Ako získať bakalársky titul z filozofie?

Štúdium na strednej škole vám umožní vyskúšať si filozofiu pred prijatím záväzku študovať ju na bakalárskom
Niektoré krajiny ponúkajú filozofiu na školách: štúdium na strednej škole vám umožní vyskúšať si filozofiu pred prijatím záväzku študovať ju na bakalárskom stupni.

Štúdium filozofie je zábavné a zaujímavé. Začnete sa zaoberať niektorými z najväčších otázok: ako by sme mali žiť? Existuje Boh? Ako vieme veci? Štúdium ako vysokoškolák vám umožní preskúmať tieto otázky štruktúrovaným spôsobom, ktorý vám pomôže intelektuálne a možno aj osobne rásť tým, že vám umožní pripojiť sa k 2000 -ročnej tradícii odôvodneného dialógu o najzákladnejších záležitostiach ľudského života a skúseností.

Kroky

 1. 1
  Široko študujte pred vysokou školou. Ak chcete študovať filozofiu, komplexné vzdelanie bude výhodou - študujte preto široko a v odboroch, kde môžete ukázať svoje intelektuálne prednosti. Väčšina súčasnej filozofie je napísaná so silným dôrazom na logiku a matematickú jasnosť. Užitočné bude štúdium formálnej logiky a matematiky, rovnako ako štúdium fyziky, biológie, výpočtovej techniky, psychológie, sociálnych vied a podobne. Podobne bude humanistická štúdia užitočná aj pri čítaní a interpretácii textov a ich zaraďovaní do historického kontextu: história, literatúra, politika a právo, spoločenské vedy. Študujte akademické predmety a pozrite sa na predmety, ktoré vyžadujú univerzity na prijatie, aby vám pomohli pri výbere v škole.
  • Niektoré krajiny ponúkajú filozofiu na školách: štúdium na strednej škole vám umožní vyskúšať si filozofiu pred prijatím záväzku študovať ju na bakalárskom stupni. V Spojenom kráľovstve väčšina ľudí vstupuje do filozofie z náboženskej výchovy - uistite sa však, že vaša škola ponúka osnovy náboženského vzdelávania na úrovni A, ktoré pokrývajú moduly etiky a filozofie náboženstva. Niektoré školy ponúkajú kurzy kritického myslenia, kritického uvažovania, etiky a ďalších tém, ktoré by pripravili cestu pre štúdium filozofie.
  • Filozofia vyžaduje jasnosť myslenia a vyjadrovania, preto sa uistite, že dokážete písať jasne a dobre čítať.
 2. 2
  Skúste pred podaním prihlášky zistiť, či je filozofia pre vás to pravé. Prečítajte si niektoré filozofické knihy - pre bežného čitateľa je k dispozícii množstvo filozofických základov - alebo choďte online a ukážte si filozofické podcasty a videá, ako napríklad sériu podcastov Filozofia uhryzne alebo relácia Filozofická diskusia.
  Pokračovať na magisterskom alebo doktorandskom stupni štúdia
  Niektorých ľudí filozofia baví natoľko, že sa rozhodnú pokračovať v štúdiu a pokračovať na magisterskom alebo doktorandskom stupni štúdia.
 3. 3
  Použiť. Mali by ste sa široko uplatniť na mnohých rôznych univerzitách a nájsť si čas, aby ste sa dozvedeli niečo o katedrách. Rôzne oddelenia majú rôzne záujmy a zamestnancov a ponúkajú rôzne možnosti kurzov. Ak máte konkrétny záujem, skúste nájsť oddelenie, ktoré ponúka veľa príležitostí to študovať.
 4. 4
  Využite prednášky a semináre na maximum. Ak študujete filozofiu, dostanete sa presne k tomu, čo ste uviedli. Nezabudnite navštevovať prednášky a zúčastňovať sa seminárov. Účasť na seminári je nevyhnutná pre absolvovanie niektorých kurzov, ale aj keď nie, filozofia je predmet, ktorý vyžaduje, aby ste si skutočne precvičili premýšľanie o študovaných témach, a aby ste to urobili, musíte sa pokúsiť diskutovať o svojej intuícii a dôvode v kolektíve. nastavenie seminára.
 5. 5
  Čítajte pozorne a presne. Pri čítaní sa snažte kriticky zhodnotiť, čo čítate - keď čítate knihu, položte si otázku, či každé tvrdenie, ktoré autor uvádza, je odôvodnené a podložené dôkazmi. Pri čítaní knihy sledujte svoje úvahy a zapisujte si ich, najmä ak nesúhlasíte s tým, čo sa hovorí.
  • Uistite sa, že máte niečo filozofické na čítanie, nech ste kdekoľvek, aj keď to priamo nesúvisí s tým, čo študujete na hodine. Nakoniec začnete vidieť prepojenia medzi rôznymi témami.
  Ktoré by pripravili cestu pre štúdium filozofie
  Niektoré školy ponúkajú kurzy kritického myslenia, kritického uvažovania, etiky a ďalších tém, ktoré by pripravili cestu pre štúdium filozofie.
 6. 6
  Píšte často a robte staré písomky zo skúšok. Budete musieť písať eseje, ale pamätajte, že nejde o rovnaký druh esejí, ktoré budete musieť napísať na skúšku. Skúšky z filozofie môžu byť skľučujúce, pretože na rozdiel od predmetu, akým je história alebo niektoré vedné odvetvia, pridanie ďalších faktov vás nemusí nutne dostať ďalej v odpovedi na otázku. Poznať diskutované teórie je dôležité, ale musíte o nich vedieť nezávisle uvažovať, a nie si pamätať presný rok, v ktorom sa Hegel narodil. Väčšina univerzít sprístupní predchádzajúce písomné skúšky pre moduly - niekedy online, niekedy ich budete musieť získať z knižnice alebo od školiteľa modulu.
 7. 7
  Využite svoje návody na maximum. Niektoré univerzity vám poskytujú príležitosť profitovať z výučby jeden na jedného alebo dva na jedného-ak to dokážete získať, obrovsky to pomôže. Dozviete sa oveľa viac o tom, ako zlepšiť svoju prácu a dosiahnuť lepšie výsledky pri skúškach, ak môžete
 8. 8
  Zúčastnite sa akcií. Univerzity majú často filozofickú spoločnosť. Aj keď je to menej zábavné ako potápačský klub, lakros alebo jujitsu, často môžete počuť niektorých špičkových filozofov, ktorí predstavujú svoju prácu. Dávajte pozor na nástenku na oddelení alebo online, aby ste sa dozvedeli o konferenciách, workshopoch, seminároch a iných udalostiach. Niektoré z nich môžu byť zamerané na postgraduálnych študentov, ale majú dôležitý účel...
  Absolventi filozofie sú často vysoko zamestnateľní v širokej škále oblastí
  Zatiaľ čo absolventi filozofie sú často terčom vtipov o nezamestnanosti, absolventi filozofie sú často vysoko zamestnateľní v širokej škále oblastí.
 9. 9
  Napíšte diplomovú prácu. Nie všetky kurzy to vyžadujú, ale mnohé vyžadujú dizertačnú prácu, „dlhú esej“ alebo sériu esejí, ktoré tvoria ucelený projekt. Našťastie, ak sa zúčastňujete akcií a často čítate (vrátane vecí, ktoré nie sú v zozname na čítanie), budete mať niekoľko zaujímavých otázok, na ktorých môžete zapracovať. Ak ste navštevovali prednášky a tutoriály, poznáte personál, na ktorého dohľad môžete prísť.
 10. 10
  Absolvent. Zatiaľ čo absolventi filozofie sú často terčom vtipov o nezamestnanosti, absolventi filozofie sú často veľmi zamestnateľní v širokej škále oblastí. Niektorých ľudí filozofia baví natoľko, že sa rozhodnú pokračovať v štúdiu a pokračovať na magisterskej alebo doktorandskej úrovni. Absolventi filozofie môžu získať prácu v rôznych sektoroch: právnické povolanie, manažment, počítačové programovanie a technológie, žurnalistika/písanie, zábava, strojárstvo, verejný alebo charitatívny sektor, politika, duchovenstvo alebo mnoho oblastí podnikania.
  • Niektorí známi absolventi filozofie: Ricky Gervais (tvorca Kancelárie), Matt Groening (tvorca Simpsonovcov), Wes Anderson (riaditeľ Kráľovského tenenbaumu), Carly Fiorina (bývalá generálna riaditeľka spoločnosti Hewlett-Packard, teraz politická kandidátka), Michael Frayn (dramatik a prozaik), Rudy Giuliani (bývalý starosta New Yorku a republikánsky politik), Phil Jackson (basketbalový tréner), David Souter a Stephen Breyer (sudcovia Najvyššieho súdu Európy), Oliver Letwin (britský konzervatívny politik), William J. Bennett (minister školstva Ronalda Reagana), Paul Martin (bývalý kanadský predseda vlády), pápež Ján Pavol II., Pápež Benedikt XVI., Ben Goldacre (vedecký spisovateľ), Larry Sanger (spoluzakladateľ Wikipedie), Studs Terkel (spisovateľ ocenený Pulitzerovou cenou), Jonathan Dimbleby (britský televízny moderátor) a mnoho ďalších.

Tipy

 • Počas skúšok si urobte pár minút, kým začnete písať, dôkladne si prečítajte otázky a pokúste sa zistiť, akú odpoveď by ste dali. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je prejsť skúšobné papier a vedľa každého z otázok, hodnosť je od jednej do piatich - raz je otázka, na ktorú by som našiel ťažké odpovedať a päť je otázka, ktorú si ľahko sa odpovedz. Potom vyberte otázky s piatimi alebo štyrmi vedľa nich a najskôr na ne odpovedzte. (To samozrejme závisí od formátu príspevku a od otázok, na ktoré musíte odpovedať.)

Varovania

 • Filozofia bude odmeňovať otvorenú myseľ a trestať zatvorených. Naučte sa princíp lásky a dôsledne ho dodržiavajte.
Súvisiace články
 1. Ako si vybrať program kreatívneho písania MFA?
 2. Ako napísať esej SAT?
 3. Ako napísať skladbu?
 4. Ako napísať výkladovú esej?
 5. Ako napísať formálnu esej?
 6. Ako napísať krátku esej?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail