabok a povedať o tom niečo. Požiadajte ju, aby vám pomohla získať občerstvenie z kuchyne, a povedzte: „Viem, že na Alishu sa chováš úmyselne. Prestal by si, prosím? Chcem, aby sa ľudia bavili, a neskončili v slzách. Môžeš zavolať prímerie na dnešný večer? "
  • Môžete ju tiež hravo zavolať pred skupinu, ale uvedomte si, že jej citom môžete ublížiť. Môžete skúsiť niečo ako: „Hej, Jess, to bola taká zlá otázka. Možno o tom Alisha nechce hovoriť.“
 3. 3
  Zastaviť hru. V prípade potreby bude možno potrebné ukončiť hru. Ak to prerastá do drámy a sĺz, nie je to žiadna zábava pre nikoho. Ak si všimnete, že sa to deje, skúste namiesto toho navrhnúť niečo iné, ako je napríklad sledovanie filmu alebo spoločné pečenie koláča. Vyberte si niečo odľahčené a zábavné, čo môžete všetci robiť spoločne, pričom pracujete navzájom, nie proti sebe. Robiť niečo, vďaka čomu sa budete smiať, je vždy bezpečná stávka.
  • Hľadaj známky, ktoré ľuďom robia hanbu. Ak niekto náhle vstane a po otázke odíde z miestnosti, pravdepodobne sa hanbí.
  • Tiež, ak má niekto blízko k slzám, je to určite vhodný čas na ukončenie hry.
Musí prísť s pravdou alebo sa odvážiť urobiť to
Akonáhle sa pýta osoba, ktorej sa to pýta, osoba, ktorá sa pýta, musí prísť s pravdou alebo sa odvážiť urobiť to.

Varovania

 • Nesnažte sa odvážiť, čo sa zdá byť nebezpečné. Táto hra má byť zábavná, pamätáte?
 • Pokúste sa nevyberať príliš odvážne odvážne cesty. Nechcete prebudiť svojich rodičov!
 • Ak sa vám niečo zdá zvláštne, nebojte sa zavolať dospelého.
 • Ak vaši priatelia nie sú spokojní s pravidlami hry, vysvetlite, prečo ste si ich vybrali, alebo upravte pravidlá tak, aby vyhovovali všetkým.

Otázky a odpovede

 • Čo keď nemáte žiadnu izbu v žiadnej miestnosti alebo spálni?
  Možno budete musieť túto hru preskočiť, pokiaľ vám to rodičia nedovolia hrať na dvore alebo na verande!

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail