Ako zostať inšpirovaný (pre spisovateľov a výtvarníkov)?

Nemôžem len tak vyskočiť z postele
Nemôžem len tak vyskočiť z postele a začať skicovať, ale keď sa zobudím, inšpirácia je preč.

Kreatívna inšpirácia je magická, keď ju máte, a frustrujúca, keď ju nemáte. Pre každého, kto mal spisovateľský blok, kto zápasí s odmietnutím agenta alebo kto hodil do štetca, ponúka niekoľko nových pohľadov na to, čo kreativita skutočne znamená. Umenie je vášeň, ktorá má mnoho foriem prejavu. Pozvite Múzu nielen na návštevu, ale aj na chvíľu zostať!

Kroky

 1. 1
  Choďte do skupín na písanie alebo na kritiku umenia. Kreatívni ľudia potrebujú podporujúcich rovesníkov, aby ich inšpirovali, povzbudzovali a posilňovali. Je také dôležité vypadnúť z kancelárie, štúdia alebo štúdia, aby ste boli okolo ostatných ľudí. Obklopenie sa tými, ktorí majú podobné ciele a problémy, vytvára pozitívnu synergiu a dodáva vám novú energiu. Niekto v skupine vás vždy inšpiruje, dá vám skvelý nápad, ponúkne riešenie alebo dodá kreatívnu iskru, ktorá vás udrží v chode.
 2. 2
  Tvorte v inej disciplíne. Umeleckí ľudia majú mnoho spôsobov, ako sa vyjadriť. Môžete napríklad vyvažovať mentálne projekty (písanie) s praktickými rukami (tvorba). Prebúdza rôzne časti mozgu a vytvára nové nervové spojenia. Po jeho zapnutí sa kreatívne šťavy rozprúdia.
 3. 3
  Vždy majte pripravený nový projekt. Ak vás niektorý odradí, pracujte na inom. Experimentujte so zmenou žánrov, skúšaním rôznych štýlov, písaním pre inú vekovú skupinu.
  Pomocou sociálnych médií sa spojte s inými umelcami
  Pomocou sociálnych médií sa spojte s inými umelcami a spisovateľmi.
 4. 4
  Pokračujte v raste a vzdelávaní sa celý život. Naplňte svoju myseľ novými nápadmi. Choďte na konferencie; absolvovať hodiny; čítať knihy o spisovateľskom remesle a umení. Vzdelávajte sa o tomto odvetví. Naučte sa novú formu umenia. Spojte sa s inými umelcami, ktorí vás inšpirujú. Rozvíjajte nové techniky, štýly a zdokonaľujte svoje remeslo. Vezmite úspešnú umelkyňu na obed a vyberte jej mozog.
  • Noste so sebou notebook a pero, nech ste kdekoľvek, aby ste si mohli zapisovať všetky dobré nápady, ktoré by ste mohli pri písaní použiť.
  • Prečítajte si veľa žánrov kníh a pomôžu vám rozhodnúť sa, akú knihu napíšete, a dajú vám nápady, ktoré použili iní autori.
 5. 5
  Ak múza nenavštevuje, vyjdite z domu a navštívte ju. Dohodnite si so sebou týždenné dátumy umenia. Prezrite si kníhkupectvá, galérie, koncerty. Čítajte vo svojom žánri aj mimo neho. Vydajte sa na túru do prírody. Náčrt v kaviarni - a odpočúvanie. Inšpirácia je všade okolo vás. Umenie je obyčajný život nabitý zmyslom! V každodennom živote hľadajte krásu, drsnosť, neobvyklosť, humor a symboliku.
 6. 6
  Nezabudnite, že umenie vyžaduje obdobie tehotenstva. Prijmite momenty neproduktivity ako jin, ktorý je spojený s jangom. Vnútri sa môže variť niečo úžasné. Snívaj. Predstavte si. Nechajte tomu čas, aby nadobudol formu. Keď znova navštívite svoje štúdio, načerpáte novú energiu. Vždy pamätajte: oheň sa vráti.
 7. 7
  Dosiahnúť. Aby ste našli publikum, vaše umenie nemusí byť medzi obálkami knihy - alebo na plátne. Učte hodiny maľovania, doučujte deti, navštevujte školy. Oslovte a spojte sa s iným publikom. Prečítajte si príbehy a prineste predškolákom bábkové hry. Ich úsmevy vám zlepšia deň! Nájdete hlboké uspokojenie v zdieľaní časti seba a svojho talentu.
 8. 8
  Buďte vynaliezaví; byť vynaliezavý. Zorganizujte malú schmooze, akciu s vínom a syrom pre iných výtvarníkov a spisovateľov. Pripojte sa k knižnému klubu alebo k remeselníckej skupine.
  Vaše umenie nemusí byť medzi obálkami knihy - alebo na plátne
  Aby ste našli publikum, vaše umenie nemusí byť medzi obálkami knihy - alebo na plátne.
 9. 9
  Prijať zenovú filozofiu. Kým čakáte na reakcie agentov alebo galérií, neobsedíte. Zamerajte sa na svoje umenie tu a teraz. Umelci sú do svojich výtvorov emocionálne investovaní. Oddeľte svoju tvorbu od konca podnikania. Do tej doby sa učte z kritiky, múdrosti ostatných a začleňte, čo je užitočné. Pokračujte v tom, rastte, zlepšujte sa a... relaxujte.
 10. 10
  Vypočujte si úspešné príbehy ostatných. Tlieskajte priateľom a kritickým partnerom skupiny, ktorí sú zverejnení, a tým priateľom, ktorí ilustrovali obrázkové knihy! Cestou určite oslávte každý svoj malý úspech.
 11. 11
  Pamätajte si, prečo ste začali vytvárať svoje umenie. Keď ste mali 5 rokov, umenie a rozprávanie príbehov bola zábava! Radostné! Žiadny tlak! Niekedy musíte ustúpiť a pripomenúť si, že píšete, pretože vás to baví, nie (nevyhnutne) preto, aby ste získali uznanie alebo zarobili peniaze. Nechajte sa hrať, fušovať, experimentovať a robiť „brakové“ umenie. Majte po ruke zápisníkový zápisník. Napíšte „prúd štýlu vedomia“. Umenie je o prepisovaní emócií. Ak sa budete držať pokojne, budete sa cítiť spontánne a slobodne, rovnako ako vaše umenie.
 12. 12
  A najdôležitejšie slová, ktoré vás môžu inšpirovať, sú: Jednoducho to urobte. Teraz! Písanie vyžaduje čas na sedenie. Umenie si vyžaduje čas na stojane. Roger Ebert povedal: „Múzy navštevujú počas aktu stvorenia, nie predtým. Nečakajte na ňu. Začnite sám.“

Tipy

 • Pomocou sociálnych médií sa spojte s inými umelcami a spisovateľmi. Zostaňte v kontakte a podeľte sa o svoje zdroje inšpirácie, ako aj o hľadanie inšpirácie u ostatných v ktorejkoľvek časti sveta.
  Ktorí majú podobné ciele a problémy
  Obklopenie sa tými, ktorí majú podobné ciele a problémy, vytvára pozitívnu synergiu a dodáva vám novú energiu.
 • Premyslite si svoje stravovacie návyky. Výživa a cvičenie majú zásadný vplyv na vašu náladu.
 • Vykročte mimo svoj obvyklý referenčný rámec a snažte sa byť pre zmenu na druhej strane toho, čo produkujete. Ak ste spisovateľ, čítajte romány iných ľudí alebo ak ste dramatik, vyskúšajte si rolu v hre a stvárnite postavu. Ak ste umelec, buďte kritikom amatérskeho umenia pre miestnu školu alebo vysokú školu. Byť na prijímacej alebo inej strane umeleckej práce vám môže pomôcť lepšie porozumieť tomu, čo inšpiruje tých, ktorí konzumujú vaše umelecké výtvory.
 • Porozprávajte sa so svojimi priateľmi a rodinou o svojich predstavách a získajte ich názor. Opýtajte sa ľudí, aký bol ich deň (možno ho založte na situácii v práci a rozšírte príbeh).
 • Choďte do skupiny spisovateľov alebo sa pokúste stretnúť s novými ľuďmi, ktorí majú rovnaké koníčky ako vy. Tak spoznáte nových ľudí a získate nápady.

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Denník
 • Ostatné žánre na prečítanie
 • Spoločenské akcie a kreatívne akcie

Otázky a odpovede

 • Takmer vždy, keď ma napadne nejaký dobrý nápad na báseň, niekto ma vyruší alebo som príliš unavený, aby som to zapísal a zabudol. Čo mám robiť?
  Notebook majte pri sebe. Ďalšou myšlienkou je nájsť miesto, kde prídete s najlepšími nápadmi a kde vás nikto nebude rušiť, potom môžete mať svoje vlastné „miesto na písanie básní“.
 • Mám toľko príbehov, ale ani jeden som nedokončil. Stále dostávam nápady na knihy a nemôžem to všetko dokončiť! Akákoľvek rada?
  Niekedy musíme byť k sebe brutálne úprimní. Ak máte toľko nedokončených projektov, možno si budete musieť uvedomiť, že ak by ste niekedy chceli dokončiť niektoré z nich, už by ste to urobili. Namiesto toho, aby ste so sebou nosili všetky tie nedokončené príbehy, odložte ich. Odstrihnite všetky väzby, odstráňte ich alebo ich aspoň presuňte do nejakého archívneho priečinka. Potom vyberte jednu a iba jednu a dokončite ju. Už žiadne výhovorky, žiadne odkladanie: jednoducho si naplánujte čas a pracujte na ňom, kým nebude hotový. Je to tvrdá práca, vyžaduje si to odhodlanie a asi to nikto neocení. Ale ak to chceš, tak to musíš urobiť. A ak to neurobíte, možno písanie nie je pre vás.
 • Niekedy sa v posteli zrazu nechám inšpirovať. Nemôžem len tak vyskočiť z postele a začať skicovať, ale keď sa zobudím, inšpirácia je preč. Čo môžem urobiť?
  Náhradný papier majte blízko postele. Keď sa to stane, zapíšte si svoje hlavné nápady a urobte to ráno.
 • Ako pomenujem svoju knihu?
  Vyberte si niečo súvisiace s príbehom alebo použite niekoľko slov, ktoré opisujú postavu, prostredie alebo dej.

Súvisiace články
 1. Ako v sebe prebudiť spisovateľa?
 2. Ako písať iónové zlúčeniny?
 3. Ako získate vlastníctvo obalu knihy, ktorý vydávate sami?
 4. Ako si vybrať tému, o ktorej chcete písať?
 5. Ako naformátovať tlačovú správu pre fotografiu?
 6. Ako používať citáty v tlačovej správe?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail