Ako porozumieť?

Ako porozumieť ťažkým predmetom
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako porozumieť ťažkým predmetom, ako je kreatívne písanie, učenie sa hudby, matematika, veda, tj: technický alebo analytický materiál?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako porozumieť ťažkým predmetom, ako je kreatívne písanie, učenie sa hudby, matematika, veda, tj: technický alebo analytický materiál? Vedeli ste, že porozumenie získate, keď predmet prijmete a poviete: „Milujem tento predmet!“ Potrebujete vy alebo niekto, na kom vám záleží, vyliezť na strmý kopec (strmá krivka učenia) - poznať a porozumieť predmetu alebo lekcii? Tu je návod, ako sa nadchnúť a začať!

Kroky

 1. 1
  Ukážte skutočný záujem o technické a analytické záležitosti.
  • Pred ponorením sa do pokročilých tém (pre vás) určite absolvujte nižšie a stredne pokročilé kurzy.
 2. 2
  Študujte rýchlo s pozitívnym prístupom. Nepozerajte ani sa nezahmlievajte. Tiež si poriadne oddýchnite. Relaxujte, pokiaľ je to možné... ale vráťte sa.
  • Falošný úsmev, keď skutočne chcete porozumieť kroku alebo odpovedi na otázku. Vďaka tomu sa otvoríte téme.
  • Prikyvujte, ako keby ste súhlasili, a konajte pozitívne. Krútiť hlavou "Áno!" a Aktívne sa učte počas prednášok, úprimne otvorení a počúvajte.
 3. 3
  Prečítajte si významy materiálu. Buďte pripravení diskutovať na hodine; prekonajte trému účasťou. Dokonca aj dobrovoľne viesť neformálnu diskusiu v triede; nerob scénu. Nepózujte a držte sa, aby ste pôsobili inteligentne, ale venujte sa hlbším témam.
 4. 4
  Robte si poznámky pri počúvaní (zrevidujte si poznámky) a pri čítaní zadania, aby ste si mohli klásť logické otázky a poukázať na niektoré dôležité otázky.
 5. 5
  Prekonajte zlú duševnú hygienu, sústreďte sa; ktoré zahŕňa:
  • Žiadne snívanie o práci, zábave a zoznamovaní - alebo o priateľoch a športe atď.
  • Použite svoju vôľu: aktívne počúvať, čítať, sledovať videá na YouTube na túto tému a vášnivo sa učiť.
  Keď predmet prijmete a poviete
  Vedeli ste, že porozumenie získate, keď predmet prijmete a poviete: „Milujem tento predmet!“
 6. 6
  Vyčistite svoju myseľ od rušenia a objasnite svoje pochybnosti - ak nejaké máte; dokonca získať extra/extrémnu pomoc, ale iba po vyučovacích hodinách bez rušenia vyučovania.
  • Seďte v prvom rade alebo v jeho blízkosti, ak ste ochotní byť zapojení a otvorení.
 7. 7
  Buďte ostrí, nielen predstierajte záujem, tým, že sa skutočne pokúsite porozumieť materiálu a môžete byť ostrejší, bystrejší a múdrejší.
 8. 8
  Buďte vytrvalí a pýtajte sa toľko rozumných otázok, koľko potrebujete.
  • Zapojte do svojich otázok aj ostatných ľudí tým, že sa opýtate:
   • „Prišiel na to niekto a môže to niekto vysvetliť?“
 9. 9
  Buďte pripravení na otázky: preto nesklamte svoju stráž (ako snívanie), ale myslite pozitívne a nemyslite veľa na vec, na ktorú sa musíte zamerať.
 10. 10
  Venujte veľkú pozornosť tomu, kto má slovo. Počúvajte učiteľa a študentov, ktorí sa ho zúčastňujú.
 11. 11
  Rýchlo súhlaste s prednáškou, s učiteľom a so študentmi, ktorí idú na tabuľu a ponúkajú riešenia - ukážte, ako sa hľadá odpoveď, ale neunáhlite sa v nesprávnych radách alebo uškádlení (nebuďte príliš citliví...).
 12. 12
  Potichu, ale zreteľne povedzte úprimné vyhlásenia ako „v poriadku...“, „Áno!“, „To je dobré!“ Alebo „Rozumieš!“ A „Správne! To je cesta!“
 13. 13
  Zúčastnite sa celej triedy, svojej malej skupiny alebo práce na tabuli (choďte k tabuli a pokúste sa problém vyriešiť).
 14. 14
  Naplánujte si domácu úlohu na tému, choďte včas.
  • Urobte si domácu úlohu a urobte to znova alebo urobte podobné problémy 16 hodín denne (ak chcete), kým si nebudete istí, že a ako ste to „pochopili“. Pri štúdiu si robte primerané, krátke prestávky.
  Koncepty - výsledkom môže byť mentálny blok
  Ak neprijmete predmet v triede, úlohy a koncepty - výsledkom môže byť mentálny blok.
 15. 15
  Získajte pomoc, ak ju potrebujete. Možno máte laboratórneho inštruktora alebo tútora alebo priateľa z tej istej triedy, ktorý s vami bude pracovať na domácich úlohách alebo iných úlohách.
 16. 16
  Zapamätajte si a používajte slovnú zásobu, definície, pravidlá, vzorce, čítajte a recitujte dôkazy, axiómy, postuláty, zákony vedy a matematiky.

Tipy

 • Buďte silní - nenechajte sa zastrašiť ľuďmi, ktorí hovoria, že sa pýtate „hlúpe otázky“ alebo že sa pýtate „príliš veľa otázok“ - v opačnom prípade sa môžete skĺznuť do kresla a v triede alebo zlyhať vo svojej mysli. Mysli pozitívne. Vyhoďte strach alebo pochybnosti!
 • Uistite sa, že vždy poznáte a rozumiete tomu, čo učiteľova úloha znamenala a čo hodina znamená a ako svoju úlohu urobiť najlepšie (nielen najrýchlejšie alebo najľahšie).

Varovania

 • Nenechajte prijímať menej než byť na túto tému, "sledovať a počúvať." Nepokračujte a nekĺzajte bez toho, aby ste sa poriadne snažili.
 • Pokiaľ nebude akceptovať class predmet, úlohy a koncepty - potom výsledok môže byť mentálny blok.
Súvisiace články
 1. Ako čítať kapitolu biológie?
 2. Ako efektívne čítať knihy faktu?
 3. Ako čítať rýchlejšie?
 4. Ako rýchlo čítať?
 5. Ako zlepšiť plynulosť čítania?
 6. Ako vytvoriť posuvník vzdelávacích slov?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail