Ako stavať disko svetlá?

Na internete hľadajte veci ako „disko žiarovka“
Na internete hľadajte veci ako „disko žiarovka“, „rotujúca žiarovka“, „magická žiarovka“ alebo „žiarovka meniaca farbu“.

Rozsvietenie tanečného parketu pomocou klasických disco svetelných efektov môže zmeniť dobrú párty na skvelú. Najklasickejšia forma disko osvetlenia zahŕňa premietanie svetla na zrkadlovú guľu, inak známu ako diskoguľa. Môžete si tiež vytvoriť vlastnú guľu farebného svetla. Nakoniec si môžete kúpiť žiarovky disco dance a nainštalovať ich do svietidiel, ktoré už máte, alebo si postaviť vlastné diskotékové svietidlá.

Metóda 1 z 3: zapálenie disco gule

 1. 1
  Získajte alebo vyrobte zrkadlovú loptu. Najikonickejšou diskotékovou ozdobou je disco guľa. Tie produkujú pohybujúce sa biele bodky na svetlo, keď je reflektor premieta na ich povrchu. Diskoguľu môžete ľahko nájsť na internete alebo si vytvoriť vlastnú.
  • Disko gule sa dodávajú vo všetkých veľkostiach.
  • Ak dúfate, že naplníte obývaciu izbu alebo jedáleň pohyblivými bielymi bodkami, zaobstarajte si loptu s priemerom asi 30 cm. Do väčšej miestnosti si dajte zhruba 50 cm diskotéku.
 2. 2
  Zvážte kúpu motora diskogule. Disco svetelný efekt je zosilnený, ak namontujete loptu na motor, ktorý otáča loptou a pohybuje bodmi svetla po miestnosti. Môžete si kúpiť disko gule, ktoré sú dodávané s motorom, alebo si ich môžete kúpiť samostatne online.
  • Uistite sa, že máte motor, ktorý zvládne veľkosť a hmotnosť vašej lopty. Niektoré motory sú určené pre malé disko gule, zatiaľ čo iné zvládnu väčšie.
 3. 3
  Zaveste motor zo stropu. Vyberte umiestnenie v strede miestnosti, ktoré má vodorovný povrch, na ktorý môžete pripevniť aj motor, napríklad strop. Ak je motor napájaný zo zástrčky, naplánujte trasu, ktorou bude kábel prechádzať.
  • Väčšina diskových guličkových motorov sa montuje na strop pomocou skrutiek.
  • Majte na pamäti, že tam bude tiež svetlo zamerané na diskotéku, takže musí existovať aj vhodný priestor na zavesenie svetla, ktoré bude smerovať na loptu.
  To isté platí pre materiály potrebné na stavbu alebo montáž iných druhov svetiel s diskotékou
  To isté platí pre materiály potrebné na stavbu alebo montáž iných druhov svetiel s diskotékou.
 4. 4
  Umiestnite jeden alebo dva reflektory smerujúce na diskoguľu. Existujú špecifické svetlá navrhnuté na použitie s diskoguľou, ale bude fungovať mnoho rôznych bodových svetiel. Dôležitým faktorom je, že svetlo je zaostrené alebo nasmerované určitým smerom ako bodové svetlo. Efekt bude ešte lepší, ak dokážete na loptu namieriť dve reflektory z rôznych smerov.
  • Bodové svetlá môžete namontovať mnohými rôznymi spôsobmi. Ak získate reflektor špeciálne na tento účel, môže sa dokonca pripevniť k základni diskotéky. Môže mať aj vlastnú základňu, ktorú pripevníte k stropu samostatne.
  • Ideálna vzdialenosť medzi zrkadlovou guľou a reflektorom závisí od veľkosti gule, ako aj od veľkosti a sily svetla. Experimentujte s umiestnením reflektora na rôzne miesta vzhľadom na loptu a namontujte ho tam, kde poskytuje požadovaný efekt.
 5. 5
  Získajte reflektory špecifické pre diskotéky. Niektoré bodové svetlá majú funkcie, ktoré dopĺňajú svetelný efekt, ktorý vytvára disco guľa. Môžete napríklad získať bodové svetlo, ktoré sa otáča cez rôzne farebné filtre, takže svetelné body pohybujúce sa po miestnosti periodicky menia farbu.

Metóda 2 z 3: Zostavenie svetelnej gule LED

 1. 1
  Kúpte si LED svetelný kábel. Ďalšou klasickou diskotékovou ozdobou je svetelná guľa. Ak si chcete vyrobiť svoj vlastný, kúpte si LED svetelný kábel v železiarstve alebo online. Môžete získať rôzne farby a existujú svetelné šnúry, ktoré pomocou diaľkového ovládača menia farbu, blesk a dokonca menia efekty.
 2. 2
  Kúpte si zväzok polystyrénu alebo plastových pohárov. Tie budú tvoriť škrupinu lopty. Sú dokonalým materiálom, pretože budú vyžarovať svetlo, sú veľmi lacné a sú ľahko dostupné v obchode s potravinami.
  • Pravdepodobne budete potrebovať viac šálok, ako si myslíte. To samozrejme závisí od veľkosti lopty, ktorú dúfate, že vyrobíte, ako aj od veľkosti pohárov, ktoré použijete.
  • Získajte asi 100 šálok, aby ste sa uistili, že máte dosť.
  Najklasickejšia forma disko osvetlenia spočíva v premietaní svetla na zrkadlovú guľu
  Najklasickejšia forma disko osvetlenia spočíva v premietaní svetla na zrkadlovú guľu, inak známu ako disco guľa.
 3. 3
  Zlepte poháre bokom a vytvorte kruh. Pomocou lepiacej pištole naneste zvislý pás lepidla na stranu pohára a ďalší pohár pritlačte na pás lepidla tak, aby sa ich strany dotýkali zhora nadol. Otvory pohárov budú od seba mierne naklonené a dno pohárov bude smerovať dovnútra. Pokračujte v pridávaní pohárov rovnakým spôsobom a dávajte pozor, aby boli poháre navzájom v jednej rovine.
  • Konkrétny počet pohárov, ktoré použijete na dokončenie tohto prvého kruhu, je do značnej miery na vás. Majte na pamäti, že na dokončenie kupoly budete na vrchol tohto kruhu pridávať ďalšie vrstvy (zakaždým o niekoľko pohárov menej).
  • Ak používate klasické polystyrénové poháre s rozmermi chladiča, na dokončenie prvého kruhu použite 16 šálok.
 4. 4
  Pridajte po sebe nasledujúce vrstvy s menším počtom pohárov. Vložte pohár do medzier medzi každým z pohárov v kruhu a pripevnite ich lepidlom. Otvor šálky vždy nasmerujte von. Tento postup zopakujte s ďalšími vrstvami pohárov. Dokončenie každej vrstvy bude trvať menej šálok, kým sa neskončíte s dokončenou polovičnou kupolou.
  • Pri ukladaní vrstiev sa dno každého pohára nakloní o niečo viac dovnútra smerom k stredu kupoly, ktorá sa pomaly formuje.
  • Držať a lepiť posledných pár pohárov v kupole môže byť náročné, preto použite štipce na bielizeň, ktoré vám pomôžu držať poháre, kým ich lepíte na miesto.
  • Rovnakým spôsobom vytvorte ďalšiu kupolu. Tieto dve hemisféry je možné spoločne spojiť a vytvoriť tak škrupinu vášho svetla.
 5. 5
  Zatlačte jednu žiarovku do spodnej časti každého pohára. Z vnútornej strany polovičnej kupoly zasuňte do spodnej časti každého pohára LED žiarovku, aby žiarovka sotva vyčnievala do jamky pohára.
  • To isté urobte aj s druhou stranou kupoly a potom prilepte dve polovice kupoly k zvyšku LED žiaroviek zabalených vo vnútri.
  • Ak je reťazec LED napájaný zástrčkou, zapojte zástrčku medzi niektoré šálky.

Metóda 3 z 3: používanie disco žiaroviek

 1. 1
  Kúpte si žiarovku rotujúcu, blikajúcu a/alebo farbu meniacu. Existujú všetky druhy žiaroviek, ktoré vytvárajú efekty podobné diskotékam. Môžete ich nájsť v obchodoch s novinkami alebo online. Existujú dokonca aj také, ktoré vytvárajú klasický diskoefekt rotujúceho poľa svetelných bodov. Na internete hľadajte veci ako „disko žiarovka“, „rotujúca žiarovka“, „magická žiarovka“ alebo „žiarovka meniaca farbu“.
  • Amazon má obzvlášť dobrý výber tohto druhu položiek.
  • Mnoho z týchto žiaroviek je pripravených na použitie. Môžete ich jednoducho zaskrutkovať do kompatibilnej zásuvky a začať tancovať.
  Nakoniec si môžete kúpiť žiarovky disco dance
  Nakoniec si môžete kúpiť žiarovky disco dance a nainštalovať ich do svietidiel, ktoré už máte, alebo si postaviť vlastné diskotékové svietidlá.
 2. 2
  Nainštalujte disco žiarovky do svietidiel, ktoré už máte. Verte či neverte, zostrojenie disco svetla môže byť rovnako jednoduché ako zaskrutkovanie žiarovky. Odstráňte napríklad kryt zo stropného svietidla a vymeňte bežné žiarovky za rotačné. Káble žiaroviek môžete tiež viesť z elektrických zásuviek, kdekoľvek chcete umiestniť disko žiarovku.
  • Predajne alebo obchody so šetrnosťou sú skvelým miestom na nákup svietidiel. Môžete dokonca odstrániť mnoho kúskov starej žiarovky, takže máte iba kábel so zástrčkou na jednom konci a zásuvku pre žiarovku na druhom konci.
 3. 3
  Zostavte si svoje vlastné disco svietidlo. Ak chcete, aby svietidlo bolo voľne stojace, okrem žiaroviek s diskotékovou tematikou budete potrebovať napájací kábel, držiaky žiaroviek, základňu držiaka žiarovky, drôtené matice a zadný kryt základne. Odrežte zásuvku napájacieho kábla a pomocou drôtových matíc spojte vodiče s držiakmi žiarovky. Drôtené matice budú zasunuté za základňou držiaka žiarovky.
  • Ak ste nikdy predtým nezapájali svietidlo, obráťte sa na niekoho, kto vám pomôže. Aj keď sa to môže zdať zastrašujúce, je to bezpečné a jednoduché.
  • Nikdy nepracujte na zapojení ničoho, čo je zapojené do zásuvky. Vždy, keď pracujete na svojom disco svetle, nevypájajte zástrčku zo zásuvky.

Otázky a odpovede

 • Koľko by to v priemere stálo?
  Disco gule sa výrazne líšia v nákladoch, rovnako ako reflektory. To isté platí pre materiály potrebné na stavbu alebo montáž iných druhov svetiel s diskotékou.

Súvisiace články
 1. Ako zavrieť vrecko s hranolkami tak, že ho zložíte?
 2. Ako riešiť svadobné oznámenia bez vnútornej obálky?
 3. Ako poslať svadobné oznámenia?
 4. Ako sa stať Evite?
 5. Ako ísť na narodeninovú oslavu so svojim dieťaťom?
 6. Ako urobiť párty pre bábätko?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail