Ako prinútiť koňa, aby sa vám viac venoval?

Keď budete koňa cvičiť na prechod tým
Keď budete koňa cvičiť na prechod tým, že budete počúvať váš hlas, bude musieť dávať pozor na to, čo hovoríte.

Niekedy si kone zvyknú na rutinu a potom to urobia automaticky, ale bez toho, aby vám venovali veľkú pozornosť. Aby sa to nestalo a jeho nastávajúce problémy, budete musieť zmeniť rutinu svojho koňa a robiť veci, ktoré ho zaujímajú. Môžete tiež použiť technické jazdecké pohyby, aby bol váš kôň pozorný na to, čo sa pýtate.

Metóda 1 z 3: všeobecné pokyny na zvýšenie pozornosti koňa

 1. 1
  Zmeňte rozvrh svojho koňa. Ak zvyčajne jazdíte na svojom koni na určitom mieste v určitý čas, skúste jazdiť na inom mieste v inú dennú dobu. Ak je váš kôň zvyknutý jazdiť v arénach, vyberte sa s ním na trailovú jazdu alebo ho naučte pasiť dobytok.
 2. 2
  Nejazdite len na svojom koni. Zmeňte to tým, že svojho koňa upravíte, doprajete mu masáž a vezmete ho na prechádzky po okolí.
 3. 3
  Naučte svojho koňa, aby bol v pohode s tým, že ho budete preč od ostatných koní. Ak je váš kôň môže byť v poriadku s maturitou všetci jeho kamaráti len zavesiť von so sebou, bude mať tendenciu sa viac zamerať na vás a menej na iné veci (ako kamarátmi).
 4. 4
  Vykonávajte pozemné práce so svojim koňom. To zahŕňa vedenie, lonžovanie a poklus v ruke. Čím viac vás kôň počúva, keď ste na zemi, tým viac vás bude počúvať, kým ste v sedle.
 5. 5
  Robte veci, ktoré má váš kôň rád. Ak má váš kôň rád jazdu na traile, urobte to cez týždeň medzi cvičením v aréne. Ak budete udržiavať rozvrh svojho koňa plynulý a zakaždým iný, váš kôň si osvojí menej návykov, ktoré mu umožnia pohybovať sa automaticky a bez toho, aby vás skutočne počúval.
Aby váš kôň venoval pozornosť tomu
Jazdite na mnohých rôznych postavách, aby váš kôň venoval pozornosť tomu, čo sa pýtate.

Metóda 2 z 3: techniky, ktoré je potrebné vyskúšať počas jazdy

 1. 1
  Pracujte na jazdných prechodoch, ako napríklad požiadajte svojho koňa, aby pri jazde zvýšil alebo znížil rýchlosť chôdze. Napríklad prechádzka z klusu, cval na prechádzku alebo klus z zastavenia. Prechody prinútia vášho koňa venovať väčšiu pozornosť, keď ho požiadate, aby zastavil alebo zvýšil rýchlosť. Tiež sa bude musieť oveľa viac sústrediť, pretože bude potrebovať rovnováhu. Uistite sa, že vždy zmeníte počet krokov, ktoré urobíte podľa techniky, inak váš kôň bude predvídať. Cvičte ich, kým nebudú prechody plynulé a plynulé.
 2. 2
  Jazdite na svojom koni v figúrach obrázok 8 a podobne). Jazdite na mnohých rôznych postavách, aby váš kôň venoval pozornosť tomu, čo sa pýtate.
  • Figúrky, ktoré môžete vyskúšať s koňom: kruh, uhlopriečka, pol volta, osem figúrok, serpentína, plytká slučka, stredová čiara.
 3. 3
  Zapojte koňa a zapojte sa. Pri jazde na udici váš kôň hľadá vaše ruky, čo znamená, že venuje pozornosť tomu, čo robíte rukami. Preto je skutočne dôležité byť presní vo svojich narážkach, pretože ak ich budete vždy ťahať alebo ťahať, kôň voči nim prestane vnímať.
 4. 4
  Jazdite na svojom koni rýchlejšou a pútavejšou chôdzou. Ak jazdíte skutočne pomaly, váš kôň sa bude môcť ľahko zónovať, ale ak ho udržíte vo vyššom tempe, bude zo svojej podstaty musieť venovať väčšiu pozornosť.
Prechody prinútia vášho koňa venovať väčšiu pozornosť
Prechody prinútia vášho koňa venovať väčšiu pozornosť, keď ho požiadate, aby zastavil alebo zvýšil rýchlosť.

Metóda 3 z 3: Techniky, ktoré je potrebné vyskúšať pri výpade

 1. 1
  Precvičte si slovné narážky a prechody. Keď budete koňa cvičiť na prechod tým, že budete počúvať váš hlas, bude musieť dávať pozor na to, čo hovoríte.
  • Keď použijete veľa prechodov, váš kôň nebude môcť zónovať.
 2. 2
  Zmeňte smer, v ktorom vrháte koňa. Zmenou smeru sa váš kôň bude musieť sústrediť na to, aby sa otočil, keď sa pýtate, a zostaňte v strehu, keď sa na to spýtate.
 3. 3
  Skúste výpad zadarmo. Voľný výpad je v zásade rovnaký ako výpad, ale bez povrazov. Vďaka tomu vás kôň bude môcť ľahšie ignorovať, ale akonáhle si získate jeho pozornosť pri voľnom výpade, budete si môcť viac udržať jeho pozornosť počas jazdy a normálneho výpadu.
  • Vykonajte veľa prechodov a často meňte smer koňa. Ako pomoc použite bič (nebite ním koňa, mali by ste sa pokúsiť dopadnúť na zem, ak ho chcete zrýchliť alebo ho držať pred ním, aby obrátil smer.)
  • Vaša reč tela je tiež veľmi dôležitá. Vďaka otvorenej polohe bude váš kôň vedieť, že sa nesmie priblížiť, a to ho udrží vpred. Keď zaujmete uzavretú pozíciu, váš kôň k vám príde a dúfajme, že vás bude dokonca nasledovať, ak pôjdete okolo.

Tipy

 • Požiadajte o pomoc niekoho skúseného počas voľného výpadu, môže vám pomôcť udržať koňa v kruhu a vo vašej blízkosti.
 • Výpady a voľné výpady sú tiež skutočne dobrými metódami na vybudovanie puta k vášmu koňovi.
 • Ak sa budete ku svojmu koňovi správať dobre a s rešpektom, urobia to isté aj vám.

Varovania

 • Pri voľnom výpade sa uistite, že je váš kôň už trochu unavený a príliš ľahko sa nevystraší. Je voľný a môže vás ľahko prejsť alebo kopnúť.
Súvisiace články
 1. Ako zistíte, či váš kôň potrebuje injekciu do päty?
 2. Ako urobiť lízanie soli pre kone?
 3. Ako sledovať hmotnosť koňa v zime?
 4. Ako si vybrať konské kopyto?
 5. Ako vycvičiť koňa na skok?
 6. Ako súťažiť v hodine angličtiny?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail