Ako vyčistiť plochý monitor?

Naučte sa správne čistiť plochý monitor
Naučte sa správne čistiť plochý monitor, aby ste ochránili svoje investície a zachovali čistý a jasný obraz.

Plochý monitor vyžaduje pri čistení zvýšenú starostlivosť. Pretože je povrch antistatický a mäkší ako CRT monitor so skleneným panelom, používanie nesprávnych metód čistenia môže spôsobiť poškodenie, napríklad poškriabanie, leptanie alebo zakalenie. Ostatné časti monitora, ako napríklad rám a stojan, sú tiež vyrobené z materiálu, ktorý je potrebné čistiť inak ako ostatné domáce potreby. Naučte sa správne čistiť plochý monitor, aby ste ochránili svoje investície a zachovali čistý a jasný obraz. Udržujte ho čistý, aby ste sa vyhli tvorbe prachu a špiny.

Kroky

 1. 1
  Na údržbu si kúpte mäkkú bavlnenú handričku. Utierky z mikrovlákna určené na čistenie elektroniky sú k dispozícii v obchodných domoch, na oddeleniach elektroniky a v obchodoch s kancelárskymi potrebami. Medzi ďalšie mäkké materiály, ktoré je možné použiť, patrí mäkká, opotrebovaná bavlna alebo flanel. Papierové utierky alebo neprané, nové plátno je na povrch príliš abrazívne.
 2. 2
  Čistiacu handričku uchovávajte na bezprašnom mieste. Utierka by mala byť určená iba na použitie na plochom monitore. Jeho použitím na iné položky môžete zachytiť nečistoty a zvyšky, ktoré môžu poškriabať povrch alebo šíriť nečistoty.
 3. 3
  Odstráňte všetok prášok, ktorý sa objaví na monitore počas prepravy. To sa dá ľahko odstrániť mäkkou handričkou.
 4. 4
  Utierkou podľa potreby zotrite šmuhy a odtlačky prstov. Aby ste sa vyhli prachu, stanovte si rutinu utierania monitora najmenej raz týždenne. Utierku utrite cez obrazovku. Presuňte ho z jednej strany na druhú, v jednom smere, od hornej časti obrazovky k spodnej časti. Netierajte oblasť obrazovky a nevyvíjajte tlak.
  Povedzte ostatným, ako čistiť plochý monitor
  Povedzte ostatným, ako čistiť plochý monitor.
 5. 5
  Navlhčite handričku vodou, aby ste odstránili odolnejšie pruhy alebo šmuhy. Dôkladne ho vyžmýkajte, aby bol mierne vlhký, nie mokrý. Použite to na čistenie povrchu obrazovky a plastového krytu monitora.
 6. 6
  Na čistenie plochého monitora vytvorte čistiaci roztok. Pomôže to zbaviť sa špiny alebo škvŕn, ktoré nemožno odstrániť suchým utieraním alebo vlhkou handričkou. 1 diel zriedeného izopropylalkoholu zmiešajte s 1 dielom vody. Roztok nastriekajte iba na handričku, nikdy nie priamo na monitor. Prípadne si môžete kúpiť komerčný čistič v obchode s elektronikou alebo počítačom.
 7. 7
  Okolo monitora dávajte pozor. Nedotýkajte sa ho prstami, perami, ceruzkami alebo inými ostrými predmetmi. Buďte opatrní s jedlom alebo tekutinami, ktoré by mohli postriekať monitor. Naučte deti, aby sa nedotýkali monitora.
 8. 8
  Povedzte ostatným, ako čistiť plochý monitor. Ak máte ďalších členov domácnosti alebo pomoc pri čistení zvonku, uistite sa, že vedia, ako správne vyčistiť monitor. Na obrazovku alebo rám monitora by ste nikdy nemali používať bežné čistiace prostriedky pre domácnosť. Väčšina z nich je príliš abrazívna a môže spôsobiť poškriabanie alebo vyblednutie. Čističe okien ako Windex obsahujú amoniak, ktorý môže spôsobiť leptanie a zakalenie.
 9. 9
Súvisiace články
 1. Ako premiestniť počítačovú myš pomocou klávesnice (Windows)?
 2. Ako skontrolovať, či sa vo vašej tlačiarni minul atrament?
 3. Ako tlačiť brožúry?
 4. Ako vyčistiť zaraďovač tlačiarne?
 5. Ako pripojiť HP LaserJet 1010 k systému Windows 7?
 6. Ako vyčistiť tlačiareň?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail