Ako mať homosexuálneho priateľa?

Pri pokuse o nadviazanie priateľstva s homosexuálmi alebo lesbičkami by ste nemali postupovať inak
Pri pokuse o nadviazanie priateľstva s homosexuálmi alebo lesbičkami by ste nemali postupovať inak, ako keby ste sa stali priamym priateľom.

Hľadáte nového gay alebo lesbického priateľa? Možno ste vždy chceli homosexuálneho priateľa alebo sa len chcete stretnúť s inými homosexuálmi a lesbami, ako ste vy. Alebo ste len zistili, že vášho priateľa priťahuje rovnaké pohlavie a nie ste si istí, čo si o tom myslíte? Či už hľadáte nového gay alebo lesbického priateľa alebo sa pokúšate zmieriť so sexualitou existujúceho priateľa, existujú jasné a jednoduché spôsoby, ako tieto veci urobiť.

Metóda 1 zo 4: Nájdenie homosexuálneho priateľa (ak ste tiež homosexuál)

 1. 1
  Choďte do mesta, kde je veľa gayov a lesieb. Štúdie ukázali, že v mestách žije viac homosexuálov a lesieb než vo vidieckych oblastiach. Ak chcete mať väčšiu šancu stretnúť gayov a lesbičky vo svojom živote, mali by ste zvážiť život vo veľkom meste. Platí to najmä pre konkrétne mestá, ako napríklad San Francisco v Kalifornii, ktoré je známe veľkým počtom obyvateľov LGBT.
  • To neznamená, že homosexuáli a lesby tiež nežijú vo vidieckych komunitách! Môžu byť len trochu ťažšie nájsť.
 2. 2
  Choďte do gay alebo lesbického baru. Ak sa chceš stať gayom alebo lesbičkou, stretneš ich v bare. Mnoho miest má bary, ktoré sú špeciálne zamerané na gay a lesbickú klientelu. Je možné, že pôjdete na nervy ísť prvýkrát, ale pamätajte na to, že tam je mnoho ďalších ľudí v bare, ktorí sa tiež pokúšajú nájsť priateľov.
  • Aj keď nepijete, môžete si nájsť priateľov v gay bare. Skúste si precvičiť biliardovú hru alebo si zatancovať v gay alebo lesbickom bare, ktorý má tieto činnosti.
 3. 3
  Choďte na stretnutie aliancie zameranej na homosexuálov alebo stretnutie komunitného centra LGBT. Ak ste príliš mladí na to, aby ste chodili do baru (alebo do barov chodíte vôbec radi), homosexuálov môžete nájsť aj na iných miestach. Dobré miesto na stretnutie s homosexuálmi alebo lesbami je v komunitnom centre LGBT. Mnoho komunitných centier LGBT ponúka širokú škálu programov a aktivít, ktoré by vás mohli zaujímať a baviť. Okrem toho budete mať možnosť spoznať nových ľudí a prípadne nájsť si priateľov.
 4. 4
  Zúčastnite sa oslavy hrdosti. Ide o každoročnú oslavu, ktorá pripomína začiatok oslobodzovania homosexuálov a v mestách sa zvyčajne koná prehliadka a festival, ktorý sa koná v júni. Pýcha je vhodný čas na stretnutie s inými homosexuálmi a lesbami v zábavnej a radostnej atmosfére. Zvážte pochod v sprievode Pride alebo účasť na koncerte alebo akcii Pride. To všetko sú činnosti, ktoré by mohli viesť k novému priateľstvu.
  • Oslavy LGBT Pride majú so sebou spojené široké spektrum aktivít. Obvykle sa koná sprievod, ale zvyčajne sa tu konajú aj koncerty, večierky a festivaly.
 5. 5
  Dobrovoľník pre gay alebo lesbickú organizáciu. Ak sa prihlásite ako dobrovoľník do organizácie, ktorá pracuje pre práva homosexuálov, určite sa stretnete s inými homosexuálmi alebo lesbami. Vyberte si organizáciu, ktorá bojuje za vec, v ktorú veríte, a dajte do toho všetko. Tak urobíte zmenu vo svete a zároveň môžete nájsť dobrých priateľov.
  • Existuje množstvo rôznych príčin, do ktorých sa môžete zapojiť. Existujú napríklad organizácie, ktoré pracujú na práve na manželstvo homosexuálov, na zákonných právach LGBT ľudí, na ukončení násilia a diskriminácie a na mnohých ďalších príčinách. Vyberte si príčinu, ktorá je pre vás najdôležitejšia.
 6. 6
  Pripojte sa k gay alebo lesbickému športovému tímu. V mnohých mestách existujú športové tímy alebo dokonca celé ligy, ktoré sa venujú gayom a lesbám. Možno ste vo futbale skutočne dobrí a radi by ste si zahrali s homosexuálmi. Možno existuje tím práve pre vás.
  • Byť v tíme s inými homosexuálmi a lesbičkami zvýši pravdepodobnosť, že sa stanete homosexuálnym alebo lesbickým priateľom. Kamarátstvo zo športu môže byť skutočne skvelým spôsobom, ako prelomiť ľady a vybudovať si trvalé priateľstvo.
 7. 7
  Zverejnite na online fóre. Ak ste gay alebo lesba a chcete sa zoznámiť s inými homosexuálmi alebo lesbami, skúste sa pripojiť k online fóru. To je obzvlášť dobré, ak ste veľmi plachá osoba. Online fóra vám ponúkajú súkromie a eliminujú nepríjemnosti spojené s osobným rozhovorom s cudzími ľuďmi.
  • Na internete je k dispozícii široká škála LGBT fór. Uistite sa, že nájdete ten, ktorý je zameraný na priateľstvo, nie na randenie, ak je to naozaj všetko, čo chcete. Ak prejdete na všeobecnú webovú stránku a myslíte si, že s vami niekto flirtuje, hneď na začiatku dajte najavo, že vás zaujíma iba priateľstvo, aby ste nikomu neublížili.
Nájdenie priateľa homosexuála (ak ste tiež homosexuál)
Metóda 1 zo 4: nájdenie priateľa homosexuála (ak ste tiež homosexuál).

Metóda 2 zo 4: Vytvorenie priateľstva s homosexuálmi (ak ste úprimní)

 1. 1
  Konajte normálne. Pri pokuse o nadviazanie priateľstva s homosexuálmi alebo lesbičkami by ste nemali postupovať inak, ako keby ste sa stali priamym priateľom. Nebojte sa hovoriť iba o LGBT predmetoch. Homosexuáli a lesby radi hovoria aj o iných veciach. Rozhovor o témach, ktoré vás zaujímajú, v nádeji, že máte niečo spoločné so svojim novým potenciálnym priateľom.
 2. 2
  Dávajte si pozor na gay alebo lesbického priateľa vo svojom každodennom živote. Homosexuáli a lesby sú pravdepodobne všade okolo vás, len o tom neviete. Priateľte sa s ľuďmi v práci, vo svojom kostole, vo svojej telocvični alebo vo svojom salóne. Váš nový priateľ môže byť gay!
 3. 3
  Nepriateľte sa s niekým len preto, že je gay alebo lesba. Pri priateľstve s homosexuálom alebo lesbičkou by ste nemali očakávať stereotypné priateľstvo. Namiesto toho by ste sa mali pokúsiť nájsť si priateľa homosexuála alebo lesbu, pretože chcete skutočne dobrého priateľa, s ktorým máte veľa spoločného.
  • Zabudnite na stereotypy. Homosexuálni a lesbickí ľudia vedú širokú škálu životov a majú obrovské množstvo záujmov. Nepredpokladajte, že gay sa bude zaujímať o módu alebo lesba bude automaticky zaujímať softball. Toto sú stereotypy a nie sú všeobecne pravdivé.
 4. 4
  Dajte sa tam. Zúčastnite sa LGBT akcií alebo sa dobrovoľne zúčastnite LGBT aktivít. Pripojte sa k LGBT organizácii, ktorá chce priamych členov, ako je napríklad aliancia homosexuálov/ rovných na vašej škole. Urobte všetko pre to, aby ste sa zapojili do LGBT komunity. Aj keď sa vo svojom každodennom živote pravdepodobne môžete stretnúť s homosexuálmi alebo lesbami, pravdepodobne to bude jednoduchšie, ak sa tam vyberiete a pôjdete k nim.
  • Ak sa chystáte pripojiť k LGBT príčinám, musíte skutočne veriť v prácu, ktorú robíte. Nepripájajte sa len preto, aby ste si našli priateľov. Pripojte sa a získajte priateľov a urobte zmenu v živote tých, s ktorými sa chcete spriateliť.
Možno ste vždy chceli homosexuálneho priateľa alebo sa len chcete stretnúť s inými homosexuálmi
Možno ste vždy chceli homosexuálneho priateľa alebo sa len chcete stretnúť s inými homosexuálmi a lesbami, ako ste vy.

Metóda 3 zo 4: reakcia na priateľa, ktorý vychádza

 1. 1
  Ďakujem a pochváľte svojho priateľa za zdieľanie tejto novinky. Toto je obrovský a strašidelný moment pre vášho priateľa. Váš priateľ sa pravdepodobne veľmi obáva vašej reakcie a možnosti straty priateľstva alebo ešte horšie zosmiešnenia alebo zrady. Bez ohľadu na to, ako cítite, že vaša priateľka vyjde, prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je poďakovať jej za to, že vám dôveruje natoľko, že sa vám môže zdôveriť.
  • Vaša prvá reakcia je dôležitá. Toto je veľký moment pre vášho priateľa. Ak potrebujete sekundu na vydýchnutie, je to v poriadku.
 2. 2
  Počúvajte, čo vám hovorí váš priateľ. Aj keď vás priznanie priateľov prekvapí alebo okamžite odrazí, váš priateľ si zaslúži vašu plnú pozornosť. Nedávajte na svoju vnútornú reakciu, ale dajte svojmu priateľovi čas, ktorý potrebuje na vysvetlenie situácie a toho, ako sa cíti.
  • To znamená, že by ste sa mali vyhnúť kázaniu svojmu priateľovi z gay alebo lesby. Buďte dobrým priateľom a počúvajte, namiesto toho, aby ste svojmu priateľovi povedali, že sa mýli.
  • Je v poriadku klásť si úctivé otázky. Pravdepodobne budete mať veľa otázok. Môžete sa pýtať napríklad „Kto ste to ešte povedali?“ alebo „Ako dlho to vieš?“ Vyhnite sa však otázkam, ktoré podkopávajú to, čo vám práve povedali, ako napríklad „Si si istý?“, „Myslíš si, že je to len fáza?“ Alebo otázkam, ktoré sú príliš rušivé, napríklad ako keby mali nejaké sexuálne skúsenosti s iná osoba.
 3. 3
  Požiadajte o nejaký čas, ak to potrebujete. Možno ste v konflikte homosexuálov so svojim presvedčením alebo ste tak šokovaní a zmätení, že naozaj neviete, ako reagovať. Majte na pamäti, že pre vášho priateľa je to oveľa ťažšie ako pre vás, je v poriadku povedať svojmu priateľovi, že na spracovanie informácií potrebujete niekoľko minút alebo dokonca niekoľko dní. Ale ak môžete, dajte mu úsmev alebo dokonca objatie, aby ste ho upokojili.
  • Pamätajte si, že váš priateľ je pravdepodobne vystrašený vašou potenciálnou reakciou a že vám pravdepodobne povedal veľa. Negatívne pocity ako hnev alebo sklamanie si nechajte pre seba.
 4. 4
  Konajte tak normálne, ako je to možné. Hneď ako sa rozhodnete zostať priateľmi, buď sa k svojmu priateľovi správajte normálne, alebo s pokojným rešpektom. Keď sa nad tým poriadne zamyslíte, vo vašom vzťahu s priateľom sa toho veľa nezmenilo a váš prístup by to mal odzrkadľovať.
  • To neznamená, že vo vašom vzťahu nedôjde k žiadnym zmenám. Ak to len znamená, že váš priateľ je stále váš priateľ.
 5. 5
  Podporte svojho priateľa. Musíte si pamätať, že na vašu priateľku bude jej vychádzanie viac ovplyvnené ako na vás. Vystúpením môže stratiť podporu svojich priateľov alebo dokonca rodiny a bude potrebovať vašu podporu viac ako kedykoľvek predtým. Vašou úlohou ako priateľa je poskytnúť mu oporu a rameno, o ktoré sa môžete oprieť, keď to váš priateľ potrebuje.
  • Sexuálna orientácia vašej priateľky je z dlhodobého hľadiska o nej a nie o vás. Nezabudnite, aby sa situácia netýkala iba vás.
 6. 6
  Nechaj si to pre seba. Je to rozhodnutie vášho priateľa, kde a kedy a či niekomu príde, nie vaše. Ak sa vám váš priateľ zveruje, rešpektujte jeho dôvernosť a nehovorte to nikomu inému, pokiaľ vám nedal dobre.
  • Aj keď sa pýta niekto iný, nie je to vaša správa, o ktorú by ste sa chceli podeliť. Nerobte žiadne domnienky o tom, kto vie o orientácii vášho priateľa, a rozhodne nehovorte nič na sociálnych sieťach, pokiaľ váš priateľ nepovie, že je to v poriadku.

Metóda 4 zo 4: prijatie sexuálnej orientácie priateľa

 1. 1
  Zistite, aké sú vaše problémy so sexuálnou orientáciou vašich priateľov. Ste homofóbni, a preto máte problémy so sexuálnou orientáciou svojho priateľa? Bojíte sa, že by ste si robili srandu z toho, že máte kamaráta homosexuála? To sú všetky otázky, ktoré musíte zvážiť, aby ste mohli pokračovať v priateľstve.
  • Jedna z ústredných otázok, ktoré si musíte položiť, je: Záleží vám na svojom priateľovi do tej miery, že si vážite svoj vzťah? Ak odpoviete áno, potom je dôležité, aby ste na svojom vzťahu naďalej pracovali.
  • Niekedy sa rovní ľudia, ktorí majú priateľa rovnakého pohlavia, ktorý vyjde ako gay, obávajú, že ich priateľa teraz budú priťahovať. Uvedomte si, že je to rovnaké ako mať priamych priateľov, ktorí sú predstaviteľmi opačného pohlavia. Nie každý gay rovnakého pohlavia vás bude priťahovať, rovnako ako nie každý predstaviteľ opačného pohlavia vás bude priťahovať.
 2. 2
  Prečítajte si o povahe sexuálnej orientácie a o tom, ako sa vyrovnať so sexuálnou orientáciou svojho priateľa. Nie je úlohou tvojho priateľa, aby ťa poučil o problémoch, s ktorými sa stretávaš. Má dosť na tanieri, ktorý sa zaoberá účinkami coming outu.
  • Mali by ste vyhľadať informácie o spoľahlivých zdrojoch na internete alebo v knihách na túto tému.
  • Môžete sa tiež porozprávať s inými ľuďmi, ktorí sa zaoberali rovnakým problémom.
 3. 3
  Porozprávajte sa s niekým iným ako so svojim priateľom. Nemali by ste svojho priateľa nútiť, aby vám pomohol ho prijať. Má toho dosť, s čím sa už musí vyrovnať. Namiesto toho zistite, či existuje miestna kapitola PFLAG (Rodičia, rodiny a priatelia lesbičiek a gayov), ktorá vám môže pomôcť nájsť odpovede a ďalších ľudí s homosexuálnymi priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi. Môžete sa tiež porozprávať s profesionálnym poradcom alebo terapeutom alebo s niekým, komu dôverujete. Ak si vyberiete odborníka na duševné zdravie, ktorý akceptuje LGBT identitu, môžu vám pomôcť porozumieť vašim pocitom a pohybovať sa v nich. Môžu vám dokonca pomôcť prijať sexuálnu orientáciu vášho priateľa.
  • Ak si vyberiete odborníka na duševné zdravie, ktorý akceptuje LGBT identitu, môžu vám pomôcť porozumieť vašim pocitom a pohybovať sa v nich. Môžu vám dokonca pomôcť prijať sexuálnu orientáciu vášho priateľa.
  • Môžete sa tiež porozprávať so svojim náboženským vodcom alebo inými, ktorí zdieľajú vaše presvedčenie. To môže byť obzvlášť užitočné pre niekoho, komu je ťažké udržať si náboženskú vieru a zároveň podporovať svojho priateľa.
 4. 4
  Uvedomte si, že váš priateľ je stále váš priateľ. Len preto, že vášho priateľa priťahujú ľudia rovnakého pohlavia, to nezmení vaše spoločné záujmy ani spomienky, ktoré ste zdieľali. Je dôležité to mať na pamäti pri práci na udržaní priateľstva nažive a pri uisťovaní priateľa, že váš vzťah je stále dôležitý a silný.
 5. 5
  Vyber si. Oplatí sa z vášho priateľstva potenciálne robiť si srandu? Ste ochotní postaviť sa proti niekomu, kto šikanuje vášho priateľa? Ste si dostatočne istí svojou vlastnou sexualitou a máte priateľa, ktorého sexualita je odlišná od vás? Ak je váš vzťah dôležitý, budete musieť na sebe trochu zapracovať, aby bolo vaše priateľstvo v tejto novej fáze silné.
  • Zvážte vytvorenie zoznamu pre a proti. Zapíšte si všetko, čoho sa bojíte, za mínusy a všetko dobré, čo by sa stalo pre profesionálov. Diskutujte o tomto zozname so svojim terapeutom alebo poradcom, aby bolo možné každý problém riešiť individuálne.
  • Ak ťažko znášate sexualitu svojho priateľa, môže to znamenať, že zostanete priateľmi a budete si držať odstup. Ak milujete svojho priateľa, ale nemôžete akceptovať jeho sexuálnu orientáciu, mali by ste pravdepodobne nechať svoje myšlienky pre seba.
Namiesto toho by ste sa mali pokúsiť nájsť si priateľa homosexuála alebo lesbu
Namiesto toho by ste sa mali pokúsiť nájsť si priateľa homosexuála alebo lesbu, pretože chcete skutočne dobrého priateľa, s ktorým máte veľa spoločného.

Tipy

 • Neubližuj svojmu priateľovi. Buď pokojný a nevystraš sa. Ľudia majú pocity a potrebujú pomoc pri odhaľovaní svojich vnútorných myšlienok a túžob.
 • Čokoľvek sa rozhodnete urobiť, nehaňčte do celého sveta. Toto je obzvlášť dôležité, ak váš priateľ ešte nikomu inému nepovedal.
 • V závislosti od vášho vlastného osobného presvedčenia sa homofóbna reakcia môže zdať logická. Nie je to však tak. Buďte úctiví!

Otázky a odpovede

 • Ako prinútim svojho suseda, aby ma prestal žiadať, aby som bol jeho „gay bestie pre realitky“?
  Skúste mu povedať, prečo chcete, aby prestal. Ak neposlúcha, pokúste sa s ním nehovoriť, keď vás bude trápiť.
 • Čo keď som homofóbny?
  Môžete mať svoje dôvody, ale priatelia vám dôverujú, že budete rešpektovať ich rozhodnutia a rozhodnutia o tom, že vyjdete von a budete sami sebou. Musíte byť láskavým podporným priateľom, aj keď sa cítite nepríjemne. Ak nemáte pocit, že by ste sa chceli téme venovať, keď ju váš priateľ prinesie, priznajte si, že ste nepríjemní, ale nestláčajte žiadne tlačidlá. Buďte však stále láskaví a podporní, aj keď sa nachádzate mimo svojej zóny komfortu.
 • Mám dobrého priateľa, ktorý je gay, a vôbec mi to neprekáža. Myslíte si, že by som ju ako kresťan mal prijať takú, aká je?
  Ak je to vaša priateľka a jej sexualita vám vôbec neprekáža, potom s tým náboženstvo nemá nič spoločné. Mali by ste absolútne akceptovať svoju priateľku takú, aká je.
 • Moja nová najlepšia je bi a niekedy sa stretávam s jej staršími, homosexuálnymi priateľmi. Všetci ma majú radi. Je šikanovaná kvôli svojej sexualite. Ak sa jej zastanem, budú si myslieť, že som bi. Pomoc!
  Brániť niekoho, kto je šikanovaný (bez ohľadu na jeho sexualitu), je veľmi odvážna a premyslená vec. Jej obrana dokazuje, že ste verný priateľ, ktorý neprijíma zlé zaobchádzanie, a nerobí z toho vôbec bi. Ak (starší priatelia) zistia akékoľvek mylné predstavy, vysvetlite im, že nie ste bi, a namiesto toho im len chcete zabrániť, aby nebola nespravodlivo vylúčená. Aj keď sa môže zdať, že niečo také je „nevkusné“ alebo „z módy“, pamätajte, že bojujete za vyššie dobro a nemusíte sa klaňať nevedomosti.
 • Dievčatá milujem od 4. rokov. Myslím si, že som bisexuálna, ale ako dievčatá. Existuje na to sexualita? Som chlapec.
  Ak máte radi dievčatá a chlapcov, znamená to, že ste bisexuál. Môžete byť bisexuálni a uprednostňovať dievčatá, čo je v poriadku.
 • Nenávidím seba a môj gay priateľ by mohol nenávidieť mňa. Mám žiť izolovane od všetkých?
  Nie, nemali by ste na sebe ani na svojom živote nič nenávidieť. Ak sa pokúšate stať sa priateľom homosexuála, je to úplne normálne. Mať rád osobu na základe vašich podmienok je právo a nemali by ste nenávidieť, kto ste. Milujte to a prijmite to, čo si spoločnosť myslí alebo hovorí. Buď statočný. Ísť príkladom. Nenáviď, kto si, prijmi to.
 • Môžem prinútiť svojho priateľa, aby bol priamy?
  Nie, a aj keby ste mohli, bolo by nesprávne to skúsiť. Váš priateľ je taký, aký je, a ak si myslíte, že by sa to malo zmeniť, nemali by ste byť jeho priateľom.

Súvisiace články
 1. Ako rozoznám, či sa vám chlap páči (chlapci)?
 2. Ako vysvetliť svojmu partnerovi, že spochybňujete svoje pohlavie?
 3. Ako bojovať s dysfóriou pri kúpaní?
 4. Ako žiť ako agender osoba?
 5. Ako mať stereotypne ženskú prechádzku?
 6. Ako nájsť dievča, ktoré má rád crossdressery (pre mladých mužov)?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail