Ako rozoznáte rozdiel medzi neviazanosťou a ľahostajnosťou?

Že odlúčenie sa zameriava na mentálnu jasnosť
Nezabudnite, že odlúčenie sa zameriava na mentálnu jasnosť a zlepšenie, zatiaľ čo ľahostajnosť je stav bezmocnosti.

Ľudia si často mýlia odlúčenie od ľahostajnosti. Prečo je dôležité rozlišovať? Pretože sú to úplne odlišné stavy mysle. Odlúčenie je o zbavení sa pripútanosti kvôli potenciálne zlepšenej situácii, zatiaľ čo ľahostajnosť často znamená apatiu a/alebo pocit bezmocnosti. Dúfajme, že tento článok sa tomu bude venovať podrobnejšie.

Kroky

 1. 1
  Zvážte niektoré bežné situácie, v ktorých má odlúčenie zmysel. Napríklad: Pri pečení koláča sa často vyplatí počkať, kým sa nevyberie z rúry a nemá šancu vychladnúť, než sa ho snažíte zjesť. Keď ste v práci, je dôležité nájsť si chvíľu na odoslanie potenciálne urážlivého e -mailu. Ďalším príkladom je nejesť tú extra porciu jedla, keď držíte diétu a mali by ste si dávať pozor na svoje kalórie.
  • Tieto príklady sú očividne jednoduché, pretože vieme, že kontrola dočasných emócií alebo oddialenie nášho uspokojenia prináša úžitok, ale to len ilustruje, že oddelenie má zmysel. Nie vždy dokážeme myslieť jasne, preto sa vyplatí byť v tej dobe oddelený.
 2. 2
  Zvážte nasledujúce situácie, v ktorých je odlúčenie kritické. Napríklad chirurg, ktorý operuje pacienta v situácii na život alebo na smrť a nechce urobiť chybu. Ďalším príkladom je sudca, ktorého rozhodnutie ovplyvní výsledok prípadu a v konečnom dôsledku ovplyvní niečí život v dobrom aj v zlom. Vedec môže chcieť vyskúšať experimentálny liek, ktorý postihne milióny ľudí. Očividne sú to extrémne situácie, ale ukazuje sa, že odlúčenie je mimoriadne potrebné na všetkých úrovniach.
 3. 3
  Skúste vo svojom živote nájsť niekoľko príkladov, kde sa odlúčenie vyplatilo pozitívne alebo produktívne. Mohlo to byť niečo veľké alebo malé. Možno vás napadnú situácie, v ktorých ste boli príliš emocionálne pripútaní a mohli ste byť viac oddelení. Cieľom nie je len vidieť, aké nevyhnutné je, ale aj to, ako prospešná je odlúčenosť v našich každodenných životoch.
  Kde sa odlúčenie vyplatilo pozitívnym alebo produktívnym spôsobom
  Skúste vo svojom živote nájsť niekoľko príkladov, kde sa odlúčenie vyplatilo pozitívnym alebo produktívnym spôsobom.
 4. 4
  Pozrite sa bližšie na ľahostajnosť a apatiu. Napríklad zamestnanec, ktorý v práci nepodáva to najlepšie. Môžu sa správať k zákazníkom hrubo alebo robiť zlú prácu na úlohách a nechať to na niekoho iného. Všetci sme sa stretli s takýmto typom ľudí. Možno ich to len nezaujíma a má to negatívny vplyv na ostatných. Pravdepodobne dostanú veľa sťažností, než sa niečo urobí. Prečo to robia? Možno z pocitu bezmocnosti alebo také jednoduché, ako mať v tej chvíli zlú náladu.
  • Dlhodobé príklad ľahostajnosti by mohlo byť manželstvo alebo vzťah, ktorý sa stratil v radosti a vitality. V tomto zmysle sa všetky strany mohli vzdať vzrušenia a rastu a spravidla sa usadili v bezpečí. To neznamená, že výsledok je nakoniec zlý, ale možno strata nádeje a strach z neznámeho ľudí nútia udržať si podporu života.
 5. 5
  Zamyslite sa nad časom, kedy vám mohlo byť ľahostajné. Možno ste boli nútení urobiť niečo, čo ste nechceli, ale aj tak ste to urobili neochotne. Bez ohľadu na to sme všetci občas zažili rôzny stupeň ľahostajnosti.
 6. 6
  Našťastie to prinieslo jasnosť, ale teraz zvážme sivé oblasti. Niekedy je veľmi potrebné byť oddelený, ale nie vždy je jasné, kedy a kedy nie.
  • Ak sa vás napríklad niekto spýta alebo vás tlačí na myšlienku, s ktorou sa necítite dobre, možno budete musieť povedať nie. Niektorí ľudia však nemusia prijať odpoveď nie. Môžu sa vás pokúsiť presvedčiť k súhlasu apelovaním na vaše emócie. Tým, že sa budú hrať na svoju vinu, strach alebo ego, môžu vás využiť k rozhodnutiam, ktoré možno nechcete. Z tohto dôvodu je dôležité porozumieť užitočnosti odlúčenia.
 7. 7
  Zvážte príklady šedej oblasti, kde nie sú rozhodnutia vždy jednoduché. Vtedy by sa vám neviazanosť mohla vyplatiť. Môže to byť rodinný príslušník, priateľ, predajca, charitatívna skupina alebo ktokoľvek, kto vás požiada, aby ste dali niečo, čo nechcete. V skutočnosti tou osobou, ktorá na teba tlačí, by si mohol byť ty. V konečnom dôsledku je na vás, či sa rozhodnete alebo nie. Vaše rozhodnutie však nemusí byť z krátkodobého hľadiska vždy príjemné.
  • Môže to byť situácia, kedy musíte čakať na negativitu, kým neuvidíte pozitívne zmeny, alebo to môže byť odklon od niekoho, kto s vami manipuluje. Oddelenie hovorí: „Teraz o tom nerozhodujem.“ „Za svojim rozhodnutím si stojím“. „Počkajme a uvidíme.“ Ľahostajnosť hovorí: „Na čo to je?“ "koho to zaujíma." "Hra o človeka." Atď...
Dlhodobým príkladom ľahostajnosti môže byť manželstvo alebo vzťah
Dlhodobým príkladom ľahostajnosti môže byť manželstvo alebo vzťah, ktorý stratil radosť a vitalitu.

Tipy

 • Je dôležité cvičiť neviazanosť, ale aj užívať si život. Čím lepšie sa odlúčite, tým ľahšie budete vedieť, kedy a kedy nebyť.
 • Pamätajte si, že odlúčenie neznamená vzdať sa. Ide o to nenechať tu a teraz sa rozhodnúť.
 • V živote sme neustále vystavení novým a neznámym situáciám. Odlúčenie nám môže pomôcť jasne myslieť a zostať koncentrovaní ísť do neznáma.
 • Je na vás, aby ste určili, kedy je odstup potrebný a ako veľmi.
 • Svoj názor môžete kedykoľvek zmeniť. Odlúčenie je len tam, aby vaše emócie nezakalili vašu pozornosť - aby sa z vás nestal bezduchý robot. Na to, aby ste sa oddelili, nemusíte byť rigidní. Je to len nástroj vo váš prospech, nie trvalá pevnosť.
 • Nájdite svoje vlastné dobré vzory odpútania sa. Predstavme si športovkyňu, ktorá si pred zápasom vyčistí myseľ, astronautku, ktorá kontroluje systémy pred štartom, terapeuta, ktorý pomáha trpezlivosti tým, že sa nezapája do svojich príbehov, duchovných ľudí atď.
Že odlúčenie je mimoriadne potrebné na všetkých úrovniach
Očividne sú to extrémne situácie, ale ukazuje sa, že odlúčenie je mimoriadne potrebné na všetkých úrovniach.

Varovania

 • Mnoho ľudí vás môže obviniť, že ste ľahostajní, keď ste odlúčení. Nezabudnite, že odlúčenie sa zameriava na mentálnu jasnosť a zlepšenie, zatiaľ čo ľahostajnosť je stav bezmocnosti. Odpojenie nám tiež v mnohých situáciách príde prirodzené.
 • Niekedy sa tieto slová používajú zameniteľne. V konečnom dôsledku nezáleží na slovách, ktoré si vyberiete, pretože ide skôr o váš duševný stav.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail