Ako čistiť valce tlačiarne?

Jemne vyčistite povrch valcov tlačiarne
Namočte handričku, ktorá nepúšťa vlákna, do trochy destilovanej vody a jemne vyčistite povrch valcov tlačiarne, aby ste odstránili všetky nečistoty alebo nečistoty, ktoré sa na valčeky zachytili.

Valčeky pre tlačiareň sú malé kruhové gumové diely, ktoré pomáhajú posunúť papier z tlačiarne cez vašu tlačiareň. V priebehu času môžu hromadiť prach z papiera a zvyšky atramentu z tlače na obojstranné stránky. Ak chcete vyčistiť valčeky tlačiarne, musíte ich najskôr nájsť vo svojej tlačiarni. Potom ich môžete vyčistiť vodou a handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, alebo použiť gumový omladzujúci výrobok. Pomôže to vyriešiť väčšinu problémov s podávaním papiera vo vašej tlačiarni.

Metóda 1 z 3: čistenie valcov atramentovej tlačiarne

 1. 1
  Nájdite valčeky tlačiarne. Na atramentových tlačiarňach sú valčeky tlačiarní obvykle umiestnené na spodnej strane. Obvykle ich nájdete, ak vyberiete zásobník papiera a pozriete sa priamo nad miesto, kde býval zásobník papiera.
  • Valce by sa mali otáčať ručne, keď na ne vyvíjate tlak. Ak nie, na ich otočenie budete musieť použiť možnosť „podať papier“ na tlačiarni. V každom prípade by ste ich pri čistení nemali musieť úplne odstrániť.
 2. 2
  Vyčistite valčeky handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, a vodou. Nalejte trochu destilovanej vody do šálky a namočte do nej handričku, ktorá nepúšťa vlákna. Chcete, aby bola tkanina vlhká, ale nie mokrá. Vlhkou handričkou utrite povrch valcov, aby ste odstránili všetky nečistoty alebo špinu, ktoré sa časom nahromadili. Uistite sa, že valčeky úplne otáčate, aby ste mohli vyčistiť každú časť povrchu.
  • Pred ďalším použitím tlačiarne sa uistite, že ste valčeky úplne vysušili.
 3. 3
  Použite gumový omladzujúci výrobok. Aby gumové valčeky tlačiarní získali späť svoju pôvodnú klzkosť a kĺzavosť, mali by ste použiť gumový omladzujúci výrobok. Jednoducho navlhčite koniec špičky Q alebo penového tampónu výrobkom a zľahka ním votrite povrch valcov tlačiarne.
  • Výrobok na omladenie gumy by ste si mali mať možnosť kúpiť v každom počítačovom alebo kancelárskom obchode alebo obchode.
Ak chcete vyčistiť valčeky tlačiarne
Ak chcete vyčistiť valčeky tlačiarne, musíte ich najskôr nájsť vo svojej tlačiarni.

Metóda 2 z 3: čistenie valcov laserovej tlačiarne

 1. 1
  Nájdite valčeky tlačiarne. V prípade tlačiarní LaserJet sa valčeky tlačiarní zvyčajne nachádzajú v blízkosti zásobníka papiera - ktorý sa často nachádza v hornej časti zariadenia. Ak ich tu nemôžete nájsť, skúste otvoriť prístupový panel. Môžu byť hore, alebo pod tonerovou kazetou, ktorú môžete ľahko vybrať.
  • Niektoré valce tlačiarne LaserJet sa neotáčajú ručne. To znamená, že budete musieť odpojiť spony na oboch stranách valca a potom valec vybrať.
 2. 2
  Tampón s alkoholom. Namočte vatový tampón do alkoholu a vyčistite ním valčeky tlačiarne LaserJet. Jemne ním votrite povrch valcov tlačiarne. Pred opätovnou inštaláciou valcov do tlačiarne valčeky utrite a úplne osušte.
  • Uistite sa, že vatový tampón je iba navlhčený v alkohole a nesmie kvapkať. Nechcete, aby sa do tlačiarne LaserJet dostalo prebytočné množstvo tekutiny.
 3. 3
  Použite handričku, ktorá nepúšťa vlákna. Namočte handričku, ktorá nepúšťa vlákna, do trochy destilovanej vody a jemne vyčistite povrch valcov tlačiarne, aby ste odstránili všetky nečistoty alebo nečistoty, ktoré sa na valčeky zachytili. Pomôže to vyčistiť valčeky bez toho, aby ich vysušili alebo akýmkoľvek spôsobom poškodili.
  • Pred opätovnou inštaláciou valcov do tlačiarne nezabudnite valčeky úplne vysušiť.
Ktoré pomáhajú posunúť papier z tlačiarne cez vašu tlačiareň
Valčeky pre tlačiareň sú malé kruhové gumové diely, ktoré pomáhajú posunúť papier z tlačiarne cez vašu tlačiareň.

Metóda 3 z 3: Predchádzanie budúcim škodám

 1. 1
  Vyhnite sa nadmernému čisteniu valcov alkoholom. Pri čistení valcov tlačiarne by ste mali alkohol používať striedmo. Vyhnite sa používaniu celkom iných druhov rozpúšťadiel. Tieto výrobky môžu valčeky vysušiť a spôsobiť, že časom prasknú a poškodia sa.
  • Používanie týchto druhov výrobkov môže tiež viesť k zrušeniu akejkoľvek záruky výrobcu, ktorú môžete mať na svoju tlačiareň.
 2. 2
  Vyhnite sa preťaženiu tlačiarne. Ak sa zdá, že má vaša tlačiareň problémy s podávaním papiera, nájdite si chvíľu na vyriešenie problému vyčistením valcov tlačiarne. Nesnažte sa iba pokračovať v tom, aby tlačiareň fungovala, pretože to problém len zhorší.
  • Pravidelná údržba a starostlivé zaobchádzanie s tlačiarňou predĺži životnosť zariadenia.
 3. 3
  Počas čistenia odpojte tlačiareň. Vždy, keď na tlačiarni vykonávate akýkoľvek druh údržby alebo čistenia, odpojte zariadenie od napájania. Ponechanie tlačiarne zapnutej alebo pripojenej k elektrickej sieti môže spôsobiť potenciálne poškodenie zariadenia alebo vás.
  • Nechcete sa nechtiac poškodiť elektrickým prúdom alebo zrušiť záruku výrobcu na tlačiareň.
Súvisiace články
 1. Ako premiestniť počítačovú myš pomocou klávesnice (Windows)?
 2. Ako faxovať na Canon MX410?
 3. Ako odstrániť zaseknutý papier v laserovej tlačiarni?
 4. Ako skontrolovať, či sa vo vašej tlačiarni minul atrament?
 5. Ako tlačiť brožúry?
 6. Ako vyčistiť zaraďovač tlačiarne?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail