Ako nainštalovať čerpadlo kondenzátu?

Kde sa nachádzajú žlté vodiče pripojené k čerpadlu kondenzátu v klimatizácii
Kde sa nachádzajú žlté vodiče pripojené k čerpadlu kondenzátu v klimatizácii?

Mať doma klimatizačnú jednotku pravdepodobne znamená, že máte čerpadlo kondenzátu, ktoré pomôže odstrániť prebytočnú vodu, ktorá sa vypúšťa, keď je systém v prevádzke. Pomôže to odstrániť špinavú vodu z vášho domu, takže nebude kontaminovať vodu, ktorú pijete. Ak ešte žiadny nemáte alebo ho potrebujete vymeniť, tu je návod na jeho nainštalovanie.

Kroky

 1. 1
  Pred inštaláciou čerpadla nechajte klimatizáciu niekoľko cyklov spustiť, aby sa zozbieral kondenzát a odstránili všetky oleje, ktoré zostali v systéme.
 2. 2
  Zaistite, aby bol z pumpy odstránený všetok obal a aby všetky vetracie otvory boli čisté od nečistôt.
 3. 3
  Nastavte elektrické pripojenia. Pred inštaláciou akýchkoľvek elektrických komponentov spotrebičov je vždy dôležité uistiť sa, že ste ich vypli a potom vypli.
 4. 4
  Skontrolujte miestne kódy a uistite sa, že správne zapojíte káble.
 5. 5
  Zapojte napájací kábel do špecifikovaného napätia.
 6. 6
  Uistite sa, že je pripojený k zdroju konštantného napájania.
 7. 7
  Skontrolujte, či čerpadlo nemá bezpečnostný vypínač, a zapojte ho zodpovedajúcim spôsobom. Keď je elektrická energia dokončená, prejdite na ďalší krok.
  Ktoré sú pripojené k čerpadlu kondenzátu na klimatizácii
  Kde sa nachádzajú žlté vodiče, ktoré sú pripojené k čerpadlu kondenzátu na klimatizácii?
 8. 8
  Pripojte čerpadlo k stene pomocou skrutiek. Čerpadlo by malo mať na jednotke zabudované otvory, ktoré umožnia jeho montáž.
 9. 9
  Zaistite, aby bolo čerpadlo v blízkosti klimatizačnej jednotky nainštalovanej pod odtokom cievky a aby bola čerpacia jednotka vo vodorovnej polohe. Ak čerpadlo nie je vyrovnané, nebude správne fungovať. Je tiež dôležité zaistiť, aby jednotka počas prevádzky nestriekala alebo striekala. Akonáhle je čerpadlo správne namontované, ste pripravení potrubie jednotky.
 10. 10
  Ako odtokové potrubie pre čerpadlo použite, ak je to možné, nejaký druh flexibilnej hadice. Toto potrubie by malo byť inštalované tak, aby pri vypúšťaní čerpadla zo systému pracovala gravitácia. Vstupné potrubie by malo byť pod uhlom, kde vstupuje do nádrže, a nemalo by zasahovať do činnosti plavákového ventilu, ktorý čerpadlo používa.
  • Tiež môže byť vhodné nainštalovať spätný ventil niekde na výtlačné potrubie, aby sa zabránilo spätnému prúdeniu vypúšťanej vody, aby ju nebolo možné nasávať späť do klimatizačnej jednotky. Vypúšťacie potrubie by malo opäť viesť k potrubiu, ktoré vedie do mestského odpadu, aby sa zabránilo kontaminácii sladkej vody.
 11. 11
  Akonáhle je čerpadlo nainštalované, znova zapnite napájanie a spustite klimatizáciu. Sledujte čerpadlo a uistite sa, že funguje správne. Zaistite, aby elektrické jednotky pracovali správne bez iskrenia a aby potrubie v žiadnej oblasti nepretekalo.

Otázky a odpovede

 • Vymenili sme čerpadlo kondenzátu, ale teraz sa klimatizácia nezapne. V čom môže byť problém?
  Je to pravdepodobne problém s plavákovým ventilom/spínačom. Uistite sa, že je vaša jednotka vyrovnaná, a potom skontrolujte plavák, aby sa zaistil, že sa nelepí.
 • Kde sa nachádzajú žlté vodiče, ktoré sú pripojené k čerpadlu kondenzátu na klimatizácii?
  Odrežte červený drôt z pece k termostatu a žlté vodiče spojte s odstrihnutými koncami červeného drôtu. Týmto spôsobom, ak čerpadlo kondenzátu zlyhá v bezpečnostnom spínači (žlté vodiče), zastaví pec/AC a už sa nebude vytvárať žiadna voda z kondenzátu. Ak je vykurovanie alebo striedavý prúd nevyhnutnosťou, potom zapojte žlté vodiče k alarmu.
Nezodpovedané otázky
 • Čo je zlé, ak jednotka uniká, keď ju vypnem, aj keď je v nej nainštalované vypúšťacie čerpadlo?
 • Kde sa nachádzajú žlté vodiče pripojené k čerpadlu kondenzátu v klimatizácii?

Prečítajte si tiež:

Súvisiace články
 1. Ako zabrániť zamrznutiu vody?
 2. Ako založiť oheň na drevenom uhlí pomocou komínového štartéra?
 3. Ako sa schladiť v horúcom dni?
 4. Ako poraziť letné horúčavy?
 5. Ako sa schladiť?
 6. Ako opraviť horúce a lepkavé posteľné prádlo?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail